Kolumny wintydżytsu u Myszora

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#961

Post autor: bartoszczaku »

Dzięki Myszor tak pewnie właśnie zrobię, muszę gdzieś posłuchać tych wyższych modeli ta lub vulcanow
Tych T+A jest całkiem sporo w Niemiaszycach
Wiesz mój problem polega na tym ze prawie nie mam możliwości posłuchać czegoś innego ( mówię o sprzęcie używanym ) i dzięki temu nie mam punktu odniesienia.
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#962

Post autor: darkman »

W Niemczech znajdziesz też łatwo Blumenhofer Acoustics, modele serii Tempesta czy Genuin mogą Ciebie zainteresować jak sądzę. To są nowsze modele, ale na rynku jest sporo wersji starszych poczynając od serii Fun.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#963

Post autor: Myszor »

Bartosz, punktem odniesienia jest twoje ucho.
A to musisz mieć niezłe wnosząc po profesji ;)
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#964

Post autor: bartoszczaku »

Uważam nawet ze całkiem niezłe, jedynie nieco skrzywione słysząc prawie codziennie na scenie solistów chór i orkiestrę na żywo
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#965

Post autor: Myszor »

No widzisz. To sprzęt jest tym lepszy im bardziej, słuchając go, będziesz czuł się jak w pracy :lol:
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Kolumny wintydżytsu

#966

Post autor: kriss »

Myszor pisze:
12 kwie 2019, 17:30
No widzisz. To sprzęt jest tym lepszy im bardziej, słuchając go, będziesz czuł się jak w pracy :lol:
Haha w puntk :lol:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#967

Post autor: charliez88 »

bartoszczaku pisze:
12 kwie 2019, 15:30
Dzięki Myszor tak pewnie właśnie zrobię, muszę gdzieś posłuchać tych wyższych modeli ta lub vulcanow
Tych T+A jest całkiem sporo w Niemiaszycach
Wiesz mój problem polega na tym ze prawie nie mam możliwości posłuchać czegoś innego ( mówię o sprzęcie używanym ) i dzięki temu nie mam punktu odniesienia.
Mnie osobiście Accu + Vulcany tak sobie siedziało. Za techniczne brzmienie, za mało średnicy, wypełnienia.
ASR to kapitalny piec, jak mieszkasz w DE to się rozglądaj, ale tak jak pisałem wcześniej - za I po 98. Jest tam tego TYLE, że przy odrobinie cierpliwości upolujesz co trzeba.

Ze względu na charakter Twojej pracy polecę Ci mocno Tannoye i ogólnie kolumny w typie monitorów studyjnych ( Tannoy srm/lgm/lrm JBL L100, czy Yamaha ns1000) bo są to głośniki, które powinny brzmieć najbliżej rzeczywistości - w dobrym i złym sensie. :lol: Nie nadają się do kiepskich realizacji, ale jeśli chodzi o oddanie wokali, barw to zazwyczaj brylują.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#968

Post autor: bartoszczaku »

charliez88 pisze:
12 kwie 2019, 19:42
Ze względu na charakter Twojej pracy polecę Ci mocno Tannoye i ogólnie kolumny w typie monitorów studyjnych ( Tannoy srm/lgm/lrm JBL L100, czy Yamaha ns1000) bo są to głośniki, które powinny brzmieć najbliżej rzeczywistości - w dobrym i złym sensie. :lol: Nie nadają się do kiepskich realizacji, ale jeśli chodzi o oddanie wokali, barw to zazwyczaj brylują.
Tannoye obłędne tylko cena już nie bardzo. W Niemiaszkowicach oscyluje pomiędzy 3000 a 4 tysie . Ale przynajmniej wiem do czego dążyć :D
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#969

Post autor: bartoszczaku »

Myszor pisze:
12 kwie 2019, 17:30
No widzisz. To sprzęt jest tym lepszy im bardziej, słuchając go, będziesz czuł się jak w pracy :lol:
:violin: faktycznie w punkt :D :lol:
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#970

