Jakie kolumny do zestawu?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#61

Post autor: Piterski »

Możesz się potargować z właścicielem tych Avance, może się dogadacie.Tanoy to przyjemne kolumny, miałem M2, ale te konkretne są zbezczeszczone oklejaniem i to w kiepskim stylu. Szkoda zawracać sobie nimi głowę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#62

Post autor: Mawis »

Piterski pisze:
04 lip 2021, 17:24
Możesz się potargować z właścicielem tych Avance, może się dogadacie.Tanoy to przyjemne kolumny, miałem M2, ale te konkretne są zbezczeszczone oklejaniem i to w kiepskim stylu. Szkoda zawracać sobie nimi głowę.
Moge spróbować zapytac ale podejrzewam ze ceny sie rozjadą...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#63

Post autor: Mawis »

Mawis pisze:
04 lip 2021, 17:47
Piterski pisze:
04 lip 2021, 17:24
Możesz się potargować z właścicielem tych Avance, może się dogadacie.Tanoy to przyjemne kolumny, miałem M2, ale te konkretne są zbezczeszczone oklejaniem i to w kiepskim stylu. Szkoda zawracać sobie nimi głowę.
Moge spróbować zapytac ale podejrzewam ze ceny sie rozjadą...
Twoim zdaniem są lepsze niz te kefy i infinity31?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#64

Post autor: Mawis »

Mawis pisze:
04 lip 2021, 17:59
Mawis pisze:
04 lip 2021, 17:47
Piterski pisze:
04 lip 2021, 17:24
Możesz się potargować z właścicielem tych Avance, może się dogadacie.Tanoy to przyjemne kolumny, miałem M2, ale te konkretne są zbezczeszczone oklejaniem i to w kiepskim stylu. Szkoda zawracać sobie nimi głowę.
Moge spróbować zapytac ale podejrzewam ze ceny sie rozjadą...
Twoim zdaniem są lepsze niz te kefy i infinity31?
Tu mam podobne ale widac ze te kolumny są ponad budżet
https://www.olx.pl/d/oferta/oryginalne- ... K9Jg6.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glo ... IOBDT.html
Tutaj odbior osobisty. Chyba zeby ktos z forum mogl podjechac i obejrzec jezeli warte zachodu.
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-kef ... I6Bge.html
Jeszcze cos takiego...wiem ze nie podłogowe ale gra takie coś?
https://allegro.pl/oferta/kolumny-bang- ... 0876222059
https://allegro.pl/oferta/pioneer-cs-997-10509886307
A te? Ktoś coś...
https://allegro.pl/oferta/kolumny-diffu ... 0681352684
https://allegro.pl/oferta/kolumny-canto ... 0873341301
https://allegro.pl/oferta/kolumny-heco- ... 0865266965
https://allegro.pl/oferta/dcm-time-fram ... 8843072100
Ostatnio zmieniony 04 lip 2021, 18:55 przez Mawis, łącznie zmieniany 1 raz.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Rekiniasty
Posty: 382
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#65

Post autor: Rekiniasty »

Mają wymieniane zawieszenia, czyli nie wiadomo kto i jak i na jakie wymieniał, poza tym nie będą grały już tak jak oryginał.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#66

Post autor: Mawis »

Rekiniasty pisze:
04 lip 2021, 18:47
Mają wymieniane zawieszenia, czyli nie wiadomo kto i jak i na jakie wymieniał, poza tym nie będą grały już tak jak oryginał.
Czyli nie ma co jechać...? Kurna...to zes mnie zmrtwil bo są w do rej cenie.. A inne wyżej?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2364
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#67

Post autor: Lukasz31 »

Kolego wstawiłem ci link do fajnych kolumn, kolega Piterski dobrze radzi by zapytać sprzedającego o cenę.
Jak kupisz tanio to kupisz szmelc który ciężko będziesz miał sprzedać jak będziesz chciał iść wyżej.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#68

Post autor: Martynka »

Mawis pisze:
04 lip 2021, 19:01
Rekiniasty pisze:
04 lip 2021, 18:47
Mają wymieniane zawieszenia, czyli nie wiadomo kto i jak i na jakie wymieniał, poza tym nie będą grały już tak jak oryginał.
Czyli nie ma co jechać...? Kurna...to zes mnie zmrtwil bo są w do rej cenie.. A inne wyżej?
W każdych moich Infinity wymieniałem zawieszenia, to samo w BeO i Marantz'ach które były piankowe a słowo były to słowo klucz w tym przypadku. Mówienie, że zmiana zawieszenia zmieni ich charakterystykę jest małym nadużyciem w sytuacji gdy do każdego głośnika kupujemy dedykowane zestawy to już nadużycie duże. Często zmiana zawieszenia tylko przywraca to jak powinien głośnik grać. Fakt, można to zrobić na tyle źle, że cewka zacznie się przycierać. Ja zawsze wymieniam zawieszenia razem z kopułkami bo te drugie wycinam wpierw aby wycentrować najpierw cewkę przy klejeniu zawieszenia ale jeżeli sama membrana nie jest zdeformowana to i klejenie zawieszenia bez usuwania kopułki jest całkiem poprawne.

