Ponad 3000 winyli na sprzedaż Lista

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Ponad 3000 winyli na sprzedaż Lista

#1

Post autor: gjergjan »

Witam,
W połowie stycznia przyjedzie z Holandii ponad 300 płyt winylowych (mój znajomy zaczyna szerszą działalność w tej branży). Płyty wcześniej trafiały głównie na "pchle" targi w okolicy Zielonej Góry ale tam zbyt mało ludzi było zainteresowanych, allegro też w tym przypadku nie jest wystarczającym kanałem dystrybucji. Mój kolega najlepiej czuje się w sprzedaży osobistej, dlatego osoby zainteresowane będą osobiście musiały pofatygować się do domu mojego kolegi i tam na pewno coś dla siebie wybiorą. To w zasadzie będzie debiut w takiej formie i może stanie się to cykliczne. Miejsce znajduje się 10km od miejscowości Jasień. Po szczegóły proszę pisać PW.
Kilkanaście płyt trafiło na aukcję:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1125690
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2013, 11:21 przez gjergjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#2

Post autor: Wojtek »

gjergjan pisze:allegro też w tym przypadku nie jest wystarczającym kanałem dystrybucji
Dlaczego? Przy dobrych cenach i na allegro dobry towar potrafi zejść :)

Bez jakiejś listy płyt itd. nie wiem czy komukolwiek będzie się chciało robić wycieczki do czyjegoś domu.

Po opisach aukcji domyślam się, że płyty oceniane są jedynie/głównie wizualnie.
Po cenach aukcyjnych na poziomie 30-40 złotych za pojedyncze niemieckie czy holenderskie LP w stanie VG raczej o dobrych cenach też nie można za bardzo mówić.

Życzę koledze powodzenia w "szerszej działalności handlowej" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Re: Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#3

Post autor: gjergjan »

Płyty które są wystawione na allegro nie są wyznacznikiem tego co znajduje się w całości na sprzedaż, stanów płyt ani cen. Pisząc że allegro nie jest w tym przypadku najlepszym kanałem dystrybucji miałem na myśli to, że towar jakim mój kolega dysponuje nie jest unikatowy, raczej zawierają się w nim tytuły popularnych wykonawców z wielu gatunków muzycznych i np. na omawianym portalu aukcyjnym takich trochę jest, ale opisy i klasyfikacja stanów to najczęściej radosna twórczość sprzedających, podbijanie cen przez podstawione "nicki" a więc polska cwaniacka mentalność. Mojemu koledze chodzi o to aby ktoś zainteresowany przyjechał, wybrał sobie tytuły jakie mu się podobają sprawdził towar na miejscu i się dogadał uczciwie co do ceny a może zaoszczędzi w ten sposób trochę nerwów związanych z niepewnością co do stanu zakupionego towaru i czy w ogóle poczta dostarczy nieuszkodzony towar bo o sposobach zapakowania też można się rozpisywać. Sam jestem kolekcjonerem i życzyłbym sobie takich uczciwych zasad i zakupów towaru który się wcześniej miało w ręce i osobiście sprawdziło, a to jest tylko jakaś forma darmowej reklamy-taki niezobowiązujący post na forum. Jak kogoś to zainteresowało, ma jakieś pytania to proszę pisać na PW.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#4

Post autor: Pawelec »

Giergian, chętnie wezmę na początek pięć tytułów jak będzie lista z opisem stanu, wydania itd..., tak jak Wojtek proponuje w zasadach sprzedaży płyt na forum. Mając te dane zamówię na próbę kilka płyt, by móc wystawić opinię i ewentualnie dalej kupować. Wyjazd na wycieczkę prawie 1000 km nie wchodzi w rachubę, chociaż lubuskie to piękny rejon. Kupno na allegro na zasadzie aukcji kto da więcej :think: , nie dla mnie. Pomyślcie z kolegą nad dobrą listą.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#5

Post autor: gjergjan »

Pawelec,
Prawdopodobnie lista powstanie, ale przyznam że sprzedaż wysyłkowa raczej nie wchodziła w rachubę, to miała być oferta lokalna dla osób które mają blisko i chciałyby coś kupić. A sprzedaż bezpośrednia w tym wypadku jak najbardziej na miejscu bo towar z 2 ręki i ceny elastyczne.
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Re: Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#6

Post autor: gjergjan »

Do puli dziś wpadło ponad 160 płyt, same znane i popularne tytuły, głównie zachodni rock ale i pop i jazz tez się znalazł. Trochę Santany, Genesis, Wishborne Ash, David Bowie, Queen, Marillion, ELO, Sting/The Police, Saga, i wiele innych. Coraz mniej czasu zostało do wyjazdu i nie wiem czy lista powstanie. Jak ktoś czegoś szuka to czekam na mail.
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#7

Post autor: krisdebowski »

kolego - nikt nie będzie do Gorzowa czy Zielonej po pare winyli jeździł, opakowanie tego w katon do wysyłki to 10 min roboty. daj liste i ceny to zobaczymy.
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#8

Post autor: gjergjan »

