Pomysły na promocję forum?

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#1

Post autor: Wojtek »

Forum to przede wszystkim ludzie. Nasze forum póki co liczy nie wielu użytkowników, przede wszystkim dlatego, że forum nie jest w sieci zbytnio znane (aczkolwiek już jesteśmy całkiem nieźle ustawieni w google :D).

Tak więc jeśli mielibyście jakieś pomysły lub sugestie na skuteczne wypromowanie forum w sieci to proszę bardzo, podzielcie się z nimi na łamach tego wątku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
krzysiek
Posty: 59
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Homo Varsoviensis

Pomysły na promocję forum?

#2

Post autor: krzysiek »

W sieci to może nie jest, ale szablony, wlepki i na miasto w punktach gdzie przebywa dużo osób: centrum, metro itd. A w sieci to różne katalogi stron.
Vinyl kills the mp3 industry
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#3

Post autor: Wojtek »

Myślę że tematyka naszego forum jest zbyt niszowa na reklamę "na mieście" :) A może się mylę?

Co do katalogów to forum ma swój wpis na http://www.forumeo.pl, szczerze mówiąc innych polskich katalogów for dyskusyjnych nie znam :)

A może reklama (dyskretna lub nie) na łamach innych for dyskusyjnych o tematyce audio lub muzycznej? Jeśli tak to jakich? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
krzysiek
Posty: 59
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Homo Varsoviensis

Re: Pomysły na promocję forum?

#4

Post autor: krzysiek »

Wojtek pisze:Myślę że tematyka naszego forum jest zbyt niszowa na reklamę "na mieście" :) A może się mylę?
Jak dla mnie nie ma znaczenia, można zrobić. Niedaleko sklepów z płytami można by szablonem potraktować ścianę czy coś. Na pewno coś by to dało.

P.S. Co do samego forum, to zmieniłbym 'szatę graficzną', żeby bardziej jakoś przyciągała :) Od razu mówię, że się nie znam na tym zbytnio :)
Vinyl kills the mp3 industry
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#5

Post autor: Wojtek »

Dopiero teraz zajarzyłem o co chodzi z tym szablonem :). Myślę, że jednak możemy sobie odpuścić tego typu "reklamę" na mieście ;).

Co do szaty graficznej to powiem tak. Jest to dość trudne i dość czasochłonne (żeby wyszło dobrze), a ja obecnie tego czasu nie mam :). Zresztą, jeszcze do końca nie wiadomo czy nasze forum w ogóle "wypali", czy znajdzie się odpowiednie grupa ludzi, którzy będą chętni się tutaj udzielać. Myślę, że jak już uzbieramy całkiem rozsądne grono użytkowników to przystąpimy do załatwiania nowej szaty graficznej. Tak właściwie to jest to temat na osobny wątek dyskusyjny :D

Prace trwają nad logo forum ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Battrek
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2009, 19:13
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#6

Post autor: Battrek »

Witam!

Co prawda kieruję promocją w dużej instytucji kulturalnej to tak naprawdę trudno coś doradzić
bo sposobów na reklamę jest bardzo wiele :-)

1. Przede wszystkim Pan Admin musi walczyć z czasem i odpisywać na posty :-) Inaczej wszyscy się rozchodzą i każdy po jakimś czasie zrezygnuje :-( (Ja już jestem bliski rezygnacji choć chętnie napisałbym coś czasem).

2. Na wszystkich forach związanych z elektroniką i muzyką można podać informacje o forum winyl.net
Oczywiście należy się skontaktować z adminami forów z prośbą o pozwolenie. Trzeba im także zaoferować coś w zamian. Najlepiej cross promocję. Może oni pomogą?
Mam na myśli elektroda.pl forum.ep.com.pl piano.pl forum Hi-Fi i Muzyka i inne np audiofilskie portale.
W zamian za umieszczenie ich reklamy. Oni chętnie będą promować tą inicjatywę.

3. Skontaktować się z antykwariatami, które handlują winylami i poprosić żeby oni do swoich klientów wykierowali mailing. Wydrukować karteczki i niech dodają do sprzedawanych płyt. W zamian za to oczywiście trzeba im zaoferować podobną reklamę.

To na razie jakieś proste sposoby. Tanie, a w zasadzie darmowe.
Reklama na mieście i innych nośnikach niż te co wymieniłem jest zupełnie niepotrzebna.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#7

Post autor: Wojtek »

Battrek pisze:Przede wszystkim Pan Admin musi walczyć z czasem i odpisywać na posty :-)
To że odpisuję na posty, ale nie zawsze w przeciągu jednego dnia, nie znaczy, że w ogóle nie odpisuję i jest z tego powodu jakiś problem :)
Zresztą, jestem tylko człowiekiem, jak my wszyscy.
Battrek pisze:Na wszystkich forach związanych z elektroniką i muzyką można podać informacje o forum winyl.net
Fakt, brakuje nam promocji.
Battrek pisze:Oczywiście należy się skontaktować z adminami forów z prośbą o pozwolenie.
Oczywiście.
Battrek pisze:Trzeba im także zaoferować coś w zamian. Najlepiej cross promocję.
Nie wierzę w cross-promocję :) Jednakże dostałem już od użytkowników ofertę zareklamowania forum na ich prywatnych stronach. Problem w tym, że brakuje nam jakiegoś logo/bannera, a kiepski ze mnie grafik. Jednakże kiedyś i za to się zabiorę :)

"Reklama" na piano.pl już jest, ale niestety, zbyt wiele nam nie dała, tak samo jak i założony tam wątek "winylowy" też nie cieszył się zbytnio popularnością.
Battrek pisze:forum Hi-Fi i Muzyka i inne np audiofilskie portale.
W życiu :) Pozostawię to fanom "elyty"...

Punkt 3. pozostawię bez komentarza.

Dzięki za rady Battrek :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
empe
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2009, 21:10
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#8

Post autor: empe »

Problem w tym, że brakuje nam jakiegoś logo/bannera
napisz co i jak ...
moja oferta na dwa /aktualnie / sklepy dotycząca zamieszczenia reklamy forum nadal aktualna
PISERA.COM - ONLINE RECORDS STORE
HAKOBO.PL - LIMITED EDITION SHOP
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#9

Post autor: Wojtek »

Tak, tak empe, pamiętam o twojej propozycji. Jak będę miał grafikę to podeślę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
empe
Posty: 45
Rejestracja: 02 kwie 2009, 21:10
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#10

Post autor: empe »

Tak, tak empe, pamiętam o twojej propozycji. Jak będę miał grafikę to podeślę
w takim razie do dzieła !
PISERA.COM - ONLINE RECORDS STORE
HAKOBO.PL - LIMITED EDITION SHOP
Karol
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2010, 21:55

.

#11

Post autor: Karol »

.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2016, 00:20 przez Karol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#12

Post autor: Wojtek »

Nic dodać, nic ująć. Świetnie Karol :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Karol
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2010, 21:55

.

#13

Post autor: Karol »

.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2016, 00:20 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#14

Post autor: Wojtek »

Spoko, może ktoś tu wpadnie i coś skrobnie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Pomysły na promocję forum?

#15

Post autor: Pilot »

Na papierosyforum moge walnac link do forum. Kilkuset forowiczow dziennie tam sie przewija, tylko nie ukrywajmy, tapatalk by sie przydal. Jest to wygoda dla mocbilnych userow. Smartfony, tablety. Sam teraz z taba nadaję.
ODPOWIEDZ