Fajny koncert wczoraj widziałem

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#316

Post autor: Mawis »

kinky pisze:
16 cze 2022, 12:13
Upał
Dokładnie :clap: :clap:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
syko
Posty: 2363
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#317

Post autor: syko »

Rega pisze:
16 cze 2022, 10:59
@syko - pisząc bezpośrednio pod poprzednim postem, bez zaznaczenia do którego postu, lub do kogo się odnosisz, to według wszelkich prawideł pisania, odnosi się on do poprzedniego.
A jesli chodzi o bytność na koncertach to życzę Ci uczestnictwa w naprawdę historycznych wydarzeniach. Wrażenia pozostają na całe życie. U mnie, oprócz wcześniej opisanego, było ich kilka - David Gilmoor, Phill Colins, Roger Waters i jeszcze kilka innych. Miałem co jakiś czas trochę o nich napisać , no, ale były jakiś czas wstecz więc, w/g Ciebie, nie ma o czym pisać. Pozdrawiam. Rega.
Normalnie miałem już przemilczeć pierwszy wpis, ale doszedłem do wniosku że nie reagując na niego wezmę jakąś wyimaginowaną winę za Twoje niezrozumienie moich intencji. W ramach przyzwoitości napisałem kilka słów, żeby było wiadomo co miałem na myśli (powtarzam: zwykłe zapytanie czy wrzucamy wspomnienia z trochę odleglejszych koncertów niż z wczoraj). Ot i tyle.
Dlatego też nie pojąłem czemu uparcie chcesz udowadniać mi i innym czytającym co tak na prawdę miałem na myśli. Na dodatek twierdzisz, że według mnie nie ma o czym pisać. Pokaż mi taki wpis a posypię sobie głowę popiołem.
Dziękuję za życzenia i też Tobie życzę bycia na równie świetnych koncertach jak ten w Budapeszcie oraz więcej dystansu.
Pozdrawiam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skoro rękawica a została rzucona to proszę:
01.06.1999. Stadion Gwardii, Metallica.
Bilety kupione zaraz po tym jak tylko ogłoszono w mediach o koncercie kilka miesięcy wcześniej. Był to prezent na Dzień Dziecka :dance: . Mieszkałem wtedy w Ełku i ze znajomym zaplanowaliśmy podróż do Warszawy pociągiem. Na dworcu Centralnym spotkaliśmy Marka Sierockiego z Teleexpresu, ale był jakiś niewyraźny więc nie zagadywaliśmy. A może to był jego sobowtór? Nigdy już raczej nie rozwiążę tej zagadki. Pamiętam dokładnie jak na przystanku pod Dworcem Centralnym roiło się od metalowców, którzy masowo ładowali się do empeku jak śledzie do beczki. Dzień był bardzo gorący i im bliżej stadionu ulica była coraz bardziej zakorkowana. Kierowca autobusu zlitował się nad pasażerami i otworzył wszystkie drzwi w celu przewietrzenia towarzystwa. Gdy stwierdziliśmy fakt, że autobus już szybciej nie pojedzie niż te dwa kilometry na godzinę stwierdziliśmy że wysiadamy co zrobiliśmy na środku skrzyżowania. Do celu zostało kilka kilometrów. Po drodze wstąpiliśmy na browary do jakiejś spelunki gdzie bardzo wyraźnie dało się odczuć klimacik przedkoncertowy. Po zagaszeniu pierwszego pragnienia poszliśmy za większością w stronę stadionu. Na bramkach okazało się że nie można wnosić żadnych napojów, które były konfiskowane na kupę przed wejściem (do tego jeszcze wrócę). Miałem to szczęście że ochroniarz który mnie kontrolował był wyrozumiały i pozwolił mi wnieść aparat fotograficzny plus garść filmów. Może zasugerował się tym, że ów aparat wyglądał jak coś totalnie niepoważnego i że tym nie da się robić zdjęć, albo był koneserem :think: . Aparat to Leica II z 1931 roku :) .
Po wejściu na teren stadionu okazało się że piwo to mają tylko w sektorze VIP, nawet prosiliśmy człowieka przez siatkę żeby nam kupił, ale ten niestety nie spełnił naszych próśb. Powtórzę że dzień był bardzo upalny i pić się chciało jak psu wiadomo co ;) . Z tego co pamiętam to była tam jakaś akcja Pepsi czy innej coli i rozdawali po kubeczku napoju w ramach promocji. Mając jeszcze trochę czasu do koncertu nawet skusiliśmy się na stanie w kolejce, w której już było ze 150 osób :D , lecz po kilkunastu minutach zrezygnowaliśmy i poszliśmy na murawę jak najbliżej sceny. Wbiliśmy się jakieś 30 metrów od sceny , która była umiejscowiona bardzo niesymetrycznie na dłuższym boku stadionu bardziej z lewej strony. Stwierdziłem tam, że ilość człowieka na metr kwadratowy jest podobna jak w tym empeku co jechaliśmy wcześniej.
Potem był już koncert Apocaliptyca (wcześniejszych zespołów nie widzieliśmy) i po nim Metallica. Gdy grała Metallica chyba podskakiwała cała murawa i nie ważne czy chciałeś skakać, czy też nie chciałeś skakałeś razem ze wszystkimi. Tłum działał jak jeden organizm (tłok). Pamiętam jeszcze zapach kiszonej trawy spod stóp i wyobrażam sobie co pozostało po murawie. Niestety, albo stety spiesząc się na powrotny pociąg do Ełku wyszliśmy z koncertu jeszcze przed końcem. Za bramką leżały stosy wcześniej skonfiskowanych napoi. Wybór był przeogromny, a pić chciało się jeszcze bardziej niż przed koncertem. Na miejscu wypiłem 1.5 litra jakiejś wody i zabrałem jeszcze do pociągu dużą CocaColę. Inny znajomy który też był na koncercie do końca potem powiedział że ludzie wychodząc rzucali się na te butelki i szukali byle czego oby mokrego.
Robiłem wtedy dużo zdjęć - przed koncertem jak i w trakcie. Niestety przeprowadzając się zaginęły w akcji podobnie jak negatywy.
Zostało mi kilka odbitek, może trzy spośród których jedno prezentuje teraz.
Może ktoś z Was tam był i pozna siebie na zdjęciu? :)
https://www.youtube.com/watch?v=igB-zRjxGdA
Załączniki
metallica 1999gwardia.jpg
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#318

