Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

ODPOWIEDZ
pasjonat
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 17:41

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#1

Post autor: pasjonat »

Mam do sprzedania kilka singli winylowych - m.in.:
1/ Caesar - My Black Lady,7-ka,tylko takie wydanie było,stan idealny,jak nowa,płyta prawdopodobnie nie była w ogóle używana,okładka ideał,całość mint,100zł
Mam 6 egzemplarzy Caesara na sprzedaż,pozostałe 5 sztuk minimum nm (near mint),
2/ 1000 Ohm - Love in motion,ZYX Rec.,7-ka,oryginalna naklejka na okładce,płyta nm++/mint,okładka także bardzo dobra,
3/ Galaxy - Kingdom of galaxis,pieczątki na labelu po obu stronach,oryginalna pieczątku z nr wydania tego singla,płyta i okładka ideał,możliwe 2,4 papierówki widoczne pod światło,prawdopodobnie nie była w ogóle używana,okładka piękna,jak nowa,ta muzyka to tzw.cosmic disco,unikat,trudno dostępny,120zł
4/ K.I.D - Dont stop,żółty winyl,7-ka,piękny stan,okładka i płyta nm+,60-70zł,
5/ Rod Stewart - Blondes more have fun,album,LP,czerwony winyl,ex++/nm,okładka także ładna,tzw.gatefold cover,delikatne otarcia krawędzi,poza tym ok,1978 rok,70-80zł,
6/ Depeche Mode - Behind the wheel,Remix,orange vinyl,12-ka,Shep Pettibone Remix,nm całość,pomarańczowy winyl,150-160zł
7/ Ignite - Scarred For Life,album,ex++/nm+,okładka generic,picture disc,hardcore,punk,120zł
8/ Joy Fleming - Dance Tonight,7-ka,jak nowa,5 egzemplarzy na sprzedaż,wszystkie jak nowe,mint,okładki mint,pozostałe 2 szt.nm++,minimalne zagięcie u góry okładki,nic wielkiego,70-60zł
9/ Alan Parsons Project, The - Eye In The Sky,album green vinyl,zielony winyl,stan nm całości,80-90zł
10/ Michael Jass - Venice & Moonlight,italo disco,synth pop,euro disco,jak nowa,dotyczy całości,piękny egzemplarz,mint,100-120zł
11/ Alides Hidding - Hollywood Seven,7-ka,niemieckie wydanie Polydor,ideał,jak nowa,mint,50-60zł
12/ Ramases - Space Hymns,album,reedycja,stan całości piękny,nm++/mint,okładka mint,Vertigo ‎– 9199 134,Pop Legends series,120-115zł
13/ Mike Mareen - Dance Control,Night N Day Records,stan idealny,możliwe,że była grana tylko raz,dla mnie mint,okładka także mint,220-240zł
14/ Les Montes - Night Life,7-ka,idealny,mint,całość,italo disco,130-150zł
15/ Joy - Lost In Hong Kong,7-ka,niemieckie wydanie,2 egze.nm++ całość - płyty i okładki,40-50zł
16/ Mauro - Lady Africa,7-ka,ex++/nm lub lepiej,okładka nm,30zł
17/ Seryoga - Discomalaria,oddam je tanio,bo to w ogóle nie moja muzyka,promo copy,nowe,w ogóle nie były używane,3 sztuki - 2 kompletne i nowe,1 sztuka także ideał,ale bez koszulki,bo potrzebowałem do innej płyty,także ten egzemplarz jak nowy,30zł

Ceny podałem w widełkach od do z uwagi na jeden fakt:niższe ceny obowiązują,gdy ktoś kupi więcej płyt.


