Kolumny do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#361

Post autor: darkman »

rolnikrolnik pisze:
co sadzicie o tej ofercie? wzmacniacz to Pioneer A209R, preamp to ART DJ PRE II
Ładny stan i design. Poszedłeś w stronę w miarę nowszych konstrukcji i skoro tak to całkiem przyjemnie grające kolumny. Na moje ucho grały nico przysadziście i lekko były stłumione, choć nie w sensie negatywnym w stosunku wzmiankowanych przez mnie Chorusów, które mają brzmienie zdecydowanie czystsze. Dobry bas uzyskasz z nich na standach. Wydaje się to być konieczne tak przy 15-18 m2 powyżej tej powierzchni może być już słabiej bez adaptacji akustycznej. Rozjaśnienie i szczegół uzyskasz w nich właśnie wkładką AT - firma, którą posiadasz ;). Cena.. nie moja rzecz, wartość około 750 zł max za używane. Ów wybór to opcja wielu osób poszukujących kolumn podstawkowych nowych. Zapewne coś to znaczy. Otwarty sub do przodu należy uznać za zaletę. Zagrają dosunięte do ściany, ale 20-30 cm odsunięcia warto uwzględnić by zagrały przestrzennie. Ogólnie fajne i mogą dać satysfakcję z odsłuchu. Zwłaszcza ze wzmiankowaną wkładką i normalnym kablem z poziomu np Klotz - bez cudów i poprawnie/tanio, a gra :dance:
Z mojej strony przy założonym budżecie 7 pkt na 10 możliwych, czyli nieźle.
Co do brzmienia słuchałem ich na wzmakach NAD i CA. Brzmienie z CA miało przewagę tonów wysokich i ładny detal. NAD podawał niżej i moim zdaniem z większą przestrzenią. Jednak owe odsłuchy robiłem już coś 4 lata temu (CD CA i Thorens TD160, Shure, 2M, AT/MM).

Zobacz też ofertę Studia VA, gdybyś pomyślał o uznanych konstrukcjach z epoki:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=13960644
Goście do tanich nie należą, ale znają się na renowacji. Mają dobrą ofertę i spore narzuty :roll: . Ceny trzeba koniecznie porównywać z ogólnie rynkowymi i potem negocjować, ale masz u nich gwarancję i trochę ciekawych modeli cieszących się uznaniem w swoich czasach ( i do dziś).
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#362

Post autor: amrowek »

@darkaman
ale teraz podlinkowałeś
po kiego ma przepłacać o 1/2. 2/3 lub 3/4 ceny? Rzadko tam jest tylko 1/4 ceny tego co kupi na wolnym rynku.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#363

Post autor: darkman »

darkman pisze: Goście do tanich nie należą, ale znają się na renowacji. Mają dobrą ofertę i spore narzuty :roll: . Ceny trzeba koniecznie porównywać z ogólnie rynkowymi i potem negocjować,
Amrowkaman@, ślepy Q jesteś?? Chyba zaznaczyłem wyraźnie, hę? Co znaczy przepłacać? Co ty pieprzysz za przeproszeniem?
Mam polecić Heko Sreko czy Duale Ochujale?
Od polecania śmietnika z oeliksa jesteś Ty i to jak na jedno forum wystarczy, zatem nie wymagaj by reszta dopasowała się do prezentowanej przez Ciebie estetyki wyboru i jakości.
Wybierasz Kolego dziesiątki kolumn, których nigdy nie słyszałeś powielając zasłyszane opinie z netu i na tym polega ta cała zabawa.
Znasz wzmiankowaną firmę? byłeś? widziałeś? rozmawiałeś? wiesz co i jak robią? czy tak sobie tylko a muzom gaworzysz?
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do 1000 zł

#364

Post autor: grzehu82 »

Darkman, uspokój się, przecież widać że to firma i muszą zarabiać. Czy ktoś im tyle zapłaci to inna sprawa.
A samemu można odnowić (jak się oczywiście ma umiejętności i możliwości) i mieć to samo dużo taniej.
Ta "dobra oferta" to dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia, nie chce się w to bawić i ma grubszy portfel.
Więcej dystansu.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#365

Post autor: darkman »

Grzehu@ ale ja jestem niesamowicie spokojny. Skąd pomysł, że jest inaczej?
Nie znajduję powodu dla którego kolega nie miałby zapoznać się z tą i ową ofertą. Sama koalicja poglądów koterii Amrowkamana i ciebie nie stanowi wystarczającego argumentu in minus.
Zasadniczo link do tej firmy zamieścił również Klin@ jako potencjalny wybór swojego brata. Akurat znam propozycje tej firmy i jej oferta jest jedną z instniejących na rynku oferujących sprzęt dobrej jakości - o czym wyżej.
Nie zamierzam tu prowadzić jakiejkolwiek kampanii ani polemiki pod adresem wzmiankowanej firmy, która mnie kompletnie nie obchodzi poza tym, że jest na rynku.

