Rolling Stone: 500 Greatest Albums Of All Time i inne zestawienia

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9656
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Rolling Stone: 500 Greatest Albums Of All Time i inne zestawienia

#61

Post autor: Cracker »

zelazny pisze:
30 sty 2021, 18:31
Kurde co jest ze mną, że jak rock to tylko Tom Waits...
Mientki jesteś choć żelazny :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Rolling Stone: 500 Greatest Albums Of All Time i inne zestawienia

#62

Post autor: syko »

Poruszę parę kwestii. :)

Jak już wspomniałem dla mnie, czy też mi tego rodzaju zestawienia są zwykłymi statystykami odzwierciedlającymi stan społeczeństwa.

Nie neguję żadnych metod poznawania muzyki. Good for You.https://www.youtube.com/watch?v=DXKHCgNFk1I

Ciężko się porównuje album Heavy Metalowy z Hippopowyym zwłaszcza jak jeden powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku a drugi jest teraźniejszy.

Dlaczego zestawienia obejmują cały świat gdzie wiadomo że USA rządzi się swoimi prawami?

Dziwi mnie też bardzo fakt że na przykład taka Taylor Swift (o której szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem) sprzedała w ciągu 14 lat tyle smamo albumów co Rolling Stones przez 61 lat!!! Zapewne za rok dogoni panienkę Rihannę która się plasuje w sprzedaży pomiędzy Pink Floyd a Led Zeppelin na siódmym miejscu. :clap: także teges.

Często rozmowa o gustach muzycznych przynosi niestety złe emocje, a listy przebojów są poniekąd ;) odbiciem gustów muzycznych podobnie jak te zestawienia powyżej.
bms01pl pisze:
29 sty 2021, 12:16

dla ustalenia uwagi to mój ulubiony zespół ;-)

Ciężko nie zauważyć ;)

Na koniec powiem jeszcze że gdyby mnie stary w dzieciństwie katował tylko Rolling Stones i niczym innym to pewnie bym się skrzywił :|
Załączniki
IMG_20210202_223019.jpg
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Rolling Stone: 500 Greatest Albums Of All Time i inne zestawienia

#63

Post autor: MMarek »

Zrobiłem sobie małe resume winylowego stanu posiadania pod kątem albumów wskazanych w obydwu zestawieniach magazynu Rolling Stone…

Okazuje się, że mam odpowiednio 47 pozycji z wskazanych w pierwszym zestawieniu oraz 40 w drugim… Chyba niewiele bo to między 8-9,5%... Gdybym doliczył płyty CD to wynik statystycznie by się zwiększył, ale i tak nie przekroczyłby 15%...

Ja trochę inaczej podchodzę do tych zestawień…

Wydaje mi się, że nawet jakby były ustawione alfabetycznie, to i tak wzbudzałyby kontrowersje…

Bez względu jednak na to, czy słucham np. Pet Sounds – The Beach Boys /poz.2 2012; poz.2 2020/ czy Goodbye Yellow Brick Road – Eltona Johna /poz.91 2012; poz.112 2020 ) czy Faith – George’a Michaela /poz.472 2012; poz. 151 2020/, mam ogromną frajdę, że muzyka którą lubię znalazła się wśród 500 albumów, które zostały uznane za najważniejsze w historii…

Jak słucham np. Talking Back On The Night - Steve'a Winwooda czy Oxygene - Jean'a Michela Jarre'a czy Eve - The Alan Parsons Project, których w tych zestawieniach nie ma, odczuwam dokładnie taką samą frajdę ze słuchania muzyki...
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Rolling Stone: 500 Greatest Albums Of All Time i inne zestawienia

#64

Post autor: StarRock »

Tak sobie przeglądnąłem tę pięćsetkę i wprost cięszę się, dla mnie na szczęście RS wyrocznią nie jest. :D
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolling Stone: 500 Greatest Albums Of All Time i inne zestawienia

#65

Post autor: bms01pl »

syko pisze:
02 lut 2021, 22:35
Na koniec powiem jeszcze że gdyby mnie stary w dzieciństwie katował tylko Rolling Stones i niczym innym to pewnie bym się skrzywił :|
no gdzieeee, katuję nie tylko Rolling Stones'ami ;-) roztaczam dużo szerszy pejzaż dźwięków gromadzonych przez lata a i tak nic to nie daje w szerszej perspektywnie :lol:

chociaż odnotowałem mały sukces - obejrzeliśmy całą rodziną Jesus Christ Superstar (córki są miłośniczkami musicalów, więc to była pewna szansa na przemycenie dużej ilości dobrej muzy) i tadaaaaam - codziennie dochodzi z pokoju starszej "try not to get worried, try not to turn on to problems that upset you, oh don't you know everything's alright, yes, everything's fine"

a poza off-topem - coś może być albo może nie być na liście. a jak jest miłe dla ucha to się rzuca na gramofon albo do odtwarzacza i tyle. pewnie mam ograniczone horyzonty albo jestem konserwatywny, ale nawet gdyby Jay Z albo Dr.Dre byli na szczycie najbardziej szacownej listy stworzonej przez najbardziej szacownych znawców - to i tak bym dutków na nich nie wydał.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
ODPOWIEDZ