Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#31

Post autor: wojciech06 »

Dzisiaj odebrałem mojego DUAL-a 721 z serwisu gramofonów. Wygląda i działa tak, jakby był co dopiero kupiony w salonie DUAL-a (oczywiście został troszkę ulepszony /unowocześniony/ - przewody Cinch zamiast DIN, nowy przewód zasilający podłączany do gniazda obudowy oraz wymieniono wszystkie pozostałe przewody). Postaram się zrobić i umieścić zdjęcia (pochwalić się) mojego posiadanego sprzętu w dziale "Kolekcje sprzętowe forumowiczów".
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#32

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:albo jeszcze ciekawszy 731
Czy ja wiem czy ciekawsze... oszczędniejszy, to na pewno (ale z kwarcem ;) ).
ahaja pisze:Ograniczeniem tych gramofonów sa bardzo lekkie ramiona
Ja wiem, że Dual jest znany ze swoich ramion ULM, ale nie tylko. 721 np. nie ma ramienia, które określilibyśmy jako lekkie.
wojciech06 pisze:W zakładce "O mnie" chwalił się, że prowadzi serwis gramofonów, co potwierdził w rozmowie ze mną.
Tego typu "serwis" zazwyczaj ogranicza się do wymiany igły na tani zamiennik i ew. wymianę paska ;)
To nie jest jedyny sprzedawca allegrowy uskuteczniający tego typu fikcyjne chwalipięstwo ;)
Jaskier pisze:Może warto założyć wątek zakupowy "Jak nie dać się orżnąć kupując na Allegro?" Bo faktycznie jest to zmora większości nieobeznanych lub niedoświadczonych winylowców...
Dobry pomysł! :)
krolix pisze:(w zasadzie chodzi o sprzedawców płyt ale chyba nie zaszkodzi dodać i tego?).
Wg mnie kwestie sprzedaży płyt, a sprzedaży sprzętu (choćby był to sprzęt do płyt) jednak za bardzo odbiegają od siebie :)
Oczywiście nie widzę przeszkód przed zrobieniem takiej czarnej listy nieuczciwych handlarzy sprzętem.

Z tego co zresztą zauważyłem, a wy może też, zazwyczaj tego typu negatywne przypadki zdarzają się wśród "zawodowców", czyli nie osób prywatnych które pozbywają się niepotrzebnego im już sprzętu, ale ludźmi którzy mają w swojej ofercie różnoraki sprzęt na okrągło ;)
krolix pisze:ale i tak założyłem "spór". :lol: Sądzę, że skończy się na wystawieniu przeze mnie negatywa i otrzymaniu przeze mnie tego samego w rewanżu. Trudno, zawsze musi być ten pierwszy raz. ;)
"Spory" na allegro to prześmieszna sprawa. Sam to zresztą nie tak dawno opisałem na forum na bazie swoich własnych doświadczeń.
wojciech06 pisze:wiadomo,że jak pan zawiezie gramofon do kogoś innego,to on zaraz wynajdzie co tam niby jest źle. też bym tak zrobił.
Tekst tygodnia, wg mnie ;) Translacja na polski: "Nie zdziwię się jeśli jakiś inny spec znajdzie wady. Sam też bym je znalazł, na jego miejscu. Przecież każdy jest taki nieuczciwy jak ja i postępuje tak samo." :D
wojciech06 pisze:Szczególnie ubawiło mnie stwierdzenie: "... pod siebie...". Mnie uczono, że pod siebie, to można się zes..ć. :lol:
Mnie też. Ja wiem, że istnieją różne szkoły kalibracji ramienia, bardziej lub mniej zasadne, ale zasadniczo nie odbiegają one od siebie i skupiają się bardziej na mniej lub bardziej ważnych detalach ;)

Koniec końców, miło ze strony sprzedawcy, że w końcu przeprosił, zgodził się na kompromis, itd.
wojciech06 pisze:Dzisiaj odebrałem mojego DUAL-a 721 z serwisu gramofonów.
A mógłbyś się pochwalić ile w końcu Cię wyniósł ten cały remont? Pytam bo jestem ciekaw na ile się ceni Pan Artur.
Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się na oddanie do niego któregoś ze swoich klocków.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#33

