RSO Records

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2356
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

RSO Records

#1

Post autor: Peliks »

Kupię Płyty LP Andy Gibb, Andy Gibb duety, Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb oraz Bee Gees wydane przez RSO Records . Pozdrawiam. Marek.
LWG
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: RSO Records

#2

Post autor: darkman »

Konkretny kraj wydania RSO Marku? Obojętne czy UK,USA,Oz i inne/licencja?
(BTW tych early BG nie wydano na RSO, z zaawansowanego okresu twórczości - tak; 1965-1972 to (Leedon/Spin) Polydor/ Atco, a RSO od 1973 w górę, choć były i Polydor`y).
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 00:45 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2356
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: RSO Records

#3

Post autor: Peliks »

darkman pisze:
28 gru 2017, 00:33
Konkretny kraj wydania RSO Marku? Obojętne czy UK,USA,Oz i inne/licencja?
(BTW tych early BG nie wydano na RSO, z zaawansowanego okresu twórczości - tak).
Sorki nie napisałem UK mnie interesuje. Co do BG to chyba masz rację wydali albumy z lat 1973 - 1982.Później jeszcze jakieś the besty ale te mnie nie interesują. Pozdrawiam. Marek.
LWG
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: RSO Records

#4

Post autor: darkman »

No właśnie dopisałem. US/Can i Aus to fajne pancerne wydania w kartonach obronnych wersja ppanc ;) tak BTW, jeśli mogę coś doradzić. Było nie było bracia trochę obcowali z kangurami jednak ;)
Te wczesne nagrania z okresu beatlesowskiego są dość ciekawe, choć nie tak przebojowe ja późniejsze już z okresu sławy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RSO Records

#5

Post autor: Wojtek »

Ja myślę jednak, że bracia Gibb osiągnęli sławę jeszcze przed "Gorączką Sobotniej Nocy" czy "Nights on Broadway"... :?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: RSO Records

#6

Post autor: darkman »

E no pewnie, ja raczej o tych wydaniach max kolekcjonerskich już dziś jak Rare Precious & Beautiful czy Twój Ogór Kesyl, 69-70 niesamowite lata w muzyce XX wieku, Beatlesi nagrywali Abbey Road, a mieli już w piwnicy gotowy materiał Let It Be. Ten zresztą wczesny okres w twórczości Bee Gees z nawiązaniami i inspiracją wokalno aranżacyjną do Beatlesów właśnie jest dla mnie fascynujący poznawczo.

BTW Peliksie, Maurice jest solo tylko na singlach, poza tym oczywiście na LP`s razem z braćmi. Natomiast gra we wzmiankowanym filmie Cucumber Castle w roli Księcia Marmaduke (muza BG jest na płycie jw.).
ODPOWIEDZ