Perełki na winylu

ODPOWIEDZ
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Perełki na winylu

#1

Post autor: wlod »

Zbieram płyty od ponad 20 lat. W chwili obecnej muszę sprzedać część bardzo zadbanej kolekcji .
Zbieram wyłącznie oryginały oraz wydania japońskie. mam do odsprzedania m. in pierwsze wydania płyt The Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, King Crimson, Doors, Rolling Stones, Yes, Queen, Cream, Jimi Hendrixa, Milesa Davisa, Dire Straits, Roxy Music, Krzysztofa Komedy, Czesława Niemena i inne. Odsprzedam również japońskie wydania płyt The Beatles, Chicago, Wishbone Ash, Duran Duran, Madonna, David Bowie, Fleetwood Mac, Roda Stewarta, Abby i inne.
Większość płyt jest w znakomitej kondycji, są zabezpieczone w foliowych koszulkach. w przypadku zainteresowania zakupem proszę o pytania na maila.
Kontakt: amwl@wp.pl
http://img202.imageshack.us/img202/531/dsc05992la.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Perełki na winylu

#2

Post autor: Wojtek »

wlod pisze:Zbieram wyłącznie oryginały oraz wydania japońskie
A oryginały po twojemu to jakie wydania? :) W sensie że jak np. Beatle byli brytyjczykami to wydania brytyjskie tak? :)

Zrób może jakąś pełniejszą listę albumów na sprzedaż, a nie samych wykonawców, bo wtedy musimy zgadywać :) No chyba że masz całe dyskografie.
Jeśli cena byłaby OK to ja z pewnością byłbym zainteresowany.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Perełki na winylu

#3

Post autor: eenneell »

Lista ( wyk+ tytuł)+ cena- i będzie ok!
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Perełki na winylu

#4

Post autor: wlod »

Jutro zamieszczę krótką listę. Pełna jest niemożliwa, gdyż nie mam na to czasu. Zawsze jednak można zapytać mnie poprzez maila czy mam jakąś płyte. Co do "definicji oryginałów"...to dość oczywiste mam na myśli płyty wydane przez macierzyste wytwórnie z którymi wykonawcy podpisali umowy, (najczęściej są to wydania angielskie i amerykańskie, chyba że wykonawca jest np. Niemcem to wydanie jest niemieckie itd...). Podam przykłady; Led Zeppelin nagrywał dla Atlantic, The Beatles dla Parlophone itd. Takie płyty mają dla mnie znaczenie oczywiście podstawowe..muzyczne ale są to również dla mnie egzemplarze kolekcjonerskie. Co do cen, to oczywiście nie są tanie płyty z w/w powodów, ale może ktoś będzie zainteresowany zakupem autentycznych pierwszych wydań czy znakomitych japońskich wydań. Jutro zamieszczę krótką listę. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Perełki na winylu

#5

Post autor: JacK »

Niezły kłopot, chcesz sprzedać towar którego tylko część masz zamiar eksponować. To takie anty handlowanie.
Ja na ten przykład chce kupić TALK TALK - SPIRIT OF EDEN od parlophone i jakieś 200 innych tytułów których z braku czasu nie będę tutaj wpisywał lub zgadywał czy aby masz do sprzedania.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Perełki na winylu

#6

Post autor: wlod »

No właśnie...bingo. Nie handluje płytami jestem kolekcjonerem i słuchaczem, po prostu mam niewielką kolekcje jakieś 3 tysiączki, no chyba trochę więcej i może setkę albo dwie muszę odsprzedać. Ale racja żeby była dobra orientacja postaram się aby lista była w miarę reprezentatywna albo po prostu zamieszczę kilka razy jak nie będę miał czasu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Perełki na winylu

