Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#106

Post autor: chudy_b »

Garażowa wyprzedaż - reanimacja.

Teraz ten temat trochę nie pasuje, bo z wyprzedażą nie ma wiele wspólnego. Do tego mam Allegro. Tu będą trafiać sprzęty którym poświęciłem dużo czasu. Z których stanu technicznego jestem zadowolony. I które śmiało mogę oddać w ręce forumowiczów bez ryzyka zapracowania na bana ;)

Jest też pewna nowość. Jak ktoś ma jakiś sprzęt do reanimacji, to chętnie rozważę odkupienie lub przyjęcie do naprawy. Oczywiście nie biorę wszystkiego jak leci. Sprzęt musi mieć "coś w sobie". Yamahom dziękujemy, szczególnie na hybrydach :D

Trochę myślałem nad zmianą tematu, ale nic mądrego nie przyszło mi do głowy. Jak ktoś ma jakieś propozycje, to byłoby miło.

Moja działalność cały czas pozostaje na zasadach non-profit. Ceny sprzedaży ustalam sumując cenę zakupu z kosztami naprawy. Nie patrzę na ceny wywoławcze na ebay'u. Nie jest moim celem robienie deali życia na odpucowaniu sprayem jakiegoś szrota od niemieckego dziadka. Do ceny jednego sprzętu czasem coś dorzucę, ale na innym tracę, bo roboty było dużo, części drogie. Takie życie.

Jakby ktoś chciał mi kibicować, to zbieram na motor :D Ułatwieniem zadania jest to, że za sprzęt płacę z konta żony, a zapłatę pobieram na moje :D

Przypomnę ogólne zasady zakupu w tym wątku. Gwarancja trzy miesiące. Prawo do odesłania sprzętu w ciągu dwóch tygodni bez podawania przyczyny. Ceny zawierają koszt wysyłki kurierem.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#107

Post autor: chudy_b »

Nie powinno się pisać posta pod postem, ale tam były zasady, a teraz czas na ofertę.

PIONEER SX-636.

Sprzęt trafił do mnie z opisem - jeden kanał pierdzi, drugi buczy. :roll:
W rzeczywistości ktoś próbował go naprawić, ale bardzo dawno temu i bez pojęcia. W środku pełno pajęczyn, sprzęt brudny, ale nie leżał w zatęchłej piwnicy. Sprzęt z wysp, z ichniejszą wtyczką i brudnym białym przewodem. Dodatkowo oberwał od kuriera. Pokrętło strojenia i wyboru źródła trochę zaczęły zezować.

Co w nim zrobiłem:

1. Angielska brudna wtyczka z białym drutem zamieniona na nowy cywilizowany przewód.
2. Końcówka mocy naprawiona. Uszkodzona była w jednym kanale para różnicowa i to tak dziwnie, że po paru minutach zaczynała grac poprawnie. W drugim kanale drivery wstawione zupełnie przypadkowe. Tranzystory mocy były sprawne. Poskładałem jeden kanał na oryginałach, a drugi na docelowych zamiennikach. Zero różnicy w brzmieniu. Drivery wstawiłem z epoki, ale mocniejsze. Parę różnicową dobrałem wg zaleceń INTERNETU. Oczywiście w obydwu kanałach teraz jest to samo. Ustawiony prąd spoczynkowy. Większość rezystorów wymieniona na metalizowane 2% bo miałem.
3. Wymiana elektrolitów we wszystkich modułach na markowe Nichicony za wyjątkiem głównych filtrujących i kondensatorów tunera. Tunera wolę póki co za bardzo nie zaczepiać, choć rozglądam się za sprzętem który by to umożliwiał.
4. Tuner lekko poprawiłem dostosowując odbierane częstotliwości do wskazań skali i poprawiając jego czułość.
5. Wydmuchane pajęczyny, wypłukane płytki. Ogólnie odświeżenie środka, ale bez użycia Karchera.
6. Umyty panel i pokrętła. Na panelu był napis FM MUTING. Częściowo starty. Teraz go nie ma. Nie wiem kiedy zniknął. Kiepsko go namalowali. teraz wygląda lepiej. :D
7. Drewniana pokrywa umyta specjalnym środkiem do tego celu i pokryta porządnym woskiem. Duuuży efekt.
8. Metalowa kratka pokrywy psiknięta czarną farbą. Sporo pracy z tym było co widać na zdjęciach, ale efekt bardzo dobry.
9. Wszystkie potencjometry, przełączniki potraktowane porządną chemią. Nic nie powinno trzeszczeć.

Jak widać, nie jest to sprzęt nie grzebany. To jest sprzęt po serwisie. Mam nadzieję, że komuś się spodoba.

