Szukam gramofonu

ODPOWIEDZ
Radiofan
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Szukam gramofonu

#1

Post autor: Radiofan »

Witam Kolegów.

Szukam ładnego i sprawnego mechanicznie gramofonu (chodzi mi głównie o różne elementy gumowe, stary smar). Specjalnie podkreślam słowo ładnego. Powinno być to coś w rodzaju Pionner PL 50, JVC QL A7, JVC QL Y55 itp. Tak więc preferuję ładną plintę drewnianą i raczej ramię S.
Mogę ściągnąć sprzęt z Japonii, ale nie lubię za bardzo naprawiać mechaniki. Wcześniej miałem Telefunkena S600 i o ile chwaliłem go pod względem technicznym, to dzisiaj wolę, żeby jeszcze miał fajny wygląd. Budżet - tak żeby cena była w miarę korzystna ... (czyli tyle ile musi kosztować + trochę korzystniej i taniej niż u Przemka z allegro ;) ).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam gramofonu

#2

Post autor: Wojtek »

Radiofan pisze:
09 sty 2024, 14:39
(czyli tyle ile musi kosztować + trochę korzystniej i taniej niż u Przemka z allegro ;) )
Brzmi jak mega ograniczenie tudzież marzenie ściętej głowy.

"Lepsze ceny" chyba jesteś w stanie tylko wykręcić przy samodzielnym imporcie i remoncie.
Nie żebym tutaj nobilitował jakoś Przemka czy jakiegokolwiek "zawodowego" handlarza lepszymi gramofonami, ale ciężko jest oczekiwać że ktoś będzie się tym zajmował "po kosztach" skoro ryzyko importu jakiegoś bubla na części jest jednak wysokie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Szukam gramofonu

#3

Post autor: pablos »

viewtopic.php?f=59&t=19156
Bardzo dobra cena i z pewnych rąk. W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej
...
Awatar użytkownika
Zaurid
Posty: 164
Rejestracja: 09 maja 2023, 17:56
Gramofon: Sony PS x75
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam gramofonu

#4

Post autor: Zaurid »

O ile o Sony można powiedzieć że są ładne :whistle:
viewtopic.php?f=59&t=21122
Sony PS-X75->Pioneer PL-50L->IFI AUDIO ZEN Air Phono->AT-33E->JVC Victor MC100IIEB, JVC Z1S, Sony XL25A....
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Szukam gramofonu

#5

Post autor: darkman »

pablos pisze:
09 sty 2024, 19:57
viewtopic.php?f=59&t=19156
Bardzo dobra cena i z pewnych rąk. W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej
A dodam, ze gościu :) się zna i ma jeszcze drugi gramo w ofercie giełdowej z ramię Sony PUA-1600S. Na bazie napędu JVC.
Sam bym wziął, ale daleko mam, no i o zdrowie mi chodzi. Gdy się spotykam z kolegami na pogaduchy gramofonowo płytowe, to potem wątrobę z tydzień muszę leczyć. To kto to wytrzyma? Jak mam jednak paru kolegów..wolę nie mieć gramofonu w ogóle. Taniej i zdrowiej.
Radiofan
Posty: 26
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Szukam gramofonu

#6

Post autor: Radiofan »

Dziękuję Koledzy za linki.
Gramofony te już widziałem wcześniej. Technicznie są na wybitnym poziomie. Ceny ich są takie, że nietaktem byłoby prowadzenie w tym zakresie negocjacji (Luxman !). Wymarzyłem sobie więcej "drewna" wokół talerza i do tego w wysokim połysku. Wiem, że to dziwne, ale teraz chcę tak właśnie kupić. Nie spieszy się, więc będę czekać na coś w stylu tych wskazanych wyżej faworytów.
ODPOWIEDZ