Gramofon za 600/800zł, Poznań i okolice

ODPOWIEDZ
MaciejW82
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2023, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Gramofon za 600/800zł, Poznań i okolice

#1

Post autor: MaciejW82 »

Witam, :)
Na początek kilka słów wprowadzenia.
W związku z tym, że obecnie w domu słuchamy dużo muzyki i praktycznie nie oglądamy tv z uwagi na naszego małego synka, namówiłem żonę na zakup gramofonu. Obecnie muzyki słuchamy ze Spotify przez amplituner Denon AVR X2100W i kolumny Dali Zensor 7.
Niestety nie mam czasu (mimo przebywania na rodzicielskim) na przestudiowanie całej wiedzy jaka znajduje się na tym forum na które trafiłem szukając opinii, testów aktualnie sprzedawanych gramofonów do 1000zł. Jak na początku zobaczyłem, że np. Denona mogę już kupić za 600zł to sobie myślę super Denon to zawsze Denon. Ale jak go zobaczyłem na żywo to myślałem, że oglądam atrapę, a prawdziwy gramofon jest schowany w kartonie :think:
Po pobieżnym (przyznaję się) przejrzeniu forum postanowiłem kupić coś z rynku wtórnego. W związku powyższym proszę Wasze doświadczone grono o pomoc w wyborze i znalezieniu gramofonu z aktualnych ogłoszeń na olx i allegro, żebym nie kupił badziewia albo fajnego w kiepskim stanie gramofonu i nie zraził się do tych ponadczasowych sprzętów.

Wymagania:
-Cena ok 600zł, max 800 jeżeli to będzie prawdziwa okazja
-Wbudowany przedwzmacniacz (amplituner brak wejścia Phono)
-Mała awaryjność i w miarę łatwy w obsłudze, regulacji
-Możliwość wymiany wkładki i igły w razie potrzeby (dostępność kompatybilnych części)
-Wygląd ;) (oceniam indywidualnie)
-Odbiór osobisty w Poznaniu lub okolicy
-Do słuchania jazzu, bluesa, rocka i klasyki w jakości i klimacie lepszym niż Spotify Premium :)

Może ktoś z Was ma do sprzedania fajny gramofon i gotowy do grania adapter :D

Nie ukrywam, że będzie zależało mi na czasie, żebym w walentynki mógł żonie puścić pierwsze płyty :dance:

Pozdrawiam serdecznie
Maciej
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Gramofon za 600/800zł, Poznań i okolice

#2

Post autor: Lukasz31 »

Odpowiem na wymagania :D
- 800 jeśli to będzie prawdziwa okazja - te już się skończyły :D
- preamp wbudowany- wyklucza każdy sensowny gramofon z epoki ( dokupić osobno zewnętrzny )
-awaryjność , łatwość obsługi , wymiana wkładki - może jakiś automat z napędem DD.
-wygląd - bardziej klasyczny typu Dual czy nowoczesny typu Technics/Sony ??

Trochę czasu jeszcze masz :D
Pozdrawiam.
MaciejW82
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2023, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon za 600/800zł, Poznań i okolice

#3

Post autor: MaciejW82 »

Dzięki za ten post :D
- Richard Branson powiedział kiedyś, że "okazje biznesowe są jak autobusy, zawsze przyjedzie następny". Liczę, że może przyjedzie jakiś z gramofonem ;)
- ok, jest opcja jednak nie chciałbym aby preamp zwiększył budżet tylko się w nim zmieścił,
- tak, o automacie myślałem, co do napędu to już się zdam na to co polecicie,
- generalnie drewniane skrzynki odpadają (nikogo nie chcę urazić) po prostu nie wpasuje się taki gramofon u mnie.

Pozdrawiam
Maciej
ODPOWIEDZ