Nowości i zmiany

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#1

Post autor: Wojtek »

Za pośrednictwem tego wątku będę was na bieżąco informował o technicznych zmianach oraz nowościach pojawiających się na forum :)

Obecni użytkownicy pewnie już zdążyli zauważyć dość spore zmiany w strukturze działów forum.

Podsumowanie:
1. Większość działów sprzętowych zyskało poddział dot. zakupów danego rodzaju sprzętu
Osobiście irytowało mnie, że w działach sprzętowych mieszały się zarówno wątki dyskusyjno/techniczne z wątkami stricte zakupowymi. Postanowiłem to zmienić.
W związku z tą zmianą przeniosłem wątki czysto zakupowe do nowych poddziałów.
2. Likwidacja sekcji "Zakupy"
W związku z nowym porządkiem, wspomnianym w punkcie 1., istnienie tej sekcji przestało mieć sens (szczególnie działu Zakupy->Sprzęt). Tak więc postanowiłem rozszczepić całą tą sekcję, co zostało przeprowadzone w kilku etapach:
a) przeniesienie tematów z Zakupy->Sprzęt do stosownych poddziałów zakupowych w działach sprzętowych
b) przeniesienie całego działu Zakupy->Płyty do sekcji Płyty
c) przeniesienie całego działu Zakupy->Akcesoria do działu Sprzęt->Inny sprzęt
d) zmiana rangi działu Zakupy->Giełda do oddzielnej sekcji o nazwie Giełda (wszystkie poddziały giełdowe zostały zachowane)

Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z powyższej reorganizacji. Moim zdaniem ułatwi to w pewnym stopniu poruszanie się po forum oraz przeglądanie jego zasobów, a także rozwieje wątpliwości co do zakładania nowych wątków dyskusyjnych.

Jeszcze nie przekopałem się przez wszystkie wątki z wszystkich działów sprzętowych (szczególnie z tego najliczniejszego, dot. gramofonów), tak więc możecie się spodziewać, że jeszcze nastąpią przenosiny niektórych wątków do nowych poddziałów zakupowych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#2

Post autor: Wojtek »

Dodałem dział Muzyka->Ogólne, gdyż czasami może się zdarzyć dyskusja ogólna o muzyce, niepowiązana z jednym konkretnym gatunkiem, a np. kilkoma (a może wszystkimi?) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#3

Post autor: Wojtek »

Właśnie zakończyłem aktualizować oprogramowanie forum do najnowszej wersji (poprawki błędów).
Polska grupa tłumacząca phpBB3 przy okazji ukazania się nowej wersji oprogramowania zdecydowała się przetłumaczyć wszystko na nowo, tak więc możecie zauważyć trochę zmian językowych :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#4

Post autor: Wojtek »

Poprawiłem trochę funkcję przeszukiwania forum (prawy górny róg, jakby ktoś jeszcze nie wiedział ;) ).
Przy wcześniejszych ustawieniach jakimś cudem doszło do błędu powodującego to, że forum było "ślepe" na wiele haseł, które oczywiście pojawiały się w postach albo np. chwalił się tylko starszymi treściami sprzed kilku miesięcy, a nie z nowymi wpisami gdzie także wystąpił dany wyraz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#5

Post autor: Wojtek »

Drobna, ale fajna (chyba) modyfikacja działania forum:

Od teraz gdy poda się w poście link do innego tematu bądź działu na forum, to zamiast brzydkiego "viewtopic.php&t=34&p=..." pojawi się po prostu tytuł wątku bądź działu forum jako opis linka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Nowości i zmiany

#6

Post autor: nasiaka »

Ładnie, ładnie ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#7

Post autor: Wojtek »

"Ranne ptaszki" mogły dzisiaj zauważyć, że forum było przez jakieś pół godziny zamknięte/w stanie przerwy technicznej.
Wynikała ona z tego, że aktualizowałem oprogramowanie forum do niedawno wydanej najnowszej wersji.
Jest to wydanie bardziej poprawkowe niż takie co by wprowadzało jakieś nowe funkcje/usprawnienia.

