Przygotowanie płyt do wysyłki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Przygotowanie płyt do wysyłki

#1

Post autor: wojciech06 »

wojciech06 pisze:JacK pisze:
Bardzo dobry, będziesz zadowolony


Płyty otrzymałem - faktycznie jestem z nich zadowolony (żona najbardziej polubiła płytę: Jacek Skubikowski - "Jedyny hotel w mieście" ). Fenomenalne zapakowanie płyt do wysyłki
Czy kolega JacK mógłby przeprowadzić szkolenie (wzorowy instruktaż z omówieniem) dla sprzedających nt. "pakowania (zabezpieczenia) płyt LP na na czas przesyłki" :?: Otrzymałem przesyłkę od iza_2102 "tragicznie" zabezpieczoną :evil: - http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=35&t=1124&start=15.
Na razie nikt, tak dokładnie nie zabezpiecza płyt LP jak JacK :clap: Przynajmniej ja nigdzie tego nie widziałem (gruba okładka foliowa + karton) :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: 5 zeta za LP

#2

Post autor: JacK »

Chyba wystarczy trochę chcieć i można zrobić to dobrze. Niektórzy sprzedający wydaje się że nie zdają sobie sprawy że w momencie otrzymania należności towar przestał być ich własnością. Więc trzeba jak najszybciej wysłać go do nowego właściciela i tak zabezpieczyć aby odebrał go w stanie nie pogorszonym. Znalazłem poniższy obrazek w sieci, nietrudno się domyśleć jak powinno wyglądać pakowanie. Dodam tylko że folie powietrzną stosuje się jako wypełnienie, jeżeli w pudełku nie ma już miejsca wystarczy założyć zwykłą folie w celu izolacji okładek przed wilgocią i paprochami. Niektórzy sprzedawcy (głównie zagraniczni) dodatkowo wyciągają płyty z okładek aby uniknąć na nich okrągłych zgnieceń od winyla. Ten dodatkowy sposób ma tylu zwolenników co przeciwników.
Załączniki
pakowanie.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5 zeta za LP

#3

Post autor: wojciech06 »

Wydaje mi się, że powinno być to (sposób pakowania płyt LP) zamieszczone na stałe u góry działu "Sprzedam" do obowiązkowego przeczytania dla sprzedających :) A może też inne zasady, w końcu oferują sprzedaż na forum Winyl.net - niektórzy logują się tu tylko, żeby tylko sprzedać ;)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

5 zeta za LP

#4

Post autor: Waluch »

Darek

5 zeta za LP

#5

Post autor: Darek »

Waluch pisze:tutaj jest
Zadna nowosc. Wiekszosc osob wysylajac plyty tnie koszta jak tylko moze. Kupujac plyty od wieeelu lat jedynie profesjonalne firmy przysylaja plyty pakowane w ten sposob, natomiast zwykle przychodza w kopertach z babelkami zabezpieczone dodatkowo kartonami (zeczywistosc) przykra ale prawdziwa
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przygotowanie płyt do wysyłki

#6

Post autor: Wojtek »

Zgodnie z życzeniem: wydzielone, przyklejone i zostaje na giełdzie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
teabing
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:44

Przygotowanie płyt do wysyłki

#7

Post autor: teabing »

Witam :)

Nie korzystam za często z forum gdyż zalogowałem się tu jedynie by sprzedać kolekcję płyt :)

O tą - http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=35 ... 8527#p8527

Osobiście pakuje płyty w sposób następujący,

1. Owijam płytę ( bądź płyty folią powietrzną ( bąbelkową) trochę taćmy aby się trzymało
2. Następnie owinięte płyty wkładam do zwykłego tekturowego pudełka od pizzy !!, które ładnie obcinam żeby usztywnić płytkę , ( znowu w ruch idzie taśma)
3. Potem znów folia bąbelkowa
4. i dopiero papier pakowny

nigdy nie zdarzyłyło mi się aby ktoś nie był zadowolony :)

P.S. ponownie zapraszam do kupowania płyt :)
Awatar użytkownika
winylowo
Posty: 90
Rejestracja: 16 lis 2011, 14:42
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przygotowanie płyt do wysyłki

#8

Post autor: winylowo »

No to muszę się wypowiedzieć.
Odkąd tylko zacząłem sprzedawać płyty wiedziałem, że bez profesjonalnych opakowań nie da się prowadzić winylowego interesu.
Od razu też zamówiłem takowe i od kilku lat służą mi kartonowe koperty z kartonowym wypełnieniem, a przy większych ilościach używam opakowań krzyżowych, do których dokładam dodatkowo folię pęcherzykową.
Sam też jestem kolekcjonerem i nie cierpię dostawać płyt zawiniętych w byle jaką folię albo co gorsza tylko w szary papier (sic!).
A przecież podstawą kupowania przez internet jest przesyłka.
Nikt nie lubi wydawać za dużo pieniędzy, ale opakowanie to jest rzecz nadrzędna.
Od kilku lat wysyłam płyty na cały świat i jeszcze nie zdarzyło się żebym moje płyty zostały zniszczone podczas przesyłki, mimo tego, że czasami pocztowcy uszkadzali kopertę.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Przygotowanie płyt do wysyłki

