Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#16

Post autor: kielek »

oskar2905 pisze:Nie wiem jak gra keenwood, ale bez odsłuchów nic dobrego raczej nie dobierzesz ;) . Musiałbyś ukradkiem zwinąć sprzęt z domu na odsłuch ;) . Kup jakieś kolumny DIY. Za 2K kupisz jakieś kolumny na founteku, seasie lub daytonie lub (stx (np. seria awx). Takie kolumny dadzą najlepszy stosunek jakość/cena.
Taa... i zostanie z nimi na wieki wieków amen,bo odsprzedać takie dzieło garażowego konstruktora to po czasie nie lada sztuka. Potem czytamy na Alle... poematy czego takie kolumny nie zjadają i inne cuda na kiju i obserwować można jak się z nimi koleś buja po kilka miesięcy zjeżdżając z ceny przy kolejnym ogłoszeniu. Już tu mieliśmy kilku fanów kolumn DIY,którzy za każdym razem udowadniali wyższość DIY na firmowymi,całe szczęście już ich nie ma na forum.
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#17

Post autor: oskar2905 »

Bo tego się nie sprzedaje na allegro/lx tylko na forum do tego przeznaczonym. Skoro tak piszesz to na pewno masz jakąś propozycje która gra lepiej od takich kolumn? A i dobrze zrobione kolumny DIY będą lepsze od każdych nowych kolumn w tym budżecie i za 4k i tych za 6k też. Jakby była mowa wcześniej o jakiś starszych kolumnach typu quadral phonologue itp. to ok, ale nowe kolumny w tych pieniądzach to nawet równego pasma przenoszenia nie mają.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#18

Post autor: darkman »

Kolumny DIY? No owszem są takie w przyrodzie. Nasza planeta jest tolerancyjna. Swego czasu była też V kolumna, ale czy to było kwadro+czy coś, to już nie powiem.
Jeśli chodzi o mnie, to nigdy w życiu. Nie grozi.
Diy się z resztą nie kupuje, to się robi dla siebie. Jak ktoś lubi i tyle.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#19

Post autor: Wojtek »

oskar2905 pisze: Kup jakieś kolumny DIY. Za 2K kupisz jakieś kolumny na founteku, seasie lub daytonie lub (stx (np. seria awx). Takie kolumny dadzą najlepszy stosunek jakość/cena.
O ile są dobrze zrobione, a my wiemy czego szukamy :)

Nie ma co się pakować w ciemno na start w zabawki DIY.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#20

Post autor: Justshem »

Czy coś szczególnego przemawia za jednym z podanych modeli?
Pylon opal 23
Pylon topaz 15
Pylon topaz 20
STX Electrino 250

Avanto odpada ponieważ przez kolejne 2-3 lata będę jeszcze mieszkał w mieszkaniu. Może być problem z wygospodarowaniem miejsca po bokach.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#21

Post autor: Myszor »

Na odsłuch warto pojechać ze swoim wzmacniaczem.
Nawet jak waży 20kg.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#22

Post autor: kielek »

Justshem pisze:Czy coś szczególnego przemawia za jednym z podanych modeli?
Tak. Żaden może nie spasować się z Twoim wzmacniaczem pod względem brzmienia,które by Tobie pasowało ;) dlatego tak jak radziłem ja i radzi Myszor Kenwood pod pachę i do saloonu...
oskar 2905@ a na jakiej podstawie ma stwierdzić ,że garażówki DIY będą miały równe pasmo przenoszenia?Ktoś coś wystrugał jednorazowo nie wiadomo jakie miał w tym doświadczenie,na podstawie czego to zrobił ,bez żadnej gwarancji itd. i to chcesz wcisnąć jako pierwsze kolumny dla nie osłuchanej osoby?Używki wiadomo kupi się lepsze,ale na tym trzeba się znać,bo wtopić też można a jak się chłopak nie zna, to lepiej jak kupi nówki z gwarancją itd. Osłucha się, będzie chciał coś lepiej, sprzeda bez problemu i będzie już wtedy wiedział czego mniej więcej szukać. Te podane w propozycjach to są budżetówki,ale naprawdę solidne i ręczę że na start jak znalazł. Z używkami przerabiałem temat i wiem jak to jest,ile razy doszły nie w tym stanie co niby miały być ,ile razy niby ogólnych opinii w necie że takie super a nie zgrały się z moim sprzętem albo pojęcie super dla wielu było inaczej pojmowane. Osobiście nie jestem w stanie dobrać konkretnych kolumn pod sprzęt,gusta ,pomieszczenie na odległość. Sam zmieniając tor audio u siebie wiedziałem,że używki można kupić za ta kasę co miałem już fajne,ale jakoś zdecydowałem się kupić może ciut gorsze( tego nie jestem pewien),ale nowe z gwarancją ,przetestowane z własnym sprzętem i żaden z moich znajomych,którzy tony sprzętu przerzucili nie stwierdził że to źle gra czy coś w w tym stylu,a raczej nie robią tego z uprzejmości :)
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#23

Post autor: oskar2905 »

