Sprzedam kilka płyt LP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#31

Post autor: spanish_inq »

trafalgar pisze: Nawet później żałowałem że Ci ją sprzedałem.
A ja się jeszcze trochę cieszę, lubię Stewarta, mam nadzieję, że nie będzie tego słychać :) Sprawdzę
najpóźniej w poniedziałek, jak przyjdzie nowa igła.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#32

Post autor: darkman »

spanish_inq pisze: Sprawdzę
Czyli trochę falstart jakby trochę deko nie przymierzając?

Dysponujesz tak dużym doświadczeniem, by określić stan płyty bez odsłuchu? Bo podałeś od razu jej wycenę. Pytam i proszę o odpowiedź w jakiej skali wyceniłeś te płytę, bo tego nie podałeś?

Nie wnikam w stan faktyczny tej płyty, bo go nie znam. Zdjęcia w istocie mało optymistyczne, choć publikujesz płytę wyraźnie zakurzoną.
BTW, chętnie odkupię tę płytę od Ciebie, po to by ją wycenić. Słucham płyt nim wydam opinię. Nigdy też nie oczekuję ideału za 15 pln, choć przyznam, że pozytywnego rozczarowania doznaję często.
Ocena płyty jest składową trzech głównych elementów:
1. stan wizualny winyla
2. stan odsłuchowy
3. okładka - stan poligrafii, koperty i insertu specyfikowanego, jeśli jest



falstart
1. «rozpoczęcie biegu przed sygnałem startera»
2. «rozpoczęcie przedsięwzięcia w nieodpowiednim czasie»
W zależności od konkurencji i regulaminu zawodów, popełnienie falstartu może skutkować natychmiastową dyskwalifikacją, ostrzeżeniem, po którym ponowne popełnienie falstartu skutkuje dyskwalifikacją, lub inną karą nałożoną na zawodnika lub drużynę.


Osobiście uważam, że załatwienie tej sprawy publicznie i w wątku graniczy z postępowaniem fair.
W mojej opinii to nadmiar ekshibicjonizmu. Takie sprawy załatwia się w korespondencji prywatnej.
Proponuję jednak jeszcze przez jakiś czas i w tej dziedzinie nie być ekspertem. To śliska droga.
Proszę też pamiętać, że prawa roszczeniowe nie dotyczą jedynie nabywcy. Rodzą też konsekwencje i dla niego. O czym w przyszłości.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#33

Post autor: blispx »

Mi to nie wygląda na rysy, czasami płyty posiadają takie znaki powstałe choćby od folii

Darek, piździel z DHLu odebrał przed chwilą pakę na poniedziałek będzie u Ciebie 8-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#34

Post autor: spanish_inq »

darkman pisze: Osobiście uważam, że załatwienie tej sprawy publicznie i w wątku graniczy z postępowaniem fair.
Nie wiedziałem, przepraszam. Generalnie nie spotkałem jeszcze tak porysowanej płyty, pokazałem też ją koledze (lat ~50, gramofoniarz od ponad 15 lat, był niemiło zaskoczony jak na EX). Również płyty oglądane w antykwariatach nie miały nigdy takich wyraźnych rys. Ale masz rację, nie jestem ekspertem, mogę się mylić i być może będzie grała dobrze.
darkman pisze: 1. stan wizualny winyla
Tylko to brałem pod uwagę, co do okładek, etc. nie mam zastrzeżeń, również zapakowana wzorowo.
darkman pisze: falstart
Wiem, co to falstart :) W tym przypadku może faktycznie za szybko, być może powinienem też na priv :/
Kupiłem już kilka płyt, większość oznaczona EX, etc. i żadna nie miała tak widocznych uszkodzeń, stąd moje małe rozczarowanie
i zbyt szybka może wiadomość.
darkman pisze: nie oczekuję ideału za 15 pln
Ja też nie.

Ale tak jak mówię, nie znam się w zasadzie prawie, oceniłem na oko wg opisu forumowego wątku. Obejrzałem też
w antykwariatach/sklepach pewnie ~100 płyt (tak, to pewnie niedużo), ale mogę dzięki temu się jakoś odnieść do tej,
którą dostałem.

