Kolumny wintydżytsu u Myszora

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#691

Post autor: Myszor »

charliez88 pisze:
12 lis 2017, 12:11
LGMy tymczasowo... a może nawet na stałe zmieniły właściciela :)
Z Dualem wyglądają jak od kompletu :)
Komponują się. Chyba to był błąd że ci pożyczylem :?
Wywal ten kredens co w nim filiżanki trzymasz i daj szerzej.
Pod szafkę ze sprzętem można dać matę antywibracyjną taką jak do pralek czy na siłowni na podłodze.
https://www.castorama.pl/produkty/urzad ... -5-cm.html
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#692

Post autor: charliez88 »

Myszor pisze:
12 lis 2017, 17:28
charliez88 pisze:
12 lis 2017, 12:11
LGMy tymczasowo... a może nawet na stałe zmieniły właściciela :)
Z Dualem wyglądają jak od kompletu :)
Komponują się. Chyba to był błąd że ci pożyczylem :?
Wywal ten kredens co w nim filiżanki trzymasz i daj szerzej.
Pod szafkę ze sprzętem można dać matę antywibracyjną taką jak do pralek czy na siłowni na podłodze.
https://www.castorama.pl/produkty/urzad ... -5-cm.html
Wierz mi, że ten kredens mi ni cholery nie jest potrzebny... ale co zrobić ? :roll:
Porozsuwałem jeszcze tyle ile dało się na boki, także jest sporo lepiej.
Nadal twierdzę, że nie jest to w 100% kolumna dla mnie, ale z domu trudno ją wygonić. Muszę się na spokojnie osłuchać
Jazz brzmi wybitnie, właśnie otworzyłem Coltrane'a z biedry i jest niesaomowicie przyjemnie :clap:
Marzy mi się teraz jakaś ciemniejsza, gęstsza wkładka od OM30, która jeszcze bardziej wyciągnęłaby barwę instrumentów, najlepiej MC ;) będzie trzeba zapolować na ebayu na jakąś używkę.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Kolumny wintydżytsu

#693

Post autor: KUTI »

Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#694

Post autor: charliez88 »

Używka miało być tanio :lol: :mrgreen:
Czekam na wizytę u Pawelca, trzeba będzie pomyśleć o jakimś lepszym gramofonie, ale wszystko po kolei... :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kolumny wintydżytsu

#695

Post autor: Biogon »

Ja mam sprzęt na drewnianej komódce. Na górze położyłem dociętą marmurową płytę. Oba gramofony ani drgną nawet gdy eksperymentując postawiłem kolumny bardzo blisko (prawie jak u Ciebie). Polecam to rozwiązanie w Twoim przypadku. Nie myślałeś o przestawieniu tej witrynki po prawej w jakieś inne miejsce?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#696

Post autor: Myszor »

Dokładnie.
Z tym marmurem to różnie. U mnie x60 stoi na granicie i i tak przebijają drgania.
Chętnie bym mu te olejowe nóżki z ps-p7x zapodał bo tamten niewzruszony jest.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kolumny wintydżytsu

#697

Post autor: Biogon »

Spróbuj patentu z piłeczkami od Squash-a. Przecięta równo na pół jest świetną "nóżką", która w wielu przypadkach potrafi zrobić cuda. Niektórzy stosują je nie pocięte do izolowania platform pod gramofon. Generalnie rozwiązanie za grosik, potrafiące działać lepiej niż voodoo izolatory za grube pieniądze. Bardzo popularny sposób tłumienia sprzętów wśród społeczności DYI.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#698

Post autor: charliez88 »

