Porada - Bardzo mały pokój - Kolumny czy może jednak słuchawki - 1200zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Porada - Bardzo mały pokój - Kolumny czy może jednak słuchawki - 1200zł

#16

Post autor: Bacek »

Scorptek pisze:
17 lip 2021, 16:24
Dłuższe sesje mogą również przeszkadzać sąsiadom bo okazało się, że między domkami (to taka "nowoczesna" szeregowa konstrukcja) ściany wcale nie są odpowiednio wygłuszone i dźwięk się strasznie niesie. Nie przesadzając: w niektórych miejscach można usłyszeć jak sąsiad w nocy wodę w kiblu spuszcza.
Bardzo możliwe, że się stąd wyniesiemy ale na razie trzeba trzeba pracować z tym co się ma.
Pytanie co między wami a sąsiadami jest, znajomy miał podobnie i była tam pusta przestrzeń do której był dostęp. Także zrobili wypełnienie z waty mineralnej i było dużo lepiej. Może warto się tym zainteresować nie tylko pod kątem audio.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Porada - Bardzo mały pokój - Kolumny czy może jednak słuchawki - 1200zł

#17

Post autor: Bacek »

dot87 pisze:
19 lip 2021, 05:10
- niskoohmowe są przeznaczone z zasady do słabszych źródeł (telefon, DAP), są po prostu łatwiejsze do napędzenia
Kontrowersyjna teza a w zasadzie za duży skrót myślowy. To tak jak by napisać że 2 ohmowe głośniki są łatwiejsze do napędzienia niż 8 Ohm.
O ile na wysokoomowych będzie odpowiednia do słuchania głośność to akurat łatwiej napędzić wysokoomowe. Ale fakt że te proste źródła z tym akurat mają porblem.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porada - Bardzo mały pokój - Kolumny czy może jednak słuchawki - 1200zł

#18

Post autor: dot87 »

Bacek pisze:
20 lip 2021, 14:33
Kontrowersyjna teza a w zasadzie za duży skrót myślowy. To tak jak by napisać że 2 ohmowe głośniki są łatwiejsze do napędzienia niż 8 Ohm.
O ile na wysokoomowych będzie odpowiednia do słuchania głośność to akurat łatwiej napędzić wysokoomowe. Ale fakt że te proste źródła z tym akurat mają porblem.
Może i faktycznie jest to skrót myślowy niemniej jednak 2 ohmowe głośniki łatwiej doprowadza do uszkodzenia wzmacniacza (lub ich samych) a żeby 32 ohmwe słuchawki uszkodziły się lub wzmacniacz to trzeba by naprawdę masochisty (nie wiem na ile trzeba by podkręcić głośność i jak długo słuchać żeby do tego doszło).
Niemniej jednak coś w tym jest. Przy słuchaniu na niskoohmowych słuchawkach trzeba ciut bardziej uważać z pokrętłem głośności. Chyba że mówimy o słabszych prądowo źródłach (wide telefon czy DAP)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Re: Porada - Bardzo mały pokój - Kolumny czy może jednak słuchawki - 1200zł

#19

Post autor: Scorptek »

Panowie serdecznie dziękuję za burzę mózgów. Wiele się nauczyłem i ostatecznie postanowiłem ogarnąć dobre kolumny używane którymi czasem będę mógł się pobawić np. Beovox. Głównym jednak zakupem w tym miesiącu będą śliczne Meze 99 Classic :) Będę mógł zamówić niestety dopiero w piąteczek. Pierwszy raz kupuję tak "luksusowy" produkt więc trochę się martwię ale z długich dyskusji na rozmaitych forach dochodzę do wniosku, że będą dla mnie idealne.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i na pewno dam znać jak wrażenia po zabawie z nimi :D

Byłem zmartwiony łączeniem starej technologii z nową bo już się parę razy spotkałem z urządzeniami gdzie nie jest to wskazane. Bałem się jeszcze bardziej ze względu na cenę potencjalnego zakupu który przerósł moje pierwsze plany. Zostałem już uspokojony i zrobiłem kilka testów tak jak wspomniałem wcześniej. Moje zwykłe słuchawki brzmią zaskakująco dobrze z tym wzmacniaczem, spodziewałem się takiego efektu "koca" jak w niektórych nowszych sprzętach. Na jednym z moich Kenwoodów tak było.
ODPOWIEDZ