Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#16

Post autor: darkman »

Zgodzę się. Hair też, ale Jaggera i tak bym nie wywalił. Ma być u mnie w lipcu 8-) jak Keith nie zapije albo nie spadnie z palmy.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#17

Post autor: zelazny »

Jeżeli chodzi o perły to polecam od FIM a tłoczone w QRP dwie wersje albumu Autumn in Seattle. Jedna wersja to 2LP, 45rpm a druga wersja to 1LP, 33rpm.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#18

Post autor: Wojtek »

Ten temat ma naprawdę bardzo mało sensu...
Każdy ma swój gust i swoje własne "perełki".

Najlepsza rada:
eu4yaon pisze:
15 mar 2018, 10:13
Każdy za perełke uważa co innego. Najlepiej poogladaj czego ludzie słuchają w temacie "Co krecisz.." wtedy bedziesz mial dużo do sprawdzania i szukania :)
Ewentualnie można sobie sięgnąć po opracowania/ściągawki takie jak: https://www.discogs.com/lists/1001-Albu ... -Die/18222

Temat autentycznie jest do skasowania - bo de fakto widać że powiela się schemat dzielenia się swoimi odkryciami muzycznymi czy tez tym czego lubi się słuchać, co już od lat jest obecne na łamach innych wątków muzyczno-płytowych.

Idąc w skrajności - kiedyś mieliśmy na forum paru szeryfów, którzy chcieli robić za autorytet określający czego należy, a czego nie należy słuchać.
To nie był dobry czas.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#19

Post autor: zelazny »

To co Wojtek kosz? Wystarczy, że każdy będzie podawał przykłady.
inspir
Posty: 144
Rejestracja: 18 lut 2018, 19:16
Gramofon: Sony PS-X4
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#20

Post autor: inspir »

Wojtek pisze:
15 mar 2018, 22:46
Ten temat ma naprawdę bardzo mało sensu...
Każdy ma swój gust i swoje własne "perełki".
Moim zdaniem ma sens, właśnie po to, żeby dzielić się swoimi "perełkami" - przecież nie każdy musi się z tym zgadzać i iść ślepo w to, ponieważ ktoś tak powiedział, cytując "Mickiewicz wielkim poetą był". Nie znalazłem takiego jednego zbitego wątku z muzyką("perełkami") forumowiczów. A to, że istnieje temat "Co kręcisz" to, że kręcę to nie znaczy, że uważam to za coś wybitnego, może taką, która najbardziej zapadła Wam w pamięci i lubicie do niej wracać.
Wojtek pisze:
15 mar 2018, 22:46
Temat autentycznie jest do skasowania
Jak już będziesz chciał się pozbyć tego wątku to chociaż go zablokuj. Ja z chęcią posprawdzam każdą pozycję, którą tutaj wrzucili użytkownicy, jak skasujesz nie będę miał takiej możliwości
Magnat MR-780 + Canton GLE60 + Sony PS-X4
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#21

Post autor: darkman »

inspir pisze:
16 mar 2018, 07:21
to, że istnieje temat "Co kręcisz" to, że kręcę to nie znaczy, że uważam to za coś wybitnego
To akurat temat inspirujący i zachęcający do własnych poszukiwań. Bardzo pozytywny.
inspir pisze:
16 mar 2018, 07:21
to za coś wybitnego, może taką, która najbardziej zapadła Wam w pamięci i lubicie do niej wracać
Przekonaj się sam. Może i Tobie zapadną w pamięć wybory kolegów. Tematy typu "polećcie mi jakąś fajną płytę" to właśnie to. Moim zdaniem nie wymagają osobnych, skonsolidowanych wątków. Poznawczość ma się doskonale do poszukiwania. Wystarczy nie chcieć gotowca, a być otwartym na nieznane i odkryć tę tajemnicę na własną rękę. Jest jeszcze coś takiego jak odkrywanie na nowo. Też warto.
inspir
Posty: 144
Rejestracja: 18 lut 2018, 19:16
Gramofon: Sony PS-X4
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#22

Post autor: inspir »

Chciałem trochę, aby ten temat był czymś więcej niż tylko "polećcie mi jakąś fajną płytkę", nie chciałem tak tego spłaszczać.

