Jakie kolumny do zestawu?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#76

Post autor: Lukasz31 »

Zdania są podzielone, dobre :D
Jasne kupisz kolumny za 300pln i oddasz na serwis za 300pln i jest super biznes. Ogolnie tez życzę powodzenia może coś Ci się uda kupić sensownego :D
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4732
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#77

Post autor: Mawis »

Quarter pisze:
04 lip 2021, 20:51
jprdl, nie możesz spróbować czegokolwiek posłuchać? Pojedziesz po te infinity, spodobają Ci się, kupisz i co - będziesz zarywał noce zastanawiając się, jakby cudownie grały gdyby sprzedający nie wymienił pianki na gumę? Czy cieszył się, że fajnie grają?

Okrutna prawda, ale w budżecie 300-400 zł świętego grala nie znajdziesz. Pojedź, posłuchaj w dwóch-trzech miejscach, różnych kolumn. Przecież są jeszcze gusta muzyczne - to, co podoba się mnie, nie musi spodobać się Tobie. Tu nikt nie jest w stanie podjąć za Ciebie takiej decyzji - co najwyżej dowiesz się, że te są jasne a te ciemne. Ale to też zależy od tego, jaki był wzmacniacz i jakie źródło. I czy w pokoju jest dywan, czy nie. Czy są półki z książkami czy nie. Zmiennych jest tyle, że można zwariować. Jesteś pod Warszawą, posłuchaj w paru miejscach - nikt się raczej nie obrazi, jak powiesz, że jeszcze coś chcesz oblukać i ewentualnie wrócisz do niego. Podjedź do mnie posłuchać JVC z Namco, będziesz miał punkt odniesienia - jakikolwiek. Namco sprzedadzą się za jakieś 350-500 zł, jak zawsze ciężko powiedzieć (na razie nie do sprawdzenia, bo nie mam zamiaru sprzedawać :)), więc zobaczysz jak grają kolumny w tej klasie cenowej. Tak czy owak,musisz już posłuchać czegoś. Może umów się w jakimś salonie na odsłuch nowych gratów, też będziesz miał porównanie? Jak nie zaczniesz macać dźwięku tych kolumn, to staniesz się takim "desk jockey" - będziesz sprawdzał ogłoszenia, czytał, pytał o radę i tak w kółko, bo nigdy nie odważysz się niczego kupić.

Miałem się już nie wypowiadać w Twoich wątkach, ale naprawdę dobrze Ci życzę (jak wszyscy tu) i chciałbym, abyś coś rozsądnego kupił i zaczął się tym cieszyć. Będziesz chciał potem zmienić, to zmienisz. Ale zza biurka to się nie uda. Albo działasz tak jak ja, czyli na kompletnego wariata, albo rozsądnie jeździsz, słuchasz, porównujesz i dopiero decydujesz. Ty wybrałeś drogę pytania w nieskończoność, a to Cię doprowadzi tylko do miejsca, w którym Koledzy przestaną Ci podpowiadać. Jak powiesz "posłuchałem tych XXX i dla mnie to one za bardzo rozlazłym basem grają i zero góry" to będzie punkt zaczepienia. Bo tak jak teraz, to rzeczywiście o estetyce kolumn można tylko pogadać.

Pozdro, złap byka za rogi i działaj :)
Jprdl quarter ale zes mi pojechał😀😀😀 przecież jutro pewnie jestem u Ciebie biore wzmak i bede jeździł słuchać. Tylko pytam czy warto tych a tamtych nie😀😀. Stad tyle propozycji...
A gosciu od Avancy powiedzial ze i za 650 nie odda wiec nie ma co za bardzo negocjować...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#78

Post autor: Quarter »