--------------------------------------------------------
Koszt wysylki 10-15zł Poczta Polska,płyty pakuję bezpiecznie i elegancko,
Pozdrawiam.
-----------------------------------------------------------------------------
- na zdjęcia nie mam niestety czasu,poza tym informacje typu kraj wydania są zbędne,bo albo tylko było jedno wydanie tych pozycji lub odróżnia daną płytę format płyty - 7,12 lub LP lub jej wydanie typu kolorowa płyta.
- jeśli nie będę mógł tego postu zamieścić z uwagi na te informacje to trudno.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 19:18 przez pasjonat, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#2

Post autor: Reymont »

Masz rację 5zł to ciut za drogo daję 50gr ;)

BTW zaraz Cię admin pogoni
http://winyl.net/viewtopic.php?f=35&t=1 ... 761#p19761
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#3

Post autor: Wojtek »

Jedyne co mi w tym wypadku przeszkadza to właśnie brak cen. Bez tego, sory compadre.
Chcesz by ludzie byli poważni wobec Ciebie to zacznij od składania poważnych ofert sprzedażowych, a nie "odzywajcie się ile dacie".
Znasz pewnie kilka serwisów od licytacji ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#4

Post autor: Darek »

pasjonat pisze: informacje typu kraj wydania są zbędne
to tutaj sie popisal :)
pasjonat
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 17:41

Re: Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#5

Post autor: pasjonat »

Darek pisze:
pasjonat pisze: informacje typu kraj wydania są zbędne
to tutaj sie popisal :)
Znałem już takich ludzi,którzy potrafią tylko w takim tonie się wypowiadać lub kogoś wyśmiać.
Jeśli ktoś zna się na danym gatunku muzyki i płytach,ma dużą wiedzę na ten temat to wystarczy jemu przykładowo informacja o wytwórni,formacie płyty jak we wszystkich wymienionych płytach przeze mnie i będzie to wiedział.Są i tacy,którym wystarczy tylko podanie wykonawcy i tytułu,ale pewnie Ciebie może to dziwić.
Mnie nie dziwi.
Rozumiem warunki na forum,stronie,ale nie każdy ma czas na podawanie wszystkiego i w każdym detalu.
Ja nie mam z tym problemu,gdy ktoś przykładowo napisze,że sprzedaje Mr.Flagio - Take A Chance na 7-ce,bo rok znam sam.
Ale jesteś pewnie większym znawcą i moja ponad 20-letnia wiedza o muzyce i płytach,sprzęcie audio jest niczym wobec Twojej.
Niech i tak będzie.
Darek

Re: Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#6

Post autor: Darek »

pasjonat pisze:
Darek pisze:
pasjonat pisze: informacje typu kraj wydania są zbędne
to tutaj sie popisal :)
Znałem już takich ludzi,którzy potrafią tylko w takim tonie się wypowiadać lub kogoś wyśmiać.
Jeśli ktoś zna się na danym gatunku muzyki i płytach,ma dużą wiedzę na ten temat to wystarczy jemu przykładowo informacja o wytwórni,formacie płyty jak we wszystkich wymienionych płytach przeze mnie i będzie to wiedział.Są i tacy,którym wystarczy tylko podanie wykonawcy i tytułu,ale pewnie Ciebie może to dziwić.
Mnie nie dziwi.
Rozumiem warunki na forum,stronie,ale nie każdy ma czas na podawanie wszystkiego i w każdym detalu.
Ja nie mam z tym problemu,gdy ktoś przykładowo napisze,że sprzedaje Mr.Flagio - Take A Chance na 7-ce,bo rok znam sam.
Ale jesteś pewnie większym znawcą i moja ponad 20-letnia wiedza o muzyce i płytach,sprzęcie audio jest niczym wobec Twojej.
Niech i tak będzie.
Jesli wystarcza jedynie informacja o wytwórni,formacie płyty do oceny to ielki szacunek. Moge prosic o pomoc w wycenie 7" Iron Maiden wydana przez EMI Podaj mi wartosc jesli mozesz :) albo M. Jackson 7" wydal Epic bede bardzo wdzieczny
pasjonat
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 17:41

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#7

Post autor: pasjonat »