Reasumując jakoś przy linku Klina@ nie skoczyło wam obu ciśnienie, a i owszem przy moim. Konkludując trudno się oprzeć wrażeniu, że nie jest to działanie przypadkowe. Nie specjalnie mnie to dziwi, bowiem to dość prostolinijna reakcja na kilkukrotne obnażenie przeze mnie waszej, Twojej i Amrowkamana niekompetencji w tematach takich jak ten. Zatem to typowa interakcja odwetowa. Ot normalny dzień hejtu i lamerki internetowej. Nic dodać i nic ująć.
grzehu82 pisze: Więcej dystansu.
To raczej życzenia pod twoim adresem, bo wystąpienie zupełnie atematyczne, które świadczy o tym, że w zacietrzewieniu pt "biją naszych".. nawet nie przeczytałeś mojego postu i nie wiesz co tam napisałem lub masz kłopoty z odczytywaniem tekstów w ogóle w sensie rozumienia ich treści.

Niestety nie wystarczy być mistrzem kombinacji klawiszy CTRL+C i CTRL+V by stać się wiarygodnym ekspertem do miana których obaj staracie się za wszelką cenę pretendować. W internecie i zza klawiatury to pozornie łatwizna. W życiu jest trochę inaczej, bowiem wasza niefrasobliwa działalność kopistów może narazić na straty użytkowników z mniejszym i małym doświadczeniem, którzy dadzą się nabrać na waszą audio nowomowę i pseudo znawstwo niby propozycji.
Więcej luzu i przypominam, że to nie jest wątek o mnie :mrgreen: Zatem nie zamierzam prowadzić dalszej polemiki, bo i nie ma o czym.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#366

Post autor: Wojtek »

No bez przesady :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#367

Post autor: amrowek »

@darkman
akurat korzystałem z tej firmy, przy naprawie kolumn. byłem tam i widziałęm co jest
powiedz mi czym różni się dual Cr1780 na olx za 399 pln od duala u nich za 800 pln bo po tyle wrzucali te klocki. Nie wspomnę o kolumnach heco sreko na olx za 170 u nich za 450 pln. No cóż niektórzy lubią wywalić parę K za to co można mieć za set, bo się lepiej czują bardziej nobilitowani. Widać muszą mieć niskie mniemanie o sobie i dlatego muszą się jakoś dowartościować. Nie mówiąc o obrażaniu innych.
Nigdy nie pretendowałem do miana znawcy czy tez eksperta w jakiejkolwiek tu dziedzinie na tym forum.
Wypowiadając się na tym czy też i innym forum staram się zachować kulturę wypowiedzi i szacunek do innych forumowiczów.
ps
darkman
"Nieto­leran­cja jest cechą głupców a ich głupo­ta jest dla nich sa­mych mądrością"
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do 1000 zł

#368

Post autor: grzehu82 »

cóż niektórzy lubią wywalić parę K za to co można mieć za set, bo się lepiej czują bardziej nobilitowani. Widać muszą mieć niskie mniemanie o sobie i dlatego muszą się jakoś dowartościować. Nie mówiąc o obrażaniu innych
Nic dodać nic ująć, wiadomo o kogo chodzi.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny do 1000 zł

#369

Post autor: zbyszek1982 »

amrowek pisze:No cóż niektórzy lubią wywalić parę K za to co można mieć za set, bo się lepiej czują bardziej nobilitowani. Widać muszą mieć niskie mniemanie o sobie i dlatego muszą się jakoś dowartościować. Nie mówiąc o obrażaniu innych.
Nie wiem co to ma wspólnego z nobilitacją lub jej brakiem. Jak ktoś sprzedaje sprzęt z gwarancją, utrzymuje salon sprzedaży i pracownika, to siłą rzeczy musi mieć drożej niż koleś handlujący sprzętem z wystawek i najczęściej "na gębę".

Oczywiście w sytuacji, kiedy ktoś posiada czas i umiejętności, żeby się bawić w renowację np. kolumn z olx to droga wolna. Tylko co w sytuacji jak już takie wyremontowane kolumny będzie chciał sprzedać? Dalej mają być w cenie tych z wystawki?

