Kolumny do KR 7400

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Kolumny do KR 7400

#31

Post autor: pawel0777 »

Chyba te same jbl widziałem na tablicy tyle,że tam jest 700 do negocjacji.Więc nie daj się zwariować :)
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Kolumny do KR 7400

#32

Post autor: zaworhc »

dokładnie
http://tablica.pl/oferta/jbl-l50-wspani ... 2dc1f85924
więc jeszcze raz muszę się z tym Panem skontaktować ;)
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Kolumny do KR 7400

#33

Post autor: zaworhc »

Cześć, z racji ostaniej przeprowadzki jestem zmuszony zmienic kolumny na mniejsze. Z moich obecnych HPM-ek jestem zadowolony ale naprawde nie mam ich gdzie wcisnąć. Z racji słuchanej muzyki (hardcore/punk) zalezy mi na dobrym basie, a w monitorkach ponoć o to trudno. Spośród których firm szukać kolumn? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam. Tosiek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do KR 7400

#34

Post autor: Wojtek »

zaworhc pisze:a w monitorkach ponoć o to trudno.
Tak. Fizykę ciężko oszukać.

Jakie masz HPMy i jakie masz obecnie limity wymiarowe?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Kolumny do KR 7400

#35

Post autor: zaworhc »

Pioneer HPM 60, salon 18 m/kw, a dokładniej to mam max 25 cm wolnej przestrzeni po obu stronach regału ze sprzętem :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do KR 7400

#36

Post autor: kielek »

Zmieścić Ci się tam zmieści sporo przyzwoitych monitorów,ale trzeba mieć na uwadze że każda kolumna powinna mieć nieco przestrzeni wokół siebie,by to grało jako tako.Szukaj kolumienek z przednim bassreflexem czy nawet w obudowie zamkniętej,choć w poszukiwaniu basu wybrałbym to pierwsze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do KR 7400

#37

Post autor: Wojtek »

A te Pioneery stoją na podłodze czy masz je na standach? Regał jest niski (taki typowy RTV) czy zajmuje prawie całą wysokość ściany (jak na książki)?

Nawet małe Cantony potrafią zadziwić basem, ale to po części również efekt specyficznej konstrukcji zamkniętej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: Kolumny do KR 7400

#38

Post autor: zaworhc »

kielek pisze:Zmieścić Ci się tam zmieści sporo przyzwoitych monitorów,ale trzeba mieć na uwadze że każda kolumna powinna mieć nieco przestrzeni wokół siebie,by to grało jako tako.Szukaj kolumienek z przednim bassreflexem czy nawet w obudowie zamkniętej,choć w poszukiwaniu basu wybrałbym to pierwsze.
Z wysunięciem do przodu tak na około 30-35 cm nie byłoby problemu.
Wojtek pisze:A te Pioneery stoją na podłodze czy masz je na standach? Regał jest niski (taki typowy RTV) czy zajmuje prawie całą wysokość ściany (jak na książki)?
Nawet małe Cantony potrafią zadziwić basem, ale to po części również efekt specyficznej konstrukcji zamkniętej.
Stoją na podłodze. Regał to podwójny expedit na leżąco (wys 78,5cm), tak że gramofon stoi obok amplitunera. 75 cm nad regałem wisi półka na świeczki i inne pierdółki ;) Tak pocichu myślałem o Cantonach, z racji ilości poleceń na forum. Teraz pytanie z jakiej serii: GLE, Karat, Fonum?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do KR 7400

#39

Post autor: Wojtek »

Raczej GLE, tyle że stare (GLE 60, 70, 100, itp.).
Ewentualnie wyciągnij Pioneery na wysokie standy, może się zmieszczą pod półką :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