Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#16

Post autor: restimek »

koscidogitary pisze:
02 paź 2020, 10:04
niedrogie i w miarę dobrze brzmiące, bardzo ładną sceną jak na te pieniądze: https://allegro.pl/oferta/vifa-eltax-li ... 9694894078 - ale basu nie za dużo, trzeba lubić takie granie i dobrze ustawić kolumny w pomieszczeniu,
Hmm u mnie jest tak że ja bardzo nie lubie chłodnego analitycznego brzmienia.
Jasne - lubię detale. Smaczki itp ale jeśli z głośników lecą mi żyletki to jest to mało przyjemne. Zwłaszcza że w 50% to czego słucham to POP 80s który jest nagrany jasno.
Oczywiście w drugą stronę iść też nie chcę - koc na głośnikach. Czy impreza w starym BMW na wsi to też nie moje granie.
Wojtek pisze:
02 paź 2020, 13:28
restimek pisze:
02 paź 2020, 09:50
No chyba że nie słusznie je oceniam jako kiepskie
Chyba tak.
Wojtek pisze:
02 paź 2020, 13:28
Czuję że zamiana tych ATLi na te Eltaxy czy Eurosound zaowocowałyby nie tylko wyrzuconymi pieniędzmi, ale też brakiem rozwiązania problemu.

Zmień wzmacniacz na jakiegoś dobrego Sansui, Pioneera, Onkyo czy Kenwooda z przedziału choćby do 1000 złotych i będzie git.
Dlatego postanowiłem zrobić test. Dziś zabiorę ze sobą Marantza i przetestuję go z ATL -- to powinno mi pomóc w podjęciu decyzji. Bo faktycznie jak mówisz - szkoda wydawać kase jeśli nie wiadomo co pomoże rozwiązać problem.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#17

Post autor: koscidogitary »

restimek pisze:
04 paź 2020, 08:43
analitycznego
Posłuchaj tych lub podobnych kolumn w układzie d'Apollito.

Najtrudniejsze w budowaniu toru audio jest osiągnięcie brzmienia szczegółowego i jednocześnie nie kłującego w uszy, z ładną sceną, świetnymi, naturalnymi wokalami i dobrą, różnicującą podstawą basową.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#18

Post autor: koscidogitary »

restimek pisze:
04 paź 2020, 08:43
nie wiadomo
Oczywiście, że wiadomo, dużo tutaj powiedziano i w innych wątkach także, a jakby co to zapraszam do mnie na odsłuchy :dance:
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#19

Post autor: restimek »

No i się wyjąsniło mi trochę..

Podłączyłem Marantza do kolumn ATL.

Hmm scena mocno się poprawiła, doszło troche środka.... ale góra - mega żyletkowa. bas.... dalej pudłowaty. Beznadziejny wręcz. A o Marantzie pm75 absolutnie nie można powiedzieć że jest bez basu. Ma go i to sporo. Nie jest to też wina DACa bo jak podłączyłem kompa bezpośrednio do Marantza przez RCA to tez basu bylo malo. Na Marantzie + Avance muzyka z kompa przez RCA nie ma problemow z basem. Tak więc kolumny idą do wymiany.

Skoro za Avance Alpha zaplacilem 5 lat temu 1200 zl to mysle ze i teraz w kwocie do 1500 da sie kupic cos konkretnego. Ale z mysla strikte pod tego Sony.

Gdzieś czytałem że ta seria Sony - czyli TA-F X90ES nie lubi kolumn z niską efektywnością. Czyli mam szukać czegoś co ma >91db ?
Biorąc pod uwage wyniki dzisiejszych testów czy dalej rozważać którąś z kolumn która tu polecaliście?


ps. Przewożąc Marantza - przycisk power się zablokował :/. nie da się go wyłączyć. :( Czy da się jakoś łatwo to naprawić? Nie wiem jak to się stało - delikatnie go zapakowałem :( :( :( HELP
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#20

Post autor: restimek »

No i się wyjąsniło mi trochę..

Podłączyłem Marantza do kolumn ATL.

Hmm scena mocno się poprawiła, doszło troche środka.... ale góra - mega żyletkowa. bas.... dalej pudłowaty. Beznadziejny wręcz. A o Marantzie pm75 absolutnie nie można powiedzieć że jest bez basu. Ma go i to sporo. Nie jest to też wina DACa bo jak podłączyłem kompa bezpośrednio do Marantza przez RCA to tez basu bylo malo. Na Marantzie + Avance muzyka z kompa przez RCA nie ma problemow z basem. Tak więc kolumny idą do wymiany.
Wojtek pisze:
02 paź 2020, 13:28
restimek pisze:
02 paź 2020, 09:50
No chyba że nie słusznie je oceniam jako kiepskie
Chyba tak.
Jednak ATL to nie mój styl grania.

