Sony SS 7300 ULM

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Sony SS 7300 ULM

#16

Post autor: pejot »

Nie zdaję sobie sprawy... bo zawsze miałem po dwa zestawy, co prawda pod innym wzmacniaczem, ale grało i nie wnikałem...

Wojtek, możesz tak w dwóch zdaniach wyłożyć co jest źle? W sensie za słaby wzmacniacz, i mogę go uszkodzić? W jaki sposób może to wpłynąć na kolumny?

Możecie polecić jakiś wzmacniacz który by to pociągnął?
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Sony SS 7300 ULM

#17

Post autor: Excalibue »

Jak już się upierasz przy 2 zestawach :
http://allegro.pl/telefunken-trx-3000-h ... 59943.html .. : )
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Sony SS 7300 ULM

#18

Post autor: pejot »

Excalibue, wierzę, że to dobry sprzęt, ale... trochę poza moim budżetem, niestety.

Plus dodatkowe wady, które wymienił sprzedawca - nie wiem, czy mi to nie padnie za dwa trzy miesiące.
Szukam czegoś do 300-500 zł.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony SS 7300 ULM

#19

Post autor: Wojtek »

pejot pisze:Wojtek, możesz tak w dwóch zdaniach wyłożyć co jest źle? W sensie za słaby wzmacniacz, i mogę go uszkodzić? W jaki sposób może to wpłynąć na kolumny?
W sumie już o tym pisałem wcześniej w tym wątku, ale mogę spróbować wyjaśnić jeszcze raz.
Nadal nie wiem czym są te Twoje drugie kolumny w zestawie (bo nie chcesz się pochwalić), ale wiem o wzmacniaczu i wiem o Sony SS-7300.

Twój wzmacniacz ma taką konstrukcję, że w trybie dwóch par jest w stanie zapewnić w miarę równomierną moc przy sygnale o impedancji raczej nie niższej niż ok. 10 ohm (ale dla konserwatywnego bezpieczeństwa podają 12 ohm). Sony SS-7300 oczekują impedancji 6 ohm. Nie znam impedancji poszczególnych głośników tej kolumnie, ale z pewnością można założyć, że niskotonowiec ma średnią impedancję co najwyżej 6 ohm.

Więcej o znaczeniu impedancji tutaj: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=45&t=1532

Krótko mówiąc, podejrzewam, że w trybie dwóch par Twój Denon nie jest za bardzo w stanie dobrze "rozkołysać" SS-7300, a mimo to sam musi się zanadto wysilić by podać do Sony takie "paliwko" jakie by sobie chciały. Jeśli z drugiej strony ma jeszcze parę kolumn, które pewnie oczekują co najmniej 8 ohm impedancji to wzmacniacz "wyżyłuje" się na obydwu frontach.
Oczywiście najprawdopodobniej mimo tego prężenia muskułów, wzmacniacz i tak nie podaje do kolumn tego czego by oczekiwały do optymalnej pracy, a więc i tak źle i tak niedobrze.

Tak więc fajnie że to w ogóle gra w takich warunkach, ale ogółem jest to taka jazda bez trzymanki.

Ponawiam pytanie z poprzedniego wpisu, bo to dość ważne:
W ogóle nie czujesz różnicy w odsłuchu SS-7300 jak napędzasz je jako jedną parę i jak pracują razem z tą drugą parą przy blisko 2x zbyt małej impedancji?
pejot pisze:Możecie polecić jakiś wzmacniacz który by to pociągnął?
Oj nie na temat, ale raczej nic małego. Zresztą, jak już wspomniałem wcześniej, nadal nic nie wiemy o tej drugiej parze :)
Excalibue pisze:Jak już się upierasz przy 2 zestawach :
No cóż, chęć posiadania dwóch zestawów kolumn nie oznacza od razu konieczne wejście w kwadro :)
pejot pisze:Plus dodatkowe wady, które wymienił sprzedawca - nie wiem, czy mi to nie padnie za dwa trzy miesiące.
To swoją drogą.

Jak dla mnie w tym wątku dyskusja jest poniekąd zakończona, wszak SS-7300 zostały już zakupione :)
Chyba że coś jeszcze o samych tych kolumnach jest do obgadania (wątku oczywiście nie zamykam).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