Kolumny do 2000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do 2000 zł

#46

Post autor: Quarter »

Lukasz31 pisze:
10 mar 2020, 19:03
Quarter pisze:
09 mar 2020, 21:19
moje myślenie życzeniowe
Dokładnie tak jak piszesz. Do tego wzmaka nie radzę podpinać żadnej kolumny tej marki. :D
To już tak pro forma spytam - testowaliście takie połączenie czy to wynik analizy parametrów Luxmana vs Thiel? Wiem, uparty jestem, ale strasznie mnie te Thiele kręcą :)

Zakładając, że Thiele są słabym pomysłem to na polu bitwy zostają:

1. KEF Reference One
2. Dynaudio Audience 62
3. Vienna Acoustics Bach (niestety, bass-reflex z tyłu)

Co byście poradzili do mojego Luxmana? Niestety, mogę nie mieć opcji odsłuch na własnym wzmacniaczu, więc pewnie zakup będzie nieco "w ciemno", by nie rzec - "w głucho" ;)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
herodot
Posty: 101
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:25
Gramofon: P Pl-30LII z D DL301

Re: Kolumny do 2000 zł

#47

Post autor: herodot »

Ogłaszam konkurs na najlepszą poradę w zakresie zakupu kolumn głośnikowych:). Nagrodą niech będzie satysfakcja i wieczna chwała!

Stan obecny:
- obecny wzmacniacz - Cambridge 651A razem z Buphono,
- wkładka do gramofonu - Denon DL80 MCHO oraz AT15ea. W bliższej perspektywie coś line contact,
- obecne kolumny to małe podłogówki B&W DM305, całkiem wdzięczne, ale dość chłodne, bas nie schodzi tak nisko jak mógłby i po prostu... słuchając innych torów audio wiem, że można dużo lepiej,
- pokój 22 m2, o bardzo wysokim współczynniku zagracenia, jednak uda się wygospodarować troszkę miejsca w bezpośrednim otoczeniu kolumn,
- muzyka: blues, rock z odchyleniem progresywnym, ale i czasami coś spokojnego,
- w uzasadnionym przypadku budżet może nieco się rozciągnąć,
- kolumny nie muszą być dostępne od zaraz (znaczy... chętnie usłyszę również porady dotyczące kolumn, których nie ma aktualnie na allegrach i ebayach)
- jeśli to możliwe (a to pytanie do Was), to chciałbym uzyskać uniwersalność polegającą na "dogadaniu się" tych kolumn zarówno z moim wzmacniaczem jak i czymś starszym - być może jakiś Pioneer 8800 albo coś w podobnym stylu w dalszej przyszłości u mnie zagości,
- kolumny muszą uzyskać akceptację estetyczną żony, ale tu chyba wszyscy jesteśmy bezradni i pozostaje mi metoda prób i błędów :),

Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolumny do 2000 zł

#48

Post autor: Wojtek »

herodot pisze:
13 lis 2020, 14:33
- kolumny muszą uzyskać akceptację estetyczną żony, ale tu chyba wszyscy jesteśmy bezradni i pozostaje mi metoda prób i błędów :),
Pokaż jej parę fot sprzętów to wyczaisz jaki design byłby OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
herodot
Posty: 101
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:25
Gramofon: P Pl-30LII z D DL301

Re: Kolumny do 2000 zł

#49

Post autor: herodot »

Wojtek pisze:
13 lis 2020, 16:40
Pokaż jej parę fot sprzętów.
Na wniosek Pana Admina poszedłem pośpiesznie po radę do żony, no i generalnie muszą wyglądać tak:
https://www.infoaudio.pl/infoportal/inf ... g4MjEx.jpg
Co więc doradzicie?

Oczywiście - żartuję. Pomimo nieco podpantoflowej perspektywy posiadam jednak pewien potencjał negocjacyjny i jeśli nie będę chciał trzymać w salonie czegoś takiego jak to Beo bez maskownic (https://hifi-scandinavia.dk/wp-content/ ... G_3215.jpg) - to mam spore szanse. Zacznijmy więc od bardziej akustycznych cech. Swoją drogą - ciekawe, że od tego warunku akurat zacząłeś:). Co do estetyki - to dobrze byłoby, żeby skrzynki były w kolorze czarnym lub fakturze drewna.

To co Panowie - pomożecie?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 2000 zł

#50

Post autor: amrowek »

hm
herodot wstaw zdjęcie żony zobaczymy czy uzyska nasza akceptację w doborze kolumn :mrgreen:


a tak w ciemno to
https://www.olx.pl/oferta/monitory-yama ... a8f0a58099
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
herodot
Posty: 101
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:25
Gramofon: P Pl-30LII z D DL301

Re: Kolumny do 2000 zł

#51

Post autor: herodot »

amrowek pisze:
13 lis 2020, 21:33

herodot wstaw zdjęcie
Limit zdjęć póki co wyczerpałem póki co w poprzednim poście:)
Dzięki za radę amrowek - Yamahy 200/300X biorę pod uwagę. Słyszałeś je może? Wiesz jak u nich z "akceptacją" trudnych warunków lokalowych? Ja jeszcze rozważałem Kef reference one i (z nowszych) Monitor Audio Silver / Bronze. Bo na Infinity Kappa 7.2 to chyba troszkę za małą powierzchnię mam - słyszałem je w niezagraconych 30 m2 i grały ślicznie.

