Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#31

Post autor: sobek4 »

Sorki ale powstrzymać się nie mogę z odpisaniem, co w tym koszyku jest nie tak że przez niego dźwięk jest nie taki jak być powinien? Czy on jest pęknięty co mogło by spowodować jakieś przesunięcie lub inny kąt zamocowania wkładki i dzięki temu nie było by niskich tonów? No i pytanie co mają przewody do grania , przecież to prąd przez nie przepływa i nie ma tu nic do rzeczy jakość tych przewodów. To nie przewody grają i nie powodują poprawy brzmienia. Grubość przewodu owszem ale to przy konkretnych mocach. Zresztą to nie temat na hifi przewodowe bzdety. Być może ten typ wkładki tak ma albo coś jest zle ustawione ( ramię lub coś innego ) że jest mało niskich tonów. Ps. proszę nie próbować starać się mi wmawiać że skoro nie słyszę zmian w brzmieniu po wymianie jakiegokolwiek przewodu na taki z wyższej półki , że jestem głuchy. Prąd to prąd i nic tego nie zmieni. Choć co niektórzy wierzą w kierunkowe przewody. Ale to nie ten temat.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#32

Post autor: Wojtek »

Dobrze dobrze, nie będziemy próbowali Tobie nic wmawiać, Ty wiesz swoje nawet jeśli mało wiesz i uczysz się tematu, kapujemy.

Niezły horror z tym gramofonem i strzałami.

Teorię z VTA pomijam. Tam jest takie pokrętełko/przełącznik na koszyku który zmienia kąt igły o parę stopni, ale samo to w tym wypadku nie zrobi jakiejś mega różnicy w ilości basu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#33

Post autor: sobek4 »

Wojtek szanuje i podziwiam Twoją wiedzę. Ale przewód albo ma przejście elektryczne A co za tym idzie odtwarzana jest muzyka albo nie ma i nie odtwarza. Jest jeszcze opcja 3 ma zwarcie między plusem A minusem i dźwięk jest poszarpany. Ale na litość boską nie wmawiajcie proszę innym że poprzez wymianę przewodów poprawi się scena , nagle bas będzie nieziemski i usłyszy się dzwięki których na ścieżce dźwiękowej nie ma. A stereofonia będzie taka że nikt nie uwierzy.
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#34

Post autor: sobek4 »

Po prostu trzeba oddać duala do kogoś kto ma wiedzę i naprawi co trzeba. Ja niestety w tym temacie jestem nogą.
JAFO
Posty: 112
Rejestracja: 24 wrz 2020, 14:05

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#35

Post autor: JAFO »

sobek4 pisze:
02 sie 2021, 20:53
Po prostu trzeba oddać duala...
Na dżwięk z wkladki wystarczy jej podmiana. Tam cudów nie ma i ani jednego elektronicznego elementu aktywnego mającego wpływ na jakość sygnalu -przewód od wkładki aż do wtyczek chinch. Dlatego powinieneś najpierw podmienić wkladkę. Jeśli nie będzie poprawy to trzeba zainteresować się stykami i ewentualną wymianą przewodow, jeśli będą jakieś wątpliwości. To akurat nie jest droga impreza a inwestycja na przyszlosc. Tylko, że wtedy obecne przewody trzeba dokładnie zweryfikowac. VTA rzeczywiście wiele nie zdziałasz.
Jeśli chodzi o te stuki to i tak najpierw należałoby zająć się przewodami i ewentualnie naprawić sytuację.
Nie wiem, czy jest tam zwieracz sygnału wkładki. Jeśli tak, to obowiązkowy przegląd styków i lutowania.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2021, 21:52 przez JAFO, łącznie zmieniany 1 raz.
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#36

Post autor: sobek4 »

Jutro zajadę do kolegi ma kilka wkładek z dualowskim koszykiem to podmienię i sprawdzę. No i i tak trzeba będzie pogadać z Olszą i jak będzie miał czas to podeślę mu żeby go przejrzał i ogarnął. Bo te trzaski nic dobrego nie wróżą
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#37

Post autor: Wojtek »

sobek4, z całym szacunkiem, ale to że Ty w coś nie wierzysz jeszcze nie znaczy że jest to najprawdziwsza prawda ;)

Przy gramofonach akurat kwestia przewodów jest bardzo ważna, ze względu na bardzo niski poziom sygnału z wkładki.

Ekranowanie, pojemność sygnałowa, to wszystko ma wynikowy wpływ na to co słyszysz (i to czego wolałbyś nie słyszeć).

I to są mierzalne rzeczy, a nie tylko kwestia czy ktoś coś słyszy czy nie słyszy.

Tak więc wesołe pierdolenie bez pokrycia pt. "nie wmawiajcie proszę innym" za dużo tutaj nie zmieni, z całym szacunkiem.
sobek4 pisze:
02 sie 2021, 20:53
Po prostu trzeba oddać duala do kogoś kto ma wiedzę i naprawi co trzeba.
Największą zagwozdką jest przyczyna problemu.

olsza84 ma porównanie więc pewnie szybko ustali co i jak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
JAFO
Posty: 112
Rejestracja: 24 wrz 2020, 14:05

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#38

Post autor: JAFO »

Na filmie słychać przydźwięk, kiedy zbliżasz dłoń do wkładki. Więc przewody i zwieracz, bądź słaby styk przy wkładce. Masa, wątpliwej jakości ekranowanie... Ale to już tylko oględziny.
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#39

Post autor: sobek4 »

Więc nie ma co przekonywać o samogrających przewodach tylko oddać komu trzeba i po sprawie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dual 1228. Brak dynamiki dźwięku.

#40

Post autor: Bacek »

sobek4 pisze:
02 sie 2021, 20:46
Ale przewód albo ma przejście elektryczne A co za tym idzie odtwarzana jest muzyka albo nie ma i nie odtwarza.
Wojtek już odpisał. Ale jeszcze moje 2 grosze dorzucę.

Przy tak małych sygnałach, tak dużych wzmocnieniach i specyfice wkładek, na kawałku od wkładki do pre przewód, styki i prowadzenie mas ma bardzo duże znaczenie. Ale nie chodzi mi o to że to ma być jakiś kosmiczny przewód za kilka tysięcy PLN.
On może kosztować i 20 PLN ale technicznie musi być to poprawnie zrobione.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