Co do wgniecionych kopułek przeciwpyłowych... lepsza wgnieciona niż żadna. Przynajmniej cewka się nie zatrze a o wgniecenie nie trudno. wystarczy, że odwiedzi Cię rodzina z jakimś maluszkiem, ba ile razy ja sam kopułkę wcisnąłem przy czyszczeniu. To nie jest coś co dyskwalifikuje głośnik. Po pierwsze wystarczy odkurzacz, po drugie gdy już i on nie pomoże to wymiana kopułki to parę minut a koszty są groszowe.

Wymiana cewki i membrany też nie musi zmieniać ich charakterystyki. Do większości klasycznych przetworników są do nabycia zestawy dedykowane, inaczej większość z nich dawno by przeszła w niebyt
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#69

Post autor: Mawis »

Lukasz31 pisze:
04 lip 2021, 19:15
Kolego wstawiłem ci link do fajnych kolumn, kolega Piterski dobrze radzi by zapytać sprzedającego o cenę.
Jak kupisz tanio to kupisz szmelc który ciężko będziesz miał sprzedać jak będziesz chciał iść wyżej.
Oczywiście ze zapytam ale nie zejdzie mi o polowe z ceny...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#70

Post autor: Mawis »

Mawis pisze:
04 lip 2021, 19:48
Lukasz31 pisze:
04 lip 2021, 19:15
Kolego wstawiłem ci link do fajnych kolumn, kolega Piterski dobrze radzi by zapytać sprzedającego o cenę.
Jak kupisz tanio to kupisz szmelc który ciężko będziesz miał sprzedać jak będziesz chciał iść wyżej.
Oczywiście ze zapytam ale nie zejdzie mi o polowe z ceny...
Wrzucilem tez kilka innych propozycji moze do tego sie odniesiesz jezeli mozesz?
I jeszcze te znalazlem. Sorry ale szukam czegoś w moim budżecie po prostu...nie ma co sie irytować...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#71

Post autor: Mawis »

Mawis pisze:
04 lip 2021, 19:50
Mawis pisze:
04 lip 2021, 19:48
Lukasz31 pisze:
04 lip 2021, 19:15
Kolego wstawiłem ci link do fajnych kolumn, kolega Piterski dobrze radzi by zapytać sprzedającego o cenę.
Jak kupisz tanio to kupisz szmelc który ciężko będziesz miał sprzedać jak będziesz chciał iść wyżej.
Oczywiście ze zapytam ale nie zejdzie mi o polowe z ceny...
Wrzucilem tez kilka innych propozycji moze do tego sie odniesiesz jezeli mozesz?
I jeszcze te znalazlem.
https://allegro.pl/oferta/t-a-pp120-rar ... 0859490170
Sorry ale szukam czegoś w moim budżecie po prostu...nie ma co sie irytować...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#72

Post autor: Mawis »

Lukasz31 pisze:
04 lip 2021, 19:15
Kolego wstawiłem ci link do fajnych kolumn, kolega Piterski dobrze radzi by zapytać sprzedającego o cenę.
Jak kupisz tanio to kupisz szmelc który ciężko będziesz miał sprzedać jak będziesz chciał iść wyżej.
Jak widać zdania sa podzielone, kolega Martynka ma odmienne... :doh:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#73

Post autor: Martynka »

No nie mówiłem o tym żeby kupić tanio szmelc tylko o naprawach. Parę głośników ode mnie gra na forum, wyglądają dobrze ale też brzmią dobrze. Mówimy tutaj o głośnikach które mają 20 - 30 - 40 lat. Skąd wiesz jakie ich brzmienie było po wyciągnięciu z pudełka ?? To wszystko się starzeje jak i zmienia. Zawieszenia na ogół twardnieją, kondensatory się rozsychają itp itd. Naprawa może im nie przywraca oryginalnego brzmienia ale nawet w dobrym stanie nie brzmią już jak oryginał. Mały przykład, dziś oddałem Zbyszkowi z forum jego Sansui po renowacji ( więcej w moim temacie ) i naprawdę jest zadowolony z brzmienia i czuje tą różnicę. Może nie brzmią jak oryginał ale teraz można ich słuchać godzinami bo góra jest wprost wyśmienita, wcześniej ten oryginał grał jak zamknięty w kiblu i to dosłownie.

