Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1156
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#346

Post autor: pawelgrab »

carmen pisze:
29 cze 2021, 10:49
:liar:
:clap:

Panie Adamgdańsk nie chcę się wtrącać w dyskusje ale zwrócę Panu uwagę na pewien aspekt:

- po pierwsze jest pan handlarzem różnych rzeczy w tym płyt winylowych i się tego nie wypieraj przecież nikt nie mówi, że złym,

- po drugie handluje pan płytami, wykupionymi z obecnej oferty promocyjnej biedronki - po bardzo zawyżonych cenach a to już jest spekulanctwo, proszę mi uwierzyć ktoś się wkurwi i prędzej niż później organy kontroli skarbowej wybiją panu z głowy handel z unikaniem podatków w tym vat-u - przed urzędnikami skarbowymi lub policją nie obroni tłumaczenie , że sprzedaje pan kolekcję bo to jest śmieszne i głupie,

- po trzecie niech pan nie traktuje użytkowników tego forum jak frajerów :oops: :naughty: a takie mam wrażenie po klejeniu przez pana linku do głupawego artykułu i dyskusję sam ze sobą - proszę nie zakładać fikcyjnych kont na tym forum - co jest zastrzeżone dla gramofonika. 8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#347

Post autor: Waldo »

Ależ, tu nie ma żadnej filozofii. |To proste.
Są generalnie dwa podejścia, albo sprzedajemy coś ceną , albo sprzedajemy coś marką.
Pan Adam sprzedaje, drogo, bardzo drogo, więc aby to znalazło nabywcę, majętnego dość, kolekcjonera, bo taki target pan Adam sobie założył potrzeba do tego marki, więc pan Adam taką markę konsekwentnie buduje. Jest ładny wyczerpujący opis danego egzemplarza, są wyłącznie pozytywne opinie od kupujących, no i jest to co najważniejsze, że kupujesz od kolekcjonera. Pan Adam ma konto na Allegro prawie 20 lat, na różnych forach podobnie.
Tu nie ma przypadku. I dobrze. :-)

To mniej więcej tak jak, jak z tą popularnością płyt winylowych. Co jest opisane w tym artykule, do którego pan Adam podał link, o ogólnej sprzedaży muzyki, w Wielkiej Brytanii.
82% to sprzedaż poprzez streaming i pobrania elektroniczne, 15% to sprzedaż w formie CD, i niecałe 3 procent na nośnikach winylowych.
Jednak najgłośniej jest właśnie, o sprzedaży na nośnikach winylowych. Gdyż, dla koncernów płytowych, jest to dodatkowy kanał zbytu, dwa, to są produkty wysokomarżowe.
Aby ktoś chciał wydawać czasem 2 razy a czasem 10 razy więcej, niż za formę elektroniczną, czy w w postaci płyt CD, potrzeba do tego odpowiedniego marketingu.
Więc taki mamy, że płyta winylowa to gra dużo lepiej, że to produkt dla prawdziwych fanów muzyki, produkt kolekcjonerski, ekskluzywny wręcz itd.
Są też wydania, z dodatkowymi nagraniami, książeczkami, koszulkami, kubkami itd
Rynek to wszystko weryfikuje, i jest niecałe 3 procent, no ale jest dodatkowy kanał zbytu, który mimo, że niszowy, to przy cenach tych produktów generuje całkiem godziwy obrót. Gdyby tak nie było, nie byłoby tyle zamieszanie przy winylach....
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#348

Post autor: carmen »

Halo halo Waldku :o
Załączniki
0.jpg
0.jpg (9.72 KiB) Przejrzano 1437 razy
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#349

Post autor: carmen »

Pan Adam sprzedaje, drogo, bardzo drogo, więc aby to znalazło nabywcę, majętnego dość, kolekcjonera, bo taki target pan Adam sobie założył
Załączniki
57f518ca7ac25e72ede35f24e9783792aaf35efd_860.jpg
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#350