Panowie lista nie powstała ze względu na braki czasowe, za to suma winyli na sprzedaż wzrosła do 500 albumów. O kartonach i wysyłkach proszę nie wspominać bo na samym początku oferta była skierowana do osób, które mieszają w niedalekiej odległości. Dodam że winyle będą też obecne na jakiejś giełdzie w Zielonego Górze i w Gubinie, bo mój kolega tam się z nimi wybiera w najbliższy weekend (19-20 styczeń).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#9

Post autor: Wojtek »

gjergjan pisze:Panowie lista nie powstała ze względu na braki czasowe
Jak się nie chce to i czasu nie ma ;)
gjergjan pisze:O kartonach i wysyłkach proszę nie wspominać bo na samym początku oferta była skierowana do osób, które mieszają w niedalekiej odległości.
Radzę wobec tego znaleźć jakieś regionalne forum, niekoniecznie winylowe, na tego typu oferty.
Może gumtree albo tablica?
gjergjan pisze:Dodam że winyle będą też obecne na jakiejś giełdzie w Zielonego Górze i w Gubinie
"Jakaś giełda", okej. Niech ktoś pojedzie i sobie poszuka ;)


Sory, ale to się robi powoli bardzo niepoważne ogłoszenie.
gjergjan pisze:bo mój kolega tam się z nimi wybiera w najbliższy weekend (19-20 styczeń).
Twój kolega ma klawiaturę czy żyje bez komputera? Można pisać do niego na allegro? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#10

Post autor: gjergjan »

Wojtek mam dla ciebie radę -> szukaj na allegro.

Lista nie powstała bo oprócz tego że szukamy winyli to codziennie pracujemy w firmach i jak się ma 500 płyt w 20 dni i ograniczony czas to wycena, ocena i inne czynności to sprawa się komplikuje.
Ponad to nie wiem czy wspominałem, ale my tymczasowo mieszkamy w Holandii i tutaj szukamy winyli i pracujemy dodatkowo więc czasu naprawdę mało. Jak nie mieszkasz blisko a szukasz jakiegoś tytułu zawsze możesz napisać mail, jak się okaże ze mamy to mogę sprawdzić stan, podać cenę jakoś skutecznie to sfinalizować, choć to marginalna sprawa dla nas na tym etapie. Na krytykę jestem otwarty bo na pewno jest wiele nieprofesjonalnych kroków ale 20 dni to zdecydowanie mało, tym bardziej że każdy z nas jeszcze ma często prywatne sprawy do załatwienia, ale to nasz pierwszy krok z taką ilością albumów i myślę, że następnym razem nie będę nic pisał ani tłumaczył->będzie lista i jak ktoś będzie zdecydowany wtedy będziemy finalizować. A jak nie będzie listy to nie będę tutaj szukał zainteresowania.

A taki zoil jak ty to nad Wisłą nihil novi. Psy szczekają a karawana idzie dalej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#11

Post autor: Wojtek »

gjergjan pisze:A taki zoil jak ty to nad Wisłą nihil novi. Psy szczekają a karawana idzie dalej.
Właśnie się zastanawiam na ile karawana będzie mogła jechać dalej, przynajmniej tutaj, stąd takie, a nie inne pytania zoila ;)
gjergjan pisze:myślę, że następnym razem nie będę nic pisał ani tłumaczył->będzie lista i jak ktoś będzie zdecydowany wtedy będziemy finalizować. A jak nie będzie listy to nie będę tutaj szukał zainteresowania.
To już brzmi lepiej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#12

Post autor: vinylpiotrek »

gjergjan pisze:. A jak nie będzie listy to nie będę tutaj szukał zainteresowania.
Gdybyś podał ogłoszenie, że wtedy i wtedy stoimy na tym i na tym rynku, czy giełdzie, to było by OK, może nawet w tym wątku:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=221
Obrazek
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

Re: Ponad 300 winyli na sprzedaż - woj. lubuskie

#13

Post autor: gjergjan »

Piotrze trafna uwaga,
Mój kolega wybiera się z winylami w najbliższą Sobotę 19 Stycznia 2013 na giełdę towarową do Lubina (Dolny Śląsk) około 70km od Wrocławia i 80km od Zielonej Góry. Giełda znajduje się przy stadionie Zagłębia Lubin.
Awatar użytkownika
gjergjan
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2013, 19:30
Lokalizacja: województwo lubuskie

250 Lp na sprzedaż Lista

#14

Post autor: gjergjan »

Witajcie,
Mam na sprzedaż 250 płyt winylowych.
Lista z szczegółami do pobrania poniżej:
http://pliczek.net/index.php?p=41393
lub:
http://chomikuj.pl/streetdreamer

Kontakt:
GG: 3222777
e-mail: streetdreamer@gazeta.pl

Ps.
Kilka płyt trafiło na aukcje:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1125690

Pozdrawiam,
Paweł
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Ponad 300 winyli na sprzedaż Lista

#15

Post autor: mody »

Nie wiem czy dalej temat aktualny, ale jestem zainteresowany:

Louis Armstrong 4Lp Box Satchmo A Musical Autobiography
Louis Armstrong 2lp Box Pasadena Concert
Ike&Tina Turner 2Lp The World of Ike&Tina
Miles Davis Greatest Hits 1969 Netherlands

Proszę o info na PRV.
ODPOWIEDZ