The Dark Side of The Moon 2016

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#16

Post autor: Wojtek »

syko pisze:
05 cze 2019, 16:16
Bez różnicy
Mówisz że nie rozumiesz fenomenu albumu.

Oczywiście że robi różnicę czy analizujemy znaczenie kulturowe danego dzieła z perspektywy dzisiejszej czy momentu ukazania się go na rynku.

I nie ma to nic wspólnego z tym czy się komuś indywidualnie coś podoba czy nie.

Przecież tym samym byłoby pisanie "nie kumam czym się ludzie jarają w Beatlesach" i negując fenomen Beatlemanii w 60's.
syko pisze:
05 cze 2019, 16:16
Nie ten wątek? :oops:
Raczej - trudno zrozumieć jaki masz problem i co chcesz powiedzieć.

Skoro Ci się nie podoba to Ci się nie podoba.
Ale jest to coś zupełnie innego niż "nie rozumiem fenomenu" albo "nie wiem co w niej jest specjalnego".

Jaguar Type E czy oryginalny Ford GT to również "nic specjalnego" z perspektywy dzisiejszej myśli technicznej w motoryzacji, ale fenomen jest bardzo łatwy do zrozumienia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
syko
Posty: 2354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#17

Post autor: syko »

Kupiłem płytę i przesłucham raz jeszcze w skupieniu. A nóż coś się oświeci? Wtedy raz jeszcze się wypowiem.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Zbyszek 1963
Posty: 864
Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:11
Gramofon: Sansui SR-838
Lokalizacja: Żory

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#18

Post autor: Zbyszek 1963 »

syko pisze:
09 cze 2019, 00:10
Kupiłem płytę i przesłucham raz jeszcze w skupieniu. A nóż coś się oświeci? Wtedy raz jeszcze się wypowiem.
Cześć-też tak miałem,dopiero po kilku przesłuchaniach płyty doszło do mnie że to jest dobre,składa się na to wiele rzeczy między innymi samopoczucie w danym dniu np.dzisiaj poleci AC/DC a jutro nawet nie spojrzę na nią-taki przykład ale są płyty które mogą grać na okrągło a i jest jeszcze coś takiego jak dyspozycja dnia -też ma wpływ na nasze odczucia i itp.
Sansui SR-838,Sansui SR-212,Sansui SR-535,Sansui 7000,Sansui SD-7000,Sansui SC 700,Sansui A-80,Sansui T-80,Sansui D-100,Sansui LM-330,Sansui HS-200
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
syko
Posty: 2354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#19

Post autor: syko »

Hej cichy.
Jak można jeszcze trochę pooftopować to powiem że słyszałem płytę kilka razy na kilka różnych sposobów i nie weszła mi jeszcze. Inaczej było z Animals, The Wall czy Obscured By Clouds gdzie ostatnia z wymienionych weszła za pierwszym razem (czyżby ta psychodelia?), Animals za którymś kolejnym, pamiętam położyłem się do snu i wrzuciłem kasetę na słuchawkach i oczywiście nie zasnąłem do ostatniego dźwięku :shock:. The Wall też za którymś kolejnym na ciut lepszym sprzęcie w końcu usłyszałem.
Teraz spróbuję się skupić przy holenderskim analogu, to będzie moja ostatnia próba podejścia do TDSOTM. Wtedy jak obiecałem się wypowiem. (tylko nie wiem jak te chórki znów zniosę, one mnie na prawdę męczą :? )
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1353
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#20

Post autor: daru0105 »

Chórki to mistrzostwo świata na tej płycie
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#21

Post autor: Quarter »

Tak sobie myślę, że z DSOTM jest nieco podobnie jak z dwiema wielkimi pozycjami książkowymi: Biblią i Kapitałem Marxa. Tzn wszyscy o nich słyszeli, ale niewielu czytało :) A serio, DSOTM to trochę taka "pozycja obowiązkowa", w rodzaju "płyt, które szanujący się meloman powinien mieć w kolekcji". Z punktu widzenia historycznego oczywiście ta płyta jest epokowa, wielka i nadal, po tylu latach, potrafi wywołać szczery zachwyt. Jak dla mnie, klasyfikuje się już w kategorii dzieł wiekopomnych, obok wybitnych utworów muzyki klasycznej. I to się raczej nie zmieni. Ale oczywiste jest, że nie każdemu musi się podobać. Jeśli jeszcze rzucimy na to aktualną kulturę "playlisty", w której niewiele jest miejsca na concept albumy, a nawet zbyt długie pojedyncze utwory przegrywają z 3-minutowym formatem, to jasne, że DSOTM w wielu domach może mieć status nuffki-sztuki, odsłuchanej raz czy dwa, do której się nie powraca zbyt często bądź wcale.

Jak dla mnie - płyta wybitna, do której wracam dwa-trzy razy do roku. The Great Gig In The Sky - nieziemskie :) Jako, że dopiero zacząłem powrót do winyli, więc nie mam jeszcze jedynie słusznej wersji. Choć, jako człowiek stary, z rozrzewnieniem wspominam noce spędzone na n-tym przesłuchiwaniu kasety z PF nagranej z radia w czasach, gdy jeszcze puszczano całe płyty tak, aby ludzie mogli je sobie nagrać na kasety :)

PS. A propos chórków - nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale jest taka anegdota, że dziewczyna (Clare Torry), która nagrywała wokalizę do The Great Gig.. właściwie była z "łapanki" i zaśpiewała to za chyba 30 funtów wynagrodzenia czy jakoś tak. Jak skończyła śpiewać w studio, to wszyscy muzycy mieli takie miny, że rozpłakała się i uciekła - była przekonana, że totalnie zawaliła sprawę. A prawda była taka, że wszyscy po prostu...zaniemówili :) Potem, juz po latach, doszło do jakiejś ugody z nią i coś jej PF zapłaciło ekstra, jakieś skromne kilkaset tysięcy funtów.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Seba70
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2020, 00:11
Gramofon: Music Hall 5.1
Lokalizacja: Orzesze

Re: The Dark Side of The Moon 2016

#22

Post autor: Seba70 »

Fenomenem tej płyty jest fakt, że coraz więcej młodych docenia jej wartość, a ludzie którzy znają "na pamięć" płytę wciąż powracają do tych dźwięków.....sam kilka razy w roku słucham tej płyty, mimo iż w latach 80-tych katowałem ją do bólu.
ODPOWIEDZ