Pomysły na promocję forum?

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Pomysły na promocję forum?

#31

Post autor: Reymont »

Chciałbyś mieć koszulkę z Jugotonem ? :shock:
Abstrahując od faktu, że prawa do tego znaku też ktoś pewnie posiada.
Nie chodzi o to gdzie będziesz w niej chodził tylko o złożenie podpisu pod fałszywym oświadczeniem.
Jeśli to dla Ciebie nie problem to droga wolna :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#32

Post autor: Wojtek »

Nietrafiony pomysł, żeby organizować to jakoś wspólnie, a zresztą o koszulkach już gadaliśmy.
Tak jak pisałem, samodzielnie można sobie coś takiego "zrobić" i paradować z wytwórniami na klacie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na promocję forum?

#33

Post autor: eenneell »

Reymont pisze:Nie chodzi o to gdzie będziesz w niej chodził tylko o złożenie podpisu pod fałszywym oświadczeniem.
:shock: :?:
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego jedno z drugim :?:
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Pomysły na promocję forum?

#34

Post autor: Reymont »

Nic, nie zrozumiałeś.

Tłumaczę raz jeszcze. Produkując koszulkę z logotypem możesz zostać poproszony o podpisanie oświadczenia.
Chodzi o to, żeby nikt nie przyczepił się do firmy robiącej taki nadruk (a nie do Ciebie). "Życzliwych" jest sporo.
Nikt nie zaryzykuje płacenia kar za produkcję podróbek, chyba, że się ugadasz po cichu, znasz ludzi lub podpiszesz fałszywe oświadczenie.
Wybór należy do Ciebie :)
To gdzie Ty będziesz w tym chodził nie ma żadnego znaczenia.

Mam nadzieję, że tym razem nie zostawiłem wolnego pola do mylnych interpretacji.
Jednakże, gdyby coś nadal nie było jasne, proszę pytaj.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9641
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Pomysły na promocję forum?

#35

Post autor: Cracker »

eenneell pisze:Ale niestety Kolega Cracker wsadza bardzo marne pliki i złe foty! (Specjalnie ?)
Tak , specjalnie.
Admin prosił aby nie ważyły więej jak 50 kB , wię się podporządkowałem.
W końcu to on płaci za serwer.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na promocję forum?

#36

Post autor: eenneell »

Reymont pisze:Jednakże, gdyby coś nadal nie było jasne, proszę pytaj.
Tosmy się nie zrozumieli
Mnie chodziło nie o koszulkę z 1 logiem, tylko o "tapetę", ze wszystkimi znanymi ;)
Nie wydaje mi sie, żeby tego typu koszulka była (kryp to)reklama... Ale nie znam się wiec pewnie masz racje ;)
Cracker pisze:Admin prosił aby nie ważyły więcej jak 50 kB , wię się podporządkowałem.
W końcu to on płaci za serwer.
:)
Tak czułem :D dlatego ta złośliwość ;)

Ale nie zabronił robić ostrych fot. :)
Chociaż to tez możliwe :D :D :D
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#37

Post autor: Dziadek »

Witam
Jestem tu nowy i dopiero zaczynam to wszystko ogarniac.
Mam swoja strone www poswiecona mojej kolekcji winyli i w zwiazku z tym mam pytanie czy moge umiescic na niej reklame forum
Spodobala mi sie ta
Karol pisze:"Forum entuzjastów płyt winylowych zaprasza --> http://winyl.net/
Chcesz podyskutować o swojej pasji? Może masz problem z gramofonem? To miejsce jest dla Ciebie!"
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#38

Post autor: Wojtek »

Nie ma problemu, Dziadek ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
porkes
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:01

Pomysły na promocję forum?

#39

Post autor: porkes »

sporo pomysłów ale jeśli chodzi o promocję w sieci,to chyba jasne-pozycjonowanie przez firmę.apel do forumowiczów,zrzutka.zamówienie w firmie pozycjonującej.koszt w zależności o strony w wyszukiwarce.wiadomo trzeba się zorientować jaki.proszę nie negujcie od razu jak nie znacie ceny za np.1-5 strona w google. wszystko zależy od słów kluczowych.im dłuższy człon do wpisania,tym taniej.Np.forum miłośników winyli,będzie tańsze,niż płyty vinylowe,bo jak ktoś szuka winyli,to wpisuje vinyle,a nie dociera do płyt przez forum i nie wpisuje forum płyt winylowych...,więc słowa kluczowe kształtują koszt.kilka lat temu pozycjonowałem.można dodać stronę forum do ok 1000 katalogów,które mają do dyspozycji takie firmy,zwykły człowiek tego nie zrobi.dobrze jak firma dostanie prawo do drobnej ingerencji w układ strony,tylko w celu łatwiejszego wypozycjonowania i w obrębie ustalonym z właścicielem strony.koszty miesięczne to od 40-150 złoty.specjalnie sprawdziłem,żeby była jasność.sorry,że taki długi post ale chciałem konkretnie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#40

Post autor: Wojtek »

porkes pisze:to chyba jasne-pozycjonowanie przez firmę
Daruj. Pozycjonowanie mamy akurat raczej całkiem niezłe... i za darmo. Bez "firmy" i praktycznie bez wysiłku :)
Nie zamierzam tego zmieniać, bo siłą rzeczy praktycznie z samych wyszukiwarek trafiają tutaj nowi ludzie.
Jakieś dodatkowe wsparcie by się przydało, gdyby był z tym problem :)

Poza tym, ta witryna nie zarabia i nie taki jest jej cel, więc to nie jest też tak, że mamy jakieś parcie na tony użytkowników (chyba).
To ma swoje zalety.

