Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

ODPOWIEDZ
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#31

Post autor: syko »

Towar mi się skończył właśnie, ale jestem cierpliwy i wiem że kiedyś znów u mnie zawita.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#32

Post autor: darkman »

amrowek pisze:
15 sty 2022, 15:52
a nie pomyślałeś że jak byś go jak Rudego 102 jak
No i ta jej Poli Raksy twarz! To se ne wrati :)
amrowek pisze:
15 sty 2022, 15:52
No cóż jak widać dioda przewodzi tylko w jedną stronę .
I tu drodzy nowi słuchacze, wężykiem, wężykiem i do kajecików, potem ślaczek i zamykamy. :D Przechodzimy do czytania forum wraz z właściwymi działami. Koniec łez :cry: :clap:
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#33

Post autor: MaciejT »

Pamiętam moje początki tutaj.
Wojtek sprowadził świeżaka do parteru od razu. Krew mi się zagotowała, miałem ochotę zamknąć zakładkę z forum i nigdy więcej jej nie otwierać.
Darek, tak się nie stało dzięki temu co wtedy do mnie napisałeś. Dzisiaj wiem, że obaj mieliście rację, mimo to rozumiem nowe osoby, które nie mają pojęcia o temacie. Forum jest przepastne, i faktycznie można wszystko tutaj znaleźć. Mimo to pamiętajmy, że jak ktoś jest tutaj pierwszy raz, często z zerową wiedzą, to wszystko nie jest takie proste. Ja też oczekiwałem odpowiedzi, czy warto kupić nowy gramofon TEAC bo mi się podobał. Darek, nie odsyłałeś mnie do szukania w dziesiątkach tematów odpowiedzi, tylko napisałeś by go nie kupować i uzasadniłeś dlaczego. Dzięki temu nie popełniłem błędu. Rozumiem, że forum jest nie tylko dla "starych wyjadaczy" i userów mających pojęcie o temacie, ale również dla osób zupełnie nowych, błąkających się jak dzieci we mgle. Apeluję o nieco więcej empatii i zwykłej życzliwości. Może czasem warto podać linka do odpowiedniego wątku, zamiast drwić? Wydaje mi się że atmosfera na forum trochę się zmienia, a ja coraz częściej ograniczam się do sprawdzenia co nowego na giełdzie i na talerzach szanownego grona.
Ot, takie moje przemyślenia.
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#34

Post autor: syko »

MaciejT pisze:
16 sty 2022, 15:24
Pamiętam moje początki tutaj.
Tez pamiętam swoje i lekko nie było. :D
Może to nie jest miejsce na ten apel, ale proszę młodszych użytkowników forum o przywitanie się i poprawną pisownię. Czy to jest zbyt wiele gdy wchodzimy na obcy teren?
Jak widzę pierwszy post napisany bez wielkich liter i bez interpunkcji to czuję niechęć i odbieram to jako brak szacunku do czytających. Dlatego wtedy mogę być po trosze uszczypliwy i nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.
Gosiaszu pisze:
13 sty 2022, 15:38
Witam planuje kupić gramofon dla męża.
Słowo klucz: "mąż". :lol:
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7597
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#35

Post autor: amrowek »

@MaciejT
forum nie może się zamknąć li tylko we własnym gronie , bo skostnieje. Nie będzie się rozwijać i iść do przodu. Ale trzeba też zrozumieć, że po to są odpowiednie działy , żeby z nich korzystać bo inaczej zapanuje chaos. Tylko np czemu nowy forumowicz nie zada sobie trudu i nie przejrzy odp działów, tylko wali temat jw.? Inaczej wyglada wpis "przejrzałem tematy zakupowe i wiem tyle samo co przed...." A inaczej kupię gramofon najlepiej nowy w cenie do i chce żeby to był Hi-end no w najgorszym wypadku środkowa połka. Wiadomo , żę ceny się zmieniają ale marki i modele nie :D .
Czasami no cóż niektórzy , może i ja, nie potrafią sobie odmówić ironii i zadrwienia ale wątpię żeby nie pomogli. A czasami trzeba też czytać między wierszami :D, że lepiej gówna nie tykać bo wybuchnie a kasa w błoto i na samym początku następuje już zrażenie się do winyla i opinia że winyl to gówno a taki Tidal to dopiero jest....

ps
niby winyl.net a o CD i transmisji tyż jest :lol: taka anomalia
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3814
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#36

Post autor: kinky »

syko pisze:
16 sty 2022, 15:43
bez wielkich liter i bez interpunkcji
Maniera z fejsbuków + tak piszą teraz do siebie ludzie sms, messenger, whatsapp itp. A zwróć tam uwagę to afera jest ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1682
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#37

Post autor: winylowy_luke »

