VOIVOD dimension hatross 1988

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bisek
Posty: 71
Rejestracja: 02 maja 2011, 18:10
Lokalizacja: drzewica

VOIVOD dimension hatross 1988

#1

Post autor: bisek »

Witam forumowiczów,mam do sprzedania placek VOIVOD "DIMENSION HATROSS"wydanie NOISE 1988,1press,stan płyty mocne EX,stan okładki VG z małym minusem,dawno dawno temu słuchałem podobnej muzyki i szczerze pisze że ta płyta jest naprawde ciekawa,zainteresowani bedą wiedzieć o co chodzi,to link do aukcji http://allegro.pl/voivod-dimension-hart ... 22508.html ,mam tez na sprzedaż gramofon z mojej kolekcji http://allegro.pl/sherwood-pm9800-nie-t ... 20385.html jako lojalny forumowicz zachecam chociaż do zerknięcia na te aukcje.W razie pytań pisac na PW lub poprzez Allegro.
Darek

VOIVOD dimension hatross 1988

#2

Post autor: Darek »

bisek pisze:VOIVOD "DIMENSION HATROSS
Ciekawe za ile sprzedasz. Mam ta plyte, ale nie za ta kaske ;) 10e juz mi dawali :D
Awatar użytkownika
bisek
Posty: 71
Rejestracja: 02 maja 2011, 18:10
Lokalizacja: drzewica

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#3

Post autor: bisek »

Też jestem ciekawy he
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#4

Post autor: krolix »

Fantastyczna płyta. Zespół zagra ją w całości w kwietniu na festiwalu Roadburn, na który bilety rozeszły się w ciągu kilkunastu minut...
Za ten krążek, gdyby był w stanie M/NM, można by oczekiwać 80-100 zł. Ciężko trafić jakoś super zachowany egzemplarz, bo wytwórnia Noise niestety oszczędzała na jakości okładek i najczęściej były dość miękkie. O tym, że często tylko część nakładu posiadała zadrukowane tekstami wkładki już wolę nie wspominać. :evil:
Darek

VOIVOD dimension hatross 1988

#5

Post autor: Darek »

krolix pisze:jakości okładek i najczęściej były dość miękkie. O tym, że często tylko część nakładu posiadała zadrukowane tekstami wkładki już wolę nie wspominać.
Akurat ta plyta posiada dobrej jakosci okladke oraz posiada wkladke. Zdziwilbym sie bardzo gdyby ta plyta poszla za niska cene
Ebay
http://www.ebay.co.uk/sch/Records-/306/ ... 6.c0.m1538
Discogs
http://www.discogs.com/sell/list?q=VOIV ... rmat=Vinyl
Tak wyglada orginal Noise
DSCF1019.JPG
DSCF1018.JPG
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#6

Post autor: krolix »

Darek pisze:
krolix pisze:jakości okładek i najczęściej były dość miękkie. O tym, że często tylko część nakładu posiadała zadrukowane tekstami wkładki już wolę nie wspominać.
Akurat ta plyta posiada dobrej jakosci okladke oraz posiada wkladke.
Gwoli ścisłości ten tytuł posiada na ogół dwie wkładki. "Na ogół", ponieważ Noise nierzadko wypuszczał ten krążek tylko z tą kopertą wewnętrzną (w przypadku innych tytułów często część nakładu miała zamiast wewnętrznej koperty z tekstami kopertę zadrukowaną reklamą katalogu wytwórni). Co do kartonu, z którego wykonana jest wkładka to nie nazwałbym go dobrym jakościowo. Nie jest zbyt gruby i łatwo powstają na nim drobne załamania przy brzegach a także ring wear.
Zdziwilbym sie bardzo gdyby ta plyta poszla za niska cene
Ebay
http://www.ebay.co.uk/sch/Records-/306/ ... 6.c0.m1538
Discogs
http://www.discogs.com/sell/list?q=VOIV ... rmat=Vinyl
Pytanie co uważasz za niską cenę. Egzemplarz z allegro posiada jedną a nie dwie wkładki, do tego okładka to coś pomiędzy VG i VG+. Wg mnie warta jest 10 euro plus minus coś. "Dimension Hatross" to nie jest droga płyta. Dla porównania LP "Angel Rat" Voivod, z okładką w stanie VG+/EX (znowu kiepski karton) chodzi ostatnio po plus minus 80 euro. :)
Darek

VOIVOD dimension hatross 1988

#7

Post autor: Darek »

krolix pisze: Nie jest zbyt gruby i łatwo powstają na nim drobne załamania przy brzegach a także ring wear.
Nie przesadzaj wiekszosc wkladek jest wykonana w ten sposob. Malo kiedy uzywano wkladek kartonowych, szczegolnie w tamtych latach.
Jeszcze niespotkalem tej plyty z dwoma wkladkami, chyba ze zaliczasz wydrukowana koperte jako wkladke, bo tak tez bywa.
krolix pisze: Nie jest zbyt gruby i łatwo powstają na nim drobne załamania przy brzegach a także ring wear.
Przeciez to jest calkowicie normalne ze powstaja zalamania.Troche latek juz maja te plyty i raczej nie sa sluchane przez maniakow dzwieku ;) Nawet w fabrycznie nowych moga byc.
krolix pisze:Pytanie co uważasz za niską cenę.
Gdy widzialem cene oferowana to nic raczej nie wskazywalo aby mogla byc osiagnieta jakas przyzwoita cena (ale to pojecie wzgledne) kazdy inaczej do tego podchodzi. Ja swojej za 10e (wraz z przesylka nie sprzedalem i nie sprzedam)
krolix pisze:Dla porównania LP "Angel Rat" Voivod, z okładką w stanie VG+/EX (znowu kiepski karton) chodzi ostatnio po plus minus 80 euro.
No ;)
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=V ... m270.l1313
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#8

