Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#46

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Nie mógł proponować bo nie miał jej, jak już wspomniałeś. A marża swoją drogą, bo te 300 dolarów to jak dla mnie kwota spod sufitu wzięta. Zresztą, niedawno przecież sam opisałem jak się sprawa ma z zakupem V15 III pod Duala, więc nie jest to żadna tajemna wiedza.
Skoro zwykłe moje ciekawskie zapytanie o wkładkę SHURE V15 z igłą (nową) traktujesz, jako informację handlową (wraz z marżą) to Twoja sprawa :) Mnie ta informacja zniechęciła, na tę chwilę do tej wkładki. Ja i tak nie zamierzałem/myślałem wtedy kupować (nawet z czekaniem) tej wkładki. Wymienił jako możliwość wymiany (na moją prośbę) wkładkę SHURE DM 95 wraz z nową igłą w cenie 200 zł i się na to zgodziłem. Mogłem tylko wybrać kupno nowej igły do wkładki AT 70, ale sam postanowiłem od razu kupić lepszą wkładkę z nową igłą, aby mieć z głowy ustawienia i kalibracje przy późniejszej wymianie wkładki ;)

Proponuję zakończyć temat :!: , bo nie ma sensu "płakać nad rozlanym mlekiem" ;) . Jakbym teraz miał kupić gramofon na All...o, to bym 5-razy się zastanowił i nie kupił :think: . Teraz wiem, że taki sprzęt muzyczny trzeba kupować na miejscu, po obejrzeniu, po przeglądzie ip. itd., chyba że się ma własny serwis gramofonów (lub specjalizację w tej dziedzinie) ;) .
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#47

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze:ale sam postanowiłem od razu kupić lepszą wkładkę z nową igłą, aby mieć z głowy ustawienia i kalibracje przy późniejszej wymianie wkładki ;)
Jak zmienisz kiedyś na kolejną wkładkę to i tak będzie trzeba wszystko jeszcze raz ustawić :) Mam tylko nadzieję, że nie będziesz wtedy latał z tym do Pana Artura.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#48

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Jak zmienisz kiedyś na kolejną wkładkę to i tak będzie trzeba wszystko jeszcze raz ustawić Mam tylko nadzieję, że nie będziesz wtedy latał z tym do Pana Artura.
Nie bądź ironiczny i złośliwy :!: :( Nie chciałem poruszać tematu dotyczącego naprawy mojego DUAL-a 721, jak wiesz pisałem: "...teraz wolałbym tego uniknąć, bo wywiąże się dysputa, że mogłem ....... itp, itd". I niestety miałem rację, ale nie wiedziałem, że w ogóle lepiej milczeć :( Pewne sprawy muszą zostać "tajemnicą poliszynela" :shhh:
W najbliższej przyszłości i tej dalszej nie zamierzam wymieniać wkładki, bo mnie na to nie stać - mam na utrzymaniu rodzinę ;)
Jeżeli nie korzystasz nigdy, w żadnej sprawie (dziedzinie) z porad fachowców, to jesteś genialny albo .... :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#49

Post autor: Wojtek »

Ja nie rozumiem wojciech06 skąd ta reakcja. Czy ja gdziekolwiek mówię, że źle zrobiłeś, że powinieneś się wstydzić czy coś? Nie, wręcz przeciwnie. Cieszę się, że, jak już wspomniałem "przetarłeś szlak" i chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami w takich szczegółach.

Ty teraz piszesz jakbyś źle się czuł po tym, że w ogóle coś napisałeś, a ja nie widzę powodu dla którego miałbyś tak się czuć :)
Dobrze że w ramach kompleksowej usługi serwisant dorzucił do tego lepszą wkładkę, razem z montażem. Nie neguję tego faktu.

Pytam tak szczegółowo o różne sprawy bo chciałbym się dowiedzieć jak działa i przede wszystkim jak się ceni Pan Artur, korzystając z Twoich doświadczeń. To tyle. Jeśli już kogoś oceniam to tylko jego propozycje i doradzenia, co oczywiście nie jest może w pełni adekwatne, ale za jakiś czas sam na własnej skórze się o tym przekonam :)
wojciech06 pisze:I niestety miałem rację
Chyba jednak nie, bo jak się przyjrzysz odpowiedziom to w sumie nikt Tobie nie powiedział "a mogłeś...".

Ja zdaję sobie sprawę, że jest taki typ człowieka, który obawia się zrobić coś samemu, pozyskując tym samym nowe doświadczenie i preferuje by lepiej zrobił to ktoś. Nie neguję tego. Sam na Twoim miejscu bym postąpił tak samo, w sytuacji kiedy nie chciałbym oddawać sprzedawcy wadliwego gramofonu.
wojciech06 pisze:Nie bądź ironiczny i złośliwy :!: :(
Ależ nie jestem :) To zdanie które skomentowałem napisałeś tak, że można by z niego wysnuć wniosek, że ramię kalibruje się "raz, a dobrze" i jest to spójne ustawienie już dla każdej wkładki, co oczywiście nie jest prawdą. Nie wiem czy to było po prostu przejęzyczenie czy może wynikało z niewiedzy, ale w takiej sytuacji trudno mi jest przejść obok obojętnie, bez korekty.