Post autor: StarRock »

adamgdansk pisze:
29 cze 2021, 12:45
Co to znaczy normalny maniak? A kim jest maniak japoński który np kupuje 1press NM, zgrywa do DSD i winyla już nigdy nie kładzie na talerz
Ściślej napisałem... każdy normalny maniak czarnego krążka, więc normalny maniak, jakby odstaje od tegoż. :)
A każdy taki, to zwolennik, amator, pasjonat, entuzjasta, smakosz, sympatyk, zapaleniec, gloryfikator :D ... i co tam jeszcze.
Przywołując japońca, który jak rozumiem woli posłuchać pliku DSD, wlepiając gały w stojący na półce winyl... no cóż, mniemam entuzjastą odsłuchu z czarnego krążka nie jest i gdy rynek dobrze wyceni jego pierwyjpress, bez żalu wymieni go na mamonę. Przecież ma DSD. :lol:
I tu nasuwają mi się, jakieś analogie. ;)
szogoon
Posty: 38
Rejestracja: 29 mar 2021, 14:06
Gramofon: WEGA P550SH
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#351

Post autor: szogoon »

adamgdansk pisze:
29 cze 2021, 12:47
Ale jak inaczej pozbyć się 1000-1200 zgromadzonych sensownych winyli? Po 5zł w hurcie? ;)
Nie no, lepiej sprzedać płytę za 90zł, którą się tydzień temu kupiło za 50zł.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1156
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#352

Post autor: pawelgrab »

Waldo pisze:
29 cze 2021, 13:37
Pan Adam ma konto na Allegro prawie 20 lat, na różnych forach podobnie.
Tu nie ma przypadku. I dobrze.
:lol:


to na winyl.net panie adamgdansk vel. waldo - kolekcjonerze budujący markę ode mnie za podbijanie cen płyt promocyjnych z biedry dostajesz

:text-banplz:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#353

Post autor: Waldo »

Nie no, lepiej sprzedać płytę za 90zł, którą się tydzień temu kupiło za 50zł.
Którą to Sieć Biedronka kupiła, tydzień temu, za 25 zł, i wystawiła do sprzedaży na worku z ziemniakami :-)
A obok, stał karton z płytami CD i ta sama płyta, tylko na nośniku cyfrowym, kosztowała 9 złotych.
To jakieś kompletne szaleństwo, na czarnym 50 złotych a na srebrnym 9 złotych.....
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#354

Post autor: carmen »

Którą to Sieć Biedronka kupiła, tydzień temu, za 25 zł, i wystawiła do sprzedaży na worku z ziemniakami :-)
A obok, stał karton z płytami CD i ta sama płyta, tylko na nośniku cyfrowym, kosztowała 9 złotych.
To jakieś kompletne szaleństwo, na czarnym 50 złotych a na srebrnym 9 złotych.....
i jeszcze sprzedawczyni w Biedronce była w ciąży, normalnie szok.
Tylko co to ma wspólnego z tym konkretnym przypadkiem :lol:
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#355

Post autor: carmen »

Pan Adam niech sobie założy sklep, potem założy sobie target i następnie może założyć sobie że będzie sprzedawał płyty po 100,000plz
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#356

Post autor: Waldo »

carmen pisze:
29 cze 2021, 16:45
Pan Adam niech sobie założy sklep, potem założy sobie target i następnie może założyć sobie że będzie sprzedawał płyty po 100,000plz
Najlepiej, dyskont spożywczy, z kobietami w ciąży, i niech sprzedaje płyty winylowe, pomiędzy ziemniakami, a szczypiorkiem.
Tylko, że nie na tym polega pomysł Pana Adama....
Jak Biedronka łoji bezlitośnie winylomaniaków, sprzedając czarne po 50 złotych, a srebrne po 9 złotych, to jest ok, ale jak Pan Adam robi to samo, jest beee...... :-)
Pan Adam robi to, mniej więcej, od tylu samo lat, co można kupić płyty w Biedronce, w ten sam sposób, "kolekcjonerski", wiec nie rozumiem, co się stało, że po tylu latach, jest wielkie halooo :-)
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#357

Post autor: dot87 »

No z tym wyjątkiem że 50 zł w biedzie to cena okazyjna, 90 zł u Pana Adama to zwykle zdzierstwo i polowanie na frajera.
Gwoli ścisłości:
Jeżeli Pan Adam sprzedaje jakiegoś super, ekstra, wspaniałego, tłoczonego przez starego Japończyka przy użyciu dziewiczych łez, z magiczną wkładką, plakatem, naklejką, kubkiem, obcinaczem do paznokci, first pressa takiego dajmy na to DSOTM Floydów i życzy sobie za to 500 zoltarow to jestem w stanie to zrozumieć. Ma produkt kolekcjonerski, unikatowy, słowem produkt którego cenę może ukształtować rynek.
Ale jak Pan Adam sprzedaje winyla kupionego pewnie przez Niego również w dyskoncie (mimo że stał obok ziemniaków, chyba że wolał tego nie ziemniakwego w większej cenie)za dwukrotność ceny to to już jest jak wcześniej wspominałem zwykłe zdzierstwo.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#358