Prawda w "Co kręcisz" można znaleźć masę propozycji, ale zazwyczaj jest tam po prostu zdjęcie albumu i tyle, a w tym wątku można by trochę o tym podyskutować, o albumach, wydaniach jednego albumu etc.

Ale ok, jak uważacie, że taki wątek nijak ma się na forum to tylko taka prośba, żeby go nie usunąć, ale zablokować, żebym mógł skorzystać z obecnych propozycji. :)
Magnat MR-780 + Canton GLE60 + Sony PS-X4
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#23

Post autor: MMarek »

inspir pisze:
16 mar 2018, 10:06
Prawda w "Co kręcisz" można znaleźć masę propozycji, ale zazwyczaj jest tam po prostu zdjęcie albumu i tyle, a w tym wątku można by trochę o tym podyskutować, o albumach, wydaniach jednego albumu etc.
Tylko wiesz co? O gustach się generalnie nie dyskutuje.
Jak już ktoś wcześniej wspomniał - ilu ludzi tyle opinii.
Dla jednego "perełka" - dla innego "gniot".
Nic w tym oczywiście złego, tyle, że wówczas faktycznie jakakolwiek dyskusja nie miałaby, moim zdaniem, sensu i byłaby udawadnianiem wyższości jednych świąt nad drugimi, czy czegoś w tym właśnie rodzaju...

Masz tutaj jeszcze wątek - kolekcje płytowe forumowiczów. Tam także możesz znaleźć ciekawe propozycje.
inspir
Posty: 144
Rejestracja: 18 lut 2018, 19:16
Gramofon: Sony PS-X4
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#24

Post autor: inspir »

MMarek pisze:
16 mar 2018, 10:15
Tylko wiesz co? O gustach się generalnie nie dyskutuje.
Jak już ktoś wcześniej wspomniał - ilu ludzi tyle opinii.
Dla jednego "perełka" - dla innego "gniot".
Nic w tym oczywiście złego, tyle, że wówczas faktycznie jakakolwiek dyskusja nie miałaby, moim zdaniem, sensu i byłaby udawadnianiem wyższości jednych świąt nad drugimi, czy czegoś w tym właśnie rodzaju...

Masz tutaj jeszcze wątek - kolekcje płytowe forumowiczów. Tam także możesz znaleźć ciekawe propozycje.
No tak, tak, ale jesteśmy dorosłymi ludźmi i wydaje mi się, że dyskusja byłaby na poziomie, typu "tutaj jest płyta x, z którą kiedyś miałem do czynienia, albo lubię do niej wracać, w klimatach takich i takich", a nie "moja płyta jest najlepsza i się fakajcie!!!111!!!" - przecież jesteśmy dorosłymi ludźmi i potrafimy znieść coś, że komuś się nie podoba nasz gust?
Magnat MR-780 + Canton GLE60 + Sony PS-X4
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#25

Post autor: Wojtek »

inspir pisze:
16 mar 2018, 10:06
Chciałem trochę, aby ten temat był czymś więcej niż tylko "polećcie mi jakąś fajną płytkę", nie chciałem tak tego spłaszczać.
Ale po mojemu właśnie to robisz... :) Przy okazji dorzucając prośbę by polecane płyty nie były zbyt drogie :D
inspir pisze:
16 mar 2018, 10:06
Prawda w "Co kręcisz" można znaleźć masę propozycji, ale zazwyczaj jest tam po prostu zdjęcie albumu i tyle, a w tym wątku można by trochę o tym podyskutować, o albumach, wydaniach jednego albumu etc.
Stary, coraz bardziej rozpierdzielasz na boki swoją własną koncepcję :)
W "Co kręcisz" czy bardziej "Kolekcje Płyt Forumowiczów" poruszane są m.in. właśnie takie kwestie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
inspir
Posty: 144
Rejestracja: 18 lut 2018, 19:16
Gramofon: Sony PS-X4
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#26