Cena - 600 PLN.
Załączniki
Ładnie świeci. Wszystkie żarówki oryginalne. Szacun dla Pioneera.
Ładnie świeci. Wszystkie żarówki oryginalne. Szacun dla Pioneera.
Te paskudne frędzle na panelu to odbity dywan.
Te paskudne frędzle na panelu to odbity dywan.
Wyjściowy stan pokrywy
Wyjściowy stan pokrywy
Maskowanie jak w samochodowej lakierni
Maskowanie jak w samochodowej lakierni
Efekt końcowy
Efekt końcowy
Środek
Środek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#108

Post autor: Wojtek »

Dobry Pioneer w bardzo dobrej cenie z jeszcze lepszej ręki 8-)
Nic tylko brać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15108
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#109

Post autor: darkman »

Ładna cholera :) Te sprzęty vintage mają niepowtarzalny urok.
Dla niepewnych dodam, tak chłopaki to sprzęt z wejściem Phono czyli 'można podłączyć gramofon bezpośrednio'. (jest też AUX - czyli podłączamy co chcemy, zew. pre też, rzecz jasna)
[z tego co pamiętam, to jakość sekcji pph jest odnośna mniej więcej do starej Elizabetki HiFi czyli przyzwoita bardzo(!) - Chudy by musiał potwierdzić, bo ma to na świeżo, ale nie trzeba będzie pogłasniać w stosunku do innych źródeł - moim zdaniem okazja]
A jak tuner? Chudy? Czułość, łapie wszystko co ma być?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#110

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze:
09 kwie 2018, 03:42
Mam nadzieję, że komuś się spodoba.
Fajne podświetlenie i wycieraczki :think:
Dobra oferta :handgestures-thumbupleft:
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#111

Post autor: Merrick »

Mniam. Fajne to coś. Tylko gdzie to wstawić w domu? No i co zrobić z żoną ? :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#112

Post autor: Wojtek »

Żonę odesłać na zakupy z kartą kredytową, a samemu w między czasie zrobić małe przemeblowanie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#113

Post autor: chudy_b »

darkman pisze:
09 kwie 2018, 10:22
jakość sekcji pph jest odnośna mniej więcej do starej Elizabetki HiFi czyli przyzwoita bardzo(!) - Chudy by musiał potwierdzić, bo ma to na świeżo
Elizabetki nigdy nie słuchałem.
Trudno mi ocenić jakość pre. Po pierwsze, ja to trochę głuchy jestem. Rozróżniam, czy gra czy nie ;) Po drugie, ja te serwisowane sprzęty podpinam pod malutkie kolumienki (całkiem niezłe), a do testów pre używam linearnego technicsa z igłą z Wamatu. Czyli da się stwierdzić czy gra. Nic więcej. Jakościowe oceny sprzętu są dostępne w necie. Mi byłoby głupio pisać że jest super. Nawet jeśli jest.
darkman pisze:
09 kwie 2018, 10:22
nie trzeba będzie pogłasniać w stosunku do innych źródeł
Nie trzeba.
darkman pisze:
09 kwie 2018, 10:22
A jak tuner? Chudy? Czułość, łapie wszystko co ma być?
Ja mieszkam w Warszawie. Tu każdy tuner łapie. Do zdjęcia podświetlania złapałem jakąś stacje na stereo bez żadnej anteny. Po podpięciu 20cm drutu złapałem moją testową, bo słabą, stację czyli Rock Radio. Bez problemu stereo, 2 na skali siły sygnału. Mój prywatny wypasiony tuner łapie tę stację w zależności od pogodny i obecności kota w pokoju.
Regsoft pisze:
09 kwie 2018, 10:28
Fajne podświetlenie i wycieraczki
Fajne. Ale wycieraczki pokazują siłę sygnału i dostrojenie. Nie machają w rytm muzyki niestety.
Merrick pisze:
09 kwie 2018, 11:50
No i co zrobić z żoną ?
Przyzwyczajać?


A... Jedna rzecz o której nie napisałem. Pisałem, że wzmacniacz oberwał podczas transportu. Pokrętło strojenia udało mi się wyprostować prawie idalnie. Gorzej z selektorem wejść. Tak całkiem prosty nie jest. Nie chciałem się z nim za bardzo siłować, bo aluminium łatwo się łamie. Jeden listek i tak się odłamał. Pokrętło na szczęście siedzi ciasno. Nic złego nie powinno się z tym dziać. No ale lekkie zboczenie od pionu jest.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#114

Post autor: blispx »

No to te ludki co mają jakieś gówna niewintydżowe brać od Chudego bo tanio i po przeglądzie, na otrzeźwienie zobaczcie sobie ile Nomos woła za takiego
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#115

Post autor: chudy_b »

blispx pisze:
11 kwie 2018, 11:19
zobaczcie sobie ile Nomos woła za takiego
Ile?
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#116

Post autor: olsza84 »

chudy_b pisze:
11 kwie 2018, 11:25
Ile?
1400 ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#117

Post autor: kriss »

Nomos to w zupełnie kosmos jest.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#118

Post autor: dale »

A samego tunera w takim stylu nie masz :) ?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#119

Post autor: chudy_b »

dale pisze:
11 kwie 2018, 13:57
A samego tunera w takim stylu nie masz
Nie mam.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Garażowa wyprzedaż wzmacniaczy

#120

Post autor: chudy_b »

olsza84 pisze:
11 kwie 2018, 11:34
1400 ;)
Tak sobie myślę, że chyba powinienem podnieść cenę, bo sobie pomyślicie że jakiś złom wystawiam. Ale raczej tego nie zrobię. Ja po prostu nie muszę na tym zarobić. Na hobby przeważnie się traci, więc jeśli nie stracę to i tak jestem na plusie ;)
ODPOWIEDZ