Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#1

Post autor: charliez88 »

Wizualnie / technicznie wygląda to tak:

Wpakowałem w nie sporo kasy, ale zrobione po Bożemu - namagnesowane od nowa magnesy, nowe oryginalne cewki Tannoy, elementy które zaczęły korodować (jak to w każdym głośniku, który pracował w UK , czy innym wilgotnym kraju) zostały wypiaskowane, zakonserwowane i są gotowe na kolejne kilkadziesiąt lat. Gdy je dostałem grały sporo słabiej od moich LGM, a tej chwili nie czuć w ogóle różnicy - jeśli już to na korzyść starszych przetworników z SRM- góra gra dużo czyściej niż wcześniej, dźwięk jest bardziej rozdzielczy, znikła jakby mgiełka/przytłumienie, a bas lepiej kontrolowany. W środku wytłumienie wymienione na identyczne z fabrycznym.

Fornir został oryginalny - na tym zależało mi najbardziej stąd też renowacja trwała bardzo długo - własnoręcznie pozbyłem się starego lakieru, którym były zamalowane, całość została odświeżona, a niewielkie ubytki uzupełnione przez profesjonalistę. Kolor to ciemno-brązowy orzech - bardzo klasyczny, pięknie zgrywający się ze złotymi ramami głośników.

Dźwiękowo

to po prostu lepszy LGM (opisywany wielokrotnie w głosnikach vintage) - idealne do 18-30mkw, czyli do klasycznego polskiego salonu. Przepiękna barwa, dobrze kontrolowany krótki bas, realność przekazu, wspaniale grają na nich gitary, obłędnie saksofon - szczególnie tenorowy, jak na brytole przystało pięknie grają Pink Floyd, Dire Straits, Snowy Whita. Wokale Norah'y Jones, Tracy Chapman, czy Sade są właściwie jakby grały w salonie. Pod te przetworniki zacząłem wręcz dobierać muzykę, której wcześniej nie słuchałem - Scotta Hamiltona, Bohren & Club of the Gore, Ben Webstera, Stana Getza, Charliego Byrda (petarda na tym przetworniku)

Co jest ich fajną cechą - 8ohm, 92db efektywności ze spadkami do 5.8ohm. Napędzi je zarówno dość słaba lampa jak i tranzystor - pełnie szczęścia najprawdopodobniej hybryda, albo tranzystorowa końcówka z lampowym PRE - przynajmniej zgodnie z moimi preferencjami. Mało który wzmak będzie miał jednak większe problemy z wysterowaniem ich.

Także generalnie polecam.
Ja mam 2 komplety takich samych głosnikow - i to trochę za dużo względem tego co mogę sobie pozwolić, poza tym wymieniam prawie cały system na 'coś innego' ważą się ciągle losy LGM, które są bardziej kompaktowe i może jak się z kasą wyrobię to wylądują u kogoś z rodziny - pożyjemy, zobaczymy.

Co do ceny - dla tutejszych bywalców będzie ona na pewno bardziej atrakcyjna, zresztą z jednym z tutejszych userów już miałem dziś przyjemność rozmawiać w ich sprawie. Odsłuch możliwy oczywiście we Wrocku - z dobrą kawusią, mogę też podrzucić na Śląsk/do Łodzi, czy spotkać się gdzieś w połowie drogi w razie potrzeby. Na tą chwilę nie chcę jeszcze rzucać kwotą - muszę policzyć wszystkie koszty, które poniosłem. Wstępnie to bedzie 7,5-8,5k - do dogadania.

Jutro postaram się dodać cenę i fotki.
Gdyby ktoś planował zakupy jesienią - warto pomyśleć.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#2

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
11 gru 2018, 18:14
Jutro postaram się dodać cenę i fotki.
No oby :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#3

Post autor: Biogon »

No I gdzie te fotki? ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#4

Post autor: darkman »

No przeca napisane, że jutro :mrgreen: :D
charliez88 pisze:
11 gru 2018, 18:14
Gdyby ktoś planował zakupy jesienią - warto pomyśleć.
I myśleć intensywnie, bo do zimy pozostało zaledwie kilka dni.
Dużo lepiej się myśli znając cenę. Choć właściwie to rozbieżność 1000 pln, to 1H! W sumie to tylko kilka dobrych płyt.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#5

Post autor: charliez88 »

Jeszcze dzień moze 2 trzeba zaczekać.
Pan renowator zostawił babolka, którego kazałem mu poprawić :cry:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#6

Post autor: charliez88 »

Dobra, oto i fotki :)
Załączniki
DSC_2388.jpg
DSC_2400.jpg
DSC_2397.jpg
DSC_2387.jpg
DSC_2378.jpg
DSC_2364.jpg
DSC_2361.jpg
DSC_2346.jpg
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#7

Post autor: Myszor »

Włożyłeś w ten projekt mnóstwo energii, czasu i kasy. Efekt jest super. Aż żal sprzedawać.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#8

Post autor: SimonTemplar »

:shock: Coś pięknego... Tannoye miażdżą designem - cudo ! :clap:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7667
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#9

Post autor: amrowek »

hm ale o które tannoye chodzi te na pierwszym czy drugim planie :mrgreen:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#10

Post autor: Biogon »

No ładne :)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#11

Post autor: charliez88 »

Myszor pisze:
22 gru 2018, 13:58
Włożyłeś w ten projekt mnóstwo energii, czasu i kasy. Efekt jest super. Aż żal sprzedawać.
Najwiecej to chyba nerwów 🙃
Owszem , trochę żal , wyszło niezle choć nie idealnie , a tak bym sobie życzył 😁 nie zmienia to faktu, ze patrząc na to z dystansu i na zdjęcia „before” , przypominając sobie ich zapach i brzmienie... No to dzisiaj jest extra liga i patrze na nie nawet z odrobina dumy ze tyle udało się zrobić. Wszak znalezienie specow , podróże po PL z przetwornikami , ręczne szlifowanie starego forniru, rozkładanie , składanie , wyklejanie - było co robić ?!

Zawsze mnie starocie kręciły i ich renowacja to cos , co co daje dodatkowa frajdę. Ta seria Tannoya jest wyjatkowo ciekawa i to nie tylko świetne kolumny, ale także piękny, retro mebel.

Idą do mnie jak wiesz kolejne skrzynki, jeśli mi podejdzie ich brzmienie to będzie kolejny projekt 👍
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Kolumny Tannoy SRM 12x - po renowacji

#12

Post autor: BlackDevil »

No , No Śliczne :clap:
ODPOWIEDZ