(Off) Top Wszech Czasów

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

(Off) Top Wszech Czasów

#1

Post autor: motown »

W środę (1.01.2014) na antenie Trójki 20. Top Wszech Czasów - czyli taka dłuższa lista przebojów dawnych (i tych trochę młodszych).

Dla mnie to było kiedyś niemałe święto muzyki. Czekałem z podnieceniem na Top, nagrywałem co się dało na kasety, notowałem w zeszyciku która piosenka na którym miejscu, robiłem własną listę, obstawiałem co wygra ;]

Teraz entuzjazm trochę mniejszy, ale jak dożyję, to z przyjemnością posłucham przy piwku dwudziestego notowania. Top trwa prawie cały dzień - od 9:00 do 21:00, będzie dużo dobrej muzy i mało gadania. Jak ktoś chce, to jeszcze można głosować (do jutra do godz. 12:00 - http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/).
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, 11:56 przez motown, łącznie zmieniany 1 raz.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Top Wszech Czasów

#2

Post autor: Winters »

Ten "top" to co rok to samo; za wiele tam się nie zmienia, a średnio mnie interesuje, czy tym razem wygra Let Cepelin czy Queen czy inne Dip Perpul mark sześćset. Ogólnie rzecz biorąc, nie uważam, żeby taki plebiscyt był wyznacznikiem jakości w muzyce, jest po prostu manifestacją gustów muzycznych słuchaczy Trójki. Wiele świetnych numerów nie ma szans na przebicie się i nie ma w tym nic dziwnego - po prostu nie są znane szerszej publiczności, bo nikt tego w polskim radiu nie słyszał.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Top Wszech Czasów

#3

Post autor: KasparHauser »

Głosujcie na Kult :D .
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Top Wszech Czasów

#4

Post autor: Tyrystor »

Ten "top" to co rok to samo; za wiele tam się nie zmienia, a średnio mnie interesuje, czy tym razem wygra Let Cepelin czy Queen czy inne Dip Perpul mark sześćset. Ogólnie rzecz biorąc, nie uważam, żeby taki plebiscyt był wyznacznikiem jakości w muzyce, jest po prostu manifestacją gustów muzycznych słuchaczy Trójki. Wiele świetnych numerów nie ma szans na przebicie się i nie ma w tym nic dziwnego - po prostu nie są znane szerszej publiczności, bo nikt tego w polskim radiu nie słyszał.
Zgodzę się z Wintersem - o ile lubię Trójkę i sama idea Topu mi nie przeszkadza, o tyle wzajemne przepychanie się na podium Stairway to Heaven (za którym nie przepadam), Wish You Were Here (które jest zbyt harcersko-ogniskowe) i paru innych utworów, na ogół dość sierdcoszczipatielnych, jest wg mnie niezbyt ciekawe. Acz i tak mam zamiar zagłosować, ktoś musi tam wesprzeć rock progresywny. ;)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#5

Post autor: vinylpiotrek »

Tyrystor pisze:Stairway to Heaven (za którym nie przepadam)
Oj czepiasz się, lepsze troszke od Ich Troje i Bayer Full.
Obrazek
Darek

Re: Top Wszech Czasów

#6

Post autor: Darek »

vinylpiotrek pisze:
Tyrystor pisze:Stairway to Heaven (za którym nie przepadam)
Oj czepiasz się, lepsze troszke od Ich Troje i Bayer Full.
to chyba zart z tym Ich Troje i Bayer Full
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#7

Post autor: vinylpiotrek »

Trochę, żart, ale jakoś mega lepsze to nie jest, taki trochę lepiej skrojony pop :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Top Wszech Czasów

#8

Post autor: kaZ »

Jak dla mnie nuda...
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Darek

Re: Top Wszech Czasów

#9

Post autor: Darek »

vinylpiotrek pisze:Trochę, żart, ale jakoś mega lepsze to nie jest, taki trochę lepiej skrojony pop :P
f..ck
Jak mozna porownac Ich Troje do Led Zeppelin. Czego ty sluchasz Karela Gotta czy Alibabki? czy Trubadury a moze Polomskiego z Krawczykiem
To chyba jakas prowokacja z Twojej strony
*edt* od kiedy to Led Zeppelin gralo POP
Darek

Top Wszech Czasów

#10

Post autor: Darek »

:lol: :lol: :lol: wspomnien czar :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#11

Post autor: vinylpiotrek »