Lukasz31 pisze:
04 lip 2021, 20:57
Zdania są podzielone, dobre :D
Jasne kupisz kolumny za 300pln i oddasz na serwis za 300pln i jest super biznes. Ogolnie tez życzę powodzenia może coś Ci się uda kupić sensownego :D
Czemu ma oddać na serwis? Jeśli mow a o tych Infiniti, to jeśli ktoś porządnie wymienił zawieszenia, to nie ma powodu, aby dawał je do serwisu. A jak grają, to sam musi posłuchać. Nie zachowujmy się też tak, jakby tylko nietknięty przez 40 lat sprzęt miał sens. W ten sposób każdy, kto wymienił choćby potencjometr w swoim wzmaku, powinien go natychmiast wywalić na wystawkę, bo przecież na pewno "nie gra już tak jak wcześniej". Pewne elementy się psują - zawiecha w głośnikach, kondy we wzmakach, igły w drapakach, olej, żarówki i amory w samochodach. Jakoś je wymieniamy, tak? A kto powiedział, że klocki za 700 zł, jesli mają x lat, za moment się nie rozsypią? Dasz mu gwarancję, że nie? Przecież to wszystko już daaaawno po gwarancji :) I co wtedy? Przecież jak naprawi, to będą do wyrzucenia, prawda? Bo już nie będą "ori". C'mon....
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#79

Post autor: Quarter »

Mawis pisze:
04 lip 2021, 21:15

Jprdl quarter ale zes mi pojechał😀😀😀 przecież jutro pewnie jestem u Ciebie biore wzmak i bede jeździł słuchać. Tylko pytam czy warto tych a tamtych nie😀😀. Stad tyle propozycji...
A gosciu od Avancy powiedzial ze i za 650 nie odda wiec nie ma co za bardzo negocjować...
Spoko, dociskam Cię tylko, żebyś z trybu oglądania lasek na tinderze przeszedł do..... :lol: :lol: :lol:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4732
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#80

Post autor: Mawis »

Quarter pisze:
04 lip 2021, 21:19
Mawis pisze:
04 lip 2021, 21:15

Jprdl quarter ale zes mi pojechał😀😀😀 przecież jutro pewnie jestem u Ciebie biore wzmak i bede jeździł słuchać. Tylko pytam czy warto tych a tamtych nie😀😀. Stad tyle propozycji...
A gosciu od Avancy powiedzial ze i za 650 nie odda wiec nie ma co za bardzo negocjować...
Spoko, dociskam Cię tylko, żebyś z trybu oglądania lasek na tinderze przeszedł do..... :lol: :lol: :lol:
No co ty...żona by mnie zabiła... :evil:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#81

Post autor: Martynka »

Quarter pisze:
04 lip 2021, 20:51
jprdl, nie możesz spróbować czegokolwiek posłuchać? Pojedziesz po te infinity, spodobają Ci się, kupisz i co - będziesz zarywał noce zastanawiając się, jakby cudownie grały gdyby sprzedający nie wymienił pianki na gumę? Czy cieszył się, że fajnie grają?
W tych Infinity akurat widzę piankę za piankę. to najmniejszy ich problem. Dla mnie problemem w tej cenie ogólnie jest brzmienie czy jego brak. Bierz cokolwiek. Szkoda, że szukasz podłogówek bo każda Yamaha Pianocraft w tej cenie zagra niebo lepiej.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4732
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#82

Post autor: Mawis »

Martynka pisze:
04 lip 2021, 21:26
Quarter pisze:
04 lip 2021, 20:51
jprdl, nie możesz spróbować czegokolwiek posłuchać? Pojedziesz po te infinity, spodobają Ci się, kupisz i co - będziesz zarywał noce zastanawiając się, jakby cudownie grały gdyby sprzedający nie wymienił pianki na gumę? Czy cieszył się, że fajnie grają?
W tych Infinity akurat widzę piankę za piankę. to najmniejszy ich problem. Dla mnie problemem w tej cenie ogólnie jest brzmienie czy jego brak. Bierz cokolwiek. Szkoda, że szukasz podłogówek bo każda Yamaha Pianocraft w tej cenie zagra niebo lepiej.
Monitory musialyby miec jakies standy..moze musze najpierw przerobic podlogówki zeby pojsc w monitory?😀
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#83

Post autor: Wojtek »

Mawis, staraj się nie pisać post po poście w odstępie paru minut, bo robi się nam szczerze niepotrzebna epopeja z tego wątku.
Mawis pisze:
04 lip 2021, 19:50
Sorry ale szukam czegoś w moim budżecie po prostu
Może w końcu dojdziemy do wniosku, że jest to po prostu mało realne?