Post autor: bartoszczaku »

Witam
Byłem zobaczyć tego ASR a ponieważ facet mieszka w Mannheim chciałem sprawdzić co to .
Sprzęt fantastyczny ale ja nie o tym
Przy okazji ASRa facet sprzedaje tez swoje głośniki
Acapella Violon ( nabył je w 2002 tak ze nie wintydzytsu, kupił je chyba za 35000 erło a teraz chce oddać za 9800)
I przyznam Wam szczerze ze takiego dźwięku jeszcze nigdy nie słyszałem, zbierałem szczękę z podłogi. Swoją droga ów Niemiec przywitał mnie płyta Tomasza Stańki (muszę sobie kupić ) Przyniosłem pare swoich płyt i wręcz oniemiałem ile detali jaka głębia jaki czysty dźwięk bez żadnej mgiełki i przy zamkniętych oczach wokal mi śpiewa metr ode mnie . Coś fantastycznego .
Gdyby można było odciąć jedno zero z ceny brał bym bez zastanowienia czyli szarpał bym jak Turek kebaba
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#971

Post autor: Myszor »

To są już klocki z dość wysokiej półki.
Łachy nie robią że grają ;)
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#972

Post autor: bartoszczaku »

Czy miał ktoś styczność z głośnikami
Jbl lancer 77 bądź 99 ?
Czy będą miały podobny dźwięk do Tannoy lgm ?
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
kalafior1111
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2015, 20:52
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny wintydżytsu

#973

Post autor: kalafior1111 »

Znęcony Waszymi opiniami wykorzystałem okazję aby nabyć 10 calowe Super Red Monitor SRM 10B (najmniejsze monitorki od Tannoya).
Na szybko podłączyłem je u ojca gdzie czekały na mnie i już wiedziałem że dostarczą mi wielu wrażeń i nie myliłem się kiedy zapodałem mojego CD Marantza za pośrednictwem kabelka z OCC bezpośrednio do końcówki pomijając preamp to odleciałem,niesamowite co te monitorki potrafią,lekkość,scena jak w teatrze,wokale powalają namacalnością,to jest to czego tyle czasu szukałem,teraz wiem w którym kierunku zmierzać :) z czasem być może zapoluję na 12",puki co cieszę się jak dziecko.
Bas mógłby być troszkę bardziej nasycony ale po ostatnich przejściach ze współczesnymi klockami mam go na razie serdecznie dość bo chyba z lekka uszkodziły mi bębenki(albo się starzeję) chociaż zauważyłem że w niektórych miejscach mojego 25-cio metrowego,zagraconego pokoju jest go wystarczająco.Wydaje się że do małych pomieszczeń dla wielu może to być koniec poszukiwań a można jeszcze dorwać w rozsądnych pieniążkach,jednak trzeba cierpliwości.
Aha.. żona jak je wiozłem nie odzywała się na ich temat no bo to prawdziwe vintage ,do tego stały na nich jakieś donice które zostawiły ślady a ja nie zamierzałem pytać co myśli bo doskonale wiedziałem jednak jak je odpaliłem z jej ulubionym Dead Can Dance to we dwoje siedzieliśmy z gębami otwartymi zerkając na siebie.
Załączniki
P1400048.JPG
Aktualnie: JVC QL-A7, dyskretniok vs Jaculek,Denon AU-320,Ortofon Rondo Bronz,Dynavector 30C,Marantz CD-17 K.I.Signature,2xLuxman M-02,C-O2,Luxman R1500,Pioneer SX-650,Luxkit A3550,Rotel RA-1412,Sonab OA116, Tannoy Arden HPD385/8.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#974

Post autor: Myszor »

Gratulacje. Super przetwornik. Właśnie scena, wokale to ich bajka. Na basie przeważnie z Tannoyami jest za chudo ale coś za coś. Fajnie że banan :)
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kolumny wintydżytsu

#975

Post autor: Biogon »

Dobre paczki. Gratuluję zakupu! :clap:
ODPOWIEDZ