[Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

[Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#1

Post autor: darkman »

Sprzedam oryginalny krążek Sony do SP/EP wraz z gramofonem. Tylko komplet!


Gramofon Sony PSX 60, Direct Drive, Quartz (kontrola obrotów) Full Automatic, VTA „w locie”, Bdb i cenione ramię PUA-7 o średniej masie pozwala na pracę z wieloma wkładkami. W swoje praktyce wieszałem nawet wkładki o sporej masie jak np SPU, które de facto są już w granicy tego co 9" PUA może przyjąć, jednak przy zastosowaniu EW o zwiększonej masie własnej było to możliwe i to nawet z naciskiem igły ustawianej via pierścień, a nie wagę.

Winda pracuje doskonale, a czas opuszczania jest w granicy rekomendowanej jako właściwa. Rant talerza robi na prawdę bdb dobre wrażenie.. grubaśny, wysoki, ciężki odlew, no bajka. (BTW łatwo można go sobie przepolerować prostą domową metodą, jak coś to podam jak - np Olsza i ja robimy to taką samą metodą, prosto, łatwo i efektowne wychodzi).

Dodatkowo ramię i sam talerz mają .. no cóż design i wygląd gdzie nie ma wstydu po prostu, profeska i nie bójmy się tego słowa w swoim gronie.
ANT pierścień kolumny ramienia z podziałką itd.. (opcja Manual na pokrętle funkcyjnym - jest, dla ortodoksyjnych słuchaczy można sobie przełączać na manual, a przydaje się w zakresie gemometrii ramienia i wkładek), sprawny w ciągłym użytkowaniu w torze. Serwisowany na bieżąco pod stałą opieką. Pełne wyposażenie, plus dodatki. Dwa headshelle brandowe Sony, bdb wkładka/igła sprawna w użytkowaniu lub NOS za dopłatą - kwestia dogadania detali/ (w sumie do wyboru), Słynny i oryginalny krążek do singli w komplecie, co nadaje nieprzeciętną rangę temu modelowi.

W komplecie są ciężarki EW /extension weight pod równoważenie cięższych wkładek/ - 2 sztuki o różnej wadze (20,6 g i 21,4g).
Pokrywa oryginalna (ładna po polerce) z zabezpieczonymi zawiasami (lekkie pęknięcie przy prawym zawiasie z widoczną rysą - zabezpieczone i mało widoczne), kabel sygnałowy i GND wymienione na Prolink HiEnd OFC. W plincie oryginalny koreczek-zaślepka otworu technicznego na EW i shell ‚zapasowy’ (tego najczęściej nie ma w oferowanych gramofonach jak i EW)- tu jest wszystko co ma być.
Nóżki oryginalne również w bdb stanie. Front panel interface użytkownika ładny i czysty alu, napisy pełne i wyraźne bez otarć, sprzęt b.zadbany.
Headshele:
Sony SH-135 (pod lżejsze wkładki np Shure czy Empire)
Sony SH-165 (pod cięższe np Denon DL103 i R itp)
Wkładka: Empire 1000ZE/X igła sprawna (przebieg spory jednak nie wykazuje cech zużycia, możliwa też igła fabrycznie nowa NOS za dopłatą rzecz logiczna i po cenie bez cudów ale ta w oryginale na wkładce jest całkiem spoko i chodzi super).
Gramofon japoński versja na rynek USA / w komplecie zasilacz transformujący/.
Sprzęt można zobaczyć na wielu fotografiach w wątkach np testowych forum. Jest to mój główny gramofon zestawu audio.

Zalety: To nie Technics.
Wady: brak podświetlenia okienka sekcji Lock System, opadła żarówka-świecie ale nie widać bo ciemna pleksi, co jest dość typowe, nie jest mi potrzebne to podglądanie i nie będę tego poprawiał - robimy sami o ile ktoś musi to mieć - zdjęcie panelu użytkownika i podciągnięcie to prosta czynność - tutorial pełny na subforum Sony - zresztą m.in ze zdjęciami mojego sprzętu gdy było to robione.. „ten typ tak ma”, że żarówka lubi sobie opaść nieoczekiwanie, zwłaszcza w czasie przenoszena czy przewożenia gramofonu / jest to tylko podgląd samego stroboskopu. Ów brak widocznego podświetlenia nie ma żadnego wpływu na pracę.
(Diody przycisków sterowania świecą wszystkie/ czerwone/ rzecz jasna).

Cena 2950 już po targach, do odebrania. Od razu obniżyłem by zaoszczędzić kupującemu fatygi discountowania. Fajnie, co nie? :)
Zapraszam.

Odbiór osobisty najbezpieczniej z oględzinami i odsłuchem w dobrym torze (woj. Śląskie/Małopolskie pow. zawierciański), dowóz po trasie i przedpłacie pełnej na odcinku Małopolskie - Warszawa ekspresówka A7, lub odbiór Warszawa - tu bez odsłuchu, bo już będzie spakowany choć oględziny jako takie bez problemu. Szczegóły do ustalenia.
Przesyłka odpada, ale możliwy też transport koleżeński, bo nie takie kasy się pruło.

