Kolumny wintydżytsu u Myszora

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolumny wintydżytsu

#781

Post autor: cooledit »

Myszor pisze:
25 cze 2018, 22:52
Może się trafi jeszcze co innego.Życia nie starczy żeby to ogarnąć
Smutne ale niestety prawdziwe.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#782

Post autor: charliez88 »

cooledit pisze:
25 cze 2018, 22:58
Myszor pisze:
25 cze 2018, 22:52
Może się trafi jeszcze co innego.Życia nie starczy żeby to ogarnąć
Smutne ale niestety prawdziwe.
Bo wiem, czy takie smutne? Dobrze, że jest się w co bawić, fajnie mieć alternatywy.
Ja uważam, że Cheviota trzymać warto - trochę kolekcjonersko, trochę bo to zupełnie inna szkoła grania. Grandy są z tego co słuchałem zdecydowanie bardziej 'audiofilskie' a słuchałem jeszcze bez biwire i na kiepksim ustawieniu w narożnikach - blisko ścian.

Niemniej jednak faktura basu, trójwymiarowość, generalnie detal dołu, scena w głąb - to wszystko mocno lepsze aspekty względem Cheviota.
Tannoy Cheviot daje jednak zupełnie inne doznania - daje niezwykłą barwę, z której przecież słynie, daje piękny namacalny wokal, fajnie brzmi na smyczkach, czy trąbkach. To kolumna mimo wszystko bardziej melomańska niż audiofilska. Wg mnie z jednej strony Cheviot wycina sporą część tego mocnego toru Myszora - szczególnie na dole, a Dali Grand pozwala ten potencjał bardziej poczuć, z drugiej strony jednak w pogoni za tym detalem, trójwymiarem... gubi odrobinę magiczności Tannoya. Cieżko wskazać mi parę jednoznacznie lepszą, bo grają one zupełnie inaczej i stawiają na co innego.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#783

Post autor: Hiper86 »

Myszor pisze:
25 cze 2018, 22:46
Wbijaj na odsłuchy !
Dzięki za zaproszenie, wiesz że u mnie teraz dużo się dzieje, ale ogarnę się, wykończe, wprowadzę, przyjadę z jakimś dobrym winem:) :whistle:
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#784

Post autor: Myszor »

Wino stawiam ja. Klin się boi przyjść i przekonać że można taniej i lepiej :lol:
Tymczasem grandy już lecą na porządnym biwire.
Zgadzam się z tym co Karol napisał ale po poprawieniu ustawienia dalej od ściany grają jeszcze fajniej.
I tak, są filskie. W końcu usłyszałem dużą różnicę między PW a Coral MC 81/82.
Faktury i barwy wkładek malują się jak na dłoni. Jak ktoś ma duże pomieszczenie odsłuchowe to są godne uwagi niewatpliwie.
Załączniki
FDCDA0A2-39D2-48DC-88E1-4A15F7DE9955.jpeg
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Kolumny wintydżytsu

#785

Post autor: KUTI »

Przy BR z tyłu to tylko duże pomieszczenia i odpowiednie odstawienie od ściany, w moim przypadku nie mógłbym sobie na to pozwolić :)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#786

Post autor: Myszor »

KUTI pisze:
28 cze 2018, 21:50
Przy BR z tyłu to tylko duże pomieszczenia i odpowiednie odstawienie od ściany, w moim przypadku nie mógłbym sobie na to pozwolić :)
I tak byś tęsknil za hpd. Co jakiś czas sobie zamieniam :) Mają tę magię.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#787

Post autor: Merrick »

Myszor pisze:
28 cze 2018, 21:42
ustawienia dalej od ściany grają jeszcze fajniej
Lepiej zainwestować w piankę akustyczną wtedy znikają niechciane niskie tony i "rośnie" przestrzeń
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#788

Post autor: darkman »

Mówisz, że rośnie Meriku? Muszę to sprawdzić. Moim zdaniem przestrzenność i naturalność wówczas maleje, ale warto sprawdzić. Ja preferuję odsunięte na ile się da ze względu na barierę architektoniczną.
Raczej się skłaniam do opinii ogólnej Mac`a, to powinno oddychać, jeśli pomieszczenie gabarytowe.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Kolumny wintydżytsu

#789

Post autor: kriss »

Swoja drogą gdzieś zaczytalem u szpeców od adaptacji akustycznej, że pianki to raczej wysokie i średnie częstotliwości niwelują. Do niskich docelowo są pułapki basowe " basstrap".
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#790

Post autor: klin »