Drodzy Państwo - co tak słabo z radami i propozycjami:). Szczegółowo opisałem potrzeby, nawet szanowną małżonką pogroziłem i... nic więcej mi nie doradzicie?:)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4069
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Kolumny do 2000 zł

#52

Post autor: trafalgar »

Chcę wymienić moje "podstawki" na "podłogówki". Znalazłem na chwilę obecną dwie interesujące mnie oferty.Proszę was o oceny,które sprawią się lepiej.Reszta toru w stopce.Pomieszczenie ok.54 m2.Muza -głównie rock,lekki metal ,blues.

https://www.olx.pl/oferta/arcus-tm-150- ... 6;promoted

https://www.olx.pl/oferta/canton-ct-90- ... 0d13d6f2a0


A może macie lepsze propozycje do 2k?
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kolumny do 2000 zł

#53

Post autor: ROCHO »

Witam
Czy zna ktoś model kolumn Kenwood trio Kl 777a 110W 8ohm.
Jak sprawdzą się one z mocną muzyką rockową. Dadzą radę ogarnąć to?
Obecne kolumny to Wharfedale Dovedale 3. Warta jest myśl zamiany?
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny do 2000 zł

#54

Post autor: koscidogitary »

trafalgar pisze:
20 gru 2020, 19:00
A może macie lepsze propozycje do 2k?
Ja chętnie bym poradził, ale wszystkie kolumny do 2kPLN, które miałem, to istny shit był... np. Jamo S606...
W tych pieniądzach trudno będzie znaleźć dobrze zestrojone kolumny (nie szalejące impedancje, baffle stepy, rezonanse, itd.) i do tego, żeby jeszcze ładnie zagrały w dużym salonie. Całkiem fajnie, ciekawie na średnich i koncertową sceną jak do rocka (i nie tylko), nie dudniąco na dużych metrażach, sprężysty bas, etc. etc., grały u mnie KEF Q900, ale nie ta półka cenowa chociaż patrząc na aktualne ceny to specjalnie dużo nie musiałbyś dokładać.

Z potężnym basem, fajnie zestrojone trafiają się Akkusy Monolith 2.5 way (lub ich klony, bo to udane kolumny były, chętnie kolonowane) - można wyrwać w niezłych pieniądzach. A jak nie zależy Ci na poprawnym zestrojeniu i dobrym wykonaniu, tylko żeby głośno grało to szukaj jakichś kolumn z lat 90tych, KODA, QUADRAL, wyższe modele JAMO - co tam nie kupisz zagra podobnie IMO, mnóstwo tego było.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4069
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Kolumny do 2000 zł

#55

Post autor: trafalgar »

koscidogitary pisze:
30 gru 2020, 11:19
trafalgar pisze:
20 gru 2020, 19:00
A może macie lepsze propozycje do 2k?
Ja chętnie bym poradził, ale wszystkie kolumny do 2kPLN, które miałem, to istny shit był... np. Jamo S606...
W tych pieniądzach trudno będzie znaleźć dobrze zestrojone kolumny (nie szalejące impedancje, baffle stepy, rezonanse, itd.) i do tego, żeby jeszcze ładnie zagrały w dużym salonie. Całkiem fajnie, ciekawie na średnich i koncertową sceną jak do rocka (i nie tylko), nie dudniąco na dużych metrażach, sprężysty bas, etc. etc., grały u mnie KEF Q900, ale nie ta półka cenowa chociaż patrząc na aktualne ceny to specjalnie dużo nie musiałbyś dokładać.

Z potężnym basem, fajnie zestrojone trafiają się Akkusy Monolith 2.5 way (lub ich klony, bo to udane kolumny były, chętnie kolonowane) - można wyrwać w niezłych pieniądzach. A jak nie zależy Ci na poprawnym zestrojeniu i dobrym wykonaniu, tylko żeby głośno grało to szukaj jakichś kolumn z lat 90tych, KODA, QUADRAL, wyższe modele JAMO - co tam nie kupisz zagra podobnie IMO, mnóstwo tego było.
A masz rozeznanie czy Arcus AS 95 dobrze wypadnie z Onkyo TX 2500 mkII ?
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny do 2000 zł

#56

Post autor: koscidogitary »

trafalgar pisze:
31 gru 2020, 16:51
Arcus
Niestety nie miałem okazji słuchać :cry:
Acewka
Posty: 27
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:23

Re: Kolumny do 2000 zł

#57

Post autor: Acewka »

A co myślicie o kolumnach: celestion ditton 44, kef concerto sp1004, spendor sp1. Mam możliwości kupienia. Podlacze do pioneera sa-9500 lub sansui au-505. Do słuchania przede wszystkim jazzu, soulu i trochę hip-hopu i rocka.
miti1986
Posty: 146
Rejestracja: 21 lis 2019, 14:53

Re: Kolumny do 2000 zł

#58

Post autor: miti1986 »

Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kolumny do 2000 zł

#59

Post autor: MDMA66 »

Panowie ja też potrzebuje porady.
Aktualnie posiadam living audio CE-5ac,z lampą MISSE el34, spoko wydajne monitorki ale ni huhu nie ogarniają rockowej muzyki, potrzebuje propozycje podłogówek do tych lamp.
Muzyka rockową, wcześniej miałem tannoye M4 i było git i sprzedałem:/
Budżet 2500 za parke, oczywiście używki szukam.
Załączniki
Screenshot_20220115-232047_Samsung Internet.jpg
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 2000 zł

#60

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