Tyle moich mądrości.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#74

Post autor: Mawis »

Martynka pisze:
04 lip 2021, 20:03
No nie mówiłem o tym żeby kupić tanio szmelc tylko o naprawach. Parę głośników ode mnie gra na forum, wyglądają dobrze ale też brzmią dobrze. Mówimy tutaj o głośnikach które mają 20 - 30 - 40 lat. Skąd wiesz jakie ich brzmienie było po wyciągnięciu z pudełka ?? To wszystko się starzeje jak i zmienia. Zawieszenia na ogół twardnieją, kondensatory się rozsychają itp itd. Naprawa może im nie przywraca oryginalnego brzmienia ale nawet w dobrym stanie nie brzmią już jak oryginał. Mały przykład, dziś oddałem Zbyszkowi z forum jego Sansui po renowacji ( więcej w moim temacie ) i naprawdę jest zadowolony z brzmienia i czuje tą różnicę. Może nie brzmią jak oryginał ale teraz można ich słuchać godzinami bo góra jest wprost wyśmienita, wcześniej ten oryginał grał jak zamknięty w kiblu i to dosłownie.

Tyle moich mądrości.
Ja tez nie mowilem zeby szmelc kupic. Ale uważasz ze te infiniti to szmelc i nie sensu ich oglądać? Jezeli tak to rzeczywiście odpuszcze ale w tym momencie nie mam juz duzego pola manewru w okolicy. Dlatego wstawiam te linki... Nie mam kasy na kolumny za 7 czy 9 stow obecnie...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kolumny do zestawu?

#75

Post autor: Quarter »

jprdl, nie możesz spróbować czegokolwiek posłuchać? Pojedziesz po te infinity, spodobają Ci się, kupisz i co - będziesz zarywał noce zastanawiając się, jakby cudownie grały gdyby sprzedający nie wymienił pianki na gumę? Czy cieszył się, że fajnie grają?

Okrutna prawda, ale w budżecie 300-400 zł świętego grala nie znajdziesz. Pojedź, posłuchaj w dwóch-trzech miejscach, różnych kolumn. Przecież są jeszcze gusta muzyczne - to, co podoba się mnie, nie musi spodobać się Tobie. Tu nikt nie jest w stanie podjąć za Ciebie takiej decyzji - co najwyżej dowiesz się, że te są jasne a te ciemne. Ale to też zależy od tego, jaki był wzmacniacz i jakie źródło. I czy w pokoju jest dywan, czy nie. Czy są półki z książkami czy nie. Zmiennych jest tyle, że można zwariować. Jesteś pod Warszawą, posłuchaj w paru miejscach - nikt się raczej nie obrazi, jak powiesz, że jeszcze coś chcesz oblukać i ewentualnie wrócisz do niego. Podjedź do mnie posłuchać JVC z Namco, będziesz miał punkt odniesienia - jakikolwiek. Namco sprzedadzą się za jakieś 350-500 zł, jak zawsze ciężko powiedzieć (na razie nie do sprawdzenia, bo nie mam zamiaru sprzedawać :)), więc zobaczysz jak grają kolumny w tej klasie cenowej. Tak czy owak,musisz już posłuchać czegoś. Może umów się w jakimś salonie na odsłuch nowych gratów, też będziesz miał porównanie? Jak nie zaczniesz macać dźwięku tych kolumn, to staniesz się takim "desk jockey" - będziesz sprawdzał ogłoszenia, czytał, pytał o radę i tak w kółko, bo nigdy nie odważysz się niczego kupić.

Miałem się już nie wypowiadać w Twoich wątkach, ale naprawdę dobrze Ci życzę (jak wszyscy tu) i chciałbym, abyś coś rozsądnego kupił i zaczął się tym cieszyć. Będziesz chciał potem zmienić, to zmienisz. Ale zza biurka to się nie uda. Albo działasz tak jak ja, czyli na kompletnego wariata, albo rozsądnie jeździsz, słuchasz, porównujesz i dopiero decydujesz. Ty wybrałeś drogę pytania w nieskończoność, a to Cię doprowadzi tylko do miejsca, w którym Koledzy przestaną Ci podpowiadać. Jak powiesz "posłuchałem tych XXX i dla mnie to one za bardzo rozlazłym basem grają i zero góry" to będzie punkt zaczepienia. Bo tak jak teraz, to rzeczywiście o estetyce kolumn można tylko pogadać.

Pozdro, złap byka za rogi i działaj :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
ODPOWIEDZ