Otwieranie linków w nowym oknie?

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Otwieranie linków w nowym oknie?

#16

Post autor: Wojtek »

Czołgista:
Przeczytaj wątek od początku. Nasze forum nie ma nic wspólnego z phpBB2 "by przemo" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Otwieranie linków w nowym oknie?

#17

Post autor: Czołgista »

Z całym szacunkiem , nie przekonuje mnie Twoja argumentacja w tym temacie.
Zważ też kwestię niezalogowanych użytkowników internetu którzy nie znają, lub
nie mają możliwości poznać Twojego podejścia to tego tematu.
Jeśli tego typu podejście ma odstraszać przygodnych internautów , to zgoda , jest skuteczne.
Skutecznie utrudnia mało obeznanym z zasadami poruszania się w sieci z korzystania z zasobów forum.
Jako ograniczenie populacji fanów winyli na tym forum . W sumie jest to jakiś sposób.

Wracając do kwestii stałych użytkowników Twojego forum, kilka głosów było za włączeniem opcji
"osobnego okna" to może okaż pogodne oblicze władcy i daj tę funkcję spragnionemu ludowi :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Otwieranie linków w nowym oknie?

#18

Post autor: Wojtek »

Czołgista pisze:Z całym szacunkiem , nie przekonuje mnie Twoja argumentacja w tym temacie.
Spoko, dyskutować zawsze można.
Czołgista pisze:Zważ też kwestię niezalogowanych użytkowników internetu którzy nie znają, lub
nie mają możliwości poznać Twojego podejścia to tego tematu.
A kto to taki? Forum jest otwarte dla wszystkich. Nie trzeba się logować by przeczytać te słowa.
Chyba że masz coś innego na myśli. W takim razie nie rozumiem co mają do tego wszystkiego niezalogowani :)
Czołgista pisze:Jeśli tego typu podejście ma odstraszać przygodnych internautów , to zgoda , jest skuteczne.
To że nasza strona działa jak większość innych... jest odstraszające? Wytłumacz, jeśli możesz.
Czołgista pisze:Skutecznie utrudnia mało obeznanym z zasadami poruszania się w sieci z korzystania z zasobów forum.
Zamiast uczyć ludzi lepszego korzystania z sieci... ogółem... lepiej uznawać ich "niepełnosprawność" i udawać, że jest fajnie?
Sory, ale nie leży mi to.
Czołgista pisze:Jako ograniczenie populacji fanów winyli na tym forum . W sumie jest to jakiś sposób.
Jeśli już chcesz o tym dyskutować to bądźmy przynajmniej poważni, OK?
Nie zamierzam komentować tego typu kretynizmów.
Czołgista pisze:Wracając do kwestii stałych użytkowników Twojego forum, kilka głosów było za włączeniem opcji
"osobnego okna" to może okaż pogodne oblicze władcy i daj tę funkcję spragnionemu ludowi :?:
Wybacz, ale wolę jednak leczyć niepełnosprawności i trzymać się norm, jeśli mam taką możliwość.

Gdyby to była jakaś chmara osób to jeszcze bym to zrozumiał, ale w przypadku garstki "niereformowalnych", którzy chyba jeszcze nie wiedzą do czego służy środkowy przycisk myszy i przeglądają sieć tak samo jak to robili 10 czy 15 lat temu to takie prośby okraszone wzniosłymi tytułami są co najwyżej komiczne.

Zresztą, pisałem już o tym w poprzednim długim poście. Po co mam się powtarzać?
Chętnie przeczytam jakiś nowy argument albo jakiekolwiek obalenie tego co tu już wcześniej padło.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Otwieranie linków w nowym oknie?

#19

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze: Gdyby to była jakaś chmara osób to jeszcze bym to zrozumiał, ale w przypadku garstki "niereformowalnych", którzy chyba jeszcze nie wiedzą do czego służy środkowy przycisk myszy i przeglądają sieć tak samo jak to robili 10 czy 15 lat temu to takie prośby okraszone wzniosłymi tytułami są co najwyżej komiczne.
No jednak Chłopie (Adminie) coś kombinujesz ;)
Wszędzie (we wszystkich popularnych portalach) otwierając link otwiera się w nowym oknie :!:
Nie chcesz, nie rób ! Alleluja!
הַלְלוּיָהּ
Ale nie tłumacz, że to powszechne :D
Jak jeszcze powiesz, że nie "pozycjonujesz" i nie będziesz "pozycjonował" "Winylnet" to się obśmieje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Otwieranie linków w nowym oknie?