Myszor pisze:
28 cze 2018, 21:42
Klin się boi przyjść i przekonać że można taniej i lepiej
Klin nie ma czasu zupełnie a jak ma chwile wolnego, to się raduje swoimi kolumnami made in Poland strojonymi pod ukochaną małżonkę. Żona szczęśliwa to i ja szczęśliwy i nie szukam kłopotów :lol:
Cieszę się żeś szczęśliwy, bo to jest istotą sprawy. Nie wiem tylko czy jak już wrócę z wakacji i będę miał chwilę, to czy jeszcze będziesz je miał czy już zmienisz na kolejne i jeszcze lepsze :D
A swoją drogą mam bardzo fajne kabelki na sekcję wysokotonową...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#791

Post autor: Myszor »

klin pisze:
29 cze 2018, 09:37
raduje swoimi kolumnami made in Poland
Wiem, wiem. Tak się drażnię.
klin pisze:
29 cze 2018, 09:37
bardzo fajne kabelki
Te od domofonu ?
Merrick pisze:
28 cze 2018, 23:02
zainwestować w piankę akustyczną
Mam. Ale nie chodzi o bas. Bez wysunięcia kolumn nie uzyskasz porządnej sceny 3D.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#792

Post autor: Merrick »

darkman pisze:
29 cze 2018, 09:24
Moim zdaniem przestrzenność i naturalność wówczas maleje
Gdy pierwszy raz założyłem maty akustyczne to miałem wrażenie że dźwięk degraduje czyli mogę się z tobą zgodzić ale że miałem problem z ogromną ilością niskich tonów z mojego zestawu audio coś musiałem z tym zrobić (regulacja potencjometrem oczywiście nie wchodzi w grę) niskie tony wlewały się wszędzie i na prawdę ciężko było usłyszeć co dokładnie koleś gra na basie bo wszystko się zlewało( może nie wszystko bo sporo można wyłowić). To jedyny sposób aby usłyszeć "przestrzeń" w niskich tonach likwidując niepożądane rezonanse. Wg mnie taki trochę paradoks akustyczny. Potem szukałem sposobu na pozyskanie nieco wysokich i dość długo modyfikowałem przedwzmacniacz ale było warto
kriss pisze:
29 cze 2018, 09:29
Swoja drogą gdzieś zaczytalem u szpeców od adaptacji akustycznej, że pianki to raczej wysokie i średnie częstotliwości niwelują.
Dokładnie. Najbardziej słychać przy niskich tonach i odrobinę przy wysokich
klin pisze:
29 cze 2018, 09:37
szczęśliwa to i ja szczęśliwy i nie szukam kłopotów
Z takiej symbiozy są jeszcze inne korzyści :lol:
klin pisze:
29 cze 2018, 09:37
to się raduje swoimi kolumnami made in Poland
Mój kolega zrobił kolumny na bazie polskich niskotonowych z Tonsilu. Robił je pół roku a potem stroił chyba z miesiąc ale efekt pracy jest . W sumie to zaprojektował i wykonał 3 zestawy a wszystko w mieszkaniu w bloku :D Żona marudziła bo z jednego pokoju zrobił warsztat stolarski :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Kolumny wintydżytsu

#793

Post autor: KUTI »

Myszor pisze:
28 cze 2018, 22:08

I tak byś tęsknil za hpd. Co jakiś czas sobie zamieniam :) Mają tę magię.
O sprzedaży swoich nawet nie myślę :D lubię delektować się muzyką przy JD wieczorami... Kiedy je przywiozłem, moja kobieta gdy je zobaczyła :shock: powiedziała, że one są wielkie niczym nasza zamrażarka :lol:
Jak już złożyłem po wymianie zawieszenia i wymieniałem gniazda, zadała tylko pytanie: mam nadzieję, że tych już nie sprzedaż...
Dzisiaj wytargalem ze swojego magazynu Kefy C75 dla sprawdzenia swoich odczuć, szybciej je chowałem niż dokopałem ;) choć to inna klasa driverów.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Kolumny wintydżytsu

#794

Post autor: decu »

klin pisze:
29 cze 2018, 09:37
strojonymi pod ukochaną małżonkę.
Na czym takie strojenie polega?
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#795

Post autor: klin »

decu pisze:
29 cze 2018, 21:02
Na czym takie strojenie polega?
Mniej więcej pod to "kochanie" :D
A tak na serio, to zajeżdża konstruktor do domu i dobieramy odpowiednie wartości rezystorów w zwrotnicy dla zestrojenia pasma pod nasze preferencje. Potem jeszcze jakieś zmiany w kondensatorach i mamy mniej więcej to o co nam chodziło ;)
ODPOWIEDZ