MM Ortofon 2M Black - przebieg: max 25h

Zablokowany
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

MM Ortofon 2M Black - przebieg: max 25h

#1

Post autor: Therion »

MM Ortofon 2M Black - przebieg: max 25h

Wystawiam na sprzedaż swoją wkładkę Ortofon 2M Black. Kupiłem ją z czystej ciekawości i chęci porównania ze swoimi wkładkami (MC). Zagrała tak fantastycznie, że pierwotnie miała pozostać jako uzupełnienie kolekcji, jednak obecnie jestem zmuszony do optymalizacji stanu posiadania, dlatego kilka z moich wkładek trafi na sprzedaż w tym właśnie 2M Black.
Wkładkę kupiłem jako fabrycznie nową 24 marca 2021r. w salonie audio, zatem to początek jej gwarancji. Wygrzewałem ją dokładnie 20h (zgodnie z zaleceniem producenta) a następnie odtworzyłem nią kilka płyt w celu porownania z innymi wkładkami - jej maksymalny przebieg zatem wynosi nie wiecej niż 25h.

Zachęcam do zakupu, wkładka brzmi wyśmienicie.
W komplecie oczywiście wszystko to, co dołącza producent i w stanie idealnym.

Cena: 2.290zł.

Poniżej test, z wnioskami ktorego absolutnie się zgadzam.



Przyznam się, iż Blacka znam już jakiś czas i w moim odczuciu to jedna z najlepszych wkładek typy MM dostępnych na rynku. (...)
To co wyróżnia Black’a spośród pozostałych wkładek serii 2M jest igła ze szlifem Nude Shibata, czyli szczyt szczytów jeżeli chodzi o wyrafinowanie szlifu igły. Czy jest to ta sama igła co w zdecydowanie droższym modelu MC Cadenza Black? z pewnością jest to ten sam szlif. (...)
Ortofon nie przypadkowo poszedł aż tak daleko we wkładki typu MM. Od pierwszych dźwięków słychać iż mamy do czynieni z modelem referencyjnym. Załadował do tego cartridga wszystko co posiada w swoim arsenale, i zrobił jedną z topowych w ogóle wkładek MM. Zatem dla tych wszystkich, którzy obawiają się wkładek MC czy doboru potrzebnego im preampu, polecam 2M Black i po dylemacie.


Cały opis:

https://audiomuzofans.pl/ortofon-2m-black/
Załączniki
Screenshot_20210518-152333_Photos.jpg
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: MM Ortofon 2M Black - przebieg: max 25h

#2

Post autor: Therion »

Nieaktualne.
Zablokowany