Główną różnicą jaką pewnie zauważycie jest to, że teraz jak otrzymacie w skrzynce pocztowej powiadomienie, że ktoś z forum przesłał wam PW, to w treści tego powiadomienia będzie link prowadzący nie do listy odebranych PW (jak było dotychczas), a bezpośredni link do wiadomości PW na forum.


Przy okazji przerwy wprowadziłem jeszcze drobną modyfikację, która może okazać się przydatna dla niektórych osób.

Otóż na samej górze, po lewej stronie nagłówka forum, obok linka "Moje posty" (który notabene zwraca listę wszystkich naszych postów popełnionych na forum) mamy teraz także link pt. "Moje tematy", który wyświetla użytkownikowi listę wszystkich tematów, które założył na forum, posortowaną w kolejności od tego wątku, w którym znajdują się najnowsze odpowiedzi/posty.

Myślę że funkcja ta przyda się przede wszystkim osobom, które wchodzą na forum po to by szybko sprawdzić czy ktoś odpisał na ich wątek/wątki, bez konieczności przeglądania poszczególnych działów forum w poszukiwaniu tego wątku/tych wątków.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowości i zmiany

#8

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:mamy teraz także link pt. "Moje tematy",
Bardzo dobra modyfikacja :) :!: :)
Sugeruję zrobić jeszcze jedną:
do:
* Posty bez odpowiedzi • Nieprzeczytane posty • Aktywne tematy
dodać "ostatnie posty"
Gdzie wyświetlały by się posty ostatnio dodane. (czasem "przeczytane, bez odpowiedzi -znikają w gąszczu innych)
tej funkcji mi brakuje ;)
pzdr
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowości i zmiany

#9

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:(czasem "przeczytane, bez odpowiedzi -znikają w gąszczu innych)
Od tego masz "posty bez odpowiedzi".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowości i zmiany

#10

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Od tego masz "posty bez odpowiedzi".
No nie do końca się rozumiemy: chodzi m.in. o posty bez mojej odpowiedzi, ale przczytane...
PS
albo zmienić ustawienia "aktywne tematy"- bo to działa na jakiejś dziwnej zasadzie...-poza kilkoma to "aktywne" może kiedyś były...
No chyba, że rozumiemy inaczej definicję słowa "aktywny". ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowości i zmiany

#11

Post autor: Jaskier »

eenneell pisze: Bardzo dobra modyfikacja :) :!: :)
Sugeruję zrobić jeszcze jedną:
do:
* Posty bez odpowiedzi • Nieprzeczytane posty • Aktywne tematy
dodać "ostatnie posty"
Gdzie wyświetlały by się posty ostatnio dodane. (czasem "przeczytane, bez odpowiedzi -znikają w gąszczu innych)
tej funkcji mi brakuje ;)
pzdr
Przecież jest taka funkcja. Jeśli wyświetlisz nieprzeczytane posty, to w ostatniej rubryce przy każdym wątku jest zawsze data i czas oraz autor ostatniego posta a obok niego ikonka do tegoż posta. Zresztą ta rubryka ma nazwę "Ostatni post".
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowości i zmiany

#12

Post autor: eenneell »

Jaskier pisze:Przecież jest taka funkcja. Jeśli wyświetlisz nieprzeczytane posty, to w ostatniej rubryce przy każdym wątku jest zawsze data i czas oraz autor ostatniego posta a obok niego ikonka do tegoż posta. Zresztą ta rubryka ma nazwę "Ostatni post
A przeczytane?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nowości i zmiany

#13

Post autor: Sindsoron »

Widzę że forum zyskało "ikonkę" ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Nowości i zmiany

#14

Post autor: Micke »

chwalmy forum za to ze na liscie ulubionych figuruje ze znakiem winyla :D
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Nowości i zmiany

#15

Post autor: Kusma »

Micke pisze:chwalmy forum za to ze na liscie ulubionych figuruje ze znakiem winyla :D
pewnie tylko w firefoxie i chromie u mnie juz nie - ach ten explorer
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
ODPOWIEDZ