Płyty od maciek1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4734
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Płyty od maciek1

#136

Post autor: Mawis »

To może wstaw całą aktualną listę bo tak to nie wiadomo co aktualne a co nie... rozumiem że poza tymi 4 milesami jeszcze coś jest?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Płyty od maciek1

#137

Post autor: maciek1 »

Tak, te z przeszłości plus kilka nowych. Trochę brak czasu, ale postaram się dzisiaj lub jutro zaktualizować listę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty od maciek1

#138

Post autor: Wojtek »

maciek1 pisze:
02 kwie 2022, 11:35
(nigdy nie korzystajcie przy clonych zakupach z PP. Polecam DHL - trzy dni i w Polsce)
OK ale co ma cło do szybkości wysyłki? EMS śmiga szybko.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Płyty od maciek1

#139

Post autor: maciek1 »

To dłuższa historia, która jeszcze się nie skończyła. Poczta Japońska zresztą nie odbiega chyba od naszej zbytnio:) Dwa tygodnie dumania w Japonii, kolejne dwa w Polsce. Przesyłano sobie paczkę między Urzędem Celnym a PP - kolejne dwa tygodnie, a na koniec dowalili mi po raz drugi cło!!! Mimo oczywistej opłaty przy zakupie i wartości paczki poniżej 150Euro. Po kilku telefonach, bezskutecznych, złożyłem dwa tygodnie temu skargę i jak na razie echo... Przy DHL wyglądało to tak: w dniu wysyłki info o wysyłce, za dwa dni mail z odprawy celnej, przesłałem dowód wpłaty, trzeciego dnia u mnie. Swoją drogą moje doświadczenia z kurierami DHL to osobny rozdział:) Norma: byliśmy, ale pana nie było w domu:)))))
Andriko
Posty: 49
Rejestracja: 08 gru 2021, 11:01
Gramofon: Yamaha GT-2000L

Re: Płyty od maciek1

#140

Post autor: Andriko »

maciek1 pisze:
03 kwie 2022, 06:56
a na koniec dowalili mi po raz drugi cło!!! Mimo oczywistej opłaty przy zakupie i wartości paczki poniżej 150Euro.
Masz na myśli podatek VAT czy tak jak piszesz cło? Jeśli jest to VAT odwołanie do Urzędu Celno-Skarbowego nic nie da szkoda czasu i kasy na znaczki skarbowe. Błąd jest po stronie sprzedawcy z Japonii, który źle wypełnił cyfrową deklarację celną i dlatego naliczono Ci po raz drugi VAT w Polsce. W regulaminie Discogs jest napisane, że sprzedawcy są odpowiedzialni "za umieszczenie prawidłowych informacji o wysyłce na wszystkich paczkach, w tym jasnego i prawidłowego adresu oraz deklaracji celnych (jeśli jest to wymagane) oraz za grzywny lub kary związane z nieprawidłowymi deklaracjami celnymi". Napisz więc prośbę do sprzedawcy o zwrot VAT w razie odmowy napisz do Discogs by rozwiązali problem. Dla mnie jeden ze sprzedawców zwrócił VAT i przeprosił za swój błąd, problem z pozostałą dwójką rozwiązuje Discogs.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty od maciek1

#141

Post autor: Wojtek »

maciek1:
Kupowałeś na discogs od Japończyków?

Problemem jest system wprowadzony niedawno przez discogs, który zmusza naliczanie dodatkowych opłat, a zarazem zrzuca formalności na sprzedawców, którzy niekoniecznie ogarniają że gdzieś poza ich krajem są jakieś cła i dodatkowe podatki.
IMO nie powinni w ogóle zmuszać do tych naliczeń i zostawić wszystko służbom celnym krajów docelowych.
U nas i tak już od lipca wszystko co kupione z automatu dostaje opłaty więc co za różnica?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Płyty od maciek1

#142

Post autor: maciek1 »

Dzięki za wskazówki. Faktycznie mieszam VAT z cłem, ale jak nie mieszać skoro zapłaciłem VAT, wszystkie informacje o tym są na przesyłce łącznie z numerem IS-coś tam:) A dostaję wezwanie z Urzędu Celnego. Zgodnie z informacją ebay, płacą VAT nie płacę już nic więcej, tak? Tak się stało w przypadku DHL. Zapytali, szybko wyjaśniłem i spokój. PP nic, tylko ciach - płać.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Płyty od maciek1

#143

Post autor: mrcnoos »

Wojtek pisze:
03 kwie 2022, 11:30
maciek1:
Kupowałeś na discogs od Japończyków?
...
IMO nie powinni w ogóle zmuszać do tych naliczeń i zostawić wszystko służbom celnym krajów docelowych.
...
Zgadzam się. Sam nie kupuję już przez discogs spoza UE. Za dużo komplikacji. W niektórych przypadkach (UK) może się okazać, że taniej jest polecieć samolotem, kupić i wrócić do Polski :lol:
Dodatkowo discogs wprowadził automatyczne płatności w ramach współpracy z paypal. Pisałem z ich obsługą, bo jest to swojego rodzaju przymuszanie. I nie wiem czy są do końca świadomi takich działań (podwojnego opodatkowania) w poszczególnych państwach.
ODPOWIEDZ