Ryzyk-fizyk i do przodu, tak jak pisał Quarter.
Martynka pisze:
04 lip 2021, 19:30
Co do wgniecionych kopułek przeciwpyłowych... lepsza wgnieciona niż żadna. Przynajmniej cewka się nie zatrze a o wgniecenie nie trudno. wystarczy, że odwiedzi Cię rodzina z jakimś maluszkiem, ba ile razy ja sam kopułkę wcisnąłem przy czyszczeniu. To nie jest coś co dyskwalifikuje głośnik. Po pierwsze wystarczy odkurzacz, po drugie gdy już i on nie pomoże to wymiana kopułki to parę minut a koszty są groszowe.
Trudno się nie zgodzić. Nie wiem czemu Piterski takie coś dyskwalifikuje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#84

Post autor: Piterski »

Wojtek pisze:
05 lip 2021, 08:25
Martynka pisze:
04 lip 2021, 19:30
Co do wgniecionych kopułek przeciwpyłowych... lepsza wgnieciona niż żadna. Przynajmniej cewka się nie zatrze a o wgniecenie nie trudno. wystarczy, że odwiedzi Cię rodzina z jakimś maluszkiem, ba ile razy ja sam kopułkę wcisnąłem przy czyszczeniu. To nie jest coś co dyskwalifikuje głośnik. Po pierwsze wystarczy odkurzacz, po drugie gdy już i on nie pomoże to wymiana kopułki to parę minut a koszty są groszowe.
Trudno się nie zgodzić. Nie wiem czemu Piterski takie coś dyskwalifikuje.
Z prostego powodu. Sprzedać tego łatwo bez straty nie odsprzedasz, chyba że zainwestujesz kolejne pieniądze w naprawę. Tanie to nie będzie i sądzę, że lepiej dołożyć tę kwotę i kupić kolumny w ogólnie lepszym stanie. Sprzęt z ogłoszenia najpierw "kupuje" się oczami, potem ewentualnie jest odsłuch.
Piszę to w tym konkretnym przypadku, gdzie kolega nie jest osłuchany i łatwo się może wpakować na minę. Obawiam się bowiem że 90% tych kolumn jeśli była naprawiana to po to by je wypchnąć dalej i jakość tej naprawy może być tragiczna.
Wszystko się da jakoś naprawić ale nie do każdej kolumny dostanie się fabryczny zestaw naprawczy, a czasem nie ma on wiele wspólnego z oryginałem. Przykładem są głośniki VRM do Delt. Zestawy są w sprzedaży ale na oko już widzę, że to nie jest to samo co oryginalny przetwornik. Dam taki przykład. Miałem w moich Deltach, głośniki basowe z zawieszeniem robionym przez Włochów, membrana trzepotała jak flaga na wietrze, takie to zawieszenie piankowe było super i nie miało wpływu na pracę głośnika. Dopiero pan Głowacki sprawę uratował stosując inne zawieszenie. Ostatecznie i tak zastąpiłem przetworniki innymi, z tym że cała zwrotnica została przeprojektowana.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#85

Post autor: Wojtek »

OK, ale rozciągasz te problemy nawet na kopułki przeciwpyłowe, co moim zdaniem jest po prostu komiczne.



Przy bardzo niskim budżecie ciężko o idealnie zachowane starsze kolumny, obojętnie jakiej klasy. Tu chyba jesteśmy zgodni?

Niech się kolega osłucha z jakimkolwiek sensownym wyborem, choćby miał stracić potem na odsprzedaży te 10 czy 20%.
Potencjalna strata szekli to jedno, a nabyte doświadczenie to drugie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4732
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#86

Post autor: Mawis »

Wojtek pisze:
05 lip 2021, 08:25
Mawis, staraj się nie pisać post po poście w odstępie paru minut, bo robi się nam szczerze niepotrzebna epopeja z tego wątku.
Mawis pisze:
04 lip 2021, 19:50
Sorry ale szukam czegoś w moim budżecie po prostu
Może w końcu dojdziemy do wniosku, że jest to po prostu mało realne?

