Mini monitorki bdb grajace.

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#16

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:No niestety musza byc nie wieksze od Canton GX. Nadal chodzi o oparcie fotela.
No to niestety nadal mamy kłopot :)
Może jakieś "audiofilskie" aktywne głośniczki komputerowe? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#17

Post autor: Robert007Lenert »

A cos wiecie na temat tych JBL Control One ?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#18

Post autor: Robert007Lenert »

Temat zamkniety. Kupilem kolejne, tym razem najmniejsze Cantony /model Plus S/
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#19

Post autor: JacK »

Też potrzebuję kupić takie mini monitorki. Wybór pomiędzy Canton Plus S, a Canton Plus GX. Te ostatnie można jeszcze bezproblemu kupić jako nowe w wersji GX.3 Które kupić aby choć trochę przypominały swoim graniem dźwięki z prawdziwych pełnopasmowych monitorów.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini monitorki bdb grajace.

#20

Post autor: Wojtek »

Zastanawiam się czy te małe Cantonki nadałyby się "od biedy" jako monitory bliskiego pola. Co o tym sądzisz Robert?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#21

Post autor: Robert007Lenert »

Nadaja sie. Trzeba tylko brac poprawke na ilosc basu podczas mixu... bo mozna go przewalic. Srodek i gora sa wzorcowe... a bas i tak rewelacyjny jak na te rozmiary.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#22

Post autor: wesh »

Sprawiłem sobie ostatnio Cantony Plus S. Właśnie czekam na przesyłkę. Przeczytałem Wasze opinie na forum, dlatego postanowiłem się skusić, wszystko ze względu na niewielkie rozmiary pokoju w domu, jak i stancji, na której mieszkam. Co prawda czasami lubię usłyszeć więcej basu, w szczególności gdy zdarzy się jakaś parapetówa. Dlatego do pełni zestawu postanowiłem dorzucić Canton Plus C, na którego również czekam. Opinia Roberta Lenerta o Zeppelinach z tym subwooferem w ogóle mnie przekonała. ;)
Ogólnie Subwoofer kojarzy mi się tylko z kinem domowym lub tandetnymi głośnikami do komputera, dlatego traktuję to jako swoisty eksperyment.
Mam nadzieję, że będzie to brzmiało choć odrobinę lepiej niżeli Altony 70 w mikro pokoju, które zwyczajnie przytłaczały każdy metr.
Ale ktoś kto miał taki zestaw mógłby coś powiedzieć jak takie rozwiązanie się sprawuje...?
Może lepiej: Czy taki subwoofer jest dobrym uzupełnieniem jeżeli chodzi o niskie tony przy małych monitorach...?
Pytanie może troszkę po czasie, ale ja już taki jestem trochę w gorącej wodzie kąpany.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Mini monitorki bdb grajace.

#23

Post autor: eenneell »

jak Cantony Plus GX postawiłem na podłodze to było za dużo basu :)
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#24

Post autor: wesh »

eenneell pisze:jak Cantony Plus GX postawiłem na podłodze to było za dużo basu :)
To mi dałeś do myślenia eenneell ;)
No to poczekam i sprawdzę sam. :think:
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#25

Post autor: JacK »

eenneell pisze:jak Cantony Plus GX postawiłem na podłodze to było za dużo basu :)

:o cud eenneellowy
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Mini monitorki bdb grajace.

#26

Post autor: wesh »

O JacK... Ty polecałeś Canton Plus S.
A miałeś może taki zestaw o którym wspomniałem?
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Mini monitorki bdb grajace.

#27

Post autor: eenneell »

JacK pisze:cud eenneellowy
Ale ja nie lubię dudnienia, a pomieszczenie było puste
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#28

Post autor: JacK »

wesh pisze:O JacK... Ty polecałeś Canton Plus S.
A miałeś może taki zestaw o którym wspomniałem?
Miałem i cały czas mam. U mnie Cantony Plus S grają jako głośniki domowego kina w konfiguracji 5.1 Z tym że jako subwoofer gra już nie Canton, a Kef. Powód jest prosty dwa subwoofery cantona jakie testowałem aktywny i pasywny zagrały bardzo punktowo podczas gdy Kef potrafi wybrzmieć znacznie dłużej co daje lepszy efekt podczas filmowej projekcji. W Twoim mikro pokoju do słuchania muzyki przypuszczam że spokojnie wystarczą Cantony Plus S bez wspomagania, jeżeli jednak odczujesz brak basu zawsze możesz dopiąć subwoofer. W sklepach elektrycznych są dostępne szybkozłączki zaciskowe do kabli elektrycznych to się przydaje zamiast mozolnego przepinania kabli w terminalach.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Mini monitorki bdb grajace.

#29

Post autor: wesh »

No i zestaw złożyłem w piątek. Jestem po 2 dniach odsłuchiwania.
Doświadczenie mam małe, słuch niezbyt wymagający, ale Cantony Plus S postawiły wysoko poprzeczkę.
Są bardzo szczegółowe, przyznam się, że teraz zacząłem słuchać wiele płyt na nowo. Co prawda brakuje dołu... bas jest troszkę pukający, ale czego spodziewać się z tak małej kolumienki, natomiast góra nie męczy, wysokie tony nie są syczą.
Wracając do basu: po podłączeniu Pudła(Plus C jest spory przeszło 40x40x40cm, nie spodziewałem się takich wymiarów) basu wystarczy, czasami jest aż nadmiar... Ale uszy są całe. Myślę, że wchodzi tutaj jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia.
Dopiero teraz zauważyłem, że pierwszy album Ob. G.C brzmi dużo lepiej z winyla, niżeli z CD(przy kompakcie myślałem, że wysokie tony zarżną mi uszy).
Natomiast kumpel wpadł i przesłuchał Codę z Rytmu Ziemi Czerwonych Gitar i stwierdził, że dopiero teraz usłyszał jak ten numer powinien brzmieć.

Podsumowując:
Canton Plus S 79zł + 20 zł(przesyłka)
Canton Plus C 250zł z przesyłką.

Jak dla mnie wybór tych monitorów z tym subwooferem daje naprawdę dobry efekt. Dla mnie to był strzał w 10. ;)
Jako początkujący z czystym sumieniem polecam taki zestaw innym świeżakom!
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ODPOWIEDZ