Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
Zablokowany
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#46

Post autor: vinylpiotrek »

misienka2008 pisze:ze cenie roznorodnosc
Ja też.
misienka2008 pisze:Sa banalne, moze nawet kiczowate
W muzyce mam większą alergię na kicz niż w filmie.
misienka2008 pisze:co daje trening i silna wola to jest juz dla mnie forma sztuki
Ale to nie do końca jest "sztuka" w rozumieniu "artyzm", zakres znaczeniowy słowa sztuka w języku polskim jest znacznie szerszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#47

Post autor: JacK »

Smutny ten wątek, a podobno muzyka ma sprawiać przyjemność. Lubię szukać, zwłaszcza muzyki której nie znam. Często decyduję się na zakup winyla do którego w całej sieci nie ma ani jednego sampla. Spontaniczną decyzje podejmuję na podstawie okładki lub muzyka którego słyszałem w innych projektach. Dlatego zdarza mi się trafić na muzyczny chłam i wtedy jest smutno. Jednak w wielu przypadkach te moje odkrycia dają sporo radości, zdecydowanie więcej niż ciągle słuchanie wybitnych grup lub wykonawców. Pewnie te płyty które sprawiają mi radość komuś innemu mogą się nie podobać, co wcale nie znaczy że moimi odkryciami nie podzielę się na forum, a krytyczne opinie innych nie bardzo mnie interesują. To nie ja jestem wykonawcą, słuchanej muzyki się nie wstydzę.
Pytanie do Roberta, po co stworzyłeś ten wątek ? Jeżeli chciałeś zamieszać, to ci się udało, jeżeli jest jakiś głębszy sens którego nie dostrzegam to czekam na wyjaśnienia.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#48

Post autor: vinylpiotrek »

JacK pisze:Smutny ten wątek
Dlaczego?
JacK pisze:a podobno muzyka ma sprawiać przyjemność
Nie tylko.
Całe spektrum doznań.
JacK pisze:Lubię szukać, zwłaszcza muzyki której nie znam. Często decyduję się na zakup winyla do którego w całej sieci nie ma ani jednego sampla. Spontaniczną decyzje podejmuję na podstawie okładki lub muzyka którego słyszałem w innych projektach.
Robię podobnie.
JacK pisze:Jednak w wielu przypadkach te moje odkrycia dają sporo radości, zdecydowanie więcej niż ciągle słuchanie wybitnych grup lub wykonawców.
Nie widzę sprzeczności, często odkrycia, czy wykopki okazują się wybitnymi dziełami, a uznany i chwalony mainstream ledwie niezły.
Przykład: mało znane United States of America, czy Ace of Cups, kontra popularne Genesis.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#49

Post autor: Wojtek »

Koledzy "oponenci" chyba nie zrozumieli jednej kluczowej rzeczy w moim ostatnim, dość burzliwym wpisie.
Mi się po prostu skończyła już cierpliwość do tolerowania ślepej i snobistycznej "opozycji", która tylko szkodzi forum.

Nie będzie "wishful thinking". Będzie kopniak w dupę.
Żegnamy w związku z tym kolegów Winters i vinylpiotrek.
JacK pisze:Pytanie do Roberta, po co stworzyłeś ten wątek ? Jeżeli chciałeś zamieszać, to ci się udało, jeżeli jest jakiś głębszy sens którego nie dostrzegam to czekam na wyjaśnienia.
Ciekawe ile osób będzie musiało zadać takie samo pytanie by Robert się ustosunkował.
Ja już nie mam nadziei.