Post autor: Merrick »

syko pisze:
16 cze 2022, 18:38
Leica II z 1931 roku
Super. Mało kto potrafi z "głowy" na czuja ustawić migawkę i przesłonę w oparciu o czułość negatywu
syko pisze:
16 cze 2022, 18:38
Mieszkałem wtedy w Ełku
Moja żona jest z Ełku. Zastanawiam się czy na tym koncercie nie byłeś z jej bratem
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
syko
Posty: 2363
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#319

Post autor: syko »

Merrick pisze:
16 cze 2022, 19:08
syko pisze:
16 cze 2022, 18:38
Leica II z 1931 roku
Super. Mało kto potrafi z "głowy" na czuja ustawić migawkę i przesłonę w oparciu o czułość negatywu
syko pisze:
16 cze 2022, 18:38
Mieszkałem wtedy w Ełku
Moja żona jest z Ełku. Zastanawiam się czy na tym koncercie nie byłeś z jej bratem
Co do migawki to dość wysoka tolerancja na błędy ekspozycji materiałów czarnobiałych plus praktyka robią robotę. Przy wywoływaniu zamiast termometru można też użyć palca. ;)
Moja exżona jest z Ełku, a na koncercie byłem ze exszwagrem jak już pytasz. :)
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#320

Post autor: Merrick »

syko pisze:
16 cze 2022, 19:19
Moja exżona jest z Ełku, a na koncercie byłem ze exszwagrem jak już pytasz.
:lol: :lol: :lol:
Myszor pisze:
22 wrz 2016, 00:44
Jest już jutro więc fajny koncert wczoraj widziałem
Rzadko bywam na koncertach gdzie przed wejściem zamiast ludzi z kartką "sprzedam bilety" chodzą ludzie z kartkami "kupię bilet".
Bo bilety na King Crimson wyprzedały się siedem miesięcy temu.
Trudno też znaleźć w Polsce lepsze miejsce do kontemplacji muzyki Frippa niż NFM we Wrocławiu. Najlepsza sala koncertowa w Polsce i jedna z najlepszych na świecie. Dźwięk referencyjny bym powiedział.
Obcowanie na żywo z muzykami klasy Mela Collinsa, Jako Jakszyka, czy Tonego Levina (każdy ma solidny wpis w wikipedii) to czysta przyjemność.
Tak moi drodzy. Robert Fripp ma 70 lat. King Crimson chyba 50.
I co ? I jest zajefajnie.
Klasa, wirtuozeria, sznyt...
Dodam od siebie parę zdjęć z koncertu w Poznaniu. Jest co wspominać
Załączniki
IMG_20180613_231146.jpg
IMG_20180613_192131.jpg
IMG_20180613_192117.jpg
IMG_20180613_192106.jpg
IMG_20180613_192049.jpg
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#321

Post autor: Myszor »