Ja chyba jestem jakiś dziwny. Gdy rejestrowałem się na naszym forum, byłem już szczęśliwym posiadaczem gramofonu Dual 721.
Zdecydowałem się na ten model właśnie dzięki temu forum i wielu wątkom zakupowym i tym poświęconym konkretnym markom - polecam każdemu.
A chciałem kupić sobie Regę RP1 - bo ładnie wyglądała :lol:
Moje pytanie brzmi: czy to takie trudne poświęcić trochę czasu na pogrzebanie na tym forum i postudiowanie tych zagadnień? :think:
Druga sprawa, jak się ma tylko ~500zł budżetu na gramofon to... lepiej nie zaczynać wcale.
Tanio to już było... To se ne vrati...
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
gyro4841
Posty: 836
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#38

Post autor: gyro4841 »

Każdy świeżak ma ciężko.
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7597
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#39

Post autor: amrowek »

winylowy_luke pisze:
16 sty 2022, 18:22
Ja chyba jestem jakiś dziwny.......
Druga sprawa, jak się ma tylko ~500zł budżetu na gramofon to... lepiej nie zaczynać wcale.
Tanio to już było... To se ne vrati...
a to się zdziwisz
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-un ... derIndex=5
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#40

Post autor: darkman »

winylowy_luke pisze:
16 sty 2022, 18:22
A chciałem kupić sobie Regę RP1
Lu, dasz rade jeszcze przecie 8-) :lol:
MaciejT pisze:
16 sty 2022, 15:24
Dzięki temu nie popełniłem błędu
W sumie to i tak kupiłeś jakiegoś brzydala z tego co widzę :mrgreen: I cała para poszła w gwizdek :D
Eh te studentki, jakie one majo być jak one takich profesorów majo :?:
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#41

Post autor: RadTang »

Też chciałem Regę czy Pro-Jecta. Podobał mi się 2M Red dorzucany do nich...
A wylądowałem z Denonem DP-29F... Tego niedawno sprzedałem za 100 zł kumplowi kumpla co chciał wejść w winyle.
Spodoba mu się to sobie zmieni na coś lepszego, nie spodoba - to przynajmniej mnóstwa kasy nie straci.

Jak będę z nim gadał to się spytam co u tego kumpla i czy został jednym z nas. :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#42

Post autor: darkman »

RadTang pisze:
17 sty 2022, 00:09
Też chciałem Regę czy Pro-Jecta
Azaliż dla męża? Czy tak se? 8-)
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1682
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#43

Post autor: winylowy_luke »

darkman pisze:
17 sty 2022, 00:03
W sumie to i tak kupiłeś jakiegoś brzydala z tego co widzę I cała para poszła w gwizdek
Eh te studentki, jakie one majo być jak one takich profesorów majo
:lol: No wiesz Sony też mi się podobają bardzo więc... :mrgreen:
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Gosiaszu
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2022, 19:41

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#44

Post autor: Gosiaszu »

adamik pisze:
14 sty 2022, 23:17
Taka ciekawostka. Moja luba też kilka lat temu na tym forum zadała podobne pytanie. Po kilku dniach zastałem w domu Duala z którego bardzo się ucieszyłem. Mam z tego czasu sporo płyt. Kosztował chyba z 300zł. Liczy się gest. Chciała żebym złapał bakcyla. Koledzy z forum pomogli jej w zakupie. :clap: Taka szybka nostalgia :D
No i właśnie o to chodzi mąż zaczyna drogę płyty zbiera ale jie ma na czym słuchać... Gramofon tylko i wyłącznie stary używany nowy nie wchodzi w grę ... Każdy kiedyś zaczynał...
Gosiaszu
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2022, 19:41

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#45

Post autor: Gosiaszu »

Ludzie ja nje muszę się na tym znać przyszlam po poradę bo ludzie którzy się tym interesują są w temacie uważam że potrafią doradzić... Coś doradzić... Są w temacie po prostu ja w miesiąc nie ogarne tematu co warto kupić a czego nie bo się na tym nie znam. Dlatego zadałam pytanie WAM ... Prosto z mostu rzucacie że za taka kasę to gtamofonik... I uwierzcie mi że na sam początek taki gramofonik że starych lat mu w pełni wystarczy.... Dla zainteresowanych wzmacniacz ma... Kolumny jeszcze jie takie jak powinny być ale jakieś są.... Pomalu uzbiera sprzęt żeby miał przyjemnosc że słuchania... Każ ma 31 lat więc myślę że zdąży jeszcze zakupić sprzęt marzeń a póki co stać nas na tyle ile napisałam są rzeczy ważne i ważniejsze. A mimo wszystko chciałabym mu sprawić przyjemność! Ot i tyle... Tak samo jak sprawiłam mu przyjemność jak dostał bilety na euro w Polsce 2012 też nie wierzył a bilety dostał... Zrozumcie tu chodzi o prezent. Gramofon ma być stary on nowego nie chce ...
ODPOWIEDZ