Darek pisze:Jak mozna porownac Ich Troje do Led Zeppelin. Czego ty sluchasz Karela Gotta czy Alibabki? czy Trubadury a moze Polomskiego z Krawczykiem
Alibabek rzadko, pozostali plasują się gdzieś pomiędzy LZ a Ich Troje.
Zresztą często dzielę się moimi fascyncjami muzycznymi na tym fotum...
Obrazek
Darek

Re: Top Wszech Czasów

#12

Post autor: Darek »

vinylpiotrek pisze:
Darek pisze:Jak mozna porownac Ich Troje do Led Zeppelin. Czego ty sluchasz Karela Gotta czy Alibabki? czy Trubadury a moze Polomskiego z Krawczykiem
Alibabek rzadko, pozostali plasują się gdzieś pomiędzy LZ a Ich Troje.
Zresztą często dzielę się moimi fascyncjami muzycznymi na tym fotum...
To mam prosbe, uszanuj ich dorobek i to co wniesli do muzyki w przeciwienstwie tych co wymienilem i co ty wymieniles i nie porownuj ich dorobku do kiczu. Jak nie patrzec plyty sprzedane w milionch na calym seiecie, sale koncertowe pelne, sluchaja ich pokolenia nie patrzac czy ktos zna jezyk czy nie, czy wie co spiewaja czy nie czego nie mozna powiedziec o tamtych wymienionych
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#13

Post autor: vinylpiotrek »

W sprawie gustu:
Granica kiczu jest subiektywna, w moim odczuciu LZ trąca kiczem.
A akurat popularność to żaden argument.
Napewno bliżej im do ich Troje, niż do Georga Gershwina, Heitora Villa - Lobosa, Kurta Weila, czy choćby Dizzy'ego Gillespiego.
W sprawie szacunku:
Niezależnie od gustu, to trochę trudno darzyć szacunkiem, tych co nie szanują swoich mistrzów, muzyków znacznie lepszych i ich okradają.
Szanowac tych, którzy nie szanują swojej publiczności oszukując ja i okłamując.

Za to oczywiście nalezy uszanować, to że komuś moze się podobać, to co my uznajemy za kicz.
:)
Obrazek
Darek

Re: Top Wszech Czasów

#14

Post autor: Darek »

vinylpiotrek pisze:W sprawie gustu:
Granica kiczu jest subiektywna, w moim odczuciu LZ trąca kiczem.
A akurat popularność to żaden argument.
Napewno bliżej im do ich Troje, niż do Georga Gershwina, Heitora Villa - Lobosa, Kurta Weila, czy choćby Dizzy'ego Gillespiego.
W sprawie szacunku:
Niezależnie od gustu, to trochę trudno darzyć szacunkiem, tych co nie szanują swoich mistrzów, muzyków znacznie lepszych i ich okradają.
Szanowac tych, którzy nie szanują swojej publiczności oszukując ja i okłamując.

Za to oczywiście nalezy uszanować, to że komuś moze się podobać, to co my uznajemy za kicz.
:)
Pozostawiam Cie z Ich Troje. :lol: Tak sie zastanawiam czy kiedykolwiek sluchales jakiejs muzyki z gatunku ROCK, poznales troche historie LZ jak i muzykow tam grajacych bo jak czytam to co piszesz to mam duze watpliwosci. Tam gral niejaki Jimmy Page. Posluchaj kiedys jego gry od poczatku, poznaj historie JP i to co zrobil dopiero wtedy porownaj do wymienionych przez Ciebie wykonawcow. Jesli nic nie uslyszysz to daj sobie luz. I nie stawiaj ich w jednym rzedzie z komercyjnym kiczem.
Troche za malo jestes obeznany w temacie LZ wiec lepiej przestan wypowiadac sie na ich temat
Moze tro troche rozjasni [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4ACqmG9dBjI[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QATICdf7b-0[/youtube]

Mozesz troche to wyjasnic
" Niezależnie od gustu, to trochę trudno darzyć szacunkiem, tych co nie szanują swoich mistrzów, muzyków znacznie lepszych i ich okradają.
Szanowac tych, którzy nie szanują swojej publiczności oszukując ja i okłamując. "
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#15

Post autor: vinylpiotrek »

Człeku, trochę słuchałem takich piosenek jak byłem mały, ale dawno z tego wyrosłem!
Miałem chyba nawet..aż wstyd się przyznać 6 płyt LZ :(
Nie mam nic przeciwko tzw ROCKowemu komponentowi, ale niech muzyka jeszcze COŚ oferuje, a nie ...

PS
Znam dużo lepszych gitarzystów niż szarpidrut Jimmy Page
:)
Obrazek
ODPOWIEDZ