Jak obniżyć koszty? No już są obniżone i warto, ale dla upartych można sobie odjąć koszty headshela/li i np wkładki jeśli ktoś woli bez, to mnie wsio ryba. Na PW mogę podać kwoty do odliczenia, jeśli ktoś chciałby sobie obniżyć koszt całości (to ceny tzw TV czyli Trade Value zatem ich wartoś w rachunku całego kompletu PSX 60 tak jak opisałem, co nie znaczy, że te taile sprzedam osobno za takie ceny - proszę też nie pisać „kupie wkładkę” lub „ile za EW”, bowiem te drobiazgi będę oferował osobno jeśli coś zostanie po sprzedaży gramofonu).
Proszę nie kasztanić w wątku „na co zmieniasz”.. a kto powiedział, że zmieniam(?), „czemu sprzedajesz”, „piłeś?”, „zrobis mi loda jak kupię?” itd.. będą ignorowane :). Chętnie odpowiem na wszelkie pytania osadzone w temacie / PW/ pse.

linki do fotek w wątkach i fotka poglądowa:

tu post
#5
viewtopic.php?f=36&t=18625
#1
viewtopic.php?f=64&t=13261
# od1 - stroboskop jako gadget dekoracyjny
viewtopic.php?f=64&t=13261
#19
viewtopic.php?t=9297&start=15

jeszcze kilka fotek będzie..
Załączniki
IMG_2221.JPG
IMG_2048.JPG
IMG_2047.JPG
IMG_1881.JPG
IMG_2526.jpg
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2024, 18:14 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#2

Post autor: darkman »

i jeszcze takie - klikamy to się wyprostują na fotkach, magia Panie! :hand:
Załączniki
IMG_2840.JPG
IMG_2922.JPG
IMG_2923.JPG
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#3

Post autor: kolimator »

darkman pisze:
06 kwie 2024, 17:05
bo nie takie kasy się pruło.
Teraz rozumiem skąd pieniażki na tak smakowity gramofon.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1363
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#4

Post autor: Jozi »

Mówisz, że sami nudziarze w klubie Sony :D .
A ludzie chcą po 8 tysi za chińskiego Torensa wydawać a tu taka perła.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#5

Post autor: darkman »

Taż ja klubu nie opuszczam. Stara miłość nie rdzewieje. Jakby co to mam jeszcze Szpulaka, Walkmana i integrę. Poza tym zmieniam na wyższy model o ile to w ogóle możliwe, ale i tak w zasadzie wszystkie gramofony tak na prawdę to Sony.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4750
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#6

Post autor: Mawis »

A ten FAK na pierwszym zdjeciu to ma oznaczać: kupujta i walta się - taniej nie będzie? :lol: :lol:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2357
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#7

Post autor: Peliks »

Mawis pisze:
06 kwie 2024, 22:21
A ten FAK na pierwszym zdjeciu ....
Oj Mawisku, za młody jesteś...viewtopic.php?p=183768#p183768
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#8

Post autor: darkman »

Mawis pisze:
06 kwie 2024, 22:21
A ten FAK na pierwszym zdjeciu to ma oznaczać: kupujta i walta się - taniej nie będzie? :lol: :lol:
Tanio to tak jak głośno. Nie znaczy dobrze.
Poza tym w tej kompletacji to akurat jest bdb cena, a socjotechnikę jej zmniejszenia opisałem wyżej. W czym problem i co to znaczy taniej? To i tak jest poniżej ogłoszeń i ceny rynkowej.
Masz jakiś problem z moim ogłoszeniem Maćku? To nie jest temat satyryczny. Trzymajmy się jako tako regulaminu. Prosiłem o to w opisie. Tak?
Zobacz sobie młodziak.. idąc z linkiem Peliksa jak wyceniłem parę lat temu Sony PSX 50 Blisa w wątku ofertowym podając ceny poszczególnych komponentów - to pouczający materiał, a przyjąłem najniższe ceny rynkowe dla nich podówczas. Gramofon ów do dziś cieszy jednego z moich bdb kolegów i nie jest jedynym w jego zestawie toru audio.
Proszę byś już tu nie odpowiadał, to nie jest wątek polemiczny.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#9

Post autor: Wojtek »

Cena jest bdb, już za sam gramofon. Bonusy typu wkładka, igły, headshelle, ciężarek można traktować jako gratisy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: [Sprzedam] Gramofon Sony PSX 60

#10

Post autor: Lukasz31 »

Wojtku pozwolę się nie zgodzić, ale widać że nie jesteś w klubie tej zacnej marki :D
Robotę i cenę robi tu Oryginalny krążek na single :D
Zresztą bardzo dobra oferta z pewnych rąk, jednym słowem Brać :D
ODPOWIEDZ