#7

Post autor: Wojtek »

wlod pisze:to dość oczywiste mam na myśli płyty wydane przez macierzyste wytwórnie z którymi wykonawcy podpisali umowy, (najczęściej są to wydania angielskie i amerykańskie, chyba że wykonawca jest np. Niemcem to wydanie jest niemieckie itd...).
Nie zgodzę się w pełni, ale OK, teraz już wiem co miałeś na myśli :) Jest jasność przekazu.
wlod pisze:Co do cen, to oczywiście nie są tanie płyty z w/w powodów, ale może ktoś będzie zainteresowany zakupem autentycznych pierwszych wydań czy znakomitych japońskich wydań.
No właśnie poza selekcją najbardziej interesująca nas wszystkich będzie Twoja wycena :)
wlod pisze:po prostu mam niewielką kolekcje jakieś 3 tysiączki
Statystycznie jest to spora kolekcja. Nie ma co udawać ani przywoływać teksty typu "a bo znam takich co mają jeszcze większe" :)
wlod pisze:Ale racja żeby była dobra orientacja postaram się aby lista była w miarę reprezentatywna albo po prostu zamieszczę kilka razy jak nie będę miał czasu.
Choćby na raty, zamieszczaj swoją ofertę. Tak jak już JacK napisał, raczej bezsensowne byłoby dla nas zgadywanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Perełki na winylu

#8

Post autor: wlod »

Udało mi się jakoś skatalogować "pierwszą ratę". Poniżej zamieszczam wykaz. Może uda mi się za kilka dni przejrzeć co jeszcze mógłbym odsprzedać. Wojtek jasne wiem że powinny być podane dane do płyty ale kłopot jest w czym innym. Co innego jak ktoś kupuje płytę konkretnego wykonawcy tylko dlatego ,że mu się podoba a co innego gdy do tego kryterium dochodzą jeszcze inne np. gdy poszukujemy konkretnego wydania, dlatego gdybym chciał w pełni opisać płyty z ich indywidualnymi cechami musiałbym nic nie robić tylko pisać. Przykład, mam do odsprzedania płytę Led Zeppelin III. aby dowiedzieć się coś niecoś o tym egzemplarzu muszę napisać przynajmniej że jest to rzadkie oryginalne pierwsze angielskie wydanie do tego jest to jeden z pierwszych egzemplarzy z pierwszego wydania. Płyta została wydana w dniu 5.10.1970 r. Pierwsze angielskie wydanie posiadało labele koloru red/maroon, oznaczone jest matrycami A5, B5, płyta przechowywana jest w rozkładanej okładce, okładka jest w pełni laminowana wewnątrz i zewnątrz, w okładkę wbudowane jest koło obrotowe. Tylko w pierwszych egzemplarzach z pierwszego tłoczenia na labelach wykazany był jako producent Peter Grant, później na kolejnych egzemplarzach pierwszego wydania usunięto to nazwisko. Tylko pierwsze egzemplarze pierwszego wydania były numerowane ciągiem cyfr tzn. nr katalogowym 2401002, w późniejszych egzemplarzach pierwszego wydania stosowano numeracje: 2401-002. Pierwsze egzemplarze pierwszego wydania miały w dolnej części labeli zapis: "Warner Bros Music Ltd", w kolejnych egzemplarzach pierwszego wydania był zapis "Warner Bros Music". I właśnie taki jest ten egzemplarz. Trudno zawrzeć przy każdej płycie taką charakterystykę, dlatego ograniczyłem się tylko do tytułu, nazwy wykonawcy i ceny. Jeżeli będzie ktoś zainteresowany proszę o maila. :)

LISTA: WYDANIA JAPOŃSKIE

CHICAGO 17 INSERT OBI JAPAN MINT -140
CHICAGO 16 JAPAN MINT - 140
THE BEATLES HELP! ODEON RED WAX JAPAN FIRST PRESS - 300
THE BEATLES – OLDIES - 100
THE BEATLES – ABBEY ROAD -150
THE BEATLES – 1962-1966 2 LP - 100
THE BEATLES – 1967-1970 2 LP -100
JOHN LENNON – IMAGINE -150
JOHN LENNON – DOUBLE FANTASY - 150
YES – 90 125 - 100
STING - THE DREAM OF THE BLUE TURTLES – 110
DURAN DURAN - TIGER! TIGER! -50
DURAN DURAN SEVEN AND RAGGED TIGER JAPAN EX - 50
LED ZEPPELIN - THE SONG REMAINS 2LP - 150
PHIL COLLINS NO JACKET REQUIRED -120
JON ANDERSON SONG OF SEVEN -120
ROD STEWART CAMOUFLAGE - 90
ROD STEWART FOOLISH BEHAVIOUR - 90
MOODY BLUES "IN SEARCH OF THE LOST CHORD" -120
MOODY BLUES "ON THE THRESHOULD OF A DREAM" - 120
ELP PICTURES AT AN EXHIBITION -110
ELP WORKS VOL II 2 LP - 120
KING CRIMSON – IN THE WAKE… -200
ERIC CLAPTON - 461 OCEAN BOULEVARD -90
ERIC CLAPTON – MONEY AND CIGARETES -90
CREAM – LIVE -120
QUEEN II - 150
WINGS OVER AMERICA 3 LP -120
SUPERTRAMP CRIME OF THE CENTURY MFSL JAPAN -50