Skoro za Avance Alpha zaplacilem 5 lat temu 1200 zl to mysle ze i teraz w kwocie do 1500 da sie kupic cos konkretnego. Ale z mysla strikte pod tego Sony.

Gdzieś czytałem że ta seria Sony - czyli TA-F X90ES nie lubi kolumn z niską efektywnością. Czyli mam szukać czegoś co ma >91db ?
Biorąc pod uwage wyniki dzisiejszych testów czy dalej rozważać którąś z kolumn która tu polecaliście?


ps. Przewożąc Marantza - przycisk power się zablokował :/. nie da się go wyłączyć. :( Czy da się jakoś łatwo to naprawić? Nie wiem jak to się stało - delikatnie go zapakowałem :( :( :( HELP
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#21

Post autor: restimek »

Czym człowiek wiecej czyta tym bardziej głupieje o kolumnach....
Co sądzicie o Tannoy Mercury M4?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#22

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#23

Post autor: restimek »

Ogolnie polecono mi Tannoy R3. Ale przegldajac opinie o nich stwierdzilem iz one wcale nie graja tak jak bym chcial. Bas „punktowy” + moj SONY + Cambridge Audio Dac - rowna sie bas pudekowy. Taki jak mam teraz.

Czytajac opinie o R3 natknalem sie na informacje ze M4 ma wiecej basu. Dlatego o nie zapytalem

Czytalem tez troche o Dali450 — tutaj juz zglupialem - jedni mowia ze brzmia ostro. Inni ze wrecz przeciwnie.

Na innym forum polecano mi Heco Metas 500 — ale tu znowu opinie były mieszane.

Amrowek poleca mi podstawkowe Dual za 350. Ja jednak chciałem przeznaczyć na to 1500 wiec myślę ze można by poszukać podłogowych?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#24

Post autor: restimek »

No i kupiłem sobie Tannoy M4. Dziś przyszły. Po ich podłączeniu nie miałem jakiegoś takiego efektu "WOW" Po ich odpaleniu... Ale co zyskałem? Grzeczniejszą górę. Mogę spokojnie słuchać głośno Roxette i nie mam żyletek w uszach. (dalej jest dużo góry ale jest ok) Dodatkowo bardziej dociążone tło ( w końcu dźwięk nie jest pusty i aż tak mocno płaski - pomimo że ta seria Sony TA-F(X)90ES średnicą nie grzeszy...). i na koniec troszkę więcej basu. Jasne że nie ma tu mowy o dźwięku jak z Avance Alpga 880i - czyli masywnym i zdecydowanym. Ale mimo to da się tego w końcu słuchać.
Czy można było lepiej? Zapewne tak... ale zbyt mała wiedza o kolumnach nie pomagała mi w tym.
Teraz czekają mnie długie sesje muzyczne - oby sąsiedzi wybaczyli ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#25

Post autor: grzehu82 »

restimek pisze:
20 paź 2020, 19:46
No i kupiłem sobie Tannoy M4. Dziś przyszły. Po ich podłączeniu nie miałem jakiegoś takiego efektu "WOW" Po ich odpaleniu... Ale co zyskałem? Grzeczniejszą górę. Mogę spokojnie słuchać głośno Roxette i nie mam żyletek w uszach. (dalej jest dużo góry ale jest ok) Dodatkowo bardziej dociążone tło ( w końcu dźwięk nie jest pusty i aż tak mocno płaski - pomimo że ta seria Sony TA-F(X)90ES średnicą nie grzeszy...). i na koniec troszkę więcej basu. Jasne że nie ma tu mowy o dźwięku jak z Avance Alpga 880i - czyli masywnym i zdecydowanym. Ale mimo to da się tego w końcu słuchać.
Czy można było lepiej? Zapewne tak... ale zbyt mała wiedza o kolumnach nie pomagała mi w tym.
Teraz czekają mnie długie sesje muzyczne - oby sąsiedzi wybaczyli ;)
Nie posłuchałeś rad to masz...wydałeś kasę ale zamiast w górę to skok w bok...
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#26

Post autor: restimek »

Hmm trochę źle mnie zrozumiałeś - jest lepiej i to o wiele. Ale nie tak dobrze jak w głównym, zestawie - dlatego nie było "efektu wow". Ale ogólnie słuchanie tych kolumn nie męczy - i to był w sumie główny cel.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolumny do Sony lub Marantz - rozbudowa zestawu

#27

Post autor: grzehu82 »

restimek pisze:
20 paź 2020, 20:42
Ale nie tak dobrze jak w głównym, zestawie - dlatego nie było "efektu wow"
Ja rozumiem, jest inaczej niz wcześniej pod pewnymi aspektami lepiej odbierasz muzykę z zestawu i to cieszy. Choć to i tak bardziej skok w bok, niż do przodu.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