Problemy z wylogowywaniem czasowym

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1350
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#16

Post autor: daru0105 »

Wojtek pisze:
22 mar 2022, 13:39
Sesja jest trzymana przez 1h - przy braku aktywności wylogowuje.
Wchodzę teraz po przerwie na kompa. Mineło z 20-30 min. i jestem wylogowany
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
godzinilla
Posty: 74
Rejestracja: 14 lis 2022, 19:49
Gramofon: Technics SL-1600 MKI

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#17

Post autor: godzinilla »

Cześć. Czy nie można coś zrobić z tym wylogowaniem? Skoro zaznaczam checkboxa "zapamiętaj mnie" to chciałbym, aby strona pamiętała, że jestem zalogowany dopóki sam się nie wyloguje albo nie wyczyszczę ciasteczek (albo jeszcze coś innego), a nie jakieś odgórne ustawienia czasowej sesji, co najmniej jakbyśmy byli do banku zalogowani ;)

Bardzo proszę, w imieniu swoim jak i Grupowiczów o zmiany w tym temacie :)
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1569
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#18

Post autor: domibobi »

godzinilla pisze:
07 maja 2023, 19:56
Bardzo proszę, w imieniu swoim jak i Grupowiczów o zmiany w tym temacie :)
U mnie nic takiego nie występuje. Telefon - przeglądarka chrome. Komputer - przeglądarka FireFox. Z czego korzystasz u siebie?
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#19

Post autor: dale »

godzinilla pisze:
07 maja 2023, 19:56
Cześć. Czy nie można coś zrobić z tym wylogowaniem? Skoro zaznaczam checkboxa "zapamiętaj mnie" to chciałbym, aby strona pamiętała, że jestem zalogowany dopóki sam się nie wyloguje albo nie wyczyszczę ciasteczek (albo jeszcze coś innego), a nie jakieś odgórne ustawienia czasowej sesji, co najmniej jakbyśmy byli do banku zalogowani ;)

Bardzo proszę, w imieniu swoim jak i Grupowiczów o zmiany w tym temacie :)
Używam dwóch komputerów z różnymi zasadami prywatności i różnym poziomem ograniczeń netu, jak również komórki. Jestem zalogowany na nich od paru ładnych miesięcy.
Sprawdź swój sprzęt.
godzinilla
Posty: 74
Rejestracja: 14 lis 2022, 19:49
Gramofon: Technics SL-1600 MKI

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#20

Post autor: godzinilla »

domibobi pisze:
07 maja 2023, 20:17
godzinilla pisze:
07 maja 2023, 19:56
Bardzo proszę, w imieniu swoim jak i Grupowiczów o zmiany w tym temacie :)
U mnie nic takiego nie występuje. Telefon - przeglądarka chrome. Komputer - przeglądarka FireFox. Z czego korzystasz u siebie?
Najnowszy dostępny w sklepie Chrome na Androidzie 13 (Samsung). Na kompie rownież Chrome. Ostatnio mało siedze na forum i nie mam większych obserwacji, ale na telefonie problem istnieje odkąd pamiętam.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1569
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#21

Post autor: domibobi »

Ja sobie po zalogowaniu do forum w Chrome, dałem opcje "dodaj do ekranu głównego":
Screenshot_20230507-210155.png
Wchodzę zawsze przez tą ikonkę i problem o którym piszesz w ogóle nie występuje. Nie mam zielonego pojęcia czy to co zrobiłem ma jakiś wpływ na to ale może warto spróbować.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#22

Post autor: Wojtek »

Ja rozkładam ręce. Forum trzyma sesje logowania całkiem długo, a każde wejście ją tylko odświeża.
Wyobrażam sobie że jakbym miał ustawione jakieś ograniczenia co do wykorzystywania ciasteczek to może dojść do tego że sesja się nie odświeża i wygasa prędzej aż do kolejnego zalogowania (na świeżo, bo wtedy nowa sesja się tworzy).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#23

Post autor: darkman »

Kłopot pozostaje nadal. Mnie wylogowuje nadal w trakcie pisania postów. Fakt, że pisuję dość długie, ale tak wylogowanie jest częste. Wówczas trzeba się przelogować kopiując do pamięci już napisany tekst by go ponownie w stawić w pole edycji i opublikować.
Kwestia przyzwyczajenia i jakoś mi to nie przeszkadza drastycznie jednak bywa niewygodnie.
Może jakoś się da wydłużyć czas aktywności w polu "pisania"?

Druga sprawa o której już wspominałem to fatalny rodzaj sortowania wiadomości PW.
Przy dużej ilości stron z wiadomościami PW odnalezienie kogoś, kto nie pisuje pod jednym tytułem postu (wiadomości) to koszmar.
Wymaga to sortowania alfabetycznego, a tego nie da się zrobić wskazując nadawcę, tylko trzeba do niego dotrzeć "na piechotę" sortując wszystkich alfabetycznie i przeglądając tematy napisane przez tę osobę. Jak ktoś jest np na literę N, to mnie więcej taka sama odległość przerzucania stron do niego jest i od tyłu i od przodu alfabetycznie.
rozwiązuję to tak, że proszę kolegów o pisanie zawsze w tym samym tytule postów. Tu wystepuje tylko jedna mozliwość zaginięcia - trzeba pamiętać, że post z Re na poczatku będzie sortowany tylko z postami Re, a zatem główny czyli pierwszy bez "re" nie będzie widoczny, bo będzie gdzieś pod stosowną literą alfabetycznie.
Powinno być tak, że sortowanie odbywa się po zaznaczonym na bieżąco poście, czyli wyświtlasz dany post użytkownika i wybierasz opcję "sortuj wg autora" i otrzeymujesz posortowane posty tego autora. Tymczasem po wybraniu takiej opcji i w ten sposób otrzymujesz posortowaną pocztę w całości od A lub od Ż autorami. To niestety bardzo niewygodne i czasochłonne.
Z ego powodu kolegom "z różnymi tytułami postów" zdarza mi się napisać szykanę " znajdź Se" w swoich postach :D :D
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#24

Post autor: tuczi77 »

Obawiam się Panowie, że problemy są po Waszej stronie sprzętowej, a nie po stronie skryptu forum. U mnie też po zaznaczeniu "ptaszka" jestem zalogowany ile tylko chcę. Zarówno na telefonie jak i na kompie.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#25

Post autor: kinky »

Tak właśnie chyba jest, jeśli mnie wylogowuje to bardzo rzadko, nie pamiętam kiedy ostatnio. Pisanie długach postów też nie jest problemem, nawet jeśli się komp uśpi w tym czasie, bo coś tam innego muszę zrobić...
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z wylogowywaniem czasowym

#26

Post autor: Wojtek »

Pojedyncza sesja logowania (czyli tak jakbyśmy nie zaznaczali "zapamiętaj mnie" przy logowaniu) trwa godzinę, ale jeśli działa funkcja zapamiętania to sesja jest automatycznie odnawiana przez naszą przeglądarkę.

Dlatego w praktyce jedyna opcja by sesja zakańczała się przedwcześnie i następowało wylogowanie jest po stronie użytkownika, a nie serwera/forum.

Można ustawić przeglądarkę tak by była w trybie turbo-bezpiecznym, czasami stosuje się do tego też różnorakie wtyczki (tj. popularne adblockery). Bardziej agresywne antywirusy też mogą za czymś takim stać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