Faux pas, przepraszam, ale poniekąd chyba odnosiłem się do tego, jak ja bym postąpił (może źle, nie mając doświadczenia),
tzn. napisał bym, że płyta ma głębokie rysy, pewnie dał VG, może mniej.
Gafa, faux-pas (z fr. "fałszywy krok", wym. "fo pa") – nieświadomie popełniony nietakt, pogwałcenie niepisanych reguł danej społeczności. To, co jest przyjęte w jednej kulturze, może być uznane za gafę w innej.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#35

Post autor: darkman »

blispx pisze: Darek, piździel z DHLu odebrał przed chwilą pakę
Dzięki. Już wczoraj posłuchałem czrnego The Band w oczekiwaniu, bo coś wspomniałeś, że mi Big Pinka wysyłasz.. :dance: zdaje się. Eh te stare rzeczy kręcą na max.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#36

Post autor: blispx »

Yup, pierwsze wydanie z IAM Capitolu, chyba ze Scranton, tylko umyj bo okładka grzybem wali :? :) Nie wiedziałem jak ją odseparować choć w sumie mogłem w oddzielną folie dać LP
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#37

Post autor: Michal35 »

Czasami nie mogę Was zrozumieć.
Piszecie w wątku "Sprzedam kilka płyt LP" o przesyłkach nie mających żadnego związku z tematem a jak ktoś napisał że płyta jest nie halo to wielkie oburzenie.
Osobiście też wolałbym aby takie sprawy załatwiać na PW ale jeżeli ktoś ma inne zdanie to czemu nie. Czy publicznie można tylko zachwalać?
spanish_inq pisze: darkman pisze:
Źródło posta nie oczekuję ideału za 15 pln

Ja też nie.
A ja tak. Bo jeśli sprzedawca pisze że stan EX lub NM to niechby to było za 1 zł to tak powinno być i koniec kropka.
Tak na marginesie.Osobiście kupiłem płytę Bee Gees za 2 zł i to w stanie NM.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#38

Post autor: blispx »

Jakoś nie widzę aby ktoś tu się oburzał poza tobą
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4066
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#39

Post autor: trafalgar »

Może napisze ja też coś tam od siebie.Wahałem się czy ocenić ową płytę na vg czy ex,gdyż odsłuchałem ją przed wysyłką i poza tymi pyknięciami kilkoma na drugiej stronie,nic tak konkretnego-złego nie stwierdziłem.Tak jak pisałem wcześniej zwrócę kasę,nie ma problemu.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#40

Post autor: spanish_inq »

darkman pisze: 2. stan odsłuchowy
Tutaj zacząłem, a więc i tutaj zakończę. Nowa igła (woo, ale różnica w porównaniu do starej :D)), płyta umyta w Knosti.
Tam, gdzie są rysy, jest regularny, co 33 1/3 obrotu piard, tej bliżej środka, zdarza się też w innych momentach. Muzyka go zagłusza, ale w cichych momentach jest jak najbardziej wyraźny i dominuje.
Jakość dźwięku poza tym jest fajna.
Pytanie: czy to wpływa na np. szybsze zużywanie się igły albo ma jakieś negatywne skutki?
Michal35452 pisze: A ja tak. Bo jeśli sprzedawca pisze że stan EX lub NM to niechby to było za 1 zł to tak powinno być i koniec kropka.
Nie spodziewam się ideału, EX to EX, mogą być małe ryski, kopertówki, etc. To w końcu używana, 30-letnia płyta :). Ale nie spodziewam głębokich rys i zakłóceń w odtwarzaniu. Kupiłem EX The Works (zła jakość to wina igły, gra teraz świetnie), nie ma prawie na niej śladu; dziś doszły A Night at the Opera i Jazz, są w zasadzie idealne (oznaczenie EX), nie jestem w stanie zobaczyć nawet kopertówek po umyciu (niedługo odsłuch :)). Tego się mniej więcej spodziewam :)

Jeżeli ktoś poczuł się urażony, a w szczególności trafalgar, to przepraszam, może zareagowałem zbyt... nie wiem, jak to nazwać, narwanie? Ale trochę się poczułem też nieswojo, tzn. dużo się narzeka na forum na np. złe oznaczanie/katalogowanie płyt, więc sądziłem, że tutaj jak ktoś napisze EX, to dostanę Ferrari ;) A dotarła taka Skoda ;)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4066
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#41

Post autor: trafalgar »

