Dual 435-1 drgania talerza ? Proszę o pomoc

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
magkal
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2020, 22:35

Re: Dual 435-1 drgania talerza ? Proszę o pomoc

#31

Post autor: magkal »

zbyszek1982 pisze:
25 gru 2020, 22:31
tanjel pisze:
25 gru 2020, 19:44
Witam, jeszcze nie uporalem się z problemem. Rozmawiałem z gościem od którego kupiłem drugi talerz i on naprawia gramofony. Jego zdaniem to wina podtalerzyka. Ze pomimo że nie widać jego drgań to właśnie on powoduje podbijanie talerza. Jednym z rozwiązań może być wytoczenie Nowego podtalerzyka z amelinium ;) mam dostęp do tokarza i będę po świętach rozmawiał. Tyle jak na razie
A łożysko wyczyściłeś i zalałeś nowym olejem?

Krzywy podtalerzyk by nie powodował takich drgań.
Właśnie. U mnie czasami tak drgalo, później tego nie było, aż znowu się zaczęło. Więc raczej krzywy podtalerzyk nie wyprostował się, żeby później znowu wykrzywić?
Rozumiem że od dołu mam rozbierać gramofon i wtedy łożysko nasmarować?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Dual 435-1 drgania talerza ? Proszę o pomoc

#32

Post autor: zbyszek1982 »

Podtalerzyk jest zablokowany śrubą kontrującą wkręconą w łożysko. Żeby go wyjąć z łożyska musisz zdjąć talerz i wyciągnąć całe subchasis z plinty. Subchasis stoi na takich trzech gumowych nogach. Nie pamietam już czy jest jakiś przykręcone do plinty czy nie. Jak tak, to śruby mocujące są w osi tych nóżek.

Jak wyjmiesz subchasis z plinty to możesz wtedy wykręcić te śrubkę kontrującą.
magkal
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2020, 22:35

Re: Dual 435-1 drgania talerza ? Proszę o pomoc

#33

Post autor: magkal »

dzięki, 1 stycznia biorę się za to, dam znać co i jak.
tanjel
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:41

Re: Dual 435-1 drgania talerza ? Proszę o pomoc

#34

Post autor: tanjel »

Witam Forumowiczów, i jak to najczęściej bywa, najprostsze rozwiązania są najlepsze ;) Żaden krzywy talerz, ani krzywy podtalerzyk ;) jak część Forumowiczów zależała wyczyscilem łożysko talerza. Na szpindlu było grubo starego zaschnietego i twardego jak skała smary. Musiałem kilkukrotnie moczyć spirytusem żeby wszystko usunąć. Wyczyscilem również tulejke w podtalerzyk bo tam był taki sam stary zaschniety smary. Poniżej link do filmu z efektem :dance:

https://youtu.be/0Qhz4ZBFgQ8

Pewnie to nie ostatni problem na początku mojej winylowe drogi i dziękuję bardzo za pomoc i sugestie, za odzew . Dziękuje i pozdrawiam

Daniel
magkal
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2020, 22:35

Re: Dual 435-1 drgania talerza ? Proszę o pomoc

#35

Post autor: magkal »

zbyszek1982 pisze:
26 gru 2020, 23:13
Podtalerzyk jest zablokowany śrubą kontrującą wkręconą w łożysko. Żeby go wyjąć z łożyska musisz zdjąć talerz i wyciągnąć całe subchasis z plinty. Subchasis stoi na takich trzech gumowych nogach. Nie pamietam już czy jest jakiś przykręcone do plinty czy nie. Jak tak, to śruby mocujące są w osi tych nóżek.

Jak wyjmiesz subchasis z plinty to możesz wtedy wykręcić te śrubkę kontrującą.
Dzięki wielkie. Pomogłeś i mi, i widzę, że koledze który założył temat również.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.
ODPOWIEDZ