WYDANIA ORYGINALNE:

THE BEATLES ABBEY ROAD 1969 APPLE UK FIRST PRESS – 300
YES FRAGILE BOOKLET UK 1 PRESS RED MAROON 1971 EX - 150
MICHAEL JACKSON BAD EPIC UK KOMPLET EX - 90
MICHAEL JACKSON THRILLER UK FIRST PRESS KOMPLET EX - 90
BOB DYLAN AT BUDOKAN 2 LP CBS UK+BOOKLET+PLAKAT - 90
KOMEDA ROSEMARY'S BABY DOT USA FIRST PRESS NM- 190
CREAM WHEELS OF FIRE 2 LP UK FIRST PRESS NM -200
CRANBERRIES TO THE FAITHFUL DEPARTED ISLAND UK -200
CAMEL A LIVE RECORD 2 LP EX -90
DIRE STRAITS HALF SPEED LIMITED EDITION VERTIGO EX -150
THE BEATLES MEET THE BEATLES MONO HIGH FIDELITY US -150
ROXY MUSIC COUNTRY LIFE FIRST PRESS ISLAND KOMPLET -150
FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD WELCOME ...2 LP NM -80
JIMI HENDRIX THE WHO BACKTRACK 7 TRACK UK 1 PRESS -50
JIMI HENDRIX THE WHO BACKTRACK 4 TRACK UK 1 PRESS - 50
ROLLING STONES ROLLED GOLD 2 LP DECCA UK EXCELLENT -95
THE ROLLING STONES FLOWERS RED LONDON USA MONO -120
THE ROLLING STONES LET IT BLEED LONDON NPS USA -90
ROLLING STONES BIG HITS HIGH TIDE AND GREEN GRASS -50
ON ANDERSON OLIAS OF SUNHILOW KOMPLET MINT 1976 -90
JETHRO TULL HEAVY HORSES HIGH QUALITY PRESSING -90
DEEP PURPLE WHO DO WE THINK WE UK 1 PRESS A1U B1U - 60
THE WHO MEATY BEATY BIG & BOUNCY TRACK UK 1 PR -60
KING CRIMSON, JETHRO TULL, SPOOKY TOOTH ISLAND UK NICE ENOUGH TO EAT KING -60
THE FREE STORY 2 LP LIMITED NR 45 781 ISLAND UK -`120
IRON BUTTERFLY IN A GADDA DA VIDA ATCO -60
U2 THE UNFORGETABLE FIRE ISLAND MINT -60
LEONARD COHEN DEATH OF A LADIES' MAN WARNER USA - 70
SUZANNE VEGA AM RECORDS KOMPLET NM USA - 50
SCORPIONS ANIMAL MAGNETISM HARVEST KOMPLET NM - 50
AEROSMITH TOYS IN THE ATTIC COLUMBIA USA 1975 -25
URIAH HEEP ABOMINOG BRONZE UK EX -25
WINGS Mc'CARTNEY BACK TO THE EGG MPL UK 1 PRESS -25
ROD STEWART ABSOLUTELY LIVE 2 LP KOMPLET WARNER -90
LED ZEPPELIN III UK 1970 RED MAROON FIRST PRESS - 150

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Perełki na winylu

#9

Post autor: JacK »

To rozumiem wysłam Ci oferte na PW
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Perełki na winylu

#10

Post autor: wlod »

OK. Odpowiedziałem na PW.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Perełki na winylu

#11

Post autor: Wojtek »

Chyba nie musicie sobie dawać znać, że napisaliście do siebie PW :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