Spoko :)
Awatar użytkownika
darasXL
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2016, 10:11
Gramofon: Technics SL-1500
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#42

Post autor: darasXL »

I tym optymistycznym akcentem proponuję zakończyć tę polemikę...
:hand:
Technics SL 1500/Shure M95ED;AT-120E/Musical Fidelity V90-LPS/Marantz PM7000/Sony TA F550ES/Sony CDP 997/Dynaudio Audience 42
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#43

Post autor: darkman »

Michal35452 pisze: Czasami nie mogę Was zrozumieć.
Rozumiem oczywiście, ale to Twój problem. Stąd być może owo wynika:
Michal35452 pisze: Piszecie w wątku "Sprzedam kilka płyt LP" o przesyłkach nie mających żadnego związku z tematem
Piszemy co chcemy i co naszym zdaniem nie będzie ocenione przez prowadzącego wątek, a zatem kolegę Trafalgar@.
Dlaczego tak?
Ano dlatego, że wątki giełdowe na forum są zarządzane przez założyciela wątku i mają znamiona bardzo, ale to bardzo indywidualne. Przy jednym wszak założeniu: jeśli nie naruszają regulaminu w jego niezbywalnych aspektach, np cena i jej komentowanie, brak ceny, każde widzimisię autora wątku, które ten uzna za non lege art może być zgłoszone do moderatorów z prośbą o interwencję.
W wątkach giełdowych nie obowiązuje zasada trzymania się tematu, a o tym co jest, a co nie jest tematyczne decyduje założyciel wątku giełdowego/ogłoszeniowego, który może poprosić wpisującego o usunięcie postu lub zgłosić go do modów z taką samą intencją.
To proste i działa wyśmienicie.
Ktoś, kto stworzył ten system zrobił to bardzo dobrze. Dał uprawnienia regulaminowe autorowi i baczy tylko uwagę by był on przestrzegany. To nie mało.
Michal35452 pisze: a jak ktoś napisał że płyta jest nie halo to wielkie oburzenie.
Skądże. To na tym etapie słowo za słowo, bowiem kol. Spanish_ing jak sam napisał, nie zdecydował jeszcze ostatecznie o pełnej ocenie swojej reklamacji. Poczynił w stosunku do niej swego rodzaju prolongatę na czas odsłuchu płyty. Nie ponownego lecz odsłuchu w ogóle, bowiem nie miał mozliwosci jej odsłuchania wcześniej. Chcę jedynie zwrócić uwagę na poprawne stanowisko wzmiankowanego kolegi, bowiem w mojej opinii płyty przede wszystkim są do słuchania. Ten rodzaj obcowania z nimi wydaje się dawać pełne, a w każdym razie zasadne stanowisko w stosunku do ostatecznej oceny ich stanu.
Osobiście nie widzę w wątku oburzonych. Byłbyś tak uprzejmy i zacytował jakieś słowa oburzenia? Będą one stanowiły dla mnie możliwy punkt odniesienia do dalszej polemiki, gdybyś zechciał nieopatrznie ją podjąć.
Michal35452 pisze: Osobiście też wolałbym aby takie sprawy załatwiać na PW
To w czym kłopot?
Michal35452 pisze: ale jeżeli ktoś ma inne zdanie to czemu nie.
Jeśli ktoś ma inne zdanie to nie ma przeszkód by je zwerbalizował, choć moim zdaniem pod rygorem dobrego smaku oraz ze świadomością podjęcia publicznej polemiki przez kogoś, kto może mieć inne zdanie.
Michal35452 pisze: Czy publicznie można tylko zachwalać?
j.w.
Można to znaczy również, że nie trzeba i działa to w obie strony.
Michal35452 pisze: A ja tak.
Ależ masz takie prawo. Oczekuj zatem. Jak na Godota.
Michal35452 pisze: Bo jeśli sprzedawca pisze że stan EX lub NM to niechby to było za 1 zł to tak powinno być i koniec kropka.
Demagogia, nie znajdująca potwierdzenia w praktyce. Bądźmy realistami. Piszesz na forum gdzie większość użytowników ma spore doświadczenie w materii płyt winylowych z całym know how, które dotyczy ich pozyskiwania. Życzę oczywiście by ta utopia się ziściła, choć przy prezentowanym poziomie tolerancji może to potrwać długo.
Michal35452 pisze: i koniec kropka.
Niestety nie. J.w. napisałem w tym wątku to nie jego uczestnicy stawiają kropki lecz jego założyciel.
Nie ma wszak koncepcji skończonych absolutnie. Absolut w takiej postaci jak chciałbyś ja widzieć nie istnieje i warto mieć tego świadomość.
Michal35452 pisze: Tak na marginesie
No ale jak na marginesie? Napisałeś, że nie rozumiesz pisania w tym wątku czegoś co jest off topic.
Czyż nie? Kali ukraść krova = dobrze. Kalemu ukraść krova = źle. Jude B, Cylon good? Czy Jude good, Cyklon B? Hę?
Michal35452 pisze: Osobiście kupiłem płytę Bee Gees za 2 zł i to w stanie NM.
Ja za 200 i oddałem za 20, ale kogo to obchodzi w tym wątku? Imaginujesz Pan kwestię? Czy marginalizujesz?
Daj to do swojego wątku giełdowego, może? Być może tam siła oddziaływania tej informacji będzie bardziej sensowna, tutaj jest żadna.

