Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

ODPOWIEDZ
sherine
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 23:48

Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#1

Post autor: sherine »

Witam
Mam do sprzedaży ok. 300 zagranicznych singli. Narazie udało mi się wystawić tylko single 7', wkrótce dodam single i albumy na płytach 12'. W razie jakichkolwiek pytań - proszę pisać! Na temat stanu, wydawnictwa każdej płyty indywidualnie odpowiem. Zawsze można się dogadać :)



Zapraszam!

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=638381
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#2

Post autor: Wojtek »

Trochę drogo jak na głównie niemieckie single, bez oceny stanu.
Pytanie: na podstawie czego wyceniasz płyty, skoro jest taki rozrzut cenowy?

Niektóre płyty znanych wykonawców i utworów kosztują tutaj tyle samo co względnie mało znane utworki pop (po 4-5 zł), a inne płytki mają cenę 10-20 zł.
Jedyna opcja, która dla mnie ma sens jest taka, że te droższe płyty są w lepszym stanie

Nawet jest licytacja zbiorku samych nadrukowanych okładek po singlach, ale bez płyt :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sherine
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 23:48

Re: Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#3

Post autor: sherine »

Wyceniałam płyty na podstawie discogs. Taniej niż najtańsza w serwisie z okładką, dlatego wydaje mi się, że nie jest drogo :)
Wycena płyt nie jest na podstawie ich stanu, bo go w ogóle nie oceniałam. Mogę indywidualnie sprawdzić, jeśli będziesz jakąś płytą zainteresowany :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#4

Post autor: Winters »

sherine pisze:[...]bo go w ogóle nie oceniałam.
Aha...

Fajnie, w ogóle nie słuchałaś ani jednej z tych płyt, a za niektóre chcesz po 50 PLN? Powodzenia w sprzedaży ;)
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#5

Post autor: Wojtek »

sherine pisze:Wyceniałam płyty na podstawie discogs.
Tak przypuszczałem. Niestety, na discogs akurat biorą pod uwagę zarówno stan jak i wydanie płyty, a i nie wszystkie ceny są realne.
sherine pisze:Mogę indywidualnie sprawdzić, jeśli będziesz jakąś płytą zainteresowany :)
Na czym?
Winters pisze:Fajnie, w ogóle nie słuchałaś ani jednej z tych płyt, a za niektóre chcesz po 50 PLN? Powodzenia w sprzedaży ;)
Otóż to.

Czuję że jest to przypadek pozornego "znalezienia skarbu do spieniężenia" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sherine
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 23:48

Re: Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#6

Post autor: sherine »

Wojtek pisze:
sherine pisze:Wyceniałam płyty na podstawie discogs.
Tak przypuszczałem. Niestety, na discogs akurat biorą pod uwagę zarówno stan jak i wydanie płyty, a i nie wszystkie ceny są realne.
Wyceniłam na podstawie wydania płyty, sugerując się cenami z discogs. Bez względu na stan płyty w discogs, swoje wyceniłam taniej. Dla każdej osoby, która będzie zainteresowana jakąś płytą, mogę sprawdzić jej stan oraz wysłać więcej zdjęć. Coś co dla mnie jest mint dla kogoś innego może być very good. Dlatego wolę do tego podejść indywidualnie.
Wojtek pisze:
sherine pisze:Mogę indywidualnie sprawdzić, jeśli będziesz jakąś płytą zainteresowany :)
Na czym?
Pionner LP-200.
Wojtek pisze:
Winters pisze:Fajnie, w ogóle nie słuchałaś ani jednej z tych płyt, a za niektóre chcesz po 50 PLN? Powodzenia w sprzedaży ;)
Otóż to.

Czuję że jest to przypadek pozornego "znalezienia skarbu do spieniężenia" :)
Mylisz się. Sprzedaję tylko te płyty, których nie słucham.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam płyty winylowe lata 60-80 7' 12'

#7

Post autor: Wojtek »

Teraz już jest lepiej, ceny się znormalizowały, poza paroma pozycjami które nadal są wyceniane "od czapy", ale teraz to już jest tylko garstka.

Jeśli płyty są faktycznie dobrze zachowane to można te aukcje śmiało polecić :)

Mnie osobiście straszy jedynie to, że wiele z tych singli nie ma w ogóle okładki, a sprzedawca nie widzi potrzeby by je zastąpić nowymi...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