Niewielu jest takich co wyprzedają stadiony ale należy do nich Dawid Podsiadło.
Wczoraj we Wrocławiu, mimo upału, był komplet na Tarczyński Arena.
A jak się wyprzedaje stadiony to jest kaska na super oprawę i gości (Rojek, Król, Kamiński, maszerująca orkiestra ).
Podsiadło daje radę i zapewnia popową rozrywkę masom na bardzo dobrym poziomie.
Szacun.
Załączniki
6B497187-3B54-4862-878E-6AEBFFE5B3B2.jpeg
6D56B4E1-10C8-44F1-9B12-3BADCD390D2F.jpeg
C01D1607-4DD2-44F6-828C-76D0876D7A1C.jpeg
1804B5F4-18EE-4FCA-B95B-9FB3B2D17DEB.jpeg
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#322

Post autor: Mawis »

Widzę balony były i we Wrocku :)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
gk1
Posty: 491
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:55

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#323

Post autor: gk1 »

Wczoraj w łódzkiej Wytwórni Charles Lloyd and the Marvels. Było cudnie, no i Bill Frisell na gitarze.
Pozdrawiam
Krzysiek
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#324

Post autor: Doman »

W sobotę w Lublinie zagrał Godflesh, zespół legenda, świetny koncert. może są tu fani:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#325

Post autor: sadziu1 »

Doman pisze:
10 lip 2022, 23:05
W sobotę w Lublinie zagrał Godflesh, zespół legenda, świetny koncert. może są tu fani:)
Szalikowcem Godflesh bym się nie nazwał, ale sobotni koncert zmiażdżył. Ciężki walec po mnie przejechał :)
Co jeszcze wpadło Ci w ucho? Mnie Lean left w piątek porwali i rozmielili na drobne. Świetnie się też wybawiłem przy Scream. Po ciężkim Godflesh, idealna jak dla mnie muzyczka pod nogę i do tańca :)
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#326

Post autor: Doman »

Szalikowcem Godflesh bym się nie nazwał, ale sobotni koncert zmiażdżył. Ciężki walec po mnie przejechał :)
Co jeszcze wpadło Ci w ucho? Mnie Lean left w piątek porwali i rozmielili na drobne. Świetnie się też wybawiłem przy Scream. Po ciężkim Godflesh, idealna jak dla mnie muzyczka pod nogę i do tańca :)
No proszę i są tutaj fani takiej muzy super:)
na mnie ogólnie zrobił koncert wrażenie, nigdy na nich nie byłem ale mam kumpla który słucha podobnej muzy i był na nich w UK i powiedział że koniecznie trzeba sie wybrać no i tak zrobiliśmy i nie żałuję oczywiście:) coś innego i oryginalnego. publika też spoko i był kocioł pod sceną. my po koncercie to już chillout ale Scream słyszałem i też mi się podobali. no i miejsce na koncert super pod zamkiem, w ogóle Lublin jest świetnym miastem imprezowo - studenckim, jak istniało Graffiti to się bywało na wielu fajnych koncertach:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#327

Post autor: ebola1972 »

Małżonka mnie wczoraj wyciągnęła do amfiteatru. Myślałem, że w 3 godziny impreza się skończy. Wyszło wszystkiego łącznie ponad 7 godzin. Jak dupsko usadziłem zaraz po 16ej to wyszedłem po 23ej. Między wykonawcami około półgodzinne przerwy. Sprzęt wjeżdzał na gotowych platformach. Dobrze, że były Żabki czynne w okolicy i można było wyskoczyć i coś przyjąć bo wieczorem już piździło niemiłosiernie. Taki maratonik: Zalewski, Zawiałow, Kamiński, Smolik/ Kev Fox. Fajnie było.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#328

Post autor: Myszor »

Pierwszy i ostatni raz poszedłem na kocert na Narodowy.
Akustyka jakby łeb do metalowej beczki wsadził, a ktoś walił w nią kijem.
Był to mój bodaj 8 kocert R+ ale pierwszy raz widziałem by robiono pogo albo oddawano mocz w tłumie bez krępacji.
Czasy sie zmieniają.
Załączniki
83668778-F960-48D0-AED6-80AE7A3BD3B7.jpeg
01CB0684-9C1E-4547-A70A-609587DCADA0.jpeg
65D44415-9606-4E8A-9442-3BD4D7BA5BA4.jpeg
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#329

Post autor: mrcnoos »

Myszor pisze:
17 lip 2022, 17:09
...albo oddawano mocz w tłumie bez krępacji.
Wrażliwiec się znalazł.
Przy tej temperaturze i cieple fajerwerków musiało szybko odparować :lol:
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fajny koncert wczoraj widziałem

#330

Post autor: tuczi77 »

A ja w swoim rodzinnym Namysłowie, na festiwalu organizowanym przez mojego osobistego kuzyna, widziałem Guano Apes :dance:
https://www.youtube.com/watch?v=bU9I2RrGOOY&vq=hd1080
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
ODPOWIEDZ