Regulamin sprzedaży - sprzęt

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#1

Post autor: tollo »

Zorientowałem się, że sprawa regulaminu sprzedaży w dziale "Sprzęt" nie jest do końca uregulowana, tak właściwie nie jest wcale uregulowana. Do tej pory regulamin działu "płytowego" poniekąd rozciągałem na dział "sprzęt". Trzeba uruchomić maszynę legislacyjną, biurokracje i oczywiście wszystko unormować. :) Dlatego piszę tutaj w imieniu Wojtka oraz Moderatorów z prośbą o Wasze zdanie. Wypowiedzcie się co byście chcieli widzieć w takim regulaminie, jak powinno wyglądać ogłoszenie?

1. Stan: Używany/Nowy
2. Stan techniczny: Sprawny/Niesprawny
3. Stan wizualny: (tuta np. opis)
4. Cena: (całościowa, za każdy element)

Powyżej wypisałem przykładowe typy kategorii co mogłyby znaleźć się w ogłoszeniu. Chcecie je? Może przydadzą się inne? Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#2

Post autor: Wojtek »

Wyjaśnię jeszcze kontekst do tej dyskusji. tollo powiedział mi wczoraj że chciałby zmienić regulamin giełdowy i uregulować kwestię działu sprzętowego. Ja jednak nie mam pewności czy tego typu regulacje dot. sprzętu na giełdzie byłyby w ogóle pożądane przez forumowiczów, stąd otwieramy pole do dyskusji :)

Osobiście nie widzę przeciwwskazań, aczkolwiek z drugiej strony ogłoszeń sprzętowych nie ma wiele, a bezwzględny nakaz podawania publicznej ceny mógłby ludzi odstraszyć/zniechęcić do wrzucania sprzętu na giełdę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#3

Post autor: kielek »

Powiem szczerze,że dopiero teraz zwróciłem uwagę że są jakieś inne standardy co do rodzaju ogłoszeń :?: Towar na sprzedaż jest towarem i to dla mnie nie ma znaczenia czy to płyta czy wzmacniacz,gramofon,kolumny,igła itd.Podobnie rzecz ma się na realnej stacjonarnej giełdzie czy jakimkolwiek portalu aukcyjnym,ogłoszeniowym,anonsowym itp.
Nie rozumiem też argumentu o odstraszaniu potencjalnych sprzedających,bo tych co chcą sprzedać płyty bez ceny,opisu stanu ''gonimy stąd'' a tych od sprzętu już nie? Ogólnie mam tu guzik do gadania,gdyż nie mam tu żadnych praw decyzyjnych a tylko wyraziłem swoją opinię co do ogólno pojętej sprawiedliwości,równości w tej w sumie błahej sprawie ;)
P.S
Co do ilości ogłoszeń sprzętowych to chyba ostatnimi czasy więcej ich się pojawia niż płytowych ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#4

Post autor: chudy_b »

Ja akceptowałbym ogłoszenia bez cen zarówno dotyczące sprzętu, jak i płyt. Zainteresowany dogada się ze sprzedawcą na PW, a unikniemy głupich komentarzy typu "pogięło Cie z ta ceną" i wynikających z tego różnych publicznych pyskówek.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#5

Post autor: kielek »

No to wystarczy zmienić regulamin płytowy i tyle.Standard sprzedaży czegokolwiek powinien być taki sam.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Regulamin sprzedaży - sprzęt

#6

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:50 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#7

Post autor: tollo »

Wojtek jakoś podsumowujemy temat?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#8

Post autor: Wojtek »

Tak, dodajmy obowiązek podawania ceny (chyba że oferta zawiera link do allegro/olx).
Opisy dot. stanu są dość oczywiste i z zasady każdy i tak o tych kwestiach wspomina prezentując towar.

Można też dorzucić do regulaminu punkt o zakazie komentowania/oceniania cen. Od jakiegoś czasu już to uskuteczniamy (od czasu skasowania działu wycen), ale chyba nie ma o tym wzmianki w regulaminie.

Generalnie dla sprzętu trzeba zrobić oddzielny regulamin, mimo że zasady będą poniekąd ujednolicone.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#9

Post autor: tollo »

Postaram się załatwić to w ciągu kilku godzin.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Regulamin sprzedaży - sprzęt

#10

Post autor: tollo »

Pozwolę sobie na zdublowanie postów by powiadomić Was o tym, że powstał regulamin działu sprzedaży sprzętowej. W tym temacie możecie wypowiadać się na jego temat.

Tutaj sama treść regulaminu.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=7025
ODPOWIEDZ