Dodam jedynie, że w swojej wypowiedzi nie odnoszę się w ogóle do stanu wzmiankowanej płyty, bo go nie znam. Jest jeszcze pewien margines błedu, który mógł popełnić Artur oceniając płytę. Wszsk nikt nie jest doskonały i zdarza się nam popełniać błędy. Ich nastepstwo zwykle jest odwracalne i nie ma obowiązku by jej potępiać w czambuł, piętnując od razu publicznie. Jestem absolutnie pewiem, że sprawa znajdzie dobry koniec. Wystarczająco dobrze poznałem Artura przez ponad rok forumowania by cenić go za bezkompromisowoć i koleżeństwo na którą to ocenę sobie niewątpliwie zasłsużył. Zaś Kamila poznałem w czasie długiej rozmowy .. bardzo długiej rozmowy telefonicznej i wiem również, że to osoba spolegliwa i potrafiąca słuchać i wyciągać samodzielne wnioski.
Błędy popełniamy wszyscy, a Cloude Levi Strauss sparafrazuję, powiedział o nich, że są miarą naszej niedoskonałości, sam zatem uwielbia się do nich nie przyznawać.
blispx pisze: Yup, pierwsze wydanie z IAM Capitolu, chyba ze Scranton, tylko umyj bo okładka grzybem wali :? :) Nie wiedziałem jak ją odseparować choć w sumie mogłem w oddzielną folie dać LP
Odgrzybię sobie roztworem sody z ocetem, no problem. Dzięki.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4066
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#44

Post autor: trafalgar »

Sprzedaży ciąg dalszy....

1.Shriekback-Big Night Music
Canada -Island Records 1986,stan EX,cna 20 zł.[sprzedane]

2.Level 42-World Machine
Polydor 1985r,stan EX,cena 15 zł

3.Shriekback-Oil and Gold
Canada-Island Records 1985r,stan EX,cena 20 zł

4.The Cult -Electric-Beggars 1987-UK-stan Ex-40 zł

5.Genesis -Invisible Touch-Charisma records LTD-1986-stan Ex-cena 30 zł
6.Deep Purple-Fireball-EMI-1971-stan EX-60 zł
7.Genesis Abacab-Charisma Records-1981-stan Ex-25zł
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 09:47 przez trafalgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4066
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedam kilka płyt LP

#45

Post autor: trafalgar »

i dalej....

8.PHIL COLlINS - SERIOUS HITS...LIVE 2LP-Virgin Records -1990- stan Ex-50 zł[sprzedane]
9.KISS-Dynasty- Casablacca Records 1979-stan EX-cena 50 zł
10.RAINBOW - Straight Between The Eyes -Polydor-1982-stan Ex-cena 40 zł(ze względu na stan okładki VG)
11.Meat Loaf Bad Attitude-Arista Records -1984-stan EX-cena 20 zł.
12.Billy Idol Charmed Life Chrysalis-1990-stan Ex-cena 15 zł[sprzedane]
13.Yello Stella-Vertigo-1985-stan Ex-cena 45zł[sprzedane]
14.The Alan Parson Project I Robot Arista-1977-stan Ex -30 zł.[sprzedane]
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, 14:51 przez trafalgar, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