Post autor: bms01pl »

dla mnie to ściema od kilku tygodni, mniej więcej od momentu jak zaczęły się pokazywać w ofercie nowe reedycje. tłumaczenie o maniaku co to nie potrafi się opanować jak widzi okazję albo szansę na przyzwoity w średnim okresie zysk a z drugiej strony historie jakie to szkody rodzinie uczynił tym swoim nałogiem to jak dla mnie kolejny element "legendy" sprzedającego. i nie wmówi mi nikt, że płyty z biedronki nabyte zostały ze względu na maniakalne zbieractwo czy stówę zysku - jak to mówi Wojtek "cebula" i tyle. i brak przyzwoitości. kupiłem niedawno w biedrze jednemu z forumowiczów jeden z albumów sprzedawanych przez naszego bohatera i miałem wyrzuty, bo ktoś w innej biedrze załapał się na rabat a u mnie nie było. tu zaś mamy co najmniej brak przyzwoitości. chociaż z drugiej strony nie znamy się, raczej nie poznamy, innych aktywności oprócz merkantylnej nie widać, to pewnie przyzwoitość potrzebna nie jest... a pecunia non olet czy jakoś tam...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Waldo

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#359

Post autor: Waldo »

dot87 pisze:
29 cze 2021, 17:59
No z tym wyjątkiem że 50 zł w biedzie to cena okazyjna, 90 zł u Pana Adama to zwykle zdzierstwo i polowanie na frajera.
Gwoli ścisłości:
Jeżeli Pan Adam sprzedaje jakiegoś super, ekstra, wspaniałego, tłoczonego przez starego Japończyka przy użyciu dziewiczych łez, z magiczną wkładką, plakatem, naklejką, kubkiem, obcinaczem do paznokci, first pressa takiego dajmy na to DSOTM Floydów i życzy sobie za to 500 zoltarow to jestem w stanie to zrozumieć. Ma produkt kolekcjonerski, unikatowy, słowem produkt którego cenę może ukształtować rynek.
Ale jak Pan Adam sprzedaje winyla kupionego pewnie przez Niego również w dyskoncie (mimo że stał obok ziemniaków, chyba że wolał tego nie ziemniakwego w większej cenie)za dwukrotność ceny to to już jest jak wcześniej wspominałem zwykłe zdzierstwo.
Ludzie są różni, jedni kupują płyty winylowe, pomiędzy ziemniakami a szczypiorkiem i im to nie przeszkadza, bo akurat mają sklep po drodze, lub robią w nim zakupy, więc kupują przy okazji, lub, dlatego że jest taniej, jadą do tego sklepu specjalnie.
Inni, nie mają sklepu po drodze, nie robią zakupów w tej Sieci, kupowanie płyt winylowych, pomiędzy szczypiorkiem, a kapustą im nie odpowiada, więc wolą zapłacić więcej i niech kurier przyniesie do domu. Oferta pana Adama jest dla tych drugich.....
Poza tym, oferta płyt w tej Sieci, jest czasowo ograniczona, i nie każdy chce czekać aż znowu płyty pojawią się w ofercie, więc dobrze, że może kupić u Pana Adama, lub gdzie, jak oferta Pana Adama mu nie odpowiada.
Aż mi wierzyć nie chce, ze ktoś uwierzył, w ten, bardzo dobry pomysł, że pan to kolekcjoner, który wyłącznie wyprzedaje swoją kolekcję :-)
Być może, wyprzedaje również swoją kolekcję, ale również handluje płytami, bo jak napisał, to dobra, krótkoterminowa inwestycja......
Ostatnio zmieniony 29 cze 2021, 18:39 przez Waldo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Sprzedaż płyt - warto zobaczyć ;)

#360

Post autor: carmen »

Tylko, że nie na tym polega pomysł Pana Adama....
Pomysł Pana Adama polega na kupieniu w biedrze, zrobieniu swojego narzutu i sprzedaży bez płacenia podatku
ODPOWIEDZ