Ja akurat lubię sobie grzebać w sprzętach audio, więc zakup sprzętu po renowacji jest dla mnie mniej oczywisty niż dla kogoś kto nie lubi. Z drugiej strony, na myśl o tynkowaniu, kładzeniu gładzi, czy przyklejaniu glazury zaczyna mnie telepać, choć umiem to robić. Zlecam jednak te prace fachowcom, bo mój czas jest dla mnie (i mojego pracodawcy) więcej warty, niż złudna oszczędność w postaci samodzielnego wykonywania tych prac.

To, że ktoś kupuje drożej, ale na gotowo, nie jest wcale wyznacznikiem snobizmu.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolumny do 1000 zł

#370

Post autor: MMarek »

zbyszek1982 pisze: To, że ktoś kupuje drożej, ale na gotowo, nie jest wcale wyznacznikiem snobizmu.
Pod tym zdaniem to ja się podpisuję w 100%
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do 1000 zł

#371

Post autor: grzehu82 »

Nie ma do 1000zł w ich ofercie żadnej perełki, wizualnie są zrobione przez stolarza i przeglądnięte przez "fachowca".
Przypuśćmy kolumny warte 200zł, stolarz 300, elektronik 100 i reszta koszty i zarobek firmy (gwarancja, utrzymanie punktu, profesjonalna obsługa itp.). Otrzymujesz za 1000zł odrobione kolumny warte na rynku 200zł. To jest właśnie to drożej i na gotowo. Jeśli to nie snobizm to DZIAŁANIE NA ZASADZIE STAĆ MNIE A CO TAM.
A w przypadku ich sprzedaży dostaniesz tyle ile zapłaci kupiec, sporo mniej niż zapłaciłeś w tym "salonie". Tak więc jest to zakup na lata i to długie w kwestii odsprzedaży bez większych strat.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#372

Post autor: amrowek »

Panowie mam naprawione przez nich kolumny, żeby nie było ze wypowiadam się wg @darkmana na postawie czegoś tam.
kolumny zostały oklejone jakąś okleina oprócz przycięcia szału nie ma . Okleiną w miejscu łączeń zaczęła się z czasem odklejać, jedynie co to mogą naprawić głośniki inne rzeczy można zrobić samemu czasami lepiej Czasami rzeczy które kupuje się od innych osób są też dobrze utrzymane wiec nie widzę sensu przepłacania.. Wymienia przewód zasilający i krzykną 200 zł.
Nie neguje tego ze ktoś prowadzi jakiś warsztat, działalność zajmującą się takimi rzeczami , jeśli ktoś chce proszę bardzo i tu drugi przykład heco sreko phon ja kupiłem max za 250 zl a u nich cena od około 500 pl za co? za założenie terminali? bo tylko taka była różnica. Polecać kolumny w cenie 1000 zl , które nie są tyle warte tylko dlatego że są po regeneracji i jest jakaś tam gwarancja. Mysłałem ze polecamy kolumny ze względu na ich walory dźwiękowe a nie wygląd , ale skoro tak to byle jaki paździerz można tu wstawiać. A naiwniacy łykna wszystko jak pelikan.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny do 1000 zł

#373

Post autor: zbyszek1982 »

grzehu82 pisze:. Jeśli to nie snobizm to DZIAŁANIE NA ZASADZIE STAĆ MNIE A CO TAM.
Zrozum, że nie każdy będzie tracił swój cenny czas na siedzenie w garażu i dłubanie przy kolumnach, żeby zaoszczędzić parę stówek.

Rozumiem, że jak już kupisz paździeże na olx za 200 zł i wsadzisz w nie np. 300 zł w materiałach (forniry, kleje, lakier, materiał na maskownice, terminale, itd) - oszczędność 500 zł!!! - oraz poświęcisz kilkanaście roboczogodzin na wykonanie wszystkich niezbędnych prac, to sprzedasz je potem za 200zł jak Ci się znudzą. :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#374

Post autor: darkman »

amrowek pisze: Polecać kolumny w cenie 1000 zl , które nie są tyle warte tylko dlatego że są po regeneracji i jest jakaś tam gwarancja.
A konkretnie to które były polecane w ów sposób?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do 1000 zł

#375

Post autor: kielek »

amrowek pisze: i jest jakaś tam gwarancja
Ten czynnik robi różnicę czasami,szczególnie przy wtopie jaką można zaliczyć kupując z olx,gdzie jeśli nie odbierasz osobiście ryzyko jest spore.
ODPOWIEDZ