#20

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Wszędzie (we wszystkich popularnych portalach) otwierając link otwiera się w nowym oknie :!:
Każdy link na każdym popularnym portalu? Sory, ale chyba kręcimy się w innych Internetach :)
Z ciekawości: podaj przykład. Przeanalizuję.
Jedyne co znam i co jest poprawne to przypadki mieszane, gdzie jedne linki otwierają się na tej samej stronie, a inne w nowej karcie.
O tym też już pisałem wcześniej chyba.
eenneell pisze:Jak jeszcze powiesz, że nie "pozycjonujesz" i nie będziesz "pozycjonował" "Winylnet" to się obśmieje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Od 5 lat nic nie musiałem robić w kontekście pozycjonowania strony i to jest fakt. Mam od tego automat :)
Co ma piernik do wiatraka?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Otwieranie linków w nowym oknie?

#21

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Każdy link na każdym popularnym portalu? Sory, ale chyba kręcimy się w innych Internetach :)
Z ciekawości: podaj przykład. Przeanalizuję.
I jeszcze nr konta?
Puknij się w czoło na wesoło ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Otwieranie linków w nowym oknie?

#22

Post autor: Wojtek »

Widocznie oczekuję zbyt wiele. Z drugiej strony, w końcu piszę z eenneellem, więc nic dziwnego :D
Pukanie się w czoło pozostawiam stukniętym ludziom, także do dzieła eenneell! Dasz radę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Otwieranie linków w nowym oknie?

#23

Post autor: tollo »

eenneell pisze: I jeszcze nr konta?
Puknij się w czoło na wesoło
Qualis vir, talis oratio.
Czy dla przeciętnego użytkownika nie istnieje środkowy przycisk myszki?
eenneell pisze:Wszędzie (we wszystkich popularnych portalach) otwierając link otwiera się w nowym oknie
Jeśli juz to na nowej karcie, w nowym oknie to zazwyczaj otwierają sie tylko nachalne reklamy. Na nowej karcie otwierają sie też zazwyczaj treści niechciane. Nie znam chyba żadnego szanujacego sie serwisu co otwiera hyperłącza na swojej stronie w nowym oknie.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Otwieranie linków w nowym oknie?

#24

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Widocznie oczekuję zbyt wiele. Z drugiej strony, w końcu piszę z eenneellem, więc nic dziwnego :D
Pukanie się w czoło pozostawiam stukniętym ludziom, także do dzieła eenneell! Dasz radę ;)
eenneell pisze:No jednak Chłopie (Adminie) coś kombinujesz ;)
Wszędzie (we wszystkich popularnych portalach) otwierając link otwiera się w nowym oknie :!:
Nie chcesz, nie rób ! Alleluja!
Widocznie oczekujemy zbyt wiele.
Z drugiej strony, tłumaczymy coś Adminowi, bez skutku, więc nic dziwnego ;)
A tak na"poważnie" to co przeszkadza to zmienić :?:
AAaaaa!
To:
Wojtek pisze:Od 5 lat nic nie musiałem robić w kontekście pozycjonowania strony i to jest fakt. Mam od tego automat :)
Co ma piernik do wiatraka?
chyba jednak ma;
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Otwieranie linków w nowym oknie?

#25

Post autor: tollo »

eenneell pisze:Widocznie oczekujemy zbyt wiele
Instrukcje obsługi myszki i klawiatury mogę napisać. :-)
eenneell pisze:A tak na"poważnie" to co przeszkadza to zmienić
Na "poważnie" to napisać tą instrukcje? Nie ma co zmieniać, tutaj jest wszystko dobrze.
Sapienti sat!
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Otwieranie linków w nowym oknie?

