[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#16

Post autor: Wojtek »

Michał90:
Jak znajdę ofertę, gdzie ktoś oferuje płytę za 200 złotych, kiedy wiem że można ją dostać za 20 złotych (hipotetycznie załóżmy, że w takim samym stanie) to sam fakt, że jakiś facet szuka jelenia nie znaczy jeszcze, że jego towar faktycznie jest tyle wart ;)
Taki handel.

Zresztą, już wspomniałem, że detal wychodzi drożej niż hurt, więc nie opieraj się na jednostkowych ofertach (a jeśli już to na tych zakończonych, a nie tych leżakujących/w oczekiwaniu na kupca).

Jak na licytacji uda się przebić 2 stówki to będzie fajnie. To był tylko taki mój szacunek, a nie jakaś prawda absolutna ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#17

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Zresztą, już wspomniałem, że detal wychodzi drożej niż hurt, więc nie opieraj się na jednostkowych ofertach (a jeśli już to na tych zakończonych, a nie tych leżakujących/w oczekiwaniu na kupca).
W końcu handlarze (czyt. osoby kupujące hurtem, a którym się chce sprzedawać pojedynczo) też chcą zarobić ;)
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#18

Post autor: radekcza »

Michał90, prawdą jest to co już zostało powiedziane, że w detalu pewnie byś więcej z tego wycisnął, ale i więcej byś się z tym nabawił ;)
Więc jeśli interesuje Cię sprzedaż hurtowa to nie porównuj cen poszczególnych płyt (tym bardziej, że też nie są to licytacje tylko czyjaś widzimisię ocena;)).

Ważne, że wystawiłeś w licytację i teraz sam zobaczysz na ile taki zestaw wycenią inni więc dalsze dyskusje na temat jego wartości są chyba zbyteczne ;)

PS.
są tacy którzy polują na hurtowe sprzedaże, ale ja osobiście je omijam, bo co później mam robić z 90% bezużytecznych czy też zdublowanych płyt z takich zestawów... ;)
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Re: [Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#19

Post autor: Mr. Moonlight »

Dlaczego 200 płyt kosztowało 800zł. (do negocjacji):

http://tablica.pl/oferta/plyty-winylowe ... af6b0c2fc1

a 90 tylko stówkę mniej???
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#20

Post autor: vinylpiotrek »

Mimo, że zniknęły te najciekawze / najcenniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#21

Post autor: Wojtek »

Przeczytajcie od początku to będziecie wiedzieli ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Michał90
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2013, 04:27

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#22

Post autor: Michał90 »

I widzisz kolego Wojtku do końca aukcji zostało 12 dni a już kwota o której mowiłeś została osiągnięta . Zrozum też mnie pozbywam się tego ponieważ zagraca mi to mieszkanie ale też chciałbym oddać to wszystko za jak najwieksze pieniadze to jest chyba zrozumiałe prawda ?? Ciebie rozumiem jak najbardziej bo dla ciebie najwazniejsze jest kupić to jak najtaniej . Ale powiedz mi czy cena nawet w hurcie 2,19zł za jedną płyte winylową oryginalną w stanie idealnym to nie jest trochę za mało ??
http://allegro.pl/show_item.php?item=3841891558
Michał90
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2013, 04:27

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#23

Post autor: Michał90 »

A tak pozatym chciałbym tobie Wojtku i wszystkim foumowiczom złożyć serdeczne życzenia z okacji nowego roku aby wasze płyty i adaptery z każdym rokiem grały coraz głośniej i lepiej szczęścia i zdrowia dla waszych rodzin i czego sobie tylko zapragniecie w nowym 2014 roku :)
Darek

Re: [Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#24

Post autor: Darek »

Michał90 pisze:A tak pozatym chciałbym tobie Wojtku i wszystkim foumowiczom złożyć serdeczne życzenia z okacji nowego roku aby wasze płyty i adaptery z każdym rokiem grały coraz głośniej i lepiej szczęścia i zdrowia dla waszych rodzin i czego sobie tylko zapragniecie w nowym 2014 roku :)
Athbhliain faoi mhaise dhuit 2014
happy 2014.jpg
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: [Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#25

Post autor: adik75 »

Sam się czasem dziwię, ale płyty wykonawców typu ABBA, Modern Talking, Wham, Fancy, Bananarama, Limahl, New Kids On The Block itp. bywają kupowane, poszukiwane. W sklepach/komisach, które odwiedzam, jest spora rotacja właśnie takiej muzy. Zwłaszcza w okresie sylwestrowo-karnawałowym. Setka takich płyt może być niezłą inwestycją, co chyba zaczyna pokazywać ta aukcja.
A tak w ogóle - najlepszego w nowym roku!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#26

Post autor: Wojtek »

Michał90 pisze:ale też chciałbym oddać to wszystko za jak najwieksze pieniadze to jest chyba zrozumiałe prawda ??
Oddaje się coś za darmo. Sprzedaje za pieniądze. Nie myl pojęć.
Michał90 pisze:Ciebie rozumiem jak najbardziej bo dla ciebie najwazniejsze jest kupić to jak najtaniej .
Mnie te płyty nie interesują. Jak już napisałem wcześniej, to było tylko oszacowanie z mojej strony.
Ciężko przewidywać czy akurat trafi się jakiś jeleń skory do przepłacenia czy też się nie trafi :)
Tak czy siak, sam jesteś ciekaw do ilu dojdzie. Kolejny cel to te wcześniej założone 6 stówek? :D

Ostatecznie rynek sam wycenia wartość. Wielu ludzi jest zbyt pazernych i z tego powodu nie widzi sensu w wystawianiu towaru od złotówki.
Teraz sam widzisz jak się sprawy mają :)
Michał90 pisze: Ale powiedz mi czy cena nawet w hurcie 2,19zł za jedną płyte winylową oryginalną w stanie idealnym to nie jest trochę za mało ??
Nie wiem czy zadawałem już to pytanie, ale... czy ty coś dałeś za te płyty i gramofony?
Jeśli nic to rozpatruj to wszystko z perspektywy czystego zysku, a nie kalkulacji zysku i straty.

Poza tym... jaki idealny stan? Przecież wiemy, że ty tych płyt nie odsłuchiwałeś, więc możesz podobnie jak my tylko zgadywać w jakim one faktycznie są stanie.

Od początku nie ukrywałeś, że nie znasz się na temacie i chcesz tylko opylić zalegające "znalezisko" za jak największy szmal. Tego się trzymajmy. Nie próbuj mędrkować, bo z tej perspektywy jest to tak trochę nie na miejscu.

Dzięki za życzenia, ale powtarzam, nie pisz z wielkich liter, a po drugie, gramofon to nie adapter.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Michał90
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2013, 04:27

Re: [Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#27

Post autor: Michał90 »

Wojtek i co spodziewałeś się że płyty urosną do takiej kwoty ;)??

http://allegro.pl/show_item.php?item=3841891558
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#28

Post autor: Wojtek »

Poczekajmy do końca.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: [Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#29

Post autor: nightspy »

i co z tego że urosły... dla mnie tyle nie są już warte... zwłaszcza w takim zestawie...
to jest kupowanie w ciemno bo ponad 200mb pliku ze zdjęciami nie udało mi się ściągnąć...
i ciekawe ilu znajomych podbiło tą akcję... co niestety jest praktyką przy aukcjach z licytacją
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Sprzedam] Ciekawą kolekcje 200 płyt winylowych

#30

Post autor: eenneell »

Ciekawe zjawisko ;)
Płyty nieciekawe, a biją rekordy...
Każda potwora znajdzie amatora :)
ODPOWIEDZ