A co do moich "nadziei" z wymianą wkładki to taka prawda. Uważam, że jest to na tyle, wbrew pozorom, prosta czynność, że nie warto sięgać po specjalistę i lepiej się nauczyć i zrobić to samemu. A tym bardziej nie warto płacić za to.

Jednakże spokojnie, nawet jeśli kiedyś do tego momentu dojdzie i nie będziesz miał dość odwagi to ja Tobie pomogę Wojtek. Za frajer. Wszak też jestem z Warszawy, więc nie widzę w czymś takim problemu. Pozostałaby co najwyżej kwestia zaufania w moje zdolności :D

Tak więc nie zrozum mnie źle towarzyszu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#50

Post autor: wojciech06 »

Wiem, wiem że tak odbierasz moje wypowiedzi. Niestety nie w pełni się z tym zgadzam. Miałem gramofon niesprawny itp. (dowiedziałem się, że jest to dobry model i wart inwestycji), więc postanowiłem w niego zainwestować - czyli, krótko mówiąc wyszedłem z założenia, że zeruję to co za niego zapłaciłem (tak, jakby był mój od początku) i przystępuję do jego odnowienia ww. serwisie (teraz wiem, że dobrze zrobiłem, ale nie do końca, bo mogłem tam kupić super gramofon - cała ściana na długości pomieszczenia ok. 20m2, trzy rzędy po dwa poziomy same gramofony gotowe do działania :shock: ).
Poczułem się w twoich stwierdzeniach, jak małe dziecko - np. cyt.:"Jak zmienisz kiedyś na kolejną wkładkę to i tak będzie trzeba wszystko jeszcze raz ustawić Mam tylko nadzieję, że nie będziesz wtedy latał z tym do Pana Artura." Jestem w tym wieku, że jeżeli coś robię, to jest w tym rozwaga. Mój stan zdrowia (problemy ze wzrokiem, sercem itp) , nie pozwala robić niektórych precyzyjnych spraw własnoręcznie dokładnie. To wszystko, co piszesz jest prawdą - wiem i zdaję sobie sprawę, że wymiana elementów pociąga za sobą nowe regulacje, ustawienia. Tak poszedłem na łatwiznę przy wymianie wkładki, ale miałem już dość nerwów (wylądowałem w międzyczasie w szpitalu na serce - odebrałem DUAL-a po ustalonym terminie, o mało co byłby on dla mnie już niepotrzebny, grałaby mi inna muzyka i przez kogo innego) i chciałem mieć ten problem z głowy - wreszcie działający gramofon DUAL 721.
To tyle w tym temacie. Dziękuję za Twoją deklarację pomocy :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#51

Post autor: Jaskier »

wojciech06, też mi się wydaje, że zbyt emocjonalnie reagujesz. Owszem zabuliłeś drogo - i ten fakt nawet sam przyznałeś. Niestety, samo kupno gramofonu też ci nie do końca się udało, choć nie z Twojej winy. Ale zrobiłbym na Twoim miejscu dokładnie to samo, bo jestem zdania, że jak się już poszło już w koszty, to lepiej dołożyć i mieć porządnie zrobiony sprzęt, niż machnąć ręką i wyrzucić pieniądze w błoto.
A co ewentualnego kupna wkładki (na przyszłość) to zgadzam się z Wojtkiem - 300 dolców to dużo, więc nie ma sensu tyle płacić (nawet jeśli masz do p. Artura zaufanie i jesteś zadowolony z jego usług) skoro są sposoby kupienia jej taniej. Przynajmniej tak zrozumiałem wypowiedź Wojtka.
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#52

Post autor: wojciech06 »

Dzięki :!: Wojtek i Jaskier, za zrozumienie i otuchę :) . Trudno, nie będę oglądał się za siebie (było, minęło) - przynajmniej teraz mam "wypas" gramofon DUAL 721 :D
Wkładki i tak w długim okresie czasu nie będę zmieniał, jedynie co to igłę (musowo) ;)
Teraz siedzę, słucham winyli i cieszę się, że wszystko "gra na 102" :D (czyli sprawny duet : DUAL 721 i DUAL CV1250) :violin: :violin:
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#53

Post autor: eenneell »

wojciech06 pisze:Teraz siedzę, słucham winyli i cieszę się, że wszystko "gra na 102"
i TO jest TO :lol: :D
i o TO chodzi :)
Teraz tyko wypada życzyć znakomitych łowów :lol: winyli :!: "nówek-nieśmiganych", a jeżeli już "śmigniętych" to "niesmażących" :!:
W Duuuuuuuuuużych ilośćiach :!: :) :lol:
ODPOWIEDZ