[S] Gramofon Technics SL 1900

Zablokowany
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

[S] Gramofon Technics SL 1900

#1

Post autor: darkman »

Sprzedam Technics SL1900,
..długi opis.. sorry ale nie mam weny by go edytować :)

Technics SL 1900, japoński Direct Drive Automatic, wkładka Ortofon SG10 (igła ‚10’-ka eliptyczna).
Zadbany, fajny stan, sprawny. U mnie w użytkowaniu, w drugim, a nawet trzecim zestawie. Obecnie likwiduję jeden tor, bo zbieram na opłatek, (wersja dla niewierzących i apostatów: już tylko na waciki).


Załączam fotografie.
Gramofon nie jest rzecz oczywista nowy. Należy o tym pamiętać. Co do ustawienia, nacisku, przeciwwagi.. kalibracji, to każdorazowo ustawiamy to przed rozpoczeciem użytkowania.
Jeśli to nowy dla nas sprzę i jest po transporcie czy nawet po przeniesieniu do innego pomieszczenia. Osobą nie czującym się pewnie w tej materii oczywiscie pomogę w tych czynnościami w miarę możliwości i zrozumienia tematu, choć wszystko jest na forum i ładnie poukładane.

Wkładka SG to odpowiednik Ortofona OD na rynek niemiecki, poprzednik serii Otofon OM. Igły wymienne, pasują wszystkie Orto OM czyli np: OMe10,20,.. aż do fine line i Shibaty. Bdb zamienniki ma w ofercie japońskie JICO. To tyle jeśli chciałoby się tę wkładkę wykorzystać. Zastana igła gra i jeszcze pogra (choć zwykle po kupnie igłę sie wymienia).
U mnie Technics chodził na wkładkach wielorakich.
Moje opinie z forum tutaj:
str 318 w wątku gramofon do 1500. Warto przeczytać.

a inne kolegów w dziale gramofony też w okolicach forum.

Plusy:
- no same! :)
- ładny i chwalony w niektórych kręgach za typowy Technicsowy design
- japoński oryginał bez cudów,
- kabel gramo RCA i widełki
- pokrywa oryginalna, zawiasy też (lekkie, dość typowe pęknięcia przy nich)
- wkładka tzw na początek całkiem fajna i rozwojowa pod względem upgrade wielu igieł
- cena (no widzę po ile obecnie chodzą)

Wady:
Drobiazgi, ale i wady:
- dwa pęknięcia przy zawiasach pokrywy(cza podkleić-mnie się nie chciało, bo klapa chodzi płynnie i blokuje się tak jak ma być po otwarciu, a dalej mi się nie chce ale mogę pokazać jak mam to zrobione w innych gramofonach) UWAGA! - już naprawiłem, poklejone i zabezpieczone, opis robiłem parę dni wcześniej po prostu/ detale na fotce/ robi i wygląda spoko, fajnie.

- prawdopodobnie odłamana końcówka widełek posadowienia ramienia, ale bez wpływu na pracę ramienia (plasticzek można dostać na north,pl, a chyba pasuje od większości widełek gramofonowych), To odłamanie jest niewidoczne i trudno je zauważyć ale informuję, że jest (nie przeszkadza to w graniu ani posuwie ramienia - dlatego nic z tym nie robiłem, choć miałem to w planie.

Można pytać co i jak, jakby co?

Można się targować. Nie muszę się zgodzić, ale może warto podjąć negocjacje.


Odbiór osobisty - możliwy odsłuch (woj. Śląskie pow zawierciański), Warszawa (bez odsłuchu) w ustalonym wcześniej terminie lub po trasie Kraków-Wawa expresówka bez odsłuchu i po przedpłacie bowiem nie wożę sprzętu w celach tylko okazowych.
Wysyłka kurierem - też możliwa. Sugeruję z ubezpieczeniem, bo jakoś nie jestem na tyle odważny by brać odpowiedzialność na siebie za ich fantazję w dostarczaniu paczek.
Odbiór osobisty rzecz jasna z kawą u mnie „w torze” i wedle części temu Płyto_Zbiru.
Zapraszam na PW.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2021, 12:23 przez darkman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#2

Post autor: darkman »

fotky, itd... na meila jak ktoś chce to 30 fotek łącznie z naprawioną pokrywą, bo wstawianie.. bez sensu - tylko poglądowo daję.
Załączniki
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b88.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b80.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b72.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b65.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b8a.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#3

Post autor: darkman »

ok, jeszcze te2 i już
Załączniki
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b85.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b71.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#4

Post autor: darkman »

aha pokrywa po naprawie, pęknięcia sklejone i zabezpieczone taśmą, spoko - mam tak już od kilku lat też w swoim Sony psx60 i trzyma jak nie wiem co? Lewego pęknięcia nie widać w ogóle. Wygląda spoko estetycznie *to jest oryginalna pokrywa z tego modelu, japońska jak Siedmiu Samurajów.
Załączniki
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b9c.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b9d.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#5