Post autor: inspir »

Wojtek pisze:
16 mar 2018, 11:56
Ale po mojemu właśnie to robisz... :) Przy okazji dorzucając prośbę by polecane płyty nie były zbyt drogie :D
Nigdzie nie pisałem, żeby nie były zbyt drogie.
Wojtek pisze:
16 mar 2018, 11:56
Stary, coraz bardziej rozpierdzielasz na boki swoją własną koncepcję :)
W "Co kręcisz" czy bardziej "Kolekcje Płyt Forumowiczów" poruszane są m.in. właśnie takie kwestie.
Nie robię tego, przyznaję trochę jest informacji w wątku "kolekcje płyt forumowiczów" i o właśnie coś takiego mi głównie chodzi, jakoś przeoczyłem ten wątek, albo jak zaglądałem to były same zdjęcia. Ale widzę, że chyba mało kto zrozumiał koncepcję tego wątku, każdy mógłby czerpać z tego wątku, a szczególnie nowicjusze(tacy jak ja), którzy wchodzą w świat winyli. Taka mała "encyklopedia" posegregowana na gatunki płyt, którymi warto się zainteresować

@Edit zresztą jak temat ma wyglądać tak jak teraz, czyli dyskusja czy jest potrzebny, czy powiela, czy nie, to po prostu go zablokuj i po sprawie :) Bo nie o to mi chodziło, a siłować się na słowa też nie ma sensu
Magnat MR-780 + Canton GLE60 + Sony PS-X4
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#27

Post autor: Obywatel »

Już pierwszy wpis jest wewnętrznie sprzeczny :)
inspir pisze:
15 mar 2018, 09:23
zastanawiam się czy są takie perełki, które według Was powinno się mieć, bez względu na to czy słucha się rocka, metalu, rapu czy czegoś innego.
inspir pisze:
15 mar 2018, 09:23
Mi chodzi bardziej o takie perełki, które nie są zbyt popularne wśród statystycznych słuchaczy
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
inspir
Posty: 144
Rejestracja: 18 lut 2018, 19:16
Gramofon: Sony PS-X4
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#28

Post autor: inspir »

Obywatel pisze:
17 mar 2018, 12:13
Już pierwszy wpis jest wewnętrznie sprzeczny :)
nie widzę tutaj nic sprzecznego
Magnat MR-780 + Canton GLE60 + Sony PS-X4
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#29

Post autor: darkman »

Tu ja akurat też nie widzę, ale odczytuję intencję Obiego.
Sprzeczności i trochę taki mixt co prawda pozytywny, ale pomieszanie z poplątaniem niestety masz gdzie indziej i w istocie jest tak:
Wojtek pisze:
16 mar 2018, 11:56
Stary, coraz bardziej rozpierdzielasz na boki swoją własną koncepcję :)
Niestety nie bardzo chcesz to przyjąć do wiadomości. Ludzie swoje, a Ty swoje. Można i tak. Pisuejemy w tym temacie, bo sama idea, uniwersalnie nie jest zła i dość ciekawa, jednak Forum jest właśnie o tym. Ot choćby cytowane wątki i cały dział: MUZYKA
viewforum.php?f=10
Przemyślisz? Czy udowodnić Tobie owe sprzeczności? :D
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Płyty, które trzeba(powinno) się mieć

#30

Post autor: folgel »

Jak dla mnie temat bez sensu, jak nie masz pomysłu czego słuchać zapytaj bardziej konkretnie np: Polećcie jakąś płytę free jazzową czy post-punkową i ktoś się zaraz odezwie myślę. Poza tym, jest mnówstwo róznego rodzaju list w internecie, ktoś już to proponował w tym wątku. Wpisz w google: best metal albums of all time, potem metal zastąp innymi gatunkami i po sprawie :D
ODPOWIEDZ