Wątek generalnie zostanie usunięty, jako kolejny bezużyteczny śmieć siejący niepotrzebny ferment.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#50

Post autor: misienka2008 »

To uporzadkujmy definicje. Dla mnie sztuka to cos co czlowieka porusza, wprawia w jakis nastroj, zmusza do zadumy nad soba. Wyraza cos co powinnismy powiedziec ale brak nam slow. I to jest jej glownym zadaniem. I jesli trzymac sie tej prastarej definicji to Harlequiny sa dzielami sztuki bo wywoluja u ludzi uczucia. Artyzm to profesjonalizm ktory perfekcjonizuje sztuke, zwieksza " sile razenia ", sublimuje ja, ale nie jest sam w sobie rdzeniem a tylko otoczka, szlifem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#51

Post autor: Wojtek »

misienka, o definicji czy też granicach sztuki też już debatowaliśmy, zerknij na ten wątek: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=52&t=3579
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#52

Post autor: misienka2008 »

O, pardon.. :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#53

Post autor: Wojtek »

Spokojnie, mogłeś nie zauważyć, szczególnie że tamten wątek już się nieco zakurzył.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#54

Post autor: chudy_b »

Najwyższy czas zamknąć ten wątek. Wszyscy piszą albo truizmy, albo obrzucają się błotem
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#55

Post autor: misienka2008 »

" Wszyscy pisza truizmy " Aluzju ponial. :cry:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#56

Post autor: chudy_b »

misienka2008 pisze:" Wszyscy pisza truizmy " Aluzju ponial. :cry:
Oczywiście że wszyscy. To nie była aluzja do Ciebie.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#57

Post autor: eenneell »

Zaglądam tu!
A tu:
Wojtek pisze: Będzie kopniak w dupę.
Żegnamy w związku z tym kolegów Winters i vinylpiotrek.
Widzę, że nerwy puściły :(
A ja myślałem, że sztuka łagodzi obyczaje! Hmm... "Sztuka" może tak, "ale gusta" jak widać nie za bardzo!
Nie bardzo pojmuję czym zasłużyli sobie Winters i vinylpiotrek na banicję?
A już wiem!
Wojtek pisze:Mi się po prostu skończyła już cierpliwość do tolerowania ślepej i snobistycznej "opozycji", która tylko szkodzi forum.
Ja jednak nie widzę jakiejś szkodliwości we wpisach Wintersa i vinylpiotrka, raczej byli pomocni w sprawach techniczno-gramofonowych; no chyba, że miłość do "klunkrów" można nazwać "ślepą i snobistyczną "opozycją", która tylko szkodzi forum"!
Fakt: mieli Swoje zdanie (często podobne do mojego, ale nie zawsze), ale czy posiadanie własnych przekonań, i bronienie ich jest powodem do banicji?
Uważam, że nie!
Zapewne większość Forumowiczów, nawet Ci co mieli odmienne zdanie też tak uważają!
Nie mam teraz czasu na przeprowadzenie "wielkiej mowy obrończej", ale postuluję o przywrócenie Wintersa i vinylpiotrka do grona zacnych (i "mniej zacnych") Forumowiczów
Drogi Adminie ponieważ cierpliwość i tolerancja to nie "Cnoty Kardynalne" ale jakieś CNOTY! to apeluję Abyś spokojnie rozważył Swoją decyzję i ją zmienił!
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#58

Post autor: falon »

Że co? Że polecieli za własne zdanie na temat muzyki? To tak na serio czy prima aprillis?
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#59

Post autor: kaZ »

A zagadek to ni ma komu rozwiązywać tylko takie pitolenie :!:
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kij w mrowisko...czyli o gustach dyskusja.

#60

Post autor: Pawelec »

eenneell pisze: Nie mam teraz czasu na przeprowadzenie "wielkiej mowy obrończej", ale postuluję o przywrócenie Wintersa i vinylpiotrka do grona zacnych (i "mniej zacnych") Forumowiczów
Drogi Adminie ponieważ cierpliwość i tolerancja to nie "Cnoty Kardynalne" ale jakieś CNOTY! to apeluję Abyś spokojnie rozważył Swoją decyzję i ją zmienił!
Przyłączam się do apelu :clap:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Zablokowany