#26

Post autor: zoombie »

Ja tam już przyzwyczaiłem się do korzystania z prawego przycisku myszy (o co chodzi z tym środkowym?, moja ma tylko dwa :) ). ale za optymalne rozwiązanie uważam takie, że linki prowadzące do zdjęć i serwisów zewnętrznych otwierają się w nowej karcie, natomiast linki prowadzące do innych stron serwisu winyle.net w tym samym oknie (choć tu już mogłyby być rozbieżne zdania jeśli chodzi o otwieranie linków ze strony głównej oraz ze stron podforów).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Otwieranie linków w nowym oknie?

#27

Post autor: eenneell »

zoombie pisze:o co chodzi z tym środkowym?, moja ma tylko dwa
Środkowy to "pokrętło góra/dół".
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Otwieranie linków w nowym oknie?

#28

Post autor: Pawelec »

No to pora pomyśleć o wymianie, bo środkowy bardzo dobrze się sprawdza :) Przycisk nie pokrętło - bo to nie to samo :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Otwieranie linków w nowym oknie?

#29

Post autor: eenneell »

Pawelec pisze: Przycisk nie pokrętło - bo to nie to samo
Dwa w jednym... pokrętło, a jak naciśniesz ... to i przycisk :)
Po co wymieniać?
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Otwieranie linków w nowym oknie?

#30

Post autor: Czołgista »

Wojtek pisze:
Czołgista pisze:Z całym szacunkiem , nie przekonuje mnie Twoja argumentacja w tym temacie.
Spoko, dyskutować zawsze można.
Czołgista pisze:Zważ też kwestię niezalogowanych użytkowników internetu którzy nie znają, lub
nie mają możliwości poznać Twojego podejścia to tego tematu.
A kto to taki? Forum jest otwarte dla wszystkich. Nie trzeba się logować by przeczytać te słowa.
Chyba że masz coś innego na myśli. W takim razie nie rozumiem co mają do tego wszystkiego niezalogowani :)
Czołgista pisze:Jeśli tego typu podejście ma odstraszać przygodnych internautów , to zgoda , jest skuteczne.
To że nasza strona działa jak większość innych... jest odstraszające? Wytłumacz, jeśli możesz.
Czołgista pisze:Skutecznie utrudnia mało obeznanym z zasadami poruszania się w sieci z korzystania z zasobów forum.
Zamiast uczyć ludzi lepszego korzystania z sieci... ogółem... lepiej uznawać ich "niepełnosprawność" i udawać, że jest fajnie?
Sory, ale nie leży mi to.
Czołgista pisze:Jako ograniczenie populacji fanów winyli na tym forum . W sumie jest to jakiś sposób.
Jeśli już chcesz o tym dyskutować to bądźmy przynajmniej poważni, OK?
Nie zamierzam komentować tego typu kretynizmów.
Czołgista pisze:Wracając do kwestii stałych użytkowników Twojego forum, kilka głosów było za włączeniem opcji
"osobnego okna" to może okaż pogodne oblicze władcy i daj tę funkcję spragnionemu ludowi :?:
Wybacz, ale wolę jednak leczyć niepełnosprawności i trzymać się norm, jeśli mam taką możliwość.

Gdyby to była jakaś chmara osób to jeszcze bym to zrozumiał, ale w przypadku garstki "niereformowalnych", którzy chyba jeszcze nie wiedzą do czego służy środkowy przycisk myszy i przeglądają sieć tak samo jak to robili 10 czy 15 lat temu to takie prośby okraszone wzniosłymi tytułami są co najwyżej komiczne.

Zresztą, pisałem już o tym w poprzednim długim poście. Po co mam się powtarzać?
Chętnie przeczytam jakiś nowy argument albo jakiekolwiek obalenie tego co tu już wcześniej padło.
OK przeczytałem , w pewnych kwestiach masz rację w innych nie,
to Twoje forum i nie będę się spierał o pierdoły . Bo nie ma sensu tracić czas na pory o pierdoły .
Jeśli uważasz że problemu nie ma to OK .
Ja się dostosuję , choć nadal twierdzę że te ustawienia są niewygodne dla forumowiczów,
jakim sam jestem.
ODPOWIEDZ