#9

Post autor: Kocewicz »

To jeszcze niech ktoś wprawiony zmajstruje tutaj poradnik do wysyłania płyt szelakowych :) LP nie wymaga aż takiej ostrożności jak te płyty. Do tej pory nie spotkałem jednolitego systemu pakowania, prostego i ekonomicznego. Sam szelaku jeszcze nie zamawiałem i nie wysyłałem, ale niejednokrotnie wiozłem z miasta do domu, niestety z różnym skutkiem :( Poza tym, w większości przypadku jest tu dużo więcej do stracenia przy nieprawidłowym przesyłaniu, więc zasady pakowania (już nie wspominając o przechowywaniu, bo to już leży w interesie każdego posiadacza) powinny być jeszcze bardziej rygorystyczne.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przygotowanie płyt do wysyłki

#10

Post autor: Wojtek »

Kocewicz pisze:To jeszcze niech ktoś wprawiony zmajstruje tutaj poradnik do wysyłania płyt szelakowych :)
Krzyś już chyba kiedyś coś o tym pisał.

Chyba trzeba będzie w końcu założyć ten dedykowany "kącik szelakowy" na forum :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przygotowanie płyt do wysyłki

#11

Post autor: JacK »

Zauważyłem że ostatnio amerykańskie sklepy internetowe z winylami stosują trochę inną metodę zabezpieczenia płyt do wysyłki. Solidny zewnętrzny karton pozostał, jednak w środku płyta przytrzymywana jest przez cztery elastyczne kształtki.
W efekcie album jakby wisi w powietrzu wewnątrz kartonu. Dostałem już kilka tak zabezpieczonych płyt i wszystkie dotarły w jednym kawałku więc patent chyba dobry.

Obrazek
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
winylowo
Posty: 90
Rejestracja: 16 lis 2011, 14:42
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przygotowanie płyt do wysyłki

#12

Post autor: winylowo »

Co do szelaku, to dlatego go nie mam w ofercie. Nie zdarzyło się, żeby dojechał cały.
Różne metody można stosować, ale ja nie miałem szczęścia. Choć ten sposób o jakim mówi JacK, wydaje się dość rozsądny.

Największym mankamentem szelaku jest jego podatność na wstrząsy. Zatem, nawet dobrze "opatulona" płyta może popęc ze względu na solidne wstrząsy.

Jak mi to opowiedział kiedyś jeden znajomy, który zamówił ode mnie płytę: szedł do domu a z naprzeciwka szedł listonosz
ochoczo wymachując jego płytą niczym wachlarzem, był gorąc to się chłopina dziabkę orzeźwił,
to nic, że róg zupełnie załamany, to nic że napisane nie zginać nawet w dwóch językach :D

Czasami na pomysłowość listonoszy nie ma mocnych :D
Obrazek
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przygotowanie płyt do wysyłki

#13

Post autor: JacK »

Muszę przyznać że pomysłowość jednego z ebay-owych sprzedawców winyli bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Zakupiona u niego płyta była opatulona w równo przycięty karton przymocowany do drewnianych ramek za pomocą zszywek tapicerskich. Dodatkowo płyta była w grubej folii, a całość wraz z kartonem w papierze pakowym. Za takie pakowanie ów sprzedawca dolicza sobie zaledwie 50 eurocentów. Nie muszę dodawać że płyta dotarła w idealnym stanie, nie ma mowy o zagiętych rogach okładki czy innych przykrych niespodziankach.
Załączniki
IMG_20130617_115536.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Przygotowanie płyt do wysyłki

#14

Post autor: Darek »

Dzisiaj pierwszy raz dostalem tak zapakowane plyty Szok :shock: oby tak zawsze bylo
DSCF5983.JPG
DSCF5982.JPG
spiro
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2014, 12:34
Lokalizacja: warshaffka

Przygotowanie płyt do wysyłki

#15

Post autor: spiro »

ahoy,
nadejszła wiosna i postanowiłem pozbyć się swoich winyli. Mam zamiar je przekazywać drogą pocztową a to wymaga właściwego zabezpieczenia. Opakowania w formie paczkowej można znaleźć na allegro, ale takie są fajniejsze:
http://www.youtube.com/watch?v=wb-riO-zPK0

jest też wersja dla ambitnych DIY
http://www.youtube.com/watch?v=vApubqBfItQ

mimo tego chciałbym spytać gdzie w Polsce można kupić kartony takie jak na w/w filmach?
ODPOWIEDZ