"DUAL" - gramofon nie dla każdego

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
KrisGolfFan
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2016, 09:39

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#256

Post autor: KrisGolfFan »

Hej.
Patrzę na ogłoszenia i poszukuję Duala..niektóre z nich mają zasilacz, czy to znaczy, że te właśnie gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#257

Post autor: Wojtek »

Nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mateusz.audio
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2016, 12:22

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#258

Post autor: mateusz.audio »

Witam. Kupiłem niedawno Duala cs601 i wszystko było świetnie aż do czasu. Przesłuchałem jedną płytę ramię doszło do końca i wróciło na swoje miejsce , potem zmieniam płytę włączam start ,wszystko pięknie ramię kładzie się w odpowiednim miejscu no i słucham dalej ale już na koniec płyty ramię nie powrocilo :/ tak więc próbuje kilka razy i dalej nic ramię i igła stoi w ostatnim rowku płyty , lecz gdy popchne igłę bliżej środka wskakuje aż na label a i tak ramię nie może zaskoczyć i wrócić .
Pomocy jest to mój pierwszy dual i już mnie zawiódł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#259

Post autor: Wojtek »

Brzmi jak steuerpimpel.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mateusz.audio
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2016, 12:22

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#260

Post autor: mateusz.audio »

Właśnie to nie steuerpimpel :/ to ta dzwignia zakończona strzałka nie dosięga nagle do tej blaszki co powinna zachaczyc o wałek od talerza , po czym jak zachaczy to powraca . Poprawiłem to , ale powie mi ktoś dla czego tak nagle się stało ? Cały czas było ok co by się mogło przestawić ?
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#261

Post autor: trafalgar »

Cześć piszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.Kolega co pracuje za granicą, przywiózł mi z Belgii gramofon ITT HIFI 5010 .Na nim jest napisane tam gdzie przełączniki "DUAL" .Jakiego to jest "bliźniak" modelu duala? Napis na igle to też" dual dn 239".
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#262

Post autor: olsza84 »

trafalgar pisze: Cześć piszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.Kolega co pracuje za granicą, przywiózł mi z Belgii gramofon ITT HIFI 5010 .Na nim jest napisane tam gdzie przełączniki "DUAL" .Jakiego to jest "bliźniak" modelu duala? Napis na igle to też" dual dn 239".
To ukryty Dual CS 435 a wkładka to pewnie odpowiednik AT-91.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#263

Post autor: trafalgar »

Dzięki Ci za odpowiedź. :clap:
Nagets
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:39
Gramofon: Dual 1246

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#264

Post autor: Nagets »

Kupiłem właśnie w pełni sprawnego Duala 1246 z wkładką Dual DMS 240 E (DN 242) i oryginalną zmieniarką płyt winylowych, miałem odsłuch przed kupnem. Właśnie zamówiłem sobie wagę do ustawienia nacisku igły bo z tego co rozumiem pewnie wszystko się rozkalibrowało podczas transportu, mam pytanie zanim zacznę go sobie ustawiać czy wyważenie ramienia jest trudne? Mam to robić jak jest ono w uchwycie? Wg manuala ustawienie nacisku igły i antiskatingu to nic trudnego - także o to się nie boję, mam raczej eliptyczną igłę także chyba nie będzie aż takiego problemu, a w manualu widze wyraźnie o co w tym biega z eliptykiem i jakiemu symbolowi to odpowiada. Ale o co chodzi np z VTA (vertical tracking angle), bo z tego co widzę mam możliwość zmiany tego przy headshellu takim pokrętłem. I niby to jest selektor a nie regulacja, ale nie widzę żadnej literki S ani M - nie wiem jak to rozszyfrować żebym nic nie zepsuł. A cicho dobra, są literki od góry :roll:.Na razie licytuje jakieś winyle bo nie mam na czym słuchać także póki co nie pali mi się żeby to robić na szybko i jeszcze waga musi przyjść :dance:. Ale mam do was jeszcze jedno pyanie, kupię gdzieś adapter do winyli z dużymi otworami czy olać sobie w ogóle ten temat? Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#265

Post autor: Wojtek »

Nagets pisze: czy wyważenie ramienia jest trudne?
Nie.
Nagets pisze: Mam to robić jak jest ono w uchwycie?
Nie.
Nagets pisze: Wg manuala ustawienie nacisku igły i antiskatingu to nic trudnego - także o to się nie boję, mam raczej eliptyczną igłę także chyba nie będzie aż takiego problemu, a w manualu widze wyraźnie o co w tym biega z eliptykiem i jakiemu symbolowi to odpowiada.
No właśnie. Skoro przeczytałeś manual to już powinieneś wiedzieć jak wyważać ramię.
Nagets pisze: Ale o co chodzi np z VTA (vertical tracking angle), bo z tego co widzę mam możliwość zmiany tego przy headshellu takim pokrętłem. I niby to jest selektor a nie regulacja, ale nie widzę żadnej literki S ani M - nie wiem jak to rozszyfrować żebym nic nie zepsuł. A cicho dobra, są literki od góry :roll:.
Twój gramofon ma też funkcję zmieniarki. W momencie kiedy na talerzu znajduje się pięć płyt, ramię powinno być wyżej by kąt VTA igły był na odpowiednim poziomie. Do tego służy to pokrętło headshella.
N - normalna praca, bez zmieniarki.
S - praca w trybie zmieniarki

Instrukcja również o tym traktuje, ale pewnie niełatwo byłoby to sobie przetłumaczyć bez wiedzy praktycznej :)
Nagets pisze: i jeszcze waga musi przyjść :dance:
Nie musi. Waga do mierzenia nacisku nie jest obowiązkowa.
Nagets pisze: Ale mam do was jeszcze jedno pyanie, kupię gdzieś adapter do winyli z dużymi otworami czy olać sobie w ogóle ten temat?
Na allegro.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#266

Post autor: pan_winyl »

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-dual ... f5308e152f
czy to jakiś ulep czy on rzeczywiście ma przedwzmacniacz wbudowany? Swoją drogą zwróćcie uwagę na kabel :D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#267

Post autor: Latro »

Ta plinta jest bardzo mała, a więc ciasno...więc jeśli w środku jest pre to jakieś tycie chyba :think:
A ta przejściówka to żenada :lol:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#268

Post autor: pan_winyl »

Ok, ale to pre to raczej nie jest oryginalne chyba, no i zasilanie musi być zmostkowane z zasilaniem gramofonu, wszak jeden kabel zasilający jest wyprowadzony.

Czy ten gramofon jest w ogóle wart uwagi w jakimś stopniu?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#269

Post autor: andre »

Dzisiaj stałem się przypadkowo dosyć właścicielem Duala 606 .Zobaczymy czy ta niemiecka bestia taka straszna jak piszą ;-)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: "DUAL" - gramofon nie dla każdego

#270

Post autor: olsza84 »

Ooo przypadkowo ja też poczyniłem kolejne zakupy ;)

W tym Dualu nie ma żadnego przedwzmacniacza.
pan_winyl pisze:Czy ten gramofon jest w ogóle wart uwagi w jakimś stopniu?
Absolutnie nie. Szukasz jakiegoś Duala?
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
ODPOWIEDZ