Darek.
Możesz wierzyć lub nie,ale są tacy ludzie,którzy tylko usłyszą nazwę wykonawcy i to im wystarczy,bo np.nagrał ktoś tylko jednego singla i w jednym wydaniu,poza tym nie było wznowienia tego nagrania.
Są też tacy,którym wystarczy nazwa wykonawcy i tytuł utworu.Jeśli natomiast dany utwór był wydany na maxie 12 cali i 7-ce a ta 7-ka była wydana np. w Hiszpanii i w Niemczech to w takim przykładzie wystarczy podać nazwę wykonawcy,tytuł (gdy nagrał więcej utworów),format wydania i państwo wydania.
Ludzie się znają,bo kochają muzykę,płyty,wcześniej nagrywali ulubioną muzykę na kasety magnetofonowe z radia,potem,w miarę swojej zamożności kupowali płyty lub kupują nadal lub też wracają do ich kupowania.
Ja jestem jedną z nich.
Nie twierdzę,że znam się na każdym gatunku muzyki,nie! Moja działka to italo disco,synth-pop,ogólnie przedział w latach od 1978 do 1992,1993,gdy idzie o winyle.Nie są mnie jednak obce i inne gatunki jak metal,rock,funky,disco lat 70-tych.
Jeśli masz w idealnym stanie technicznym to single Iron Maiden są poszukiwane i cenne,ale to zależy jakie masz wydanie,czy np.promocyjne,japońskie itd.,zwłaszcza 7-ki,nie podałeś jednak tytułu,więc nie wiem,co mam Tobie odpowiedzieć.Iron Maiden jednego utworu nie nagrał,lecz wiele,wiele też było 7-ek,podobnie z Michaelem Jacksonem - nie podałeś tytułu.Na wielki zysk z Jacksona bym nie liczył,chyba,że masz Jego autograf na singlu.Wtedy pewnie kolekcjonera Jacksona znajdziesz.
Darek

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#8

Post autor: Darek »

pasjonat pisze:Jeśli masz w idealnym stanie technicznym to single Iron Maiden są poszukiwane i cenne,ale to zależy jakie masz wydanie,czy np.promocyjne,japońskie itd.,zwłaszcza 7-ki,nie podałeś jednak tytułu,więc nie wiem,co mam Tobie odpowiedzieć.Iron Maiden jednego utworu nie nagrał,lecz wiele,wiele też było 7-ek,podobnie z Michaelem Jacksonem - nie podałeś tytułu.Na wielki zysk z Jacksona bym nie liczył,chyba,że masz Jego autograf na singlu.Wtedy pewnie kolekcjonera Jacksona znajdziesz.
No tak Nareszcie cos sie dowiedzialem, a z duzymi LP tez tak jest? Dziekuje za pomoc
pasjonat
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 17:41

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#9

Post autor: pasjonat »

To zależy kogo masz albumy?
Poszukiwane są przykładowo dla wielu kolekcjonerów wydawnictwa z takich wytwórni jak Bacillus,Deram,ZYX Metal,oczywiście mowa tutaj o pierwszych wydaniach danej płyty,choć i też cenne bywają wznowienia.
Poszukaj informacji w necie,poczytaj.
Na winylach można zarobić,gdy ktoś do tego podchodzi tylko z chęci zysku,ale istnieje jeden konieczny warunek - trzeba wiedzieć,co jest poszukiwane,co jest cenne,bo już wielu próbowało zarobić,ale nie posiadali wiedzy o płytach i niestety nie zarobili.
Inni znowu przesadzają z cenami w górę,oczywiście i klient na drożyznę może się zdecydować,ale nie zawsze.
Można za małego singla na 7-ce otrzymać duże pieniądze,można za jakiś unikat na maxie 12 calowym otrzymać bardzo duże pieniądze,podobnie z albumami.
Pamiętaj o jednym - nie każdy winyl jest cenny,to jest pewne.
Darek