Sam czasami się dziwię jak Google przekierowuje mnie na własne forum jak szukam info dot. jakiegoś dawniej omawianego sprzętu.
Jeszcze śmieszniej, jak to się dzieje na obcym komputerze, za granicą 8-)
Ze statystyk wiem też, że nie dotyczy to tylko Polski, ale też internautów z innych stron świata, szukających info dot. jakiegoś niejasnego tematu poruszanego akurat tutaj czy też jakiegoś mało popularnego sprzętu.
porkes pisze:apel do forumowiczów,zrzutka.
Takie praktyki już w ogóle są dla mnie co najmniej głupie, wybacz :)
porkes pisze:dobrze jak firma dostanie prawo do drobnej ingerencji w układ strony,tylko w celu łatwiejszego wypozycjonowania i w obrębie ustalonym z właścicielem strony.
Z doświadczenia wiem, że wizualne efekty tych zabiegów bywają masakryczne. Mnie osobiście drażni jak widzę specjalnie utkane w paru miejscach słowa kluczowe, tylko po to by sztucznie wywindować pozycję witryny.
porkes pisze:koszty miesięczne to od 40-150 złoty.
Już widzę jak ta firma co miesiąc ingeruje w stronę i podbija statystyki (i w jaki wkurzający dla odwiedzających sposób) :)
W skrajnym przypadku 2 miesiące by mi się zrównały prawie z rocznym kosztem utrzymania witryny :D
Nie dzięki. Wolę swoją głowę i własne łapki by o takie sprawy zadbać niż płacić jakiemuś informatykowi-hobbyście ;)
porkes pisze:specjalnie sprawdziłem,żeby była jasność.
Dzięki. Dobrze wiedzieć, jakie są obecnie stawki.
porkes pisze:sorry,że taki długi post ale chciałem konkretnie.
Długie posty są fajne, przynajmniej ja je doceniam, ale przypomnij sobie o rozpoczynaniu zdań od wielkich liter, o robieniu spacji po znaku interpunkcyjnym, o podziale dłuższych wypowiedzi na paragrafy.
Czytelność takiej ściany tekstu jest kiepska (choć nie ma tragedii).
porkes pisze:sporo pomysłów
Jakiś inny może? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: Pomysły na promocję forum?

#41

Post autor: nightspy »

kilka lat temu pozycjonowałem
i to mówi samo za siebie... pozycjonowanie kilka lat temu a pozycjonowanie teraz to dwie różne sprawy... prawie jak winyl do płyty cd... niby gra muzyka ale...
do ok 1000 katalogów,które mają do dyspozycji takie firmy,zwykły człowiek tego nie zrobi
ja nie mam firmy a mam dostęp do takich katalogów, nigdy nie zapłaciłem grosza żadnej firmie za pozycjonowanie i sam wypozycjonowałem nie jedną stronę...
katalogi to były dobre kiedyś... teraz już nie... a jak już dodać, to nie w celu pozycjonowania ale aby zaistnieć do tylko kilku największych katalogów np onet, wp itp

kończąc temat pozycjonowania, jeżeli mówimy o Google, to wpisy w katalogach dla tej wyszukiwarki nie istnieją, a wręcz można za to bana od google dostać... poza tym aktualnie samo google zabrania pozycjonowania - w sensie takich jak pozycjonowało się kiedyś. To temat rzeka i nie będę tu podawał tajników pozycjonowania... aktualnie najważniejsza jest treść... dobra, rzetelna i unikatowa treść, a później odpowiednia jej ilość w danych tematach...

miałem problem z gramofonem, szukałem informacji w google i... o razu trafiłem na to forum...

Wojtek, uważam że niepotrzebnie został odrzucony temat fejsa... kiedyś mówiło się, że jak nie ma cie w google to nie istniejesz... teraz jest tak z facebookiem, coraz więcej olewa google a promuje się na face... założenie profilu to jedno, a jak nie to na pewno część użytkowników tego forum ma tam konta i wystarczy że podadzą na swoich profilach link http://www.winyl.net z krótką informacją... a informacja o tym forum sama popłynie w świat...

potrzeba też wykonać banner w kilku rozdzielczościach, podać kod do wklejania takiego banera na innych forach czy stronach by ktoś mógł go wkleić np na swojej stronie
Wojtek, jak coś to służę pomocą i pomysłami...
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomysły na promocję forum?

#42

Post autor: Reymont »

nightspy pisze: ja nie mam firmy a mam dostęp do takich katalogów, nigdy nie zapłaciłem grosza żadnej firmie za pozycjonowanie i sam wypozycjonowałem nie jedną stronę...
Pochwalisz się którą?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#43

Post autor: Wojtek »

Reymont pisze:Pochwalisz się którą?
Lepiej zapytaj o to prywatnie aniżeli tutaj, bo śmieci się :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Pomysły na promocję forum?

#44

Post autor: radekcza »

Z tym pozycjonowaniem kiedyś (dla mnie to max 2 lata temu) i teraz to naprawdę co innego i bym nie ryzykował zabaw bo przez nie umiejętne cfaniakowanie można dostać bana od googla i niestety dość często tak to się właśnie kończy...

Ale fakt, że coś by można było z forem porobić (mi w głowie ciągle siedzą fajne koszulki), tylko czasu mi ostatnio masakrycznie brak, ale jak się trochę ogarnę to może przedstawię jakiś projekt.

A fajny banerek logo forowe też by było git ;)
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: Pomysły na promocję forum?

#45

Post autor: nightspy »

zgadza się... kiedyś a dziś pozycjonowanie to dwa różne światy ;)
Wojtek jak będzie chciał mojej pomocy i pogadać to się pewnie odezwie
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
ODPOWIEDZ