Post autor: darkman »

Wigilijnie niech stracę,
lepsiejsza cena: xxx... no już po wigili.. zapraszamy w kolejnym rock'u :D

I zapraszam. (chodzą po 1600.. jak widać na aukcjach, co uważam za chore; u mnie real choć świat i tak pozostanie jaki jest). j.w. napisałem duża ilość zdjęć, dokładnych na mail - nic do ukrycia.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2021, 12:24 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
gromog
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2013, 20:06
Gramofon: SABA PSP250
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#6

Post autor: gromog »

Jak on się ma do mojej SABA PSP250 z wkładką AT13EaX? Jakie różnice będą zauważalne? Chociaż chciałbym jeszcze wyżej sięgnąć.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#7

Post autor: darkman »

gromog pisze:
25 gru 2021, 01:26
Jak on się ma do mojej SABA PSP250 z wkładką AT13EaX? Jakie różnice będą zauważalne? Chociaż chciałbym jeszcze wyżej sięgnąć.
Chodzą jakby to powiedzieć w tej samej wadze. Nie będzie progresu zasadniczo. Miałem kiedyś Sabę 250 lub 350 już nie pamiętam, ale sobie chwaliłem jak na ten poziom. 250/350 czymś tam się różnią - jest na forum cały wątek na ten temat, łącznie z reanimacją, którą robiłem dla @Pjetra (kiedy brał ten gramofon ode mnie) wraz @Dragantem (kondensatory i naprawa ramienia o ile pamiętam).
Porównanie modeli tych czy innych to jednak nie temat na ten akurat wątek - bo jest giełdowy.
Generalnie taka zamiana to nie dla Ciebie, choć ja akurat zmieniłem Sabę na tego Technicsa, ale u mnie zawsze to był drugi gramofon w stajni pracujący jako dubler w domu weekendowym.Tyle z moich obserwacji.

Jak chcesz poziom wyżej jak napisałeś to trzeba trochę dołożyć w budżecie i szukać tak przedział 1500-2000.. w tej relacji polecanych "do".
pozdrawiam świątecznie,
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#8

Post autor: darkman »

Zamówiłem podstawek ramienia, co by dołożyć jako bonus. BTW taki od SL1200 z north (za 24 zeta)nie będzie pasował. Pasuje SL d20, 203,303,(taki za 40-60) dopiszę to w stosownym wątku lub jak ktoś będzie pytał.
Ale.. to kwestia drugorzędna, bo:


Wygląda na to, że ogłoszenie w realizacji.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#9

Post autor: darkman »

OK, konieŻem zaprzęgł w drodze po pieczywo zahaczywszy o bank i transakcja jest.
Znaczy koniom lżej.
W międzyczasie jak konie jadły musli poranne z piwem i obrokiem, to jeszcze dla kolegi specjalnie, ale i dla swojej pewności podłączyłem gościa jeszcze raz przed pakowaniem i sprawdziłem jak chodzi na innych wkładkach.
Z tego co mam akurat przy sobie z MM na headach-135 Sony, to dałem:
Empire 1000 i Shure M44C oraz default Ortofon z opisu wyżej.
Najlepiej wypadł Shure, ale jako stary shurowiec nie jestem raczej obiektywny, na pewno jest głośniej, a wiadomo - siła to najlepsza technika.
Kolejne miejsce to Empire - jest detal i klarowność, ekspozycja góry pasma bardzo miodna, vol też większy i OK.
Ortofon - nieco ciszej, choć żonka mówi - ładnie czyta detale, na pewno dałbym nową igłę (to standard przy zakupach) ale od razu deko wyżej lub zostawił jak jest, a wyrobił sobie zdanie z inną wkładką i niekoniecznie drogą. Sugestie co do igły i możliwych typów w pierwszym poście. Nowa 10ka za 116 zeta lub coś wyżej, no wiadomo. Akurat to nie pierwszy gramofon kolegi, więc jakieś swoje typy zapewne ma, a i wkładki na tsty pewnie też.


Zatem czas się żegnać. Już po sprawie.
Dziękuję, proszę o zamkniecie tematu.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: [S] Gramofon Technics SL 1900

#10

Post autor: MMarek »

darkman pisze:
28 gru 2021, 12:42
Zatem czas się żegnać. Już po sprawie.
Fajnie, że gramofon (bo tak rozumiem) zostanie na forum...
darkman pisze:
28 gru 2021, 12:42
jako stary shurowiec nie jestem raczej obiektywny
Hmm... Jak idzie o wkładki Shure to coś musi w nich być imho…

Swego czasu jak rozważałem spieniężenie niektórych moich wkładek (zmieniłem zdanie – bo póki co to fajna lokata kapitału) to akurat wszystkie Shure jakie mam poszły od razu do „pudełka” nie na sprzedaż…
Zablokowany