Re: Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#10

Post autor: Darek »

pasjonat pisze:To zależy kogo masz albumy?
Poszukiwane są przykładowo dla wielu kolekcjonerów wydawnictwa z takich wytwórni jak Bacillus,Deram,ZYX Metal,oczywiście mowa tutaj o pierwszych wydaniach danej płyty,choć i też cenne bywają wznowienia.
Poszukaj informacji w necie,poczytaj.
Na winylach można zarobić,gdy ktoś do tego podchodzi tylko z chęci zysku,ale istnieje jeden konieczny warunek - trzeba wiedzieć,co jest poszukiwane,co jest cenne,bo już wielu próbowało zarobić,ale nie posiadali wiedzy o płytach i niestety nie zarobili.
Inni znowu przesadzają z cenami w górę,oczywiście i klient na drożyznę może się zdecydować,ale nie zawsze.
Można za małego singla na 7-ce otrzymać duże pieniądze,można za jakiś unikat na maxie 12 calowym otrzymać bardzo duże pieniądze,podobnie z albumami.
Pamiętaj o jednym - nie każdy winyl jest cenny,to jest pewne.
Dzieki Teraz bede wiedzial czy warto i jak postepowac
pasjonat
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 17:41

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#11

Post autor: pasjonat »

Podałem Tobie tylko przykłady.
Możesz sprzedać 100 płyt winylowych i na każdej zarobisz np.20,50zł lub zarobisz więcej lub też bardzo mało.
A możesz sprzedać jedną np.za 1000...Euro,bo i tak się dzieje z winylami.Są jeszcze wyższe ceny.Popatrz sobie na ceny danych płyt i wydań różnych wykonawców np. w Popsike.Tam są różne informacje,ale miarodajne,niekiedy ceny są przesadzone,ale dużo jest cen realnych,które odpowiadają wartości danej płyty.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#12

Post autor: Wojtek »

pasjonat:
Darek Cię raczej wkręca. Facet też handluje płytami od lat i przez jego ręce prawdopodobnie przeszło całkiem sporo płyt, tak więc ta "edukacja" jest trochę zbędna.

Jednakże zgadzam się że co do tych konkretnie płyt to kwestia kraju nie jest taka ważna, dlatego też nie przyczepiam się do tego.

Nadal jednak nalegam o ceny. Ja wiem, że potrafisz te płyty wycenić, ale jak nie chcesz tego ujawniać no to przykro mi, ogłoszenie wylatuje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#13

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Darek Cię raczej wkręca.
:D musiales mnie wydac :( a tak fajnie sie zapowiadalo :)
Wojtku kraj wydania jest wazny a w szcegolnosci jesli chodzi o 7" i nie sposob ocenic plyty jesli sie nie wie gdzie byla wydana. Sa to jedynie sporadyczne przypadki ( patrzac w ilosci wydanych plyt na calym swiecie ) gdzie to nie jest potzrebne ( LP, 12" ) maja to samo. Zreszta juz z kolega sobie troche podyskutowalismy na PW aby nie zasmiecac forum :D Wolalem tam przejsc jak tutaj pisac
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#14

Post autor: Wojtek »

Ależ ja wiem że jest ważny, ale jeśli innego wydania niż jedno nie było... to to serio nie jest takie ważne, a o tym pisał pasjonat.
Coś jak pytanie o numer katalogowy płyty wydanej raz, w jednym kraju, bez wznowień ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pasjonat
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 17:41

Single,albumy italo disco,disco,synth pop,rock

#15

Post autor: pasjonat »

Powiem jeszcze raz przed snem,
Rok jest istotny,ale dla tych,którzy znają dany gatunek muzyki bardzo dobrze nie trzeba raczej podawać im wszystkich danych.
Dla wielu wystarczy np.hasło Love Kills - I want to become i wszyscy zainteresowani wiedzą,co jest grane.Jedno wydanie,jeden format był i koniec.
Podobnie z 7-kami lub też 12-kami,które np.były wydane nawet w 4 różnych krajach.Gdy podasz tytuł utworu,wykonawcę,kraj wydania i format płyty-singla to każdy zorientowany w temacie będzie wiedział.Chyba,że są jeszcze dodatkowe informacje typu 1 sided lub promo copy,coloured vinyl itd.
Tylko tę kwestię techniczną podawania informacji miałem na myśli.
Dobranoc.
ODPOWIEDZ