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:A mógłbyś się pochwalić ile w końcu Cię wyniósł ten cały remont? Pytam bo jestem ciekaw na ile się ceni Pan Artur.
Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się na oddanie do niego któregoś ze swoich klocków.
Czekam na informacje od niego o dokładnym zakresie prac wykonanych przy DUAL-u 721. Wtedy napiszę (teraz wolałbym tego uniknąć, bo wywiąże się dysputa, że mogłem ....... itp, itd) . Teraz powiem, że nie jest tani, ale zrobił bardzo dużo przy tym gramofonie (wraz z wymianą wkładki na SHURE DM 95 Type G). Kupiłem kompletne padło :cry: , które reanimował. Po konsultacjach stwierdziłem, że warto w niego zainwestować. Gdyby nie koszt kupna tego gramofonu na All...o (gdyby był mój za darmo), to reanimacja wiele by mnie nie kosztowała. Mogłem od razu pojechać do niego - na miejscu podać co mnie interesuje w gramofonie, wybrać gramofon, odsłuchać jak gra i kupić - ale nie wiedziałem, że Pan Artur istnieje. Koszt zakupu byłby wtedy bardziej opłacalny, niż w mojej wersji.
Teraz mam gramofon DUAL 721 w pełni sprawny i wiem, że się opłacała ta naprawa (jakkolwiek by ją inaczej nie nazwać). To była moja inwestycja - ani tanie wino, ani tani gramofon jest nic nie warte.
Wojtek pisze:Koniec końców, miło ze strony sprzedawcy, że w końcu przeprosił, zgodził się na kompromis, itd.
Nie daruję mu tej uszkodzonej obudowy - raz już pisałem do niego. Pisał, że pamięta i jak będzie miał obudowę (gramofon na części), to wyśle do mnie. Ja mam taki charakter, że nie odpuszczam, aż nie uzyskam wyznaczonego celu.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#34

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze:Czekam na informacje od niego o dokładnym zakresie prac wykonanych przy DUAL-u 721. Wtedy napiszę (teraz wolałbym tego uniknąć, bo wywiąże się dysputa, że mogłem ....... itp, itd) .
No dobra, to czekam ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#35

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:A mógłbyś się pochwalić ile w końcu Cię wyniósł ten cały remont? Pytam bo jestem ciekaw na ile się ceni Pan Artur.
Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się na oddanie do niego któregoś ze swoich klocków.
Wojtek pisze:wojciech06 pisze:
Czekam na informacje od niego o dokładnym zakresie prac wykonanych przy DUAL-u 721. Wtedy napiszę (teraz wolałbym tego uniknąć, bo wywiąże się dysputa, że mogłem ....... itp, itd) .

No dobra, to czekam
Zgodnie z obietnicą przesyłam dane dotyczące mojego gramofonu otrzymane od Pana Artur Ciuba (firma Gramofony_serwis) - cyt.:

"1. Zakres serwisu i modyfikacji gramofonu marki Dual model CS 721.

Konserwacja, smarowanie mechanizmów, czyszczenie zewnątrz i wewnątrz, czyszczenie elektroniki i styków elektrycznych, likwidacja luzów na ramieniu, końcowe regulacje i ustawienia, usztywnienie zawieszenia, regulacja docisku pokrywy, polerowanie pokrywy, wymiana kondensatora elektrolitycznego stabilizacji zasilania, usunięcie usterek mechanizmów automatyki ramienia.

Modyfikacja okablowania sygnałowego RCA, montaż kabla uziemiającego GND, montaż gniazda zasilającego, ekranowanie połączenia kabla ramieniowego z kablem sygnałowym RCA.

Przygotowanie Headshella, czyszczenie, montaż i kalibracja nowego systemu.

Materiał:

1. Okablowanie sygnałowe na kablu Nakamichi, nisko pojemnościowe, podwójnie ekranowane, długości 1,2m (1m na zewnątrz obudowy gramofonu),
2. Okablowanie uziemiające na kablu Polska Miedź długości 1,3m,
3. Okablowanie zasilające na kablu ekranowanym firmy Lapp Kabel 3x1,5mm, długości 1,5m, wtyki i gniazda produkcji niemieckiej Bals, Schuttler, 3szt.
4. System firmy Shure model M 95 GLM, igła zamiennik niemieckiej firmy o szlifie eliptycznym.
5. Kopia oryginalnej instrukcji obsługi dla modeli CS704/CS721."

Dodatkowo otrzymałem: "pędzelek wykonany ze specjalnego antystatycznego włosia do czyszczenia igły GRATIS" oraz udzielono mi dokładnego instruktażu odnośnie obchodzenia się z DUAL-em 721, aby bezawaryjnie eksploatować go przez kolejne lata, a także zapoznano mnie z obsługą gramofonu - pokaz z omówieniem.

Koszt jaki poniosłem za reanimację i modernizację DUAL-a 721, to 800 zł.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#36

Post autor: eenneell »

Może sie to Komuś wydawac drogo :!:
Ale byle pierdoła w aucie (np. zamiana opon letnich na zimowe z wyważeniem =ok100zł :!: - czas 20min)
"wojciech06 "- Zycze Ci dużo radosci z inwestycji (mimo/ zwlaszcza z poniesionych kosztów :!: :!: )
Niech winyl na" Dualu" będzie ci przyjazny :?: :idea: :oops:
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#37