Biogon pisze:
12 lis 2017, 19:30
Ja mam sprzęt na drewnianej komódce. Na górze położyłem dociętą marmurową płytę. Oba gramofony ani drgną nawet gdy eksperymentując postawiłem kolumny bardzo blisko (prawie jak u Ciebie). Polecam to rozwiązanie w Twoim przypadku. Nie myślałeś o przestawieniu tej witrynki po prawej w jakieś inne miejsce?
Myślałem, aby przestawić ją na śmietnik :lol: mnie ona do niczego nie jest potrzebna, ale nic z tym nie zrobię, niestety salon mam wypełniony - nie da rady ustawić jej inaczej :/
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#699

Post autor: charliez88 »

ale generalnie będę kombinował z tymi wibracjami na pewno, ta mata to niezły pomysł na pewno , piłeczek od squosza też chętnie spróbuję - na razie cieszę się muzyką. :whistle:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#700

Post autor: Myszor »

Biogon pisze:
12 lis 2017, 19:45
Spróbuj patentu z piłeczkami od Squash-a. Przecięta równo na pół jest świetną "nóżką", która w wielu przypadkach potrafi zrobić cuda. Niektórzy stosują je nie pocięte do izolowania platform pod gramofon. Generalnie rozwiązanie za grosik, potrafiące działać lepiej niż voodoo izolatory za grube pieniądze. Bardzo popularny sposób tłumienia sprzętów wśród społeczności DYI.
Lubię takie pomysły:)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#701

Post autor: darkman »

Bardzo wąsko Charlie, podstawa to rozstawienie kolumn. Tak nie zagra prawidłowo. Jeśli nie możesz przestawić witryny z porcelana, to zrób sobie odsłuch po odstawieniu lewej kolumny poza okno niemalże.
Squash później :) .. też muszę sprawdzić ale gdy wymyślę pod co podłożyć?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny wintydżytsu

#702

Post autor: zbyszek1982 »

charliez88, a nie ma opcji, żeby wyciągnąć te kolumny z pozycji startowych do przodu na czas odsłuchów? Mógłbyś je wtedy ustawić szerzej, nie mówiąc o tym, że lepiej by zagrały mając trochę przestrzeni dookoła.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kolumny wintydżytsu

#703

Post autor: charliez88 »

Jaki powinien być minimalny rozstaw? Wystawiać nie bardzo bo zaczyna się dywan (kolumny stoją na podłodze), poza tym byłby chyba za blisko mnie + przestawianie to zawsze jakies tam ryzyko upadku bądz rys - a tego byśmy nie chcieli :hand:

Poprawiłem trochę ustawienie, zdjecie tego nie oddaje Wysunięte są tak, że front jest kilka centów przed witryną i szafką - idealnie może nie jest, ale wydaje się, że lepiej rozstawić będzie cięzko. To są monitory przecież, Bass reflex w przód, widziałem gorsze ustawienia kolumn :lol:
generalnie lewą można jeszcze ciut do odsłuchów odsuwać niby :)
Załączniki
IMG_1046.jpg
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny wintydżytsu

#704

Post autor: zbyszek1982 »

charliez88 pisze:
12 lis 2017, 21:15
Jaki powinien być minimalny rozstaw?
No tak co najmniej 2,5 metra.
Ja mam kolumny rozstawione na ok. 3 metry (odległość między osiami pionowymi kolumn).
baza.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny wintydżytsu

#705

Post autor: darkman »

Taki jak minimalna odległość słuchacza od linii bazowej sceny liczona po trójkącie równobocznym.
Zależy to od gabarytów pomieszczenia. W tym pomieszczeniu i przy takim ustawieniu moim zdaniem minimum to 180 - 200 i jest to informacja bardzo ogólna, bo adaptacji akustyki 'trzeba szukać'.
Teraz jest znacznie lepiej, a wysunięcie ich do przodu to bdb krok ku lepszości.
Umiejscowienie bass reflexu w tym wypadku jest drugorzędne. Ma to znaczenie głownie w małych i zamkniętych pomieszczeniach. Czyli Ciebie nie dotyczy. Możesz dać kolumnie przestrzeń to świetnie.
ODPOWIEDZ