Dual 1002F obroty, zmieniarka płyt

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
Kris01
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2022, 14:34

Re: Dual 1002F obroty, zmieniarka płyt

#16

Post autor: Kris01 »

Dzisiaj niespodziewanie spadly obroty na 33 i pozostalych predkosciach.
Nie wiem dokladnie co sie stalo. Natomiast zauwazylem, ze wystajacy od dolu metalowa koncowka silnika na tyle nisko, ze wlasciwie gumki przekladni dotykaja jej momentami bardziej od gory niz z boku.
Dziwne, byc moze bede musial jeszcze raz rozebrac silnik i zobaczyc czemu sa takie luzy, ze cale wrzeciono sprawia wrazenie obnizonego.
Czy jest w ogole mozliwosc sciagniecia lub podniesienia tej nasunietej na silnik metalowej rolki napedowej? Jakies metody lub narzędzia?
Na razie pomoglo to, ze sciagnalem sama gumke z rolki 33 obroty, wyplukalem ponownie w mydle i goracej wodzie i nalozylem ja na idler odwrotnie.
Pewnie jest nieco grubsza przy styku z rolka napedowa, wiec nagle gramofon odzyskal obroty nawet lepsze niz wczesniej...
Czy znacie jakis sklep, gdzie mozna kupic same gumki do idlerow o konkretnych wymiarach?
Kris01
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2022, 14:34

Re: Dual 1002F obroty, zmieniarka płyt

#17

Post autor: Kris01 »

No i chyba znalazlem winowajcę.
Okazuje się, że jest problem z gumowymi stopkami zawieszenia silnika.
Jedna jest pęknięta a dwie poskręcane i tylko jedna (kolor zielony) wyglada na dobrą.
silnik-stopka1.jpg
silnik-stopka2.jpg
Wygląda też na to, że z racji różnej wysokości cały silnik był nie do końca równy w pionie, ale tego nie jestem jeszcze pewien. Na pewno na zdjęciu wyglada to nieciekawie. Dodam, że między silnikiem a nakrętką wtopioną w gumę jest jeszcze dodatkowa nakrętka z podkładką.
Czy są jakies sprawdzone metody zastąpienia tych stopek czymś nowym? Może jakieś linki? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
ODPOWIEDZ