Ryzyk-fizyk i do przodu, tak jak pisał Quarter.
Martynka pisze:
04 lip 2021, 19:30
Co do wgniecionych kopułek przeciwpyłowych... lepsza wgnieciona niż żadna. Przynajmniej cewka się nie zatrze a o wgniecenie nie trudno. wystarczy, że odwiedzi Cię rodzina z jakimś maluszkiem, ba ile razy ja sam kopułkę wcisnąłem przy czyszczeniu. To nie jest coś co dyskwalifikuje głośnik. Po pierwsze wystarczy odkurzacz, po drugie gdy już i on nie pomoże to wymiana kopułki to parę minut a koszty są groszowe.
Trudno się nie zgodzić. Nie wiem czemu Piterski takie coś dyskwalifikuje.
Ok Wojtek, już milknę, postaram sie coś odsłuchać, cokolwiek. Zacznę mam nadzieję od Quarterowych Namco😀
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#87

Post autor: Piterski »

Oczywiście, że przy takim budżecie jest to ciężkie zadanie ale z tego co kolega pisała to wnioskuje, że jest żonaty czyli pewnie się sam utrzymuje i sądzę, że to kwestia psychologiczna blokuje go przed dołożeniem kilku setzłoty do droższych kolumn np. Advance.
Akurat na kolumnach to bym tak nie oszczędzał. Szybciej moim zdaniem zmieni elektronikę bo jest łatwiejsza od strony logistycznej.
Z drugiej strony skoro się już trzymać mocno budżetu to nie rozumiem czemu pyta o kolumny droższe niż zamierza wydać?
Ja bym się kierował zasadą by z tego co jest dostępne wybrać sprzęt w najlepszym stanie* ogólnym, tak by w razie czego szybciej się sprzedały.
Nie szukał bym też u handlarzy bo jeśli u nich cena jest 400 to sami kupili nie za więcej niż 200 lub zabrali je z "wystawki".

* dlatego unikał bym powgniatanych nakładek, może i przy okazji karkas też przy tym ucierpiał?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4732
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#88

Post autor: Mawis »

Piterski pisze:
05 lip 2021, 09:08
Oczywiście
Dziwne wnioskowanie...żonaty i 2 dzieci wiec raczej mam na co wydawac niz wydawac kilkaset zlotych wiecej na kolumny😝😝😝. I jeszcze psa dolicz, on też dużo żre😀😀😀
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#89

Post autor: Piterski »

Chodziło mi tylko tylko by rozróżnić, że nie jesteś na garnuszku rodziców tylko zarabiasz i sam się utrzymujesz. Nie o to by zaglądać Ci w kieszeń.
Teraz dzieci to interes dają na nie 500 od głowy :P, no to pożartowaliśmy ;)
Poważnie, to kup na co cię stać. Ja mam do tego hoby trochę inne podejście i nastawienie. Wolę pewne zakupy odroczyć w czasie lub je ograniczyć ale kupić coś już dobrego co nie będzie mnie korcić by zmieniać za 5 minut.
Przypuszczam, że kolumny dasz blisko ściany to może sprawdź coś podobnego do B&W DM305.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#90

Post autor: Martynka »

Może to "rozrzutność" z mojej strony ale przy tej klasie cenowej nie wpadam na pomysł o odsprzedaży. Jeżeli już o niej mówimy ja stawiam na Pionocraft., Mamy jakość, mamy brzmienie, mamy odsprzedaż.

https://www.olx.pl/elektronika/mp3-sprz ... ianocraft/

Miałem kiedyś cały zestaw z "miniwieżą". 3/4 większych odpowiedników wysiada. Po drugie mam teraz 8xx w domu na zmianę koloru ze srebrnego na czarne i naprawdę podziwiam ich brzmienie. W dobrym stanie można kupić pomiędzy 150 a 400 zł w zależności od oferty. Gdy usuniemy z wyszukiwania "Pianocraft" a będziemy szukać po modelu znajdziemy więcej.

Tak, to nie podłogówka, tak to nie głośnik z pierdolnięciem który wylewa herbatę z kubka, to po prostu głośnik który gra bardzo dobrze. Poczytaj opisy. A podstawki ?? na OLX kupisz coś za grosze. Jest ich na tyle dużo że łatwo gdzieś podjechać i sprawdzić czy brzmienie Ci leży a następne głośniki kupisz już na podstawie tego czego mają mieć więcej a czego mniej w porównaniu do poprzednich.

Poza tym i tak wszystko zależy od całości, zmienisz wzmacniacz i znów poszukiwania od nowa. To nie jest tanie hobby a jeżeli ma sprawiać przyjemność na wysokim poziomie to dodaj do tego jeszcze trochę. Na razie chaos Twoich poszukiwań wygląda jak chęć posiadania mebla typu kolumna, kup więc co Ci pasuje na oko albo słuchaj propozycji podawanych od paru stron na tacy.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