Jak ty myślisz że kolumny diy się dzisiaj struga w garażu na pałę to powodzenia...poczytaj trochę o tym, a nie piszesz głupoty jak już się wypowiadasz. W tych z kolumnach z 1 strony są najtańsze chińskie głośniki (basowy na pewno). Za 2 tysie może kupić kolumny używki które rozjadą te chinole z 1 posta jak walec drogowy. Poza tym żeby woofer był z boku to potrzeba skomplikowanej zwrotnicy i dużej ilosci pomiarów żeby było to zrobione zgonie ze sztuką, a takiej na pewno w tych kolumnach nie ma. Poza tym co jest trudnego w tym żeby kupić używane kolumny? Jeśli zawieszenia są gumowe to sprawdza się czy wszystkie głośniki grają i ewentualnie czy zwrotnica jest oryginalna. Co byś chciał więcej sprawdzać? Kolumny to nie samochód. A i jeszcze jedna sprawa. Ciekawe ile będą warte te kolumny jak je będzie sprzedawał? Straci na nich jeszcze więcej niż na DIY, albo w ogóle ich nie sprzeda. DIY jak ktoś nie kupi w całości to rozbierze na części i ktoś to kupi.

P.S te kolumny z 1 strony używają tych samych głośników które jamo używa w swojej najtańszej plastikowej serii s60x np. s606. Jak już uparcie chcesz jakieś nowe kolumny do 2k to kup sobie coś z tonsila albo stx.

http://stx.pl/mx-140.html
http://stx.pl/stx-neutrino-fx-150.html
http://stx.pl/fx-300.html
http://www.skleptonsil.pl/517543/tonsil-premium-front
http://www.skleptonsil.pl/210658/maestro-s-czarne

Miałem białe 17-stki tonsila. Bardzo fajne głośniki. Białych 13-stek słuchałem też są niezłe. Neutrino w swojej cenie też podobno niezłe, ale ja bym się skłaniał ku mx-140. Woofer w tych kolumnach jest bardzo dobrze wykonany lepiej niż sugeruje jego cena. Wysokotonówka też jest niezła i szczegółowa, ale jak na moje ucho ma trochę przytłumiony dźwięk (tu sporo zależy od gustu i całości toru), ale od czego masz gałki we wzmacniaczu?\

Możesz też się rozejrzeć za magnat quantum.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, 09:34 przez oskar2905, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#24

Post autor: darkman »

oskar2905 pisze: Jak ty myślisz że kolumny diy się dzisiaj struga w garażu na pałę to powodzenia...poczytaj trochę o tym, a nie piszesz głupoty jak już się wypowiadasz. W tych z kolumnach z 1 strony są najtańsze chińskie głośniki (basowy na pewno). Za 2 tysie może kupić kolumny używki które rozjadą te chinole z 1 posta jak walec drogowy.
Audiostereo? :shifty: Pomyliłem się w logowaniu? Tak?? :D
.. to jakiś quiz?
Czy o czymś nie wiem? Mamy fuzję ze wzmiankowanym portalem? Ah te korporacje.. :( Nie sądziłem, że do tego dojdzie. Co począć?
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#25

Post autor: oskar2905 »

Czy wy na prawdę myślicie że te chińskie kolumny z głośnikami takimi jak w tanich plastikowych jamo zagrają lepiej od takich stx lub tonsili? Tu już nawet nie rozchodzi się o gust tylko o jakość głośników w danej kolumnie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#26

Post autor: darkman »

oskar2905 pisze: to widzę że niezłych specjalistów mamy tutaj :D .
Myślimy, że powinieneś wymienić klocki hamulcowe w układzie własnej prezentacji
i przede wszystkim zacząć z nich korzystać.
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#27

Post autor: oskar2905 »

Dobra może i trochę przesadziłem. Przyznaję ale chcecie faceta naciągnąć na 2k wydane w błoto.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#28

Post autor: darkman »

oskar2905 pisze: chcecie faceta naciągnąć na 2k wydane w błoto.
Tak. Zdemaskowałeś nas.
Zwłaszcza ja, kielek i myszor walimy tu kasę na wciskaniu kolumn niewiernym. A najgorszy to już jest kolega @wolfri, który kupił Pylony tylko po to by uwiarygodnić wciskanie tego badziewia innym. Degenerat jeden - zbanujmy go!
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#29

Post autor: klin »

Nie w błoto ale żeby wszedł w temat a potem zawsze będzie mógł odsprzedać.
Ja się zgadzam, że poprawnie wykonane dyi zagra lepiej ale problem jest ze sprawdzeniem czy tak właśnie jest wykonane. Tym bardziej jak się na tym nie zna.
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#30

Post autor: oskar2905 »

Ile będą warte te kolumny przy odprzedaży? W gotowcach liczy się marka. Do odsprzedaży potem najlepsze są tonsile. Pylony nie są złe. Fakt są wykonane z cienkiej płyty, ale grają całkiem fajnie...tylko że one mają w miarę dobre głośniki i raczej nie chińskie.
ODPOWIEDZ