Post autor: wojciech06 »

eenneell pisze:Może sie to Komuś wydawac drogo
Ale byle pierdoła w aucie (np. zamiana opon letnich na zimowe z wyważeniem =ok100zł - czas 20min)
Też tak myślałem, ale po dokładnym przemyśleniu stwierdziłem, że inwestycja się opłaca - kupiłem go dla siebie. Teraz wygląda i działa tak, jakby był nowy. Dwa razy kupowałem gramofon na All..o i dwa razy wpadka, nie chciałem trzeciego razu. Po obejrzeniu DUAL-a 721, Pan Artur stwierdził, że "opłaca się go robić". Mogłem go zwrócić do sprzedającego (oczywiście, jakby się udało) i kupić gramofon u Pana Artura. I tak za same przesyłki (2 gramofony - 3 razy kurier, w tym raz przesłanie do niby naprawy) zapłaciłem już 120 zł. Szkoda było moich nerwów (zdrowia - w międzyczasie znalazłem się w szpitalu z chorobą serca) i postanowiłem DUAL-a 721 zostawić u siebie.
eenneell pisze:"wojciech06 "- Zycze Ci dużo radosci z inwestycji (mimo/ zwlaszcza z poniesionych kosztów )
Niech winyl na" Dualu" będzie ci przyjazny
Dzięki za słowa otuchy :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#38

Post autor: Wojtek »

Tak jak się obawiałem parę wpisów temu, wyszło drożej jak za sam gramofon ;)
Niektóre poczynione modyfikacje są moim zdaniem zupełnie zbędne, no ale mniejsza o to.
Można mieć tylko nadzieję, że Pan Artur nie policzył sobie za darmowy "materiał" jakim jest wydruk instrukcji obsługi :)
100 złotych (albo i lepiej) pewnie poszło na sam poczet nowej wkładki i igły ;)

Dzięki za info wojciech06, teraz mamy lepszy pogląd co do tego serwisu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#39

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Niektóre poczynione modyfikacje są moim zdaniem zupełnie zbędne, no ale mniejsza o to.
O wszystkich modyfikacjach zostałem dokładnie poinformowany (z wyjaśnieniem co i po co) - zostały ustalone i przeze mnie zaakceptowane.
Wojtek pisze:100 złotych (albo i lepiej) pewnie poszło na sam poczet nowej wkładki i igły
Sama wkładka z igłą kosztowała 200 zł, wiem bo zostałem poinformowany w trakcie ustalania zakresu prac przy DUAL-u. Chciałem SHURA (co prawda V15, ale cena mnie .... :shock: ) i mam.

Teraz wiem, że mam bardzo dobry gramofon i mogę słuchać winyli :D
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#40

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze:O wszystkich modyfikacjach zostałem dokładnie poinformowany (z wyjaśnieniem co i po co) - zostały ustalone i przeze mnie zaakceptowane.
To się domyślam, ale wychodzę tutaj z założenia, że jak ktoś jest nowy w temacie to łatwo jest tego kogoś "przegadać" co do tego co jest potrzebne do zrobienia :) Nie należy się jednak tutaj dziwić. Ważne że jest kompleksowo i dobrze zrobione.
wojciech06 pisze:Sama wkładka z igłą kosztowała 200 zł
No to tylko trochę się pomyliłem (niestety) :)
wojciech06 pisze:(co prawda V15, ale cena mnie .... :shock: )
Ile chciał?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#41

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze: wojciech06 pisze:
(co prawda V15, ale cena mnie .... )

Ile chciał?
Nie miał wolnej takiej wkładki. Poinformował mnie tylko (( na moje pytanie o nią), że może kosztować nawet do ok. 300 dolarów.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#42

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze:Poinformował mnie tylko (( na moje pytanie o nią), że może kosztować nawet do ok. 300 dolarów.
Aha. Czyli na zasadzie "jak Pan chce, to mogę zdobyć, z odpowiednią marżą oczywiście" ;) Jasne.

No nic, dobry początek, przetarłeś szlaki serwisowania Duala w Warszawie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#43

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Aha. Czyli na zasadzie "jak Pan chce, to mogę zdobyć, z odpowiednią marżą oczywiście" Jasne.
Nie, nie na tej zasadzie. Zaproponował mi lepszą wkładkę SHURE DM 95, od tej którą miałem AT-70, bo sam się zapytałem - czy ma możliwość wymiany na inną lepszą wkładkę. Natomiast temat SHURE V15 sam sprowokowałem, w luźnej rozmowie na temat tego modelu gramofonu DUAL 721. Nie proponował mi tej wkładki.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#44

Post autor: Jaskier »

Wojtek pisze: No nic, dobry początek, przetarłeś szlaki serwisowania Duala w Warszawie :)
I jak każdy pionier, poniosłeś największe koszty ;) :) Nie znam warunków warszawskich, ale ja swojego 721 kupiłem już zrobionego za 650 zł. Cóż na błędach się człowiek uczy, niestety czasem na swoich. Korzyść z tego taka, że masz porządnie zrobiony sprzęt, pozostaje się tylko cieszyć muzyką.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 721 - Znikający kanał dźwięku!

#45

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze:Nie proponował mi tej wkładki.
Nie mógł proponować bo nie miał jej, jak już wspomniałeś. A marża swoją drogą, bo te 300 dolarów to jak dla mnie kwota spod sufitu wzięta. Zresztą, niedawno przecież sam opisałem jak się sprawa ma z zakupem V15 III pod Duala, więc nie jest to żadna tajemna wiedza.

Kiedyś się pewnie do niego zgłoszę z jakimś klockiem, np. na wymianę kabli sygnałowych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