Post autor: krolix »

Darek pisze: Nie przesadzaj wiekszosc wkladek jest wykonana w ten sposob. Malo kiedy uzywano wkladek kartonowych, szczegolnie w tamtych latach.
Jeszcze niespotkalem tej plyty z dwoma wkladkami, chyba ze zaliczasz wydrukowana koperte jako wkladke, bo tak tez bywa.
Nie dogadamy się. ;) Dla mnie te okładki są dość "budżetowe" czyli słabszej jakości.
Co do 2 wkładek, OK, chodziło mi o wewnętrzną kopertę i dodatkową wkładkę, której egzemplarz wystawiony na allegro nie posiada.
Przeciez to jest calkowicie normalne ze powstaja zalamania.Troche latek juz maja te plyty i raczej nie sa sluchane przez maniakow dzwieku ;) Nawet w fabrycznie nowych moga byc.
Na niektórych okładkach załamania i ring wear powstają łatwiej i tylko o to mi chodziło. Mam sporo płyt z końca lat 70/początku 80, kupowanych jako używane, na których ani załamań ani śladu ring weara nie uświadczysz. :)
Gdy widzialem cene oferowana to nic raczej nie wskazywalo aby mogla byc osiagnieta jakas przyzwoita cena (ale to pojecie wzgledne) kazdy inaczej do tego podchodzi. Ja swojej za 10e (wraz z przesylka nie sprzedalem i nie sprzedam)
Spoko, ja swoją kupiłem za 20 euro ale jest ona w wyraźnie lepszym stanie. Do tego uważam, że przepłaciłem. :)
Ostatnio (czyli na przełomie 2011/2012) kiedy widziałem jak zakończyły się aukcje tej płyty (w stanie mnie zadowalającym) to licytacja zakończyła się na poziomie 120-130 USD. Ja swój egzemplarz kupiłem za 40 GBP. :) Sprawdziłem teraz na popsike i wygląda na to, że przesadziłem z tym około 80 euro (choć te licytacje z przełomu roku w tym zakresie się mieszczą), ale i tak "Angel Rat" chodzi zdecydowanie drożej niż "Dimension Hatross". :)
Darek

VOIVOD dimension hatross 1988

#9

Post autor: Darek »

krolix pisze:Dimension Hatross
Mysle ze aukcja powinna sie zakonczyc z cena ok 40-48zl + wysylka. Z aukcjami bywa roznie raz plyty ida za bezcen nastepnym razem te same za duzo wiecej. Tak juz bywa. Czasem mysle ze ceny sa napedzane przez samych sprzedajacych ;)
Awatar użytkownika
bisek
Posty: 71
Rejestracja: 02 maja 2011, 18:10
Lokalizacja: drzewica

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#10

Post autor: bisek »

Panowie Płyta poszła za 61+koszty wysyłki,płyta leci na Ukrainę,

Co do tej sztuki to płyta była w stanie MN-,tylko z ostrożności że nie trafi na pedanta dałem EX,a płyta grała jak wyjęta dopiero co z koperty,zero pykań,poza rozbiegiem,okladka taka jak opisałem,zobaczymy jak wyjdzie z przesyłką,może sie okazać że koszt wyniesie 57pln(cennik Poczty polskiej) i kolo bedzie sie buntował,wtedy Negatyw i płyta idzie jeszcze raz na aukcje,bo wątpie że wysyłka na Ukraine bedzie kosztować ok 12pln,mam jednak nadzieje że z wysyłką dojdzie sie do porozumienia he he.
Darek

VOIVOD dimension hatross 1988

#11

Post autor: Darek »

bisek pisze: Ukraine
polecam wysylke ubezpieczona. ;) Bardzo ladna cena :) :clap:
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#12

Post autor: krolix »

Gratuluję. :)
A skąd wziąłeś te 57 zł? Wyślij listem poleconym, wyjdzie znacznie taniej. Za drugim razem możesz za tyle tej płyty nie sprzedać, bo moim zdaniem nabywca przepłacił. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

VOIVOD dimension hatross 1988

#13

Post autor: Wojtek »

bisek:
Kupujący chyba wie skąd kupuje płytę, także musi się liczyć z takimi, a nie innymi kosztami wysyłki.
Z drugiej strony, nie zdziwiłbym się gdyby np. podał Tobie adres do znajomego z Polski (może gdzieś przy granicy) ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bisek
Posty: 71
Rejestracja: 02 maja 2011, 18:10
Lokalizacja: drzewica

Re: VOIVOD dimension hatross 1988

#14

Post autor: bisek »

Tak właśnie zrobił he he płyta do znajomego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

VOIVOD dimension hatross 1988

#15

Post autor: Wojtek »

Jak już pisałem, nic dziwnego :) Miałem identyczną sytuację jak parę lat temu pewien gość z